Skocz do zawartości
tomos

Avatary - Wiekszy Obrazek...

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam taka mala propozycje:

czy bylaby mozliwosc zmiany rozmiaru awatara z obecnych 100x100 pikseli na 150x100 (lub 160x100) ALE zachowujac maksymalny rozmiar pliku 10kB?

 

awatar o wymiarze 160x100 raczej nie wplynalby na szerokosc tej ramki po lewej stronie (a 150x100 juz na pewno), a dzieki zachowaniu wagi pliku max. 10kB nie zwiekszylaby sie dlugosc ladowania stron :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam taka mala propozycje:

czy bylaby mozliwosc zmiany rozmiaru awatara z obecnych 100x100 pikseli na 150x100 (lub 160x100) ALE zachowujac maksymalny rozmiar pliku 10kB?

 

awatar o wymiarze 160x100 raczej nie wplynalby na szerokosc tej ramki po lewej stronie (a 150x100 juz na pewno), a dzieki zachowaniu wagi pliku max. 10kB nie zwiekszylaby sie dlugosc ladowania stron :)

Na innych forach jest 80x80 i ludzie zyja, poza tym Ty nie masz av wiec po co ci to ? ;]

Po av sie rozpoznaje ludzi wiec tylko dlatego ich nie wylaczam, mi tam wystarcza taki rozmiar jaki jest, bez roznicy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam bo przed napisaniem tematu usunalem :P

na jeszcze innych forach maja 180x180 ale takie sa juz za be :P za szerokie - niepotrzebnie poszerzaja ramke.

 

taki 150x100 dawalby nowe mozliwosci ;)

mam np. taki 100x50 a przy 150 mialby juz rozsadne 75 wysokosci ;)

 

moim zdaniem w niczym to by to nie przeszkadzalo, wymiary forum pozostalyby niezmienione i czas ladowania tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to bez różnicy :blink: , byle by tylko nie przesadzać

 

przykładowo

jedna strona na purepc pozwala na 30 postów, gdzie avatary muszą mieć mniej niż 10 KB, a sygnaturka nie może zawierać obrazków itp. dupereli

zaś strona na lubianym :lol2: pclab pozwala na 100 postów :lol2:, gdzie avatary nie mogą mieć więcej niż 25KB, a sygnaturka może zawierać obrazki o wadze nie przekraczającej 50KB

 

pierwsza strona tematu „Nvidia G80 I Ati R600”(purepc) zajmuje na dysku 724 KB(zero obrazków w postach), a strona „Gothic 3, W oczekiwaniu na G3...”(pclab) zajmuje na dysku 1,50 MB(jeden obrazek w poście o wadze 26.07 KB)

 

 

edit

dzięki sqj nie wiedziałem

czyli temat „Nvidia G80 I Ati R600”(purepc) ze 100 postami zajmuje 1,14 MB, więc niewiele mniej niż Gothic 3 na pclab

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zmieni sie dlugosc (mam na mysli pion) skoro drugi wymiar nadal ma max 100 pixeli?

nie mowie o 150x150, tylko o 150x100.

Wyzszy avatar = post bedzie zajmowal wiecej miejsca na wysokosc = wiecej scrollowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co zwiększać wymiary, jak już teraz jest cięzko zmiescic cos w 10KB?

jak widac to zalezy.

moj awatar zajmuje teraz 5,7kB a jest to jeszcze jpg zapisany z jakoscia ~95.

 

costi:

o boszz.. wysokosc to ten drugi wymiar.

jak sie zmieni wysokosc awatara po zmianie ze 100x100 na 150x100?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uszanujcie ludzi z malymi monitorami/matrycami ?

wlasnie zmienilem rozdzielczosc w systemie na 800x600 i z tego co widze to ta ramka po lewej nadal ma ten sam rozmiar.

zdaje sie ze jest niezalezny od zastosowanej rozdzielczosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uszanujcie ludzi z malymi monitorami/matrycami ?

a powiedz mi który mamy rok ??

standardowa rozdzielczość/przekątna ekranu na dzień dzisiejszy to 1280x1024/17" i jak można zauważyć jesteśmy na forum komputerowym, gdzie coś takiego nie jest rzadkością

100x100 jest ok i tak niektóre av są za bardzo oczojebne ...

... tak jak mój :D

no 100x100 jest ok, ale 20KB by się przydało :)

co do twojego av to też chciałem dać tego królika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A tam można avatary zupełnie wywalic - liczy się treść a nie jakieś bzdurne obrazki (chociaż sma kożystam z av to uważam że na takim forum nie jest to potrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dobra w takim razie wysunę jeszcze jeden (choć słaby) argument, zdarza się że użytkownicy mają takie same avatary - wtedy i tak trzeba patrzeć na nazwę. A poza tym, jak kogoś się szuka to u góry jest specjalne menu do tego więc ja problemu nie widzę.

 

Ja kończe dyskusję w tym temacie - nie widze sensu bo avatary na bank zostaną w TAKIEJ formie w jakiej są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no stefan ja jeszcze powrócę do Twojego argumentu, bo to moje musi być najwyżej :D i muszę powiedzieć, że Twój argument jest słabszy niż napisałeś

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to pisałem że słaby (bardzo słaby) bo takie same avatarki to jednak żadkość na forum... ;)

 

A dobra dajmy już temu spokój - bezsensowny temat wogóle o tym i tak nie decydujemy my tylko moderacja i administracja forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Agrrr.... moze nie mam wyłączone????

 

Moze jak to będzie tak długo na pierwszym iejscu to jakiś moderator w końcu zamknie/usunie bo tylko niepotrzebna wymiana bezsensownych zdań.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wprowadźcie awatarki 150x150 pikseli :) do 20kb.

 

W czasach FullHD, w czasach szerokopasmowych łącz.... w czasach obrazu wysokiej jakości 100x100 pachnie latami '90....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...