Skocz do zawartości
Ant3k

Scythe Infinity Scinf-1000

Rekomendowane odpowiedzi

zal Ci dupe sciska i tyle

 

zenada

 

co z tego ze 159zeta za infinity jak przesylka kurierem 20zeta :lol: :lol: :lol: ...dziekuje postoje

 

pilnuj jezyka troche.

 

 

chodzi mi tylko o stwierdzenie, ze niby ze mna ni mozna sie skontaktowac i jestem malo wiarygodna osoba a to jest wierutna bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mi powie ile dokladnie jest cm od laminatu plyty po najwyzsze miejsce tego infinity? wiem ze wysokosc samego coolera jest na papierze okolo 16cm....

ofiara old schoolowego big towera z czasow p2(wasiutko..)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodaj te 7mm na koszyk+procesor dla spokoju.

On ma dokładnie 16cm, w moim codegenie panel się nie zamyka :] niespecjalnie mi to przeszkadza :P

 

 

Ps. do osób używających infinity na codzień - zrobiliście z obudowy desktop'a czy wisi wam? Ja położyłem obudowę dla spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem hypera 6 (1kg) osadzony na plycie z 1/3 srubek przykreconych do obudowy i przez rok zadnych klopotow^^

 

Krasi mozesz, jak masz otwarta obudowe, zmierzyc linijka oodleglsoc od laminatu plyty do najwyzszego czubka infinity? dla mnie licza sie kazde milimetry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity stało obecnie na półce -> komp idzie w świat, no ale przecież to nie problem podłączyć.

 

Odległość od pcb to 16cm 8mm.

 

Nie zapomnij o grubości PCB mobo, oraz iż nie dolega ona dokładnie do obudowy.

 

 

Ps.

Czy ktoś kto ma Infinity i miernik mógłby sprawdzić jaka temperatura jest na tym radiatorze w podstawce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie o cos zapytam. Czy ten Scythe Infinity ktory warzy bagatela 960gram (MASAKRA) jest bezpieczny dla plyt glownych ktore nie posiadaja metalowej blaszki z tyłu(ta ktora wspomaga koszyk) ?? Bo w moim DFI nie ma takowej i nie wiem czy ten prawie 1kg by jej nie połamał ? :>

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj to-to kupiłem i mała uwaga, wszyscy przejmują sie wysokością, ale problemem może tez byc "szerokość" bestii, szczególnie dla posiadaczy płyt z agp, poprostu to jest na tyle duże że żadna karta graficzna mająca cokolwiek wystającego na plecach karty (np radiator) nie zmieści się. U mnie po założeniu zastępczego r9200 między kartą a infinity jest może wszystkiego z 2milimetry przerwy. Mój winfast gf6800gt nie zmiesci sie (niestety/na szczęscie winfascik posypał artami i powedrował dzisiaj do serwisu).

Edytowane przez Lucas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladam wlasnie nowy config na A64 3200 Orleans

 

i mam do tego Infinity - moje pytanie zostawic tego gluta od Scythe i dac mu szanse czy zmienic od razu na AS5 bo tylko to mam....

 

Macie juz doswiadczenia z ta pasta nalozona fabrycznie? jak sie sprawuje?

 

Aha i jeszcze pytanie czy na plycie:

DFI Infinity NF Ultra II-M2

nic sie nie stanie po zalozeniu tak ciezkiego chlodzenia? czy to jest bezpieczne dla plyty? Ona nie jest niczym wzmacniana pod gniazdem CPU !

 

Edit:

Wszystko ok cooler fajnie siedzi, dalem AS5 a nie ten silicon co byl z wentylem, temp. na razie w spoczynku ponizej 30*C pozniej jeszcze pomonitoruje, a pasta sie jeszcze wygrzeje, aha na 60% cichy jak dla mnie :D

 

Edit2:

Na tym co w signie @ 2,5Ghz 10h w Prime95 temp nigdy nie przekroczyla 35*C max bylo 34, ocencie sami :D aha wentyl idzie caly czas na 60% i jest cicho wtedy w miare i te wyniki sa przy wlasnie 60%, a nie wiem ale chyba AS5 sie jeszcze nie wygrzala, takze chyba nie jest zle :)

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zalozylem i fajnie siedzi, mocowanie tez mi sie w miare podoba, jest stabilny, latwo sie mocuje, tylko ma jedna wade:

Na mobo jak w signie zakrywa 2 sloty pamieci ram i trzeba go demontowac jak sie chce wyjac ram, poza tym utrudnia chlodzenie ramu, z drugiej strony jest blisko gniazda zasilania ATX 24pin i ciezko to wypiac lub wpiac gdy cooler jest zalozony, i uniemozliwia to gniazdo zamontowanie wiatraka tak zeby dmuchal w tyl obudowy w miejsce wiatraka wyciagajacego, mam zalozony tak ze dmucha w gore w strone zasilacza - od tej strony miejsca jest w miare, natomiast od dolu jest dosc blisko karty graficznej, na szczescie 7600GS Galaxy nie ma na grzbiecie za bardzo nic, ale na pewno nie wplywa to dobrze na jego temp... Ogolnie: Strasznie wielkie to bydle, ale temp mi sie w miare podoba.... Za duzy wentyl w stosunku do architektury plyt ATX a zwlaszcza tej, ale teraz juz nic nie poradze :/

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam infinity na DFI Infinity :P

 

ostatnio czytałem wątek na xs odnośnie poprawy nacisku coolera na procesor.

Otóż mam pytanie najprawdopodobniej do ludzi robiących bloczki wodne i innne takie, czy dalibyścię rade dorobić taką zapinkę do Infinity by pasowała na AM2, w stylu: wyjmujemy koszyk od procesora i montujemy śrubami do mobo?

Otóż, montaż do koszyka ma np. ten problem, że u mnie koszyk jest luźno i chłodzenie buja się na procesorze lekko.

Edytowane przez krasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: mi sie po 1 nie buja a po 2 mam 44 stopnie w maksymalnym stresie (ok 10h w Prime95) na procu wykreconym do ponad 2,7GHz a przy normalnej pracy nie przekracza 40*C, wiec szczerze mowiac chyba przylega dobrze do proca :)

 

Najwyzej wykrece go do 2,9GHz, wiec chlodzenia na pewno starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam specjalistów:)

 

przymierzam się do kupna Infinity ale boje się troche o to czy sie zmieści.

mam płyte Asus A8N-e, Athlona x2 4200+ i gainwarda 7600GS, w obudowie jest stosunkowo ciasno i mógłby nachodzić na karte graf.

chciałbym bardziej podkręcić tego antka (narazie 2,6Ghz) na boxowym chłodzeniu dochodzi mi do 57/60*C podczas renderingu (oba rdzenie na 100% przez kilka godzin):/ a wiem że ten athlon ma większe możliwości OC, jakiego spadku temperatury się spodziewać?, a może bardziej by się opłacało Ninje w moim przypadku?

 

z góry dzięki za odpowiedź, dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro za taka cene mozna miec takie fajne chlodzonko to szybciutko sie rozeszlo ;]

ciekawe dlaczego scythe tak zjechalo z cena, moze planuja obsadzic stanowisko "drogiego coolera" jakas nowoscia powiedzmy w okolicach ~200zl ;) , cos jeszcze wydajniejszego, bo narazie pelno prototypow powstalo i jest cicho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro za taka cene mozna miec takie fajne chlodzonko to szybciutko sie rozeszlo ;]

ciekawe dlaczego scythe tak zjechalo z cena, moze planuja obsadzic stanowisko "drogiego coolera" jakas nowoscia powiedzmy w okolicach ~200zl ;) , cos jeszcze wydajniejszego, bo narazie pelno prototypow powstalo i jest cicho...

tzn jak zjechalo z cena? bylo 175zl i nadal jest 175zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku bylo 199zl i bylo dostepne tylko w zenfiscie, pozniej spadlo na 175 pojawiajac sie na allegro a niedawno na allegro chodzilo po 159zl ;)

na allegro mial ja tylko jeden sprzedawca za 159zl, reszta rowno po 175 i chyba w pccoolerze bylo szybciej niz u zenfista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro mial ja tylko jeden sprzedawca za 159zl, reszta rowno po 175 i chyba w pccoolerze bylo szybciej niz u zenfista

no wazne ze bylo czy jeden czy dwuch chyba juz nie ;)

a co do pccooler'a to mozliwe ze mieli wczesniej, ja przez google znalazlem wpierw u zenfista i szukajac recznie w ulubionych sklepach nie widzialem

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...