Skocz do zawartości
David666

Wstawianie linków do konkurencyjnych for / portali

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie odnośnie wstawiania linków do konkurencyjnych for /potrtali. Z tego co zauważyłem to powstaje trend zabraniania linkowania konkurencji. Ostatnio taki wpis do regulaminu wprowadzili na pclabie i jak to napisał w dyskusji właściciel, do pure w szczególności (chodziło mu o sytuacje z przejęciem bazy). Chciałbym się dowiedzieć jaki jest stosunek redakcji do tego i mam nadzieje że nie wpadniecie na taki pomysł , bo to według mnie niedorzeczność -przecież podstawą internteu jest hyperlink , wielokrotnie aby podeprzeć stronę merytoryczną postu trzeba się posłużyć jakimś odniesieniem.

 

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=185141&st=0 -tutaj dyskusja i uzasadnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że to wkleiłeś.

 

 

 

QUOTE(Iranek @ 16 sierpnia 2006, 16:38)

 

Buuu! Nawet linka do jakiejś recenzji słać trzeba będzie na PM? Idiotyzm... Tematy o jakichś produktach stracą sens jeśli trzeba będzie ludzi odsyłać tylko na zagraniczne mimo że np. nie umieją języka. Nie tędy droga moim zdaniem.

 

QUOTE (Piła @ 16 sierpnia 2006, 15:40)

Niestety zakaz linkowania konkurencji powoduje wspomniane przez Ciebie ograniczenie, ale nie da się go uniknąć...

I tutaj jest właśnie problem, bo gdy dajemy link do recenzji ciekawej to dajemy, ale wkleić całego tego tekstu nie wolno (prawa intelektualne, chyba że ktoś napisze do autora).

 

Zresztą, siedząc tak długo, nigdy nie zauważyłem na PurePC, żeby ktoś dawał linki do innych stron (chyba, że chodziło o Aparaty, Monitory, Kamery Video i inny sprzęt elektroniczny. Jeśli na Labie dawają linki do PUREPC to znaczy, że jest tu coś czego nie ma tam, no comment)

 

A jeśli coś takiego piszą na PCLAB to:

 

QUOTE (gluszek @ 16 sierpnia 2006, 15:04)

 

A np: linki to innych forów np: purepc tez sa zakazane?

Chlopakie nigdy stad nie odejde, chyba ze wlasna kobieta mi bana zalozy....

Nie ma się co czarować, najwięksi czarodzieje i znawcy komputerowi siedza właśnie na PUREPC i to zdanie to potwierdza. Czytałem wiele odpowiedzi na Labie i innych i sorki (to co tutaj przeciętny użytkownik wie, tam robią z tego Hallo i co najciekawsze zawsze negują, to chyba jak z DISCO POLO słucha tego specyficzna grupa ludzi, nie koniecznie Ci najbardziej "TEN TEGO").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie wstawiania linków do konkurencyjnych for /potrtali. Z tego co zauważyłem to powstaje trend zabraniania linkowania konkurencji. Ostatnio taki wpis do regulaminu wprowadzili na pclabie i jak to napisał w dyskusji właściciel, do pure w szczególności (chodziło mu o sytuacje z przejęciem bazy). Chciałbym się dowiedzieć jaki jest stosunek redakcji do tego i mam nadzieje że nie wpadniecie na taki pomysł , bo to według mnie niedorzeczność -przecież podstawą internteu jest hyperlink , wielokrotnie aby podeprzeć stronę merytoryczną postu trzeba się posłużyć jakimś odniesieniem.

 

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=185141&st=0 -tutaj dyskusja i uzasadnienia.

Wątek czytałem, nie do końca się zgadzam z tą decyzją jako user PCLaba, niemniej proszę o powstrzymanie się od używania inwektyw w stosunku do Piły i serwisu PCLaba jako takiego. Każda próba obrażania zakończy się dwutygodniowym odpoczynkiem od PurePC.

Do dyskusji na ten temat zapraszam, ale niech to będzie dyskusja merytoryczna i na poziomie.

 

BTW, nic mi nie wiadomo na temat takowego pomysłu na PurePC. IMHO jest to zupełnie niepotrzebne i nic nie wniesie w rozwój naszego serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwłaszcza że wszyscy pamiętamy, w jaki sposób narodził się serwis purepc. Chociaż twórcy serwisu twierdzą, że działali w dobrej wierze (tweak był zaniedbany przez Liska), to jednak sposób, w jaki ukradli bazę, budzi we mnie odrazę (rym niecelowy). To samo mogłoby się nawet przytrafić PCLab.pl - bunt moderatorów, kradzież bazy, otwarcie serwisu z naszą bazą pod innym adresem smilies/wink.gif Na szczęście mamy zaufanych moderatorów, którzy nigdy by czegoś takiego nie zrobili

Wow moderacja serwisu na PPC składa się ze złodziei :-| , nie wiem jak wy ale ja bym się czuł urażony, co do całej sprawy- głupota, zakaz linkowania do innych serwisów bo nie piszą o nas w samych superlatywach, albo piszą o nas źle, chmmm taka internetowa afera kartoflana ? :lol2: , ten serwis chyba ma jakieś problemy skoro próbuje wprowadzić taki zamordyzm, dla mnie jest on nie do przyjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, Pilarczyk to ma pomysly no, no... :lol:

 

To samo mogłoby się nawet przytrafić PCLab.pl - bunt moderatorów, kradzież bazy, otwarcie serwisu z naszą bazą pod innym adresem smilies/wink.gif

No rzeczywiscie internet stracilby ogromny zasob wiedzy "komputerowej" jakim jest PcLab.pl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ich wina ze przyciagaja mase n00bow i pozwalaja na trollowanie. Takie jest moje odczucie. Co do samej zmiany - przeczytalem wiekszosc tamtej dyskusji i strzal we wlasne kolano IMO doskonale oddaje cala sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh przykre że uważają naszą obecną administracje za "złodziei". A co do linków jestem za, według mnie nie dość że to robi pewną reklamę na plus dla obydwu serwisów to tylko można polepszyć ze sobą w ten sposób stosunki (bez skojarzeń :P ) na pewno obydwie strony by na tym zyskały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaz umieszczania linków do (bez)konkurencyjnych serwisów jest tak samo trafionym pomysłem jak weksle in blanco w Samoobronie żeby na siłe zatrzymać swoich (p)osłów :D

A co do komentarzy pod adresem Pure i "przewrotu" - to na PCschabie chyba nam zazdroszczą i tyle :wink: bo trudno u nas szukać postów w stylu:

 

" jeju ale dżezzowa karta "

" mój kolega to tam i jest toi najlepsze na świecie "

" Dlaczego moj Sempon 2200 nie działa na Dfi sli-dr"

" ale jesteś lool - nic się nie znasz " etc. :lol2:

 

Nvm, szkoda słów.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow moderacja serwisu na PPC składa się ze złodziei :-| , nie wiem jak wy ale ja bym się czuł urażony, co do całej sprawy- głupota, zakaz linkowania do innych serwisów bo nie piszą o nas w samych superlatywach, albo piszą o nas źle, chmmm taka internetowa afera kartoflana ? :lol2: , ten serwis chyba ma jakieś problemy skoro próbuje wprowadzić taki zamordyzm, dla mnie jest on nie do przyjęcia

No to akurat, to sobie można olać swobodnie. pila jako admin powinien chyba wiedzieć dokładnie, co może moderator zrobić w stosunku do bazy. Co najwyżej podłubać sobie palcem w bucie.

No, ale widać nie wie tego ..... :twisted2:

Poza tym nie ma co wszczynać z nim zbędnej dyskusji. Widać wychodzi z założenia ujętego w tekście: "moja racja jest mojsza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Szukają Userów :lol:

dzieci z neo lepiej niech pisza tutaj niz demoluja miasta, jest to jakis plus wejdzie taki na jakies forum wyzyje sie emocjonalnie a szkoda mala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie odnośnie wstawiania linków do konkurencyjnych for /potrtali. Z tego co zauważyłem to powstaje trend zabraniania linkowania konkurencji. Ostatnio taki wpis do regulaminu wprowadzili na pclabie i jak to napisał w dyskusji właściciel, do pure w szczególności (chodziło mu o sytuacje z przejęciem bazy).

A ja to widzę tak:

Nie ma problemu z używaniem linków, jest tylko wojna "PC-Lab kontra reszta polskiego internetu". Oberwało się nie tylko Pure PC, Piła miał zastrzeżenia do każdego większego forum.

W tej sytuacji sprawa jest oczywista - na zasadzie wzajemności administracja "montuje" automat psujący linki do PC-Lab (wyłącznie do tego serwisu - to jest wykonalne) i zapominamy o całej sprawie. Szybko, łatwo i bez wdawania się w dyskusje. Nie ma na PC-Labi nic czego nie można odszukać na innych stronach, a z forum to już w ogóle nie ma co linkować.

Ciekawe jaki będzie PageRank serwisu Piły za pół roku, wyższy czy niższy niż teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

świeta racja!!!

Posunięcie Piły jest bardzo inteligentne... brak słów. Ale to jego serwis i on tam rządzi, wiec niech robi co chce.

Na pewno pod przykrywką tych słów kryje się też bojaźń w stosunku do innych serwisów, ale przecież PCLAB to zupełnie inny poziom merytoryczny, niż (nie ukrywajmy) reszta serwisów :lol: :lol:

Jest tam paru znawców, ale w kńcu gdzie indziej znajdziemy tyle przepisów kulinarnych czy humoru...

 

zresztą

moja racja jest mojsza, niż twoisza, a ich jest najmojsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to widzę tak:

Nie ma problemu z używaniem linków, jest tylko wojna "PC-Lab kontra reszta polskiego internetu". Oberwało się nie tylko Pure PC, Piła miał zastrzeżenia do każdego większego forum.

W tej sytuacji sprawa jest oczywista - na zasadzie wzajemności administracja "montuje" automat psujący linki do PC-Lab (wyłącznie do tego serwisu - to jest wykonalne) i zapominamy o całej sprawie. Szybko, łatwo i bez wdawania się w dyskusje. Nie ma na PC-Labi nic czego nie można odszukać na innych stronach, a z forum to już w ogóle nie ma co linkować.

Ciekawe jaki będzie PageRank serwisu Piły za pół roku, wyższy czy niższy niż teraz ;)

Gratuluje mentalności braci Kaczyńskich, na serio czy Kaczyzm musi zataczać aż tak szerokie kręgi w tym społeczeństwie ??, skoro oni wprowadzają takie idiotyzmy to my nie powinniśmy być im dłużni, sory ale jak dla mnie to chyba na tamtym forum jest twoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje mentalności braci Kaczyńskich, na serio czy Kaczyzm musi zataczać aż tak szerokie kręgi w tym społeczeństwie ??, skoro oni wprowadzają takie idiotyzmy to my nie powinniśmy być im dłużni, [...]

Prezydęta i jego kserokopii w to nie mieszaj :P

 

Piłą prowadzi komercyjny portal. Wszystko za pieniądze - płaci za recenzje, za newsy, za moderowanie forum (za pisanie na forum NIE płaci, i pewnie dlatego forum ma na takim jak widać poziomie)

Nie płaci natomiast Pure PC za reklamę. W przypadku serwisów niekomercyjnych przeważnie głównym źródłem utrzymania są reklamy i - nie ma co ukrywać - skarbonki właścicieli. Reklamy działają tylko wtedy kiedy ktoś je ogląda (... najlepiej klika na nie), dlatego właściciele serwisów nie mają przeważnie nic przeciwko linkom do "cudzych" stron - taki link jest m.in. podstawą wyliczania PR. Dopóki wszyscy linkują do wszystkich zostaje zachowana jakaś tam równowaga, czyli nikt nie zyskuje ani nie traci. Pan Pilarczyk czuje się na tyle "silny" że postanowił wyjść z tego "układu" i w tym momencie relatywnie tracą ci którzy pozwalają na linkowanie do jego serwisu - tracą, bo PageRank "PCLab" rośnie dzięki odnośnikom z ich stron / forów a na labie nie ma linków które prowadziły by do ich stron.

Po takiej zagrywce ze strony PCL albo kładziemy uszy po sobie i udajemy że tak ma być, albo zmniejszamy "straty" usuwając linki do PCL. Pierwsze zachowanie spowoduje - nie "na pewno" ale z dużym prawdopodobieństwem - następne kolejne równie mądre posunięcia właściciela tamtego vortalu (no bo skoro przeszedł jeden numer, to czemu nie sprawdzić czy inne zadziałają). Wersja druga ograniczy - ewentualne - zyski PCL z takiego posunięcia, co (być może) da właścicielowi do myślenia.

Ja pomijam inny apekt sprawy - te oskarżenia pod adresem administracji Pure PC nie były zbyt "dyplomatycznym" posunięciem, ale - jak już pisałem - ktoś tu czuje się bardzo pewnie. Ma powody, pozostaje pytanie na ile dobrze wyliczył siły.

 

sory ale jak dla mnie to chyba na tamtym forum jest twoje miejsce

Nie wskazuj innym miejsc, albowiem nie chcesz żeby tobie zostało ono wskazane :P

 

W tłumaczeniu na nasze: Potrafię być niemiły, nie staraj się sprowokować "pyskówki" bo obaj będziemy poszkodowani.

Edytowane przez 35C4R00N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomijam inny apekt sprawy - te oskarżenia pod adresem administracji Pure PC nie były zbyt "dyplomatycznym" posunięciem, ale - jak już pisałem - ktoś tu czuje się bardzo pewnie. Ma powody, pozostaje pytanie na ile dobrze wyliczył siły.

Nie wiem nawet czy pod jakis paragraf by nie podeszły. Najlepiej by było zakazać linkować na pclaba i byłby spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Toba praktycznie we wszystkim, ale spojrzmy na to okiem realisty - czy na PPC rzeczywiscie tak czesto pojawiaja sie linki do tamtego serwisu?

A co tam linkować?

;)

Pojawiają się, głównie do recenzji - nic czego by trzeba było żałować :P

Skali zjawiska nie mogę ocenić, wyszukiwarka działa tak jak działa i przy każdym zapytaniu dostaję inne wyniki :(

(sprawdzałem z 5 razy)

 

[edit] Najprostsze wyszukiwanie ("pclab") daje przeważnie 17-22 strony z tematami zawierającym szukaną frazę. Ile z tego to linki - nie zgadnę.

Tu masz pierwszy z brzegu przykład:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162117&hl=

:lol2:

kolejny:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183014&hl=

Edytowane przez 35C4R00N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to ostatnie nie jest prawdą. Rozpędziłeś się zapewne.

Masz rację, nie jest nigdzie napisane za jakie czynności przy obsłudze serwisu PCL płaci właściciel. Nie znam waszych wewnętrznych rozliczeń, ale - o ile dobrze pamiętam - jednym z agrumentów przeciwko zwiększeniu ilości moderatorów na forum były pieniądze (na zmianę z "brak odpowiednich ludzi").

Zapewne coś źle zrozumiałem Ty wiesz lepiej.

Teraz rozumiem dlaczego moderacja praktycznie nie istnieje (szczególnie w działach fachowych, dyskusje "o niczym" są moderowane). Nie oceniam waszej pracy, zakładam że wszysko co się dzieje na forum jest pod kontrolą i te beznadziejne posty / tematy w działach sprzętowych są częścią polityki właściciela forum.

 

Nieistotne, reszta pozostaje dokładnie tak jak napisałem. Piła nie życzy sobie żeby jego portal był linkowany przez inne fora (portale, vortale itp.), więc pozostaje się z nim zgodzić i spełnić jego prośbę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co ta dyskusja. PCLab zrobił to co zrobił. My na tym nie tracimy, tylko userzy na PCL, którzy mogli zaczerpnąć troche IMO bardziej zaawansowanej wiedzy.Powstaje tutaj tylko spór.

Co się dla nas zmieni ? IMO nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie jest nigdzie napisane za jakie czynności przy obsłudze serwisu PCL płaci właściciel. Nie znam waszych wewnętrznych rozliczeń, ale - o ile dobrze pamiętam - jednym z agrumentów przeciwko zwiększeniu ilości moderatorów na forum były pieniądze (na zmianę z "brak odpowiednich ludzi").

Zapewne coś źle zrozumiałem Ty wiesz lepiej.

Teraz rozumiem dlaczego moderacja praktycznie nie istnieje (szczególnie w działach fachowych, dyskusje "o niczym" są moderowane). Nie oceniam waszej pracy, zakładam że wszysko co się dzieje na forum jest pod kontrolą i te beznadziejne posty / tematy w działach sprzętowych są częścią polityki właściciela forum.

Eee, coś tam sobie naciągasz. Nie znam forum, na którym moderatorzy pobieraliby wynagrodzenie. Na PurePC również, a jakoś ekipa jest aktywna i działa sprawnie.

Nieistotne, reszta pozostaje dokładnie tak jak napisałem. Piła nie życzy sobie żeby jego portal był linkowany przez inne fora (portale, vortale itp.), więc pozostaje się z nim zgodzić i spełnić jego prośbę :P

A tu już Ci się pokaszaniło zupełnie. On sobie nie życzy, aby na jego forum linkowano inne strony. Podejrzewam, że przeciwko linkowaniu PCLab'a np. na PPC nic nie ma. Wszak podbija to PCLab w rankingach Googli. :twisted2:

 

Niemniej zapewniam Cię, że tego typu zakaz nie pojawi się na PurePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takiej zagrywce ze strony PCL albo kładziemy uszy po sobie i udajemy że tak ma być, albo zmniejszamy "straty" usuwając linki do PCL. Pierwsze zachowanie spowoduje - nie "na pewno" ale z dużym prawdopodobieństwem - następne kolejne równie mądre posunięcia właściciela tamtego vortalu (no bo skoro przeszedł jeden numer, to czemu nie sprawdzić czy inne zadziałają). Wersja druga ograniczy - ewentualne - zyski PCL z takiego posunięcia, co (być może) da właścicielowi do myślenia.

Tak i co to da ??

 

1. Zastanów się gdyby wszyscy tak robili to każda młodzieżówka każdej partii była by ja Młodzież Wszechpolska, każda gazeta była by tabloidem jak Fakt, każdy serwis informacyjny byłby tan neutralny politycznie jak Rozmowy Niedokończone, bo przecież według ciebie (zgodnie z tym co napisałeś) najefektywniejsza metodą walki jest zniżenie się do poziomu „atakującego”, obojętnie jak niski by on nie był

2. Nie obchodzi mnie jakie durne postanowienia wprowadzi jeszcze PCLab, chodzi mi tylko o to żeby tego typu debilizmów nie wprowadzać na naszym forum, jeżeli tamten admin przegnie to straci userów, zresztą TWEAKjest najlepszym przykładem tego w jaki sposób idzie spieprzyć nawet najlepsze forum

 

Nie wskazuj innym miejsc, albowiem nie chcesz żeby tobie zostało ono wskazane :P

 

W tłumaczeniu na nasze: Potrafię być niemiły, nie staraj się sprowokować "pyskówki" bo obaj będziemy poszkodowani.

Boje się :wink:

Edytowane przez EsiuWWW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośmiać się już pośmialismy z polityki anty linkowej szacownego Pcschaba, szkoda na to słów więc zakończmy tą dyskusję, nie potrzebne nam są zakazy i nakazy, jesteśmy forum wolnym od wszelkich czynników zewnetrznych - jak się komuś nie podoba podejście do sprawy Piły to niech nie daje linków do jego serwisu- to będzie prywatna wojna - innym którym to zwisa i powiewa zostawmy wolna rękę.

 

Ps. Na Pcschabie już tydzień ten sam artykół o X-fi lezy - chyba się zamulili :wink:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, coś tam sobie naciągasz. Nie znam forum, na którym moderatorzy pobieraliby wynagrodzenie. Na PurePC również, a jakoś ekipa jest aktywna i działa sprawnie.

Ależ znasz takie fora, tego jestem pewny ;) Onet, Wp, Interia, O2 (ci akurat oszczędzają, podobno jest jeden modertor na całe forum). Mało? W komercyjnym serwisie nie ma mowy o amatorskim moderowaniu, właściciel musi mieć pewność że personel realizuje założenia firmy. Wolantariat jest dobry w serwisach non-profit (jak Pure PC), ale w poważnej firmie ... no niby KŚ mam moderatorów z łapanki ;) co widać po poziomie forum.

 

A tu już Ci się pokaszaniło zupełnie. On sobie nie życzy, aby na jego forum linkowano inne strony.

Najwidoczniej kazdy z nas inaczej rozumie sens tej wypowiedzi:

Kilka z tych powodów:

- na wielu konkurencyjnych serwisach (także tych o grach) usuwane są wszystkie linki kierujące do PCLab.pl, tymczasem na naszym forum te serwisy regularnie są linkowane przez naszych forumowiczów;

- na jednym z serwisów zauważyłem, że usuwane są linki w postach, w których autorzy wypowiadają się pochlebnie o PCLab.pl. Natomiast pozostawiane są posty, w których autorzy ostro krytykują nasz serwis;

- na wielu forach dyskusyjnych przynależących do konkurencyjnych serwisów zauważyłem, że ich stali bywalcy krytykują nasz serwis i/lub nasze forum;

- poprzez linki umieszczane na naszym forum niektórzy nasi użytkownicy uciekają do konkurencji. Regularnie nawet organizowane są "masowe przenosiny" - jeden z forumowiczów otwiera nowy serwis i stara się namówić jak największą liczbę osób do opuszczenia PCLab.pl. Przypomnę chociażby niedziałający już serwis maicroft.com (teraz pod tym adresem otwiera się już strona prywatna; wcześniej działał tu serwis informacyjny). Na szczęście owe "masowe przenosiny" ograniczają się do opuszczenia naszego serwisu tylko przez kilka do kilkunastu osób, jednak często są to nasi stali, aktywni i wartościowi forumowicze, których nie chciałbym tracić.

Ja tu widzę że Piła nie życzy sobie żeby pisano o jego serwisie, a ponieważ inni mają czelność jednak czasem coś niepochlebnego napisać zabrania swoim użytkownikom linkować cudze teksty. Prostą konsekwencją takiego zrozumienia tekstu jest stwierdzenie że nie życzy sobie żeby w ogóle pisano na innych vortalach (forach) o PCL. Za reklamowanie zapewne ma zamiar płacić ;) A jeśli nie - to tym bardziej nie ma sensu podawać linków do jego strony :P

Podejrzewam, że przeciwko linkowaniu PCLab'a np. na PPC nic nie ma. Wszak podbija to PCLab w rankingach Googli.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=185141#

Q -A np: linki to innych forów np: purepc tez sa zakazane?

 

A - Tak, zwłaszcza że wszyscy pamiętamy, w jaki sposób narodził się serwis purepc. Chociaż twórcy serwisu twierdzą, że działali w dobrej wierze (tweak był zaniedbany przez Liska), to jednak sposób, w jaki ukradli bazę, budzi we mnie odrazę (rym niecelowy). To samo mogłoby się nawet przytrafić PCLab.pl - bunt moderatorów, kradzież bazy, otwarcie serwisu z naszą bazą pod innym adresem Na szczęście mamy zaufanych moderatorów, którzy nigdy by czegoś takiego nie zrobili

No wiesz ... chyba jednak nie życzy sobie żeby jego strona była "szargana" w serwisie którym się brzydzi ;)

Ale chyba już to czytałeś?

 

Niemniej zapewniam Cię, że tego typu zakaz nie pojawi się na PurePC.

Nawet jak zaczną się masowo pojawiać na forum "nowi użytkownicy" podający w każdym temacie stosowny link do PCL? ;)

"Nigdy nie mów nigdy" ... nie wiesz jak dalej potoczy się ta sprawa, a wojna to wojna - wszystkie chwyty dozwolone ;)

 

EsiuWWW - nie mieszaj ideologii z byznesem, to kiepski pomysł. Tu chodzi głównie o kasę, a "widzimisie" właściciela jest tylko wątkiem pobocznym.

Edytowane przez 35C4R00N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EsiuWWW - nie mieszaj ideologii z byznesem, to kiepski pomysł. Tu chodzi głównie o kasę, a "widzimisie" właściciela jest tylko wątkiem pobocznym.

Jakiej ideologii??, gdzie ty tu widzisz ideologie ?? napisałem jak jest, nie każdy musi się uciekać do nędznych poczynań aby móc wygrać z konkurencją, porostu twoja filozofia Hammurabi-ego nie podoba mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo totalne wariactwo. Nic nowego nie powiedziałem zresztą.

Widać- każdy chce wyłączność na kawałek Internetu, który mu się nie do końca należy. Smutne.

Mam tylko nadzieję, że w razie wprowadzenia ograniczeń (jakichkolwiek), zobaczą w krótkim czasie jaką głupotę zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ znasz takie fora, tego jestem pewny ;) Onet, Wp, Interia, O2 (ci akurat oszczędzają, podobno jest jeden modertor na całe forum). Mało? W komercyjnym serwisie nie ma mowy o amatorskim moderowaniu, właściciel musi mieć pewność że personel realizuje założenia firmy. Wolantariat jest dobry w serwisach non-profit (jak Pure PC), ale w poważnej firmie ... no niby KŚ mam moderatorów z łapanki ;) co widać po poziomie forum.

Trudno to nazwać w ogóle forami moderowanymi. Obsługują je ludzie, którzy nie mają pojęcia o moderce.

Co do charakteru portalu PurePC i jego komercyjności, bądź też nie, nie wypowaiadaj się. Nie masz o tym najmniejszego pojęcia.

Najwidoczniej kazdy z nas inaczej rozumie sens tej wypowiedzi:

Ja tu widzę że Piła nie życzy sobie żeby pisano o jego serwisie, a ponieważ inni mają czelność jednak czasem coś niepochlebnego napisać zabrania swoim użytkownikom linkować cudze teksty. Prostą konsekwencją takiego zrozumienia tekstu jest stwierdzenie że nie życzy sobie żeby w ogóle pisano na innych vortalach (forach) o PCL. Za reklamowanie zapewne ma zamiar płacić ;) A jeśli nie - to tym bardziej nie ma sensu podawać linków do jego strony :P

2284337[/snapback]

Nawet jak zaczną się masowo pojawiać na forum "nowi użytkownicy" podający w każdym temacie stosowny link do PCL? ;)

"Nigdy nie mów nigdy" ... nie wiesz jak dalej potoczy się ta sprawa, a wojna to wojna - wszystkie chwyty dozwolone ;)

Jeżeli linki będą sensowne, to nikt usuwać ich nie będzie. A z trollami na PurePC poradzimy sobie szybko i skutecznie.

A do wojny trzeba dwóch stron. Nikt tu nie będzie do niej przystępował. No bo w jakim celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...