Skocz do zawartości
m1xer

S939 Czy Cos Innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam za zadanie w ciagu 2-3tygodni zrobic "przeskok" na s939 zestawu:

 

Procek: AthlonXP 2400+

Mobo: MSI K7N2V

Dysk: Sam 80G

Napedy: DVDRW + CDRW

Grafa: Abit 9550XTurbo Guru @ 470/710

Muza: Audigy 2oem

TV: Winfast TV2000 XP Expert

Ram: 1g [1x256 kingmax, 1x256Twinmos, 1x512 Geil] (pc3200,cl2,5)

Zasilacz: CHIEFTEC HPC-360-302 DF 360W

 

i z obecnego cfg chcialbym wymienic:

 

Plyta: Tutaj naprawde nie wiem, ostatnio dosc duzo naczytalem sie pozytywnych opini na temat Asrock 939Dual-SATA2, wiem ze ma swoje + i - [jak wszystkie mobo :P ] Tylko nie wiem nic na temat chipsetu, czy bedzie on dalej rozwijany, jak ze wsparciem tech? ma ktos jakis polski test tej plyty?

 

Procek: Athlon 64 3000+ BOX Venice Czy polecacie jakis inny lepszy model?

 

Grafa: GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 Zalman tam sa oczywiscie pamieci 1,4 ??

 

+

 

Chlodzenie: jakie?

 

[najlepiej czesci z oferty Apollo.pl]

 

Reszte pozostawic ze starego compa i za jakis czas dokupic i zmienic te 2x256 ramu na 512.

 

 

Teraz:

1. Czy oplaca sie robic taki przeskok teraz na 939?

2. Czy bedzie znaczny skok wydajnosci? [granie w nowsze gierki itp bez problemu] ??

3. Zasilacz da rade? napewno grafa bedzie @ procek jesli sie da to tez lekko.

4. Co po "przeskoku" bedzie ograniczac ten zestaw?

 

Cena.. hmm fajnie bylo by sie zmiescic miedzy 1300~1500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci w tym galaxy to sa 1,2 :)

 

chlodzenie to najlepiej wychodzi freezer 64 pro, tylko w apollo chyba byl drogi

 

procek - bralbym 3200+ bo chodzilby synchronicznie z ramami... o ile masz wszystkie ramy pc3200, a nie tylko te geile:)

 

jak dla mnie sie oplaca zmieniac, szczegolnie gierki powinny szybciej chodzic, zasilka powinna dac rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci w tym galaxy to sa 1,2

no faktycznie 1,2 pomylilo mi sie ;]

 

chlodzenie to najlepiej wychodzi freezer 64 pro, tylko w apollo chyba byl drogi

To pewnie lykne je z allegro ;]

 

procek - bralbym 3200+ bo chodzilby synchronicznie z ramami...

oplaca sie mimo ze procek i tak bedzie lekko podkrecony?

 

o ile masz wszystkie ramy pc3200, a nie tylko te geile:)

tak wszystkie 3kosci to pc3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie oplaca, jak bedziesz podkrecal... chyba nie bo wtedy pamieci tez pojda w gore:) zalezy ile podkrecania:)

 

a jak chcesz brac freezera na allegro to lepiej wziac i grafike od tego Pana - jako jedyny mial wersje z wiekszym wentylatorem zalmana i radiatorkami na pamieciach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie oplaca, jak bedziesz podkrecal... chyba nie bo wtedy pamieci tez pojda w gore:) zalezy ile podkrecania:)

 

a jak chcesz brac freezera na allegro to lepiej wziac i grafike od 2278676[/snapback]

Nie zauwazylem najmniejszych problemow z 3 koscmi
Nawet jesli bedzie, to tak jak pisalem, za jakis czas zmieni sie to na jedna kosc 512

[czy jest to tez odpowiedz na 4pyt z 1szego posta? :P]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ja się specialnie przyglądałem tym w apollo i arche bo też tam miałem brać i widać było, że pamięci nie były gołe tylko wystawały jakieś "żeberka", przynajmniej tak mi się wydaje Dołączona grafika

Edytowane przez czeski_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci w tym galaxy to sa 1,2 :)

 

chlodzenie to najlepiej wychodzi freezer 64 pro, tylko w apollo chyba byl drogi

 

procek - bralbym 3200+ bo chodzilby synchronicznie z ramami... o ile masz wszystkie ramy pc3200, a nie tylko te geile:)

 

jak dla mnie sie oplaca zmieniac, szczegolnie gierki powinny szybciej chodzic, zasilka powinna dac rade:)

WTF? :huh: Jak synchronicznie z ramami?! Przecież i 3000+ i 3200+ mają HTT=200 i różnią się tylko mnożnikiem.

Poza tym w A64 nie ma czegoś takiego jak tryb synchroniczny. Im więcej mhz - tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ja się specialnie przyglądałem tym w apollo i arche bo też tam miałem brać i widać było, że pamięci nie były gołe tylko wystawały jakieś "żeberka", przynajmniej tak mi się wydaje

wystaja to tylko na zdjeciach, teraz wszystkie sa bez radiatorkow i z mniejszym wiatrakiem, niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? :huh: Jak synchronicznie z ramami?! Przecież i 3000+ i 3200+ mają HTT=200 i różnią się tylko mnożnikiem.

Poza tym w A64 nie ma czegoś takiego jak tryb synchroniczny. Im więcej mhz - tym lepiej.

To co lepiej 3000+ czy 3200+ ?

 

wystaja to tylko na zdjeciach, teraz wszystkie sa bez radiatorkow i z mniejszym wiatrakiem, niestety

szkoda :( Narazie gosc nie ma w ofercie tych kart. Nie wie ktos czy mozna gdzies nabyc ta karte odrazu z radiatorkami?

 

@homzik ponawiam pytanie: na ile wykreciles ta karte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...