Skocz do zawartości
luki2

Plamy Na Miedzianym Spodzie Coolera(bt) Czyscic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

otoz po dluzszym nie uzywaniu BT miedz strasznie sciemniala i splamiala(chodzi o spod i HP).

Nie wiem teraz czy to moze troche pogorszyc odprowadzenia ciepla z IHS??

Jak tak to czym to wyczyscic?

 

Jest duzo takich specyfikow na rynku, ale co polecacie?

Pewnie do spodu pasta polerska sie nie nadaje bo wejdzie w mikroszczeliny tak??

 

HP wygladaja tak samo ja spod, ale rurki chce przeczyscic oczywiscie w celach estetycznych, ale jak jest ze spodem?

post-104560-1156092207_thumb.jpg

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze być polereska ale potem dokładnie zczyść to np acetonem czy jakimś spirytem czy benzyna..

 

pobaw sie na poczatek mozęjednak domowymi specyfikamu ip cilitem..

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='20 sie 2006, 19:35' post='2280111']

Pozatym te plamy nie pogarszają transportu ciepła.

e no mi to wygląda tak jakby miedź sie utleniła deczko - pewnie qooler dostał wilgoci jaiejś i go korozja wzięła - zejdzie nawet od octu, a czy tlenek miedzi przewodzi rownie dobrze co miedź nie wiem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o specjalnych plytkach, ktore podobno z domieszka soli czyscza odalnie metale(w tym miedz) z nalotow??

Na allegro za 10zł

ps. pasta polerska nie pozostawia czasem warstwy ochronnej?

o rany, przeciez wyczyszczenie tego co masz to 10min roboty... zrob jak pisalismy. Cieniutkim papierem wystarczy kilkanascie posuniec i bedzie git jak nie to wacik + zmywacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka, aceton... Dobrze się tu niektórzy czują? Miedź się utlenia i jeżeli nie jest lakierowana to jest to całkiem normalne zjawisko, w żaden sposób nie wpływa na przewodzenie ciepła. Wymocz podstawę przez kilka minut w spirytusie (żeby oczyścić ją z resztek pasty), a rurkami się nie przejmuj. Nałóż nową pastę i zamontuj chłodzenie.

 

Pasta polerska zawiera różnego rodzaju woski = jest tłusta. A za tą dyszkę kup sobie browar / soczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka, aceton... Dobrze się tu niektórzy czują? Miedź się utlenia i jeżeli nie jest lakierowana to jest to całkiem normalne zjawisko, w żaden sposób nie wpływa na przewodzenie ciepła. Wymocz podstawę przez kilka minut w spirytusie (żeby oczyścić ją z resztek pasty), a rurkami się nie przejmuj. Nałóż nową pastę i zamontuj chłodzenie.

 

Pasta polerska zawiera różnego rodzaju woski = jest tłusta. A za tą dyszkę kup sobie browar / soczek.

 

dokladnie... przeciez zaraz pod wplywem wysokiej temperatury + pasta bedzie tosamo... imho szkoda zachodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedno pytanie.

Co powiecie na paste do zebow??

Probowalem narazie na starym freezerze i dziala rewelacyjnie, tylko nie wiem czy alkohol poradzi sobie z wydobyciem resztek pasty z mikroszczelin??

 

Zreszta glownym pytaniem bylo czy pograsza sie przewodnosc miedzi, a z odpowiedzi wynika, ze nie wiec czyszczenie BT jest nie potrzebne.

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...