Skocz do zawartości
kamilo23

Łącze 2,5 Gb/s

Rekomendowane odpowiedzi

Pare faktów o 2,5 Gbit/s w FT:

[*] Jest to usługa TESTOWA dostępna tylko w kilku dzielnicach miasta i to pod warunkiem mieszkania blisko punktu dostępowego oraz wielu innych kryteriów technicznych (trzeba fizycznie dociągnąć światłowód co wiąże się również z koniecznością zgody administracji budynku!).

Po zakończeniu fazy testowej parametry jak i ceny usługi mogą się zmienić

[*] FT Twierdzi, iż nie ma limitów ruchu ani przepustowości. Jednocześnie nie ma też oczywiście jakichkolwiek gwarancji. P2P jest dopuszczone.

[*] Defacto nie 2,5 Gbit/s tylko około 80 mbit/s. Zakończeniem w domu jest specjalna wersja Livebox'a a do samego komputera albo klasyczny ethernet albo wifi. Oczywiście 80 mbit/s przy założeniu, że sam livebox się wyrobi z takim ruchem i nie ma na nim dodatkowych cięć. Podejrzewam, że w ruchu ciągłym będzie ok, ale w P2P z kilkuset połączeń naraz będzie to wąskim gardłem

 

Natomiast zwykły ADSL czyli ex Wanadoo a teraz Orange jest na podobnym poziomie cenowym co u nas:

25euro za 1 mbit/s (około 100 PLNów)

34,5 euro za 18 mbit/s (oczywiście 18 mbit/s pod warunkiem że mieszka się kilometr od centrali etc, etc. realnie podzielić przez 2)

Do tego ew. wypożyczenia livebox'a 3 euro. W cenie podstawowe programy TV. (po wpłaceniu kaucji 49euro)

 

Do tego oczywiście obowiązkowo linia telefoniczna FT. Od 15 euro/miesięcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co mysla, że wszedzie sa drogie lacza, czytaj tak samo jak drogie jak u nas:

W Szwecji gdy ktos robi nowe osiedle to doprowadzany jest swiatlowod i w calym budynku\ budynkach jest zrobiona siec 100\1000 Mb\s z tym, że człowiek dostaje do dyspozyji 100Mb\s a u nas sami widzicie, jak robia nowe osiedle to bez netu.

Nie ma się co dziwić w Szwecji 74.9% populacji posiada dostęp do internetu.W polsce tylko ponad 37%.Więc się nie dziw dlaczego u nas są takie "tanie" łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marco naswietlil sprawe do końca :) [źródło?]

 

testują technologię i tyle, na stronie FT nie ma nic o 2,5Gb w domu, jest o technologii umożliwiającej up to 2,5Gb

 

A finalnie mam 2mbity za 59 brutto (http), p2p cięte w dzień na 640 * 2 w nocy, mam nadzieje ze jeszcze przyspieszy choć realne 240KBps wystarcza do komfortowej pracy. Takich ofert nie jest wcale mało. Problem jest w tym że wciąz są szare punkty z wyborem tpsa lub tpsa

 

 

mała zgadywanka dla Was :) tylko dla dorosłych ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

||||/c  0o \  =  ||  ||					    |===o	T +		  o_00\______//  |00					\_\_  ___ /  ||						||   ||  DD				   L - o - L
[/spolier]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nic nie ściąga tylko przegląda strony to styka....ja mam neo 256 i mi wystarcza , w tym miechu na bank po raz pierwszy w życiu odczuję limit , no chyba że im się licznik zawiesi :P trochę mi żal d... ściska jak patrzę jak ludzie zakładają sobię łącza 512kb...ja nawet jak bym miał $ to bym nie mogł.....polskie realia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Zabrze... :] właśnie zmieniam neta i będe miał 1mb za 67,10zł na noc jest pakiet od x4 do x4 nawet :] w dzień zwykle tez jest 2x więcej xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Zabrze... :] właśnie zmieniam neta i będe miał 1mb za 67,10zł na noc jest pakiet od x4 do x4 nawet :] w dzień zwykle tez jest 2x więcej xD

Na co zmieniasz jeśli można wiedzieć ? :] Bo jak TelSil [mega szit :D], Jota lub Beta to sobie podaruj [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam DSL 1 mbit. Płacę 99 zeta miesięcznie (to po znajomości ;),bo tak bym bulił ze 120 ) i jak na razie mi styka. Nie uważam by to było aż tak dużo ,nawet te 120 zeta. Czekam jednak na e-wro ( o ile sieć dojdzie do mojego osiedla) i mam nadzieję że będę miał te 2mb/2mb (+stałe ,publiczne IP ) co mi w zupełności styknie :) Co do tego łącza 2.5 gb/s to się wyjaśniło. Nie wierzyłem by tak jedna osoba dysponowała takim łączem. No chyba że tylko jedna osoba miała całe łącze dla siebie a reszta bez netu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam slusznie zauwazyles - nie wykorzystasz. Predkosc pobierania bedzie Ci ograniczal kontroler dyskow.

 

Poza tym zwroc uwage na post marco:

Defacto nie 2,5 Gbit/s tylko około 80 mbit/s.Zakończeniem w domu jest specjalna wersja Livebox'a a do samego komputera albo klasyczny ethernet albo wifi. Oczywiście 80 mbit/s przy założeniu, że sam livebox się wyrobi z takim ruchem i nie ma na nim dodatkowych cięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie... albo sie nieznam...

 

ale przy takim transferze jak w newsie... który dysk podoła tak szybkiemu zapisowi danych 312.5MB/s? skoro zwykle ATA jak wiadomo zapisuja ma 50-60MB/s... moze znawca sieci teleinformatycznych sie wypowie?

nie zebym costam teges, ale siakas sprytna macierz powinna dac sobie rade...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...