Skocz do zawartości
elpresspl

Laptop->router->komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dobra panowie, kombinowalem od 3 dni jak to wykombinowac i jakos mi nie poszlo niestety...

 

Sytuacja wyglada tak. Narazie nie mam netu bo moj provider dopiero za tydzien ma mi podlaczyc, ale moj laptopik zlapal sygnal od sasiada najprawdopodobniej ;] wiec dlaczego tego nie wykorzystac.

Chce zrobic taki patent (Wiem ze jest to do wykonania, tylko pewnie cos pokrecilem):

 

Laptop lapie wirelessa potem po kablu podaje go na router no a potem router juz dzieli na moja siec domowa.

 

Moje zalozenie bylo takie ze laptop mial ustawione IP 192.168.1.90, potem karta sieciowa nie miala stalego ip (chociaz patent ze stalym IP tez przerobiony) potem w konfiguracji routera podalem mu nastepny wolny adres IP, gateway jako gateway z ktorego wireless bierze siec (probowalem tez podac IP karty wirelessa; bez skutku).

Probowalem opcje z mostkowanie dwoch polaczen, ale wtedy dziwnym trafem nagle w ogole nie mam netu, probowalem tez udostepnic to polaczenie (tam gdzies jest taka opcja, nie pamietam jak w polskim windowsie sie nazywa) to net na laptopie byl ale na reszcie sprzetow nie bylo.

 

I teraz moi drodzy jakie jest rozwiazanie??

 

Dzieki

 

-el' P.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to zakreciles, z routera musisz zrobic brame sieciowa dla kompa stacjonarnego, z lapsa musisz udostepnic poloczenie dla routera, mniej wiecej to ma wygladac tak, PC widzi router jako brame 1, router widzi laptopa jako brame 2, laps widzi sasiada jako brame 3, powinno dzialac (chyba ze ja tez cos pokrecilem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche to zakreciles, z routera musisz zrobic brame sieciowa dla kompa stacjonarnego, z lapsa musisz udostepnic poloczenie dla routera, mniej wiecej to ma wygladac tak, PC widzi router jako brame 1, router widzi laptopa jako brame 2, laps widzi sasiada jako brame 3, powinno dzialac (chyba ze ja tez cos pokrecilem)

 

OK probowalem zrobic to tak

 

Laptop IP 192.168.1.90 (Wi-Fi)

Laptop IP 192.168.1.91 (Ethernet) gateway IP 192.168.1.90

Router IP 192.168.1.92 (Lokalne IP routera)

Router IP Gateway 192.168.1.1 (Zeby probowal bezposrednio od sasiada pociagnac) lub 192.168.1.91 (zeby przez laptopa lapal siec)

A moje lokalne kompy po stronie routera na DHCP. Probowalem z wlaczonym Internet Connection Sharing z Mostkiem Sieciowym i probowalem bez niczego. Niestety bez skutku :/

 

Help??

 

-el' P.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniales napisac jak DNSy ustawiasz,

maska?

no i zrob na routerze ( siec wewnetrzna) inny zakres adresow prywatnych np: 10.xxx.xxx.xxx,

 

DNS'y ustawiane na taki sam adres jak gateway'e. Na routerze probowalem inny zakres (192.168.2.1;3.1) i tez nici :/

Maska podsieci wszedzie taka sama 255.255.255.0

 

-el' P.-

Edytowane przez -el' Presidente-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz wasc;P

 

Dostajesz sygnal z nieba, zakladajac ze jest tam sobie IP przyznawane po DHCP. Masz net na laptopie, wszystko smiga lata i dzwoni. I normalnie udostepnaisz polaaczenie na druga sieciowke, czy to przy pomocy ICS czy przy pomocy jakiegos zewn. softu - nie wnikam. I teraz z laptopowej sieciowki ciagniesz do portu LAN(to nie pomylka!) routera tak jak wszystkie inne kompy tam masz zrobione. Tak, zeby wlasciwy NAT stal na laptopie a router pelnil tylko funkcje switcha. Mozna tez zaryzykowac zrobienie mostka sieciowego i podlaczenie kabli tak samo jak mowilem - jak jest wogole niezabezpieczony WLAN to tez bedzie Ci dzialalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz wasc;P

 

Dostajesz sygnal z nieba, zakladajac ze jest tam sobie IP przyznawane po DHCP. Masz net na laptopie, wszystko smiga lata i dzwoni. I normalnie udostepnaisz polaaczenie na druga sieciowke, czy to przy pomocy ICS czy przy pomocy jakiegos zewn. softu - nie wnikam. I teraz z laptopowej sieciowki ciagniesz do portu LAN(to nie pomylka!) routera tak jak wszystkie inne kompy tam masz zrobione. Tak, zeby wlasciwy NAT stal na laptopie a router pelnil tylko funkcje switcha. Mozna tez zaryzykowac zrobienie mostka sieciowego i podlaczenie kabli tak samo jak mowilem - jak jest wogole niezabezpieczony WLAN to tez bedzie Ci dzialalo ;)

Hmm...

 

No to powiem krotko... nie dziala...

Jak zrobie mostek to zrywa wirelessa

A na ICS'ie poprostu nie dziala

 

-el' P.-

 

P.S.

 

Jaki soft ewentualnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cos walisz na IP

wirless ( DHCP)-dziala

podlacz wszystko razem-sprawdz skretke

mozesz do wejcia LAN-wtedy jako switch

albo do WANu wtedy z NATem

w konsoli routera WAN tez na DHCP, LAN tez DHCP

robisz normalnego kreatora sieci ( uwaga na objasnienia)-na lapku, potem na kompach podlaczonych do routera

na koniec pingi

musi chodzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK probowalem zrobic to tak

 

Laptop IP 192.168.1.90 (Wi-Fi)

Laptop IP 192.168.1.91 (Ethernet) gateway IP 192.168.1.90

Router IP 192.168.1.92 (Lokalne IP routera)

Router IP Gateway 192.168.1.1 (Zeby probowal bezposrednio od sasiada pociagnac) lub 192.168.1.91

 

-el' P.-

Nie mozesz na routerze ustawic IP sasiada z pominieciem laptpa, no chyba ze masz router wi-fi , to tak jakbys chcial lapac na tv sygnal z satelity z pomienieciem anteny i tunera

zapomniales napisac jak DNSy ustawiasz,

maska?

DNS moze ciagnac z dhcp, maska zalezy od klasy adresow ip i z reguly automatycznie sie ustawia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz na routerze ustawic IP sasiada z pominieciem laptpa, no chyba ze masz router wi-fi , to tak jakbys chcial lapac na tv sygnal z satelity z pomienieciem anteny i tunera

DNS moze ciagnac z dhcp, maska zalezy od klasy adresow ip i z reguly automatycznie sie ustawia ;)

 

OK temat mozna uznac za nieaktualny, gdyz moj provider juz laskawie podlaczyl mi net :)

Dzieki za pomoc chlopaki

 

 

-el' P.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...