Skocz do zawartości
kamilo23

Łącze 2,5 Gb/s

Rekomendowane odpowiedzi

IMO : FT jest właścicielem Tepsy więc korzystający z dobrodziejstw naszego operatora płacą za takie wynalazki dla francuzów ... było o tym przy okazji rachunków i kosztów rozmów w Polszy i ich odbijaniu się na spadku cen we Francji. Pamiętacie aferę sprzed kilku lat ?? Pkt2: jeśli nie ma fizycznej możliwości wykorzystania takiego potencjału to służy on jedynie do naprężenia politycznie wiotkich mięśni a takie obecnie posiada Francja. Zwróćcie uwagę, że ostatnio to jakoś marnie idzie żabojadkom imponowanie czymkolwiek to musieli w końcu coś zrobić żeby o swoim istnieniu przypomnieć. Widocznie palenie samochodów im się znudziło i doszli do wniosku że to nieopłacalne. Nie zachwycajmy się przesadnie czymś co przez kilka następnych lat nie stanie się standardem... wystarczy policzyć ile kosztują szybkie dyski i zaraz kopara opada.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszecie tu o braku technicznych mozliwosci (hdd)... ale kto wam kaze sciagac na hdd ? Istnieja przeciez RAM-DISK'i (utworzone z pamieci operacyjnej). Sciagasz film w pare sekund, ogladasz, usuwasz. Oczywiscie mowie o legalnych filmach ;> Poza tym mozna na takim czyms stawiac serwery gier online...

Edytowane przez Nargil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pff wierzycie w cuda? takie rzeczy to tylko w Erze... za 70euro mieś. nikomu by sie nie chciało podłaczać światłowodu ...

 

:mur: A czytać umisz ? Przecież jest napisane wyraźnie ,że jest taka oferta w France Telecom za 70 euro. Że niby kłamią ? Jak się sprawuję tą łącze to już druga strona medalu. Do podziału (jak to możliwe) wręcz idealne :| Ciężko w to uwierzyć ale jak widać to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce cena łącza 1Mbit kosztuje ~300zł ,a bez styku z TPsa ~150zł w nasku, własnie tam będe kolokował serwer więc te 2.5Gb to jest ściema tym bardziej za 70euro.Pewnie jest jakiś kruczek

Edytowane przez Pan G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieszkam w innej Polsce. Mam 1mbit(w zasadzie to nawet troche wiecej) w obie strony, płace 63 zł, a w piwnicy mam swiatłowód...

 

 

więc te 2.5Gb to jest ściema tym bardziej za 70zł

Ktos tu ma problemy z czytaniem, bo nigdzie nie bylo mowy o 70zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1mbit za 300 zł , chyba tylko DSL ww TP .

 

UP 256 kbit/s , koszt 279 zł za m-c , w chello 1mibt/256kbit kosztuje 84 zł/m-c ale nie wszędzie jest ( np. w Gliwicach nie ma ) .

 

Neo odpada bo ma limit , nie wiem czy chello ma też limit .

 

Bo normalna łacze dzierżawione to wydatek ~ 1000 zł za instalację i ~ 1 200 zł abonament/m-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mieszkam w innej Polsce. Mam 1mbit(w zasadzie to nawet troche wiecej) w obie strony, płace 63 zł, a w piwnicy mam swiatłowód...

Ktos tu ma problemy z czytaniem, bo nigdzie nie bylo mowy o 70zł...

Ja mówie o łączach operatorskich!! z SLA itp a nie o jakimś tanim szajsie nadającym się tylko do przeglądania stron. Edytowane przez Pan G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... ciekawe kiedy w polsce bedzie np taki 1 mbit za 50 zl ;)

Ja to tam płace 30zł za 1.5Mb/s - 2Mb/s juz od 2 lat.... wiec w czym problem ? jakies 5 lat temu płaciłem 50zł za 10Mbit/s ale niestety przycieli pasmo...

 

prawie 2Mb/s za 30zł... publiczne ip, czego chciec wiecej ? :) tak wiem 10Mb/s :) pewnie w krotce znowu bedzie bo caly czas predkosci rosną.

 

W swoim bloku mam 6 operatorow internetu, do koloru do wyboru, ja tam zacofany sie nie czuje :)

 

 

ba światłowód to sobie możesz mieć ile 1metr?pozatym trzeba mieć sprzęt żeby podłaczyć światłowód

lol ? :) a co dochodzi do mojej piwnicy o długości pewnie kilkunastu albo wiecej km i ciagnie sie po calym Lublinie ?

 

 

poza tym jaki problem dac userowi takie przepustowosci ? jak tak czy siak nie bedzie on tego wykorzystywal i z wolnej część łącza będą korzystali inni...

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że net w polsce jest drogi, ale ludzie...

Ja u siebie mam do wyboru "AŻ" czterech dostawców internetu (nie liczę tych od telefonii komórkowej). Dwóch od telefonii stacjonarnej (odpadają, gdyż musiałbym zakładać stacjonarny, który nie jest nam potrzebny), jeden niezależny (którego jeszcze mam i się wkurzam) i od kablówki. Bez promocji 130 zł za 2Mb/s / 256kb/s(największa wada :/ ), a jest teraz promocja dla tych, co chcą też telewizora pooglądać 99zł (w tym 49 złociszy za abonament), wychodzi 5dych. Niestety lokalnie ta oferta może się "nieco" różnić. Acha, umowa na rok.

Dlatego piać mi się chce z kumpla, który w tej promocji co w tpsa teraz jest załatwia sobie neta. 25 lub 29zł za 512 i umowa na 3 lata :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Zaczynają się kolejne dyskusje odnośnie polskiego internetu.

 

Już nie pamiętacie jak się korzystało z modemu telefonicznego by sobie coś ściągnąć i się siedziało z zegarkiem w ręku kiedy się łaskawie inpuls skończy. Naszczęście takie czasy już odchodzą do lamusa. Potrzeba czasu by Polska urosła do poziomu Anglii, Niemiec, Francji o Japonii nie wspominając. Dla mnie prędkość 512 to rozsądne minimum. Można już sobie spokojnie i wygodnie poserfować. 2,5 Gb/s łącze to idealna alternatywa dla jakiś osiedli mieszkalnych. Podzielenie tej przepustowości nawet pod 100 osób to i tak spora prędkość przy śmiesznej opłacie abonetowej. Cóż, szkoda że tak nie ma wszędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego? mój kumpel ma już od 2 miesięcy (UWAGA!) 8000mb/s.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

tyle, że tylko na umowie :(

konkretniej jego super administrator sieci zamiast napisać 8mb/s lub 8192kb/s, napisał 8000mb/s.

umowa obowiązuje, szkoda tylko, że administrator nie może się z niej wywiązać :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego? mój kumpel ma już od 2 miesięcy (UWAGA!) 8000mb/s.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

tyle, że tylko na umowie :(

konkretniej jego super administrator sieci zamiast napisać 8mb/s lub 8192kb/s, napisał 8000mb/s.

umowa obowiązuje, szkoda tylko, że administrator nie może się z niej wywiązać :):):)

Lol na miejscu tego twojego kumpla bym sie ubiegał o te 8000mb/s ;] W końcu umowa to umowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co w tym dziwnego? mój kumpel ma już od 2 miesięcy (UWAGA!) 8000mb/s.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

tyle, że tylko na umowie :(

konkretniej jego super administrator sieci zamiast napisać 8mb/s lub 8192kb/s, napisał 8000mb/s.

umowa obowiązuje, szkoda tylko, że administrator nie może się z niej wywiązać :):):)

 

pewnie ma 8Mb/s na iles tam osob... jak ja mialem napisane 10Mb/s to tak mialem, koniec kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że on nie ma nawet tego 8mb/s :)

mają DSLa 1024. podpisywali na nowo umowę i była opcja, że za darmo można przejść na szybsze łącze. niestety TP odrzuciło podanie. będą próbować ponownie we wrześniu.

 

pewnie ma 8Mb/s na iles tam osob... jak ja mialem napisane 10Mb/s to tak mialem, koniec kropka

sieć to sieć.

nie ma tu czegoś takiego jak dzielenie transferu na osoby. złapiesz wolne łącze (tzn. inni nie obciążają) to ciągniesz maks :)

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde wierzycie w to ze w Polsce jest drogi internet a wszedzie tani? To sa plotki dziennikarskie i bzdury. Swego czasu bylo o tym ze w japoni jest super tani 100mbit net... taaa tylko w prasie... a w 2,5GB/s nie wierze, nie macie pojecia ile do tego kosztuja urzadzenia dostepowe. Takich lacz nie maja czolowi providerzy w europie a komus dadza za 70 ojro do domu? Jaaaaasne. Wysylanie 150MB/s - w to uwierzy tylko osoba, ktora nie zna realiow albo idiota.

BTW to napisali ze wprowadzil.... ciekawe kto bo http://www.agence.francetelecom.com/mx/?tp...brique=5-295694 nic tutaj nie ma takiego, nie ma wzmianki nawet o tej nowej cudownej usludze. Pamietajcie, ze kazdy idiota moze cos napisac w internecie. Niestety wiele osob przyjmuje to za dogmat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde wierzycie w to ze w Polsce jest drogi internet a wszedzie tani? To sa plotki dziennikarskie i bzdury. Swego czasu bylo o tym ze w japoni jest super tani 100mbit net... taaa tylko w prasie... a w 2,5GB/s nie wierze, nie macie pojecia ile do tego kosztuja urzadzenia dostepowe. Takich lacz nie maja czolowi providerzy w europie a komus dadza za 70 ojro do domu? Jaaaaasne. Wysylanie 150MB/s - w to uwierzy tylko osoba, ktora nie zna realiow albo idiota.

BTW to napisali ze wprowadzil.... ciekawe kto bo http://www.agence.francetelecom.com/mx/?tp...brique=5-295694 nic tutaj nie ma takiego, nie ma wzmianki nawet o tej nowej cudownej usludze. Pamietajcie, ze kazdy idiota moze cos napisac w internecie. Niestety wiele osob przyjmuje to za dogmat.

No nareszcie znalazł się ktoś kto wybił wam te głupoty z głowy.

Dodam swoje 5groszy: pfff niewierzcie w bajki Ściema dla ubogich!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...