Skocz do zawartości
mechl!n

Akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

Usunalem z szyby wszystko ;)

Pytałem w akwarystycznym gościa o okrzemki, powiedział, że glonojad, a otoski raczej sobie nie poradzą (gdzie otoski są podawane jako zjadacze okrzemek) i ja już nie wiem :|

 

Dzwon, no dzwon zły nie jest, ale juz mam zrobiony ze strzykawki i drzewa lipowego piekny dyfuzor :) Drzewy sie moczy teraz. Jutro MOŻE start bimbrowni, jesli dziś zastane w sklepie 1litrowe butelki i sylikon

 

No artykułu nie poczytam, a chętnie bym to zrobił, bo najbardziej to się boje z tym CO2 rybek nie zagazować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z miłą chęcia wstaw go tutaj najlepiej :)

Co do krewetek - Red Cherry, to rodzaj który kupie, są jedne z lepszych, no i ładne.

Ludzie mówią, że jak będe miał dobrze zarośnięte akwarium, to teraz kupie 4 a niedługo będę miał ich kilkadziesiąt :) I to jest piękne :P krewetki można potem ładnie sprzedawać nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze oprócz OC zajmujemy się również takimi przyjemymi rzeczami jak akwarystyka ;)

 

Ja sobie choduje obecnie stado małych Akar Błękitnych ( jakieś 50 sztuk ;)) do tego koło 30 małych zbrojników niebieskich )glonojady) i ich mamusie oraz jednego kiryśnika.

 

Tutaj można poogladać moje rybcie http://s22.photobucket.com/albums/b315/HipoPL/rybcie/

 

 

Niestety prawie od zawsze walcze z glonem w moim akwarium i nic nie moge na to poradzić, kiedy zaczynałem swoją zabawe w 44l akwarium był glon, zmieniłem zbiornik na większy zeby łatwiej zachowac równowage biologiczna i dalej glon. Obsada była w sam raz, dwie pary akar i para zbrojników. Nie sadze zeby było coś źle bo wkońcu rybki się rozmnażają, rosliny pięknie rosną. Obecnie nie mam już dużych akar bo regularnie sie wycieraly i już mnie to wkurzało ;) ileż można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem (glony)- takie plamiaste ciemnozielone i szare/czarne pędzelkowate. "Zwykłe" preparaty antyglonowe nie radzą sobie z nimi a po zastosowaniu czegoś mocniejszego stan roślin się pogarsza.

Te pędzelkowate- ponoć są nie do zwalczenia- należy usunąć liść/roślinę. Robić tego nie mam zamiaru bo przez te kilka lat dochowałem się dużych anubiasów których mi szkoda (dwa z nich aktualnie kwitną ale pąki są pod wodą i nie rozwiną się do końca).

 

Myślałem nawet o sterylizatorze UV ale ponoć bardzo wyjaławia wodę.

 

BTW- ładne akwa.

 

BTW2- ale zameczek nieładny ;-) (oczywista kwestia gustu).

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n a jakie stworzonka zwalczają u Ciebie glony ?

Otóż ja dziś kupiłem 3 otoski, a pare dni temu glonojada (nie zbrojnika, inny, któego mam wymienić jak przestanie jeśc glony na mniejszego, takiego jak teraz jest) i musze powiedzieć, że roślinki już prawie zero glonów, stworzonka radzą sobie idealnie, zasuwaajaąąąą :)

Wstawie później fotke akwarium, ale i tak dużo się nie zmieniło, jedynie tyle, że rybki są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipo poważnie ? Hmm ja myślałem, że zbrojnik to tylko niebieski jest :P Wstawie później foto mojego, jest dość inny niż zbrojnik, z pozoru niby taki sam, ale jako młody jest 2 razy większy niż młody zbrojnik niebieski, i zjada inny typ glonów, tyle pamiętam ze sklepu ;)

mechl!n kosiarki w Twoim przypadku powinny pomóc, one jedzą ten typ glonów, tak jak już powiedział Chemik4

Jeszcze krewetki możesz kupic xD Ale one są pod inny rodzaj glonów, już nawet nie pamiętam jaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...