Skocz do zawartości
dudek564

Regeneracja Beteri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam starego laptopa della bateria slabo trzyma kiedys czytalem jak ja zereenerowac tnz to byl sposob na baterie od teleofnow najpierw ja rozladowac wziac szarą gazete owinac wsadzic w foliowy worek owinieta baterie i do zamrazarki na kilka godzin az wyciagnie wilgoc , po dobie wyjac i niech polezy w pokojowej temp. i naladowac czy to tez zadziała na notbooka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z baterią z laptopa nie próbowałem, ale z telefonu po tej zabawie trzymała jeszcze krócej.

możesz jedynie spróbować ją rozładować prawie do zera (odpal lapka na beterii i niech chodzi aż bateria zdechnie, potem wyjmij baterię z lapka i podłącz do niej np żaróweczki z latarki) a potem ładować do pełna - kilka razy tak zrób. ale czy będzie widać różnicę w długości pracy baterii to nie wiadomo...

Lepiej poszukaj na necie instrukcji wymiany ogniw - same ogniwa można kupić niedrogo np na allegro, ale z wymianą to już może być problem - ale wiem że ludzie tak robią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij baterię z lapka i podłącz do niej np żaróweczki z latarki) a potem ładować do pełna - kilka razy tak zrób. ale czy będzie widać różnicę w długości pracy baterii to nie wiadomo...

Wiadomo. Będze trzymać jeszcze krócej o ile wogle. Baterii LiION i LiPoly nie wolno rozładowywać do końca. Zachodzą wtedy nieodwracalne zmiany w ogniwach i bateria się uszkadza całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Będze trzymać jeszcze krócej o ile wogle. Baterii LiION i LiPoly nie wolno rozładowywać do końca. Zachodzą wtedy nieodwracalne zmiany w ogniwach i bateria się uszkadza całkowicie.

baterii z laptopa nie da się rozładować do końca :mur:

Kiedy napięcie spada do niebezpiecznego poziomu możliwość dalszego rozładowywania zostaje zablokowana (można tylko zacząć ładować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterii z laptopa nie da się rozładować do końca mur.gif

Kiedy napięcie spada do niebezpiecznego poziomu możliwość dalszego rozładowywania zostaje zablokowana (można tylko zacząć ładować)

I po co ten mur? Da się rozładować do końca. Laptop się wyłączy tak jak mówisz, ale jeśli podepniesz żaróweczkę bezpośrednio do niej tak jak opisujesz to rozładujesz ją do końca. Zabezpieczenie jest w lapkach a nie w baterii. Możesz łatwo się o tym przekonać - spróbuj ze swoją baterią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co ten mur? Da się rozładować do końca. Laptop się wyłączy tak jak mówisz, ale jeśli podepniesz żaróweczkę bezpośrednio do niej tak jak opisujesz to rozładujesz ją do końca. Zabezpieczenie jest w lapkach a nie w baterii. Możesz łatwo się o tym przekonać - spróbuj ze swoją baterią.

jak bym nie próbował...

W baterii też jest elektronika, a nie tylko ogniwa :P

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest elektronika. Służy ona do informowania lapa o stopniu naładowania ogniwa a także o temperaturze ogniw, ale nic nie robi w kierunku zabezpieczenia przed jakimkolwiek zagrożeniem, poza tym że wysyła taką informację do lapa. To lapek ma zareagować jak ogniwo ma zbyt wysoką temperaturę, albo jest już zbyt rozładowane.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest elektronika. Służy ona do informowania lapa o stopniu naładowania ogniwa a także o temperaturze ogniw, ale nic nie robi w kierunku zabezpieczenia przed jakimkolwiek zagrożeniem, poza tym że wysyła taką informację do lapa. To lapek ma zareagować jak ogniwo ma zbyt wysoką temperaturę, albo jest już zbyt rozładowane.

nie będę się z tobą sprzeczał, bo wiem że nie masz racji, ale to też moze zależeć od baterii

jak sie boisz zniszczyć baterię w lapku to weź telefon kom., zarżnij baterię telefonem (tak żeby się nie włączał na niej), podłącz żaróweczkę (ja mam takie z latarki na 4,5 V), i poczekaj około 10 minut - najpierw żarówka będzie świecić mocno, potem słabiej (ale dalej dosyć mocno :D ) a świecić słabo wogóle nie będzie bo w pewnej chwili zgaśnie całkiem, a woltomierz pokaże 0,00 V, również jak odczekasz kilka godzin dalej pokaże 0 V. Potem podłącz ładowarkę na około 10 sekund, odłącz ją i zmierz napięcie - będzie kilka voltów. I znowu przez chwilę będziesz mógł rozładowywać baterię, aż elektronika postanowi przerwać tą męczrnię :P

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzisz ja myślałem, że się domyślisz że ten rysunek ma Ci wyjaśnić dlaczego napięcie tak nagle z 2,5V spadło do zera. Ale sie przeliczyłem.

szczerze mówiąc masz rację - to nic mi nie wyjaśnia

ale nie będę się z Tobą sprzeczał, myśl sobie co chcesz :P

 

EDIT:

 

Naprawdę nie ma się o co sprzeczać - przecież temat forum to "Regeneracja baterii", a chyba oboje jesteśmy zgodni co do tego że max. rozładowanie i ładowanie nie pomoże (lub różnice będą niezauważalne).

Co do tematu, to tak jak wcześniej napisałem - warto wymienić same ogniwa.

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excray daj spokuj .... najlepsza reklama sposobu seboxxla jest to ze sam na wlasnej baterii by tego nie zrobil :lol:

 

Seboxxl a co sadzisz o tanich chinskich ogniwach co podoobno padaja po 5 miesiacach ? Czy to mit ? Bo jak ja zastanawialem sie nad wymiana ogniw to odstraszyla mine cena ktora byla moze niewiele nizsza niz cena nowej baterii(8 ogniw),dodatkowo straszyli mnie ze byc moze popsula sie elektronika(bateria pare razy mi spadla(z okolo metrana kafelki) zamin padla... dodatkowo na allegro mozna juz kupic nowe zamienniki za male pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Excray daj spokuj .... najlepsza reklama sposobu seboxxla jest to ze sam na wlasnej baterii by tego nie zrobil :lol:

 

Seboxxl a co sadzisz o tanich chinskich ogniwach co podoobno padaja po 5 miesiacach ? Czy to mit ? Bo jak ja zastanawialem sie nad wymiana ogniw to odstraszyla mine cena ktora byla moze niewiele nizsza niz cena nowej baterii(8 ogniw),dodatkowo straszyli mnie ze byc moze popsula sie elektronika(bateria pare razy mi spadla(z okolo metrana kafelki) zamin padla... dodatkowo na allegro mozna juz kupic nowe zamienniki za male pieniadze.

Masz rację, sam bym tego nie zrobił - nie wymieniał bym ogniw tylko zaniósł baterię do specjalnego serwisu który to robi alb kupiłbym nową, napisałem że ludzie ak robią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanko.

Za pare dni kupuje lapka i chcialbym mu na poczatku sformatowac baterie, lecz do konca nie wiem jak to zrobic...czy na poczatku rozladowywujac zrobic to w Windowsie, gdzie sa zabezpieczenia i lapek wylaczy sie na 5% przed kompletnym wyladowaniem(wiec to nie bedzie takie calkowite rozladowanie) czy moze rozladowac ja w Biosie?(gdzie juz nie ma Windowsowego ogranicznika i bateria powinna sie rozladowac do zera, lecz czy to jest do konca bezpieczne dla baterii ?)

Prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedys sam zmienialem baterie w starym lapku (jeszcze byly tam manganowe) i zamienilem je z paluszkami AA. Dzialalo jednak po 3 miesiacach padlo, widac to byl kres ich (byly to Forever a nie jakies markowe) dla chcacych sprobowac daje link znaleziony w necie...

 

regeneracja baterii

 

 

PS. "zamienilem je z paluszkami AA" - Oczywiscie to byly akumulatory. I tak na oko ok 200 ladowan wytrzymaly.

Edytowane przez yarkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedys sam zmienialem bateria w starym lapku (jeszcze byly tam manganowe) i zamienilem je z paluszkami AA. Dzialalo jednak po 3 miesiacach padlo, widac to byl kres ich (byly to Forever a nie jakies markowe) dla chcacych sprobowac daje link znaleziony w necie...

 

regeneracja baterii

UWAGA !!!

 

Tylko ostrożnie, to jest naprawde niebezpieczne i w przypadku zwarcia (przegrzania) grozi wybuchem, swego czasu zajmowałem się trochę modelarstwem i widziałem wiele scen z wybuchem 4 ogniw, aż strach pomyśleć co będzie przy 8 (takie zabawy z ogniwami powinni wykonywać doświadczeni ludzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na jakiejś stronie trafiłemna "newsa", że nie ma żadnych dowodów na to że formatowanie bateri na początku daje cokolwiek... Ja swojej nie formatowałem (spieszyłem się po odbiorze i podłączyłem go przy 30% wyłączyłem przy 60% a potem podłączyłem jak tylko się upomniał...) i bez tych ceremoni trzyma mi praktycznie tyle samo co wszystkim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na jakiejś stronie trafiłemna "newsa", że nie ma żadnych dowodów na to że formatowanie bateri na początku daje cokolwiek... Ja swojej nie formatowałem (spieszyłem się po odbiorze i podłączyłem go przy 30% wyłączyłem przy 60% a potem podłączyłem jak tylko się upomniał...) i bez tych ceremoni trzyma mi praktycznie tyle samo co wszystkim...

ja to samo :D nie bawilem sie w jakies formatowania czy cos:)

po ponad pol roku trzyma o 20 minut krocej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm tamten link gdzie jest przedstawione samemu jak regenerować baterię jest spoko. jednak bałbym się to samemu robić :?

na allegro jest wiele firm które to robią. posiadam w asusie z podpisu baterię 2200 pojemności więc ta mniejszą. może ktoś wie czy jest możliwość przerobiania jej na 4400 pojemności? koleś z allgro mi odpisał że zależy czy jest w niej miejsce na dodatkowe na "ogniwa, akumulatorki" czy jak wy to tam nazwyacie. jak to sprawdzić? obecnie bateria trzyma mi przy max oszczędności 3h, przy siedzenie w necie wi fi itp 2:30 h. w NHC WEAR LEVEL pokazuje mi 11%, było 15% jednak dokonalem w biosie formatowania czy jak sie to tam nazywa i jest 11% Laptopa mam jakieś 9 miechów, czy to dużo tych % ? jak temu zaradzić żeby dalej nie rosło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzić?

jak temu zaradzić żeby dalej nie rosło?

sprawdz czy aku 4400 ma takie same wymiary zew. jak ta twoja 2200 i wtedy będziesz wiedział czy w twojej jest jeszcze miejsce ;)

 

zauważyłem u siebie że wear-level rośnie tylko jak używam lapka na aku mniej niz 10% (Acer), może u Ciebie też tak będzie - wtedy ustaw wyłączanie lub hibernację na 12% (u mnie to działa od czasu ustawienia wear-level nie rosnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy aku 4400 ma takie same wymiary zew. jak ta twoja 2200 i wtedy będziesz wiedział czy w twojej jest jeszcze miejsce ;)

 

zauważyłem u siebie że wear-level rośnie tylko jak używam lapka na aku mniej niz 10% (Acer), może u Ciebie też tak będzie - wtedy ustaw wyłączanie lub hibernację na 12% (u mnie to działa od czasu ustawienia wear-level nie rosnie)

nawet jeśli jest miejsce to i tak nie sądzę żeby to działało - elektronika będzie przystosowana do pracy z ośmioma ogniwami, a nie z szesnatoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 ogniw w baterii w notebooku ? WOW to by bylo cos ;)

Ilosc ogniw winna byc ta sama.Roznica polega na pojemnosci pojedynczego oginwa.

niom pewnie tak ale poczytaj wyższe posty :D

mówią o miejscu więc założyli że jest ich mniej w baterii2200mah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...