Jump to content
Sign in to follow this  
mechl!n

Akwarystyka

Recommended Posts

Wczoraj wystartowałem

Aquael Glossy 120 (mega wykonanie)

Filtracja unimax 500

Będzie tanga z taką obsadą:

L.callipterus 1+ 4 FW 
A. Calvus Black Morillo 1 + 1 FW 
C. leptosoma mpulungu 4+6 F1 
N.multifasciatus FW 2+4 

post-119177-0-53895100-1488102262_thumb.jpg

post-119177-0-41561100-1488102274_thumb.jpg

post-119177-0-09272200-1488102289_thumb.jpg

Tylna ścianka powinna być ze skałek dających schronienie.

Przykład.

http://pyszczaki.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/1172004/files/blog_ht_4423539_6890167_sz_mikolaj_majerczak_kl2e.jpg

Akwarium musi nie tylko cieszyć oko, ale też dawać możliwie dobre warunki bytowe zwierzętom.

Zresztą, gdy rybki mają się dobrze, to i cieszą oko :)

Tylna ścianka powinna być ze skałek dających schronienie.

Przykład.

http://pyszczaki.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/1172004/files/blog_ht_4423539_6890167_sz_mikolaj_majerczak_kl2e.jpg

Akwarium musi nie tylko cieszyć oko, ale też dawać możliwie dobre warunki bytowe zwierzętom.

Zresztą, gdy rybki mają się dobrze, to i cieszą oko :)

Mysiaczku:) gdybyś się wysilił i zobaczył moją obsadę docelową, zauważyłbyś że to typowy układ pod nieckę z muszlowcami, a nie pyszczaki;)

To co podałeś to idealne pod naskalniki i księżniczkę z burundi, które zresztą widać na foto:)

Oczywiście wystrój nie jest jeszcze skończony

Dojdzie 120 muszli winniczka, do tego nurzaniec i anubias.

Jak nie będzie ok (wizualnie) to wtedy zamiast czarnego tła wrzucę tło strukturalne 120x60, ale szkoda mi miejsca w baniaku. Ryby tego nie potrzebują bo wolą muszle:)

1471-2148-7-7-1-l.jpg

TSRules

No ja też miałem dłuższą przerwę, ale chyba mnie dopadł kryzys wieku średniego...

Edited by HeatheN

Hehe ale odkopany temat, nawet nie wiedzialem ze jest tutaj taki na tym forum.

Akurat kupilem kostke OptiWhite 30x30x30, pochwale sie aranzacja za tydzien lub dwa :D

Z roslinniakami bywa tak ze trzeba poczekac.

Ja mam tylko jedno pytanie. Czy ten baniak stoi na podłodze?

Tak wspominaliście o roślinkach, aż po wielu latach zajrzałem co tam nowego wymyślił Takashi Amano. A tu patrze, że już nie żyje. Zmarł na zapalnie płuc. W 2015 roku w Japonii jako zamożny człowiek w wieku 61lat? Glejak, czerniak to rozumiem, ale zapalenie płuc.

Tak akwarium stoi na podlodze, szafka jest w trakcie robienia. Do tego dojdzie sump 27L i szklane wloty/wyloty. Grzalka znajdzie sie w sumpie i aranzacja z biegie czasu tez sie bedzie zmieniac. 

Jak startujemy z akwarium to od poczatku trzeba zapewnic dobre natlenianie poprzez ruch tafli wody lub napowietrzanie oraz sypac karme dla ryb pomimo ich braku lub kupic jakas pozywke dla bakterii zeby akwarium szybciej dojrzewalo. 

Piasek reka zeby przykryc lub bede wylawiac jakos syfy, np siatka do lapania ryb poniewaz piasek przeleci :D

Wyjdzie w praniu.

Az dziwne, moze chcial skrocic w ten sposob swoje istnienie. Dziwne, naprawde.

A dziekuje :D mam nadzieje ze za miesiac bedzie ladniej jak rosliny troche urosna, bede nabiezaco aktualizowac fotki na dysku :)