Skocz do zawartości
QbaS

max FSB na ECS k7s5a

Rekomendowane odpowiedzi

mam niestety tez ECS K7S5A wraz z AXP1700 0.13 .Poniewaz prawdopodobnie z powodu kiepskich pamieci DDR 266 moge ustawic FSB na max 138 :oops:

czy w moim przypadku ma sens zmienianie mnoznika malujac mostki na procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamalowalem jeden mostek by uzyskac 1,6 v (oczywiscie ecs zanizyl do 1,58) i wreszcie przy 12,5 x 133 chodzi stabilnie. Prawdopodobnie dalo by sie jeszcze nieco wycisnac przy tym napieciu przez magistrale, ale zalezy mi przede wszystkim na stabilnosci i zostale przy standardowych 133 FSB

hehe, przy obciazeniu procak (12,5 x 133 1,6 v) temp max to 37 stopni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieźle, ale popracuj jeszcze nad fsb :D  :twisted:

poniewaz nie zalezy mi na max wydajnosci a na stabilnosci, nie bede modyfikowal fsb, ten xp 2000+ mi w zupelnosci wystarczy a nie chce puszczac pci i agp na ponadstandardowe czestotliwosci

przede wszystkim chce miec 110 % pewnosci ze nie doprowadzam do sytuacji w ktorej system moze pracowac choc zdziebko niestabilnie

 

 

 

ups, wlasnie kompspadl mi z biurka :wink: :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jo pompej ty jestes guru w tych sprawah zrobilem wszystko jak tzreba (tak sadze) ale w amiflaszu mi wyskakuje ze ten chipset nie jest suportowany czy cos tak (ami82602) jak mozesz to zapodaj link do nowszego flasza z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka małych pytan: jak zmienic to logo ktore mi sie ładuje przy starcie kompa mianowicie chodzi mi o to zebym widzial jak mi sie sys załacza nazwe procka czy wykrywa dyski itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Vmoda wzorowałem sie wtedy bodajze na www.ocworkbench.ocm wyciskałem 166mhz ale jeszcze ni bylo takich bajerów jak teraz :P ja sie tym bawiłem 1,5 roku temu :P. D600@1000 FSB 166mhz (wiecej sie nie dało) Vcore 2.0V (Vmod + mostki ) niewpełni stabilnie w 3d czasem potrafil sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>c ale w 2d i aplikacjach bylo ok . Chlodzenie WC. A da sie na niej 200mhz? suport jest taki?? bo jak tak to moze D600@1200 6x200mhz puszcze! jak ktos podrzuci plytke i zmodujemy! POWAZNIE MÓWIE! nidlugo konce FreonCoolera i felieton CPU@200% dokanczam i mozna sie tak zabawić K7S5A na 200mhz :). Oczywiscie zamiescimy na www.ocmaster.com :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze kilka małych pytan: jak zmienic to logo ktore mi sie ładuje przy starcie kompa mianowicie chodzi mi o to zebym widzial jak mi sie sys załacza nazwe procka czy wykrywa dyski itp

advanced setup -> full screen logo na disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...