Skocz do zawartości
Ant3k

Scythe Infinity Scinf-1000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. chcę kupić to chłodzenie http://allegro.pl/item250065533__scythe_ni...54_939_am2.html

1.Czy przy nim nie trzeba ściągać płyty i zakładać tam tej blaszki która wzmacnia mobo przed złamaniem ? .

2. I Czy zmieści mi sie w Chieftec Dragonie ?

3. Czy te kołki utrzymają taki ciężar ?

Edytowane przez rmvbhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Infinity, wiec chyba zasada montazu jest podobna:

1.Nie trzeba. Ja mam Infinity od pol roku i jakos trzaskow z obudowy nie slysze lamiacej sie plyty

2.W sredniej napewno, zreszta chyba w kazdej

3.Kolki tzn zapinki? Dla AM2 wygladaja solidnie wiec tak. Zreszta pozostale wygladaja tez okej - dla 775 itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.. sam znalaazlem:

 

 

Zmiana nazwy produktu Scythe

Produktów firmy Scythe chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, niejednokrotnie były obiektem recenzji w serwisie Realitynet.pl. Jednym z założeń polityki Scythe jest utrwalenie wizerunku firmy jako japońskiego producenta najlepszych komponentów do PCtów. Chcąc zapewne jeszcze bardziej podkreślić japońskiego "ducha" swoich produktów, Scythe zdecydowała się na zmianę nazwy Infinity CPU Cooler na Mugen CPU Cooler. Ciekawostką jest, że słowo Mugen znaczy to samo co Infinity - tylko po japońsku.

Nowa nazwa to nie wszystko - produkt znany odtąd jako Mugen ma mieć ulepszony wentylator, ze zwiększonym przepływem powietrza, bez wzrostu poziomu hałasu, ponadto będzie lżejszy o 30 gramów.

Pozostaje tylko czekać, aż pojawi się na naszym rynku.

 

 

;]

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na forum jestem od wrzesnia wiec ladnie zapytalem no ale nikt nie wiedzial wiec moze tutaj jeszcze nie dotarlo.. pozatym skoro to jest nowsza, lepsza, cichsza i wydajniejsza wersja to dlaczego nadal kazdy poleca infinity ktore jest pare zlotych tansze? Chyba jednak nie wszyscy o tym wiedza.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta, Mugen od Infinity rozni sie tylko nazwa i wentylem, wentylator i tak sporo ludzi zmienia, a jesli nie to i tak po czasie niestety bedzie trzeba go zminic... Podsumowujac to dla mnie praktycznie te same produkty, wiadomo, ze jak ktos ma wybor Mugen czy Infinity to lepiej Mugen, ale jesli ma doplacac za przesylke itd. To moze lepiej wziac Infinity i zmienic za cene przesylki wentyl?? np. na Fandera 12cm.... przeplyw jeszcze lepszy niz w Mugenie i cisza pewnie tez :P

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy temperatury rzedu 80 stopni w stresie / 35 w idle na plycie abit ab9 i c2d e2180@1.4875v mozna uznac za normalne? (na infinity oczywiscie:) )

pewnie masz procka rewizji L2 i wtedy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bylo moje zdziwienie gdy po zalozeniu Mugena ( wczesniej Fryzer 64 PRO ) temperatury byly wyzsze :D Po zdjeciu chlodzenia okazalo sie ze radiator dociskal do procesora tylko na dwoch krawedziach w ruch musial isc papiers wodny i po spilowaniu juz wszystko bylo lux :) BTW ta powierzchnia lustrzana wcale nie jest lusterkiem tylko spryskana jakims badziewio-udawaczem idealnie plaskiej powierzchni tak naprawde powiechnia jest krzywa ( za taka cene spodziewalem sie czegos wiecej ) Wiec jak ktos ma dziwne temperatury proponuje przejechac papierem sciernym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jakie bylo moje zdziwienie gdy po zalozeniu Mugena ( wczesniej Fryzer 64 PRO ) temperatury byly wyzsze :D Po zdjeciu chlodzenia okazalo sie ze radiator dociskal do procesora tylko na dwoch krawedziach w ruch musial isc papiers wodny i po spilowaniu juz wszystko bylo lux :)

No to gratuluje firmie. Chlodzenie za circa 160 zl i do tego krzywe...oddalbym to do sklepu a nie pilowal.

 

 

BTW : Infinity wejdzie na 965P-DS3? Idzie mi o ten debilny NB , ktorego radiator jest dosc wysoki. Zastanawiam sie nad tym albo Geminim.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zawsze piluje po swojemu bo jak zobaczylem ta pseudo lustrzana powierzchnie to wiedzialem ze napewno mendy czyms spryskaly to bo tak naprawde nie jest to na prosto zeszlifowane a wiem ze jak sam sobie zeszlifuje to bedzie idealnie plaskie. co do twojego pytania to nie wiem, tez sie balem ze nie wejdzie ale wiem ze objetosciowo przy sokecie wcale sie tak nie "rozwala" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z Was jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy Mugen wejdzie na MSI Neo2-FR z tym jej układem chłodzącym?

http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...mp;cat2_no=170#

Wydaje mi się, że nie powinno być problemu, ale wolę się upewnić.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na liscie "pasuje" do Ninjy co prawda do mugena nie ma ale to chyba mala roznica miedzy nimi jest, moja plyta tez nie byla na liscie od mugena a byla on nijny i wsio pasuje:

 

lista plyt do mugena: http://www.scythe-eu.com/forum/mainboard-c...ility-list.html

 

lista plyt do nijy: http://www.scythe-eu.com/forum/mainboard-c...ility-list.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No to gratuluje firmie. Chlodzenie za circa 160 zl i do tego krzywe...oddalbym to do sklepu a nie pilowal.

BTW : Infinity wejdzie na 965P-DS3? Idzie mi o ten debilny NB , ktorego radiator jest dosc wysoki. Zastanawiam sie nad tym albo Geminim.

bez problemu wejdzie:)

aha, thermalright extreme za 200zl tez bywa czasem krzywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem mugena,noiseblockera 120 oraz paste artic silver 5,zobaczymy jak to sie przelozy na temperatury.Jest sporo narzekan na Scythe Infinity(Mugen) ,teraz mam fryzjera pro 7 zobaczymy czy odczuje jakas roznice jesli wogole odczuje.Razem wyszło 215zł troche sporooo :)Dam znac jak zaloze tego potwora.A moze dołozyc do Noctua NH-U12F ????

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

A moze dołozyc do Noctua NH-U12F ????

zdecydowanie dolozyc, tzn on jest chyba za 199zl wiec taniej by Ci wyszlo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chwileczke Noctua NH-U12F kosztuje 195zł natomiast Mugen 153zł a z tego co sie orientuje to Noctua NH-U12F jest od Mugena wydajniejsza zaledwie o 1-2 stopni(jesli sie myle poprawcie mnie).215 zł to wychodzi razem z noisblockerem 120 i pasta

 

zdecydowanie dolozyc, tzn on jest chyba za 199zl wiec taniej by Ci wyszlo...

ale sam mugen kosztuje 153zł a wydajnosc chyba bardzo zblizona.Zamówiłem jeszcze 2 Noiseblocker BlackSilent XE1 92x92x25 mm-mam nadzieje ze ciche są Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chwileczke Noctua NH-U12F kosztuje 195zł natomiast Mugen 153zł a z tego co sie orientuje to Noctua NH-U12F jest od Mugena wydajniejsza zaledwie o 1-2 stopni(jesli sie myle poprawcie mnie).215 zł to wychodzi razem z noisblockerem 120 i pasta

ale sam mugen kosztuje 153zł a wydajnosc chyba bardzo zblizona.Zamówiłem jeszcze 2 Noiseblocker BlackSilent XE1 92x92x25 mm-mam nadzieje ze ciche są

Zaś do NH-U12F nie musisz już dokupywać wentylatora, bo dobry jest w zestawie :)

To prawda, że Noctua jest porównywalna wydajnościowo... ale jest mniejsza, lżejsza i porządnie montowana... a nie na plastikowe kołeczki. O wentylatorze z najwyższej półki (cena detaliczna za sam wentylator wynosi przecież ponad 70zł) nie wspominając.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś do NH-U12F nie musisz już dokupywać wentylatora, bo dobry jest w zestawie :)

To prawda, że Noctua jest porównywalna wydajnościowo... ale jest mniejsza, lżejsza i porządnie montowana... a nie na plastikowe kołeczki. O wentylatorze z najwyższej półki (cena detaliczna za sam wentylator wynosi przecież ponad 70zł) nie wspominając.

 

Pozdrawiam :)

teraz mam metlik ale ten NH-U12F napewno nie ustepuje mugenowi? czyli to najlepsze chłodziwo do 200zł? moze dzialac jako pasyw? 200zł to juz duzo,nie chciałbym sie zawieść Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i najwazniejsze czy ta NH-U12F wejdzie na AB9????? chyba z Infinity zrezygnuje,te plastikowe mocowania sa do bani,na fryzjerze sa takie same i jedno juz sie rozwaliło

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...