Skocz do zawartości
mechl!n

Akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje wygląda pięknie. Natomiast jeśli chodzi o duzy baniaczek to dużo musisz zbierać kasy ;) bo przy takiej pojemności prosi się już o zastosowanie sumpa, dozowania CO2, filtra RO i stałej podmiany o dozowaniu nawozu nie wspominajać ;) a taki komputerek do sterowania niestety już tani nie jest i kosztuje tyle co takie akwarium.

 

Ja nadal się mecze z dyskami i szczerze mówiać zaczyna mnie to irytować bo co bym nie robił to rosnął nie równo do tego cholery wybredne, płatków nie tykają tylko mięsko .... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze temat dobry ;)

Zdjecia dam , jak tylko zrobie , porzadek w baniaczku ;)

60l

Neony Inesa x 18

Pielegniczka Ramireza (para)

Krewetka Fitrujaca

i dojda Kirysy Panda .

 

Start w listopadzie byl. Co2 z butli , woda co tydzien podmiana 15 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu ich nie rozdzielisz ?

po 1. nie mam ich gdzie dać (w moim drugim akwa pływa 12-cm samiec).

po 2. one żyją w ponad 200 litrowym baniaku i taka walka zdarza sie raz na kilka tygodni, ryby sobie krzywdy nie robią, to jest normalne zachowanie wśród samców zbrojnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mnie uspokoiłeś :)

Inkub mam podobne akwa ;P tyle ze tak jakby wzsysktiego troche mniej xD a fotki już dawałem, to powtzrzać nie będe ;) dużo się nie zmieniło, aczkolwiek odciąłem pare liści pewnej roslinie i dałem w kąt, niech rośnie w góre, wtedy bedzie calkiem ciekawie ;)

poza tym - czekam aż pistia się rozrośnie i neonki przestaną się chować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie neonki popieprzaja po całym akwa ;p chyba ze jest czas karmnienia to Ramirezki robia sobie zmiany w gonieniu neonow :D

Ogolnie calkiem niezle ;) Za 3 tygodnie zmieniam baniak ;) na wiekszy o jakies 5 razy :D obsada ta sama tylko powiekszona ;)

A w tym akwa beda sobie krewetki mieszkac. Amano i red chery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60l na krewetki, wg mnie dużo :) i dobrze :D daj potem fotki ;)

Mi niestey neonki się chowają :( oby rozrośnięcie pistii pomogło, póki co już owa roślinka naprodukowała nowych listków tylko muszą wyrosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie jestem po ostrej wycince w akwarium ;p nuzaniec mi sie rozrozl tak ze w 60 bylo juz zielona na maksa;p Wiec wycinka musiala byc, rotarka tez mi sie rozrasta tak ze co tydzien dosc duzo musze wywalic. pistia, wlasnie w jednej czesci akwa rosnie dobrze , w 2 idzie wolno. Ale wydaje mi sie ze to sprawa , swiatla. Musze w koncy zmontowac dodatkowa 1 swietlowke ;) i bedzie ok. Mam nadzieje.

Uzywasz co2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żarówki LED nie nadają się do oświetlania akwarium. Chyba, że nocne to czemu nie :)

 

A w tym akwa beda sobie krewetki mieszkac. Amano i red chery.

Będziesz mieć drogie jedzonko dla swoich Ramirezów ;) Jak podrosną to nic Ci z Red Cherry nie zostanie :) Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch - cudowne akwarium. Masz naprawdę rękę do roślin (uwierz że nie każdy ma) - moim skromnym zdaniem powinieneś jak n ajszybciej zmienić akwarium na większe. W 90litrowym mie masz takich warunków jakie powinny być - około 200litrów zaczyna się o wiele łatwiejsze utrzymanie.

Moje to była tylko namiastka twojego, ale też mi się marzyło własnie takie. miałem ok 200 lutrów - zmiękczałem tylko wodę i uzywałem torfu, a anubias i mikoyzjum rosły jak szalone.

Gdybym bawił się w mikronawozy i inne cuda to chocho :)

 

Po prostu marnujesz się z takim małym baniakiem..

 

ps

jakie masz oświetlenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ...

Otóż potrzebuję filtra - wewnętrznego. Niestety jeśli chodzi o kaskady musiałbym ciąć pokrywę co nie wchodzi w gre. Filtr co mam chodzi i działa itd, ale w akwarium jest ogólnie dużo pyłu, tak jakby pływał kurz. Potrzebuję porady - jaki filtr do 40L akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

 

Po prostu marnujesz się z takim małym baniakiem..

 

ps

jakie masz oświetlenie?

hehe dzięki za uznanie. Przymierzam się do czegoś większego ale powiem szczerze, że męczy mnie to troszkę. Rośliny rosną jak głupie i co tygodniowa przycinka staje się uciążliwa. Coś mi się wydaje, że będę myślał nad malwi... ;)

 

Oświetlenie to 4x18W (3x Osram Lumilux 865 i 1x Philips Aquarelle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra propozycja :)

A możesz poszerzyć to z tym wkładem ?

Tzn, że mogę włożyć zwykłą gąbkę taką jak mam teraz a moge też dać włókno ?

Widze, że wlot wody jest z boku, przy moim ułożeniu akwarium byłby on przy szybie - tak więc, czy można obrócić głowkę, która wypuszcza wodę ?

 

I prosze o opinie

 

http://allegro.pl/item168910554__filtr_wew..._promocja_.html

 

Dość ciekawy, ale - jest tylko na włókno. Oznacza to, że takie włókno raz na jakiś czas muszę wymienić na nowe, zabijając wszystkie bakterie jakie tam były

Ale jeszcze jedno co do tego filtru - "Nieograniczone możliwości rozbudowy filtra" i popatrzcie na rysunki. Chodzi mi o ten ostatni - wygląda, jakby można było tam włożyć zwykłą gąbkę. To realne ? jeśli tak, gdzie kupić takie właśnie części do tego filtra ?

 

Jeszcze dodam, że to moj aktualny filtr

 

http://allegro.pl/item167455846__filtr_wew...aqua_szut_.html

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Hagana tez przy szybie , on sobie dobrze radzi wiec wydaje sie ze jak bedziesz miał mocniejszy to spokojnie , bedzie , tak w sumie ja jade na gabkach od 7 miesiecy , i jest ok, woda kryształ.

Jutro porobie fotki jak mam zalozone , itd i sobie zobaczysz.

I napisze wiecej co i jak z nim.

To z allegro ciekawe. nawet bardzo. Jutro poczytam troche jeszcze.

 

 

http://allegro.pl/item167003051__pojemnik_...0_komplet_.html

 

http://allegro.pl/item169564687__zestaw_ks...o_550_750_.html

Edytowane przez Inkub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inkub nie rób sobie tyle kłopotu ;) wystarczy, że napisałeś że też masz przy szybie

 

Kurcze, kolega wpadł na pomysł, iż to włókno mógłbym wymieniać np. 50% i w bardzo szybkim czasie na nowe 50% przejdą bakterie, tak więc straty małe

Włókno chyba najlepiej wyłapie wszystko, filtr nie jest za drogi, moc ma 5W, przerabia 550l/h i ma pełną regulacje tak więc nie będzie mi robił pralki

Na 80% jestem zdecydowany, ale bardzo zależy mi na Waszej opinii ;)

 

zobaczyłem teraz linki nowe ;) Widzę, że mozna nieźle pokombinować, aczkolwiek i tak nie potrzebne mi to jak patrze... :)

Interesuje mnie taka rzecz - to włókno się czyści czy tylko wymienia ? bo różnie to jest pisane

edit: doczytałem, że się płucze ;) ale spytam sprzedawce dokładnie i dam znać ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale płuczesz w wodzie po podmianie , a nie w kranówie.

;p taka mała uwaga ;)

 

Co to tego z allego , to bierz ;) pisałem ze znajmomy , i mowi ze jest ok , co prawda wygdajnosc to ok 350 ;p a nie 550 ;) ale spoko wystarczy ;)

Dobry wkład i bedzie spokoj.

Edytowane przez Inkub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za rade :) mój aktualny filtr ma wydajność około 100 :P tak więc to i tak będzie różnica duża

Co do płukania w wodzie po podmianie, to wiem :) i tego się zawsze trzymam

Zastanawiam się tylko jaki będzie dobry wkład ? Myśle, że każda wata będzie dobra ;) dowiem się jeszcze dokładnie o wszystko w akwarystycznym.

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc :) Jeśli ktoś ma filtr na watę, niech się wypowie ;) ogólnie o nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FoX 13 rozumiem, że chcesz mieć nowy filtr tak? Zamiast tego małego?

Jeżeli tak to sama wata będzie złym wyborem. Wata jest dla filtrów typowo mechanicznych - wyłapuje wszystkie drobne pyłki. Co za tym idzie musisz dosyć często myć.

Moja propozycja to, wyjąć to watę. Pojemnik podzielić sobie na 2 części. Na wlocie dajesz gąbkę, jako druga część wkładu filtracyjnego ceramikę.

Masz dwa wkłady, gąbkę myjesz sobie co 2 tygodnie, ceramikę zostawiasz. Dopiero jak zauważysz że faktycznie jest brudna (1-2 miesiące), wymieniasz na nową (gąbka w tym czasie nie może być myta)

 

W ten sposób masz 2 wkłady filtracyjne, gąbka która zatrzymuje syfy i ceramika która jest najlepsza do tworzenia koloni bakterii nitryfikacyjnych które to są odpowiedzialne za cykl azotowy.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch pokomplikowałeś mi życie :D

Ale to jest dość ciekawe co mówisz... a więc :

 

tak, chcę nowy zamiast tego małego - moje pytanie, dobrze chce zrobić ? ten mały raczej słaby prawda ?

Jeśli chodzi o mycie - co tydzień wymieniam wodę i wtedy zawsze płucze w tej wymienianej wodzie gąbke, a więc płukałbym i watę

 

No i teraz Twoja propozycja. Rozumiem, że ten okrągły pojemnik w owym Turbo 550 dziele, i tam gdzie wlatuje woda z akwa daje gąbke - np. kupuje taką jak mam teraz i przycinam ?

Teraz - gdzie mam dać tą ceramikę ? W drugiej częsci tego koła, czyli na drugim półkolu pojemnika ?

No i teraz sprawa jak już bym to miał - to teoretycznie znowu mam gąbkę, która puszcza ten pył co mam w akwarium - a więc takie coś mógłbym zastosować, ale dopiero po pozbyciu się pyłu watą ?

To chyba na tyle... ;) I jeszcze jedno - czemu gąbka w tym czasie nie może być myta, tzn wtedy kiedy wymieniałbym ceramike ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mały AquaSzut jest w moim 26l krewetkarium i daje radę. Do większego bym go nie włożył :)

Wata to medium filtracyjne typowo mechaniczne. Nie jest najlepszym siedliskiem bakterii. Bardziej wydajnymi są biobale lub ceramika. Dlatego proponuję to co proponuję :)

 

Jeżeli masz dużo miejsca w akwarium zrób jak na rysunku nr 3:

Dołączona grafika

 

Jeżeli nie to zrób to tak:

Dołączona grafika

 

Moim zdanie oba te sposoby najlepiej wykorzystają filtr.

 

 

Nie możesz w tym samym czasie myc kilku mediów filtracyjnych. Wiadomo, mycie w wodzie z akwarium nie zabije bakterii, ale jak chcesz dobrze umyć medium to musisz zrobić to pod bieżącą wodą.

Przy wymianie ceramiki stracisz 60% bakterii nitryfikacyjnych. Jak dodatkowo umyjesz gąbkę to stracisz wszystko. Wtedy cykl azotowy przestanie istnieć ;)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch wielkie dzięki za ten obrazek :) ! ja całkiem inaczej to sobie wyobrażałem ;) teraz już wiem, i mysle ze to swietne rozwiazanie :D

 

Ludzie proponuja jeszcze jedno

 

http://allegro.pl/item169382409_turbo_filt...aela_nowy_.html

 

albo model 350

 

http://allegro.pl/item170224595_filtr_turb...l_zooflora.html

 

Jedynie sprawa jest taka, iż nie zmieszcze filtra o wysokości 25 cm =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...