Skocz do zawartości
kamilo23

Łącze 2,5 Gb/s

Rekomendowane odpowiedzi

France Telecom wprowadził na rynek nową ofertę dla odbiorców indywidualnych. Światłowodowe łącze umożliwia przepustowość rzędu 2,5 Gb/s podczas pobierania plików i 1,2 Gb/s przy ich wysyłaniu.

 

W pilotażowym programie, którego nazwa tłumaczona jest jako "Światłowód do domu", mogą wziąć udział niektórzy paryżanie i mieszkańcy pięciu miast okręgu Hauts de Seine. Dzięki technologii GPON użytkownicy uzyskują łącze pozwalające na pobieranie 312,5 MB/s i wysyłanie ok. 150 MB/s.

 

Abonament kosztuje 70 euro miesięcznie, w jego skład wchodzi też możliwość nielimitowanego dostępu do linii telefonicznej oraz do niektórych kanałów telewizji.

 

Jak twierdzą sceptycy, taka przepustowość wzbudza ogromne emocje, ale w rzeczywistości jest na granicy możliwości nawet najnowocześniejszych komputerów - maksymalna przepustowość standardu SATA II wykorzystywanego podczas łączenia dysków twardych z płytami głównymi to 3 Gb/s.

 

Program pilotażowy zakończy się w 2007 lub 2008 roku. Wtedy też oferta ma szansę zostać udostępniona szerszej rzeszy użytkowników.

[ź] idg.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to bardzo ciekawa sprawa. chociaż niektóre na niektórych uczelniach, studenci mieszkający w akademikach mogą cieszyć się "nieco" gorszym łączem 1Gb/s (np. ja ;) ) i to za darmo (no wliczone w cene akademika). fajne uczucie kiedy na dc++ ściągasz film w 1.5 minuty :)

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest legalne i dlatego administratorzy sieci akademickiej blokują programy p2p i p2m. Poza tym nawet, jeśli w akademiku jest możliwość czynienia zła;) ściągając np. filmy z to bym tego nie robił, ponieważ grozi to odłączeniem całkowicie dostępu do sieci. Tak przynajmniej jest w akademikach płockich i toruńskich. Z tego też co zaobserwowałem to maxymalny transfer na pokój to 500kB/s.

 

A jeśli już jesteśmy na etapie Internetu to 30 listopada 2006 kończy mi się umowa z Telekomuną i nie wiem, co założyć, tym bardziej, że prawdopodobnie w Sierpniu 2007 przeprowadzam się do Kołobrzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest legalne i dlatego administratorzy sieci akademickiej blokują programy p2p i p2m. Poza tym nawet, jeśli w akademiku jest możliwość czynienia zła;) ściągając np. filmy z to bym tego nie robił, ponieważ grozi to odłączeniem całkowicie dostępu do sieci. Tak przynajmniej jest w akademikach płockich i toruńskich. Z tego też co zaobserwowałem to maxymalny transfer na pokój to 500kB/s.

 

co uczelnia to inne prawa... powiem tam. na akademickim serwerze dc++ ściągamy co chcemy, ile chcemy, itp. w roku akademickim z p2p niby nie można korzystać, ale praktycznie można jeśli na upload nalozy się limit okolo 60kB/s. w akacje zaś nie ma żadnych limitów... łącze moze i jest 1Gb/s, ale praktycznie wykorzystujemy tylko 100Mbps, bo mało kto ma takiego kompa zeby obsłużył całe łącze :)

 

pozdrawiam

mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... ciekawe kiedy w polsce bedzie np taki 1 mbit za 50 zl

Ja w drugim mieszkaniu mam Chello 1mbit - 49,99 brutto [była promocja na okablowanie bloków[, niestety 500 metrów dalej większe osiedle i [promocja na okablowanie bloków - 69,99 brutto]. Wszystko zależne od kierowników rejonu.

 

Sobie tak myślę.

 

 

Po kij taki transfer, nie ma fizycznej możliwości tego wykorzystać.

 

Torrent? Nawet przy najlepszej na świecie stronie TL i przy 500 seedach, nie mamy fizycznej możliwości osiągnąć tego transferu, FTP://? też ma ograniczenia, nie chce mi się wierzyć, że admini nia mają na sztywno ustawione od-do [a jeśli nie mają to czas zaczać]..

 

Plus tego wszystkie to ten UPLOAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim laczu to sie stawia serwer w domu.

Na takim łączu to się stawia serwer na osiedlu :D :lol:

 

Btw starsze hdd's pewnie nie wyrobily by z zapisem tak dużej ilości (2,5 GB) w ciągu 1 sek. Chyba sie nie myle ?

 

Wiec imo wniosek taki: Do szybkiego łącza szybki pc (hdd).

Edytowane przez M@St3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw starsze hdd's pewnie nie wyrobily by z zapisem tak dużej ilości (2,5 GB) w ciągu 1 sek. Chyba sie nie myle ?

Wiec imo wniosek taki: Do szybkiego łącza szybki pc (hdd).

ehhh, GigaBIT, nie GigaBAJT. BIT zamiast BAJT. 2,5 GigaBIT!!!!111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki technologii GPON użytkownicy uzyskują łącze pozwalające na pobieranie 312,5 MB/s i wysyłanie ok. 150 MB/s.

Polecam niektorym czytac doklednie poprzednie posty ;)

 

A i tak starsze dyski by nie daly rady - PATA przewiduje przeciez do 133 MB/s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Po kij taki transfer, nie ma fizycznej możliwości tego wykorzystać.

Plus tego wszystkie to ten UPLOAD

Dwa zdania które się w jakiś prosty sposób uzupełniają.

 

W Polsce byś nie wykorzystał takiego transferu ale we Francji - Tak!

 

Jeśli ktoś z łączem z takim upload'em oddaje Ci plik przez sieć torrent to dlaczego byś nie mógł z taką wszybkością ściągać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...