Skocz do zawartości
Alicja

Obecna Ocena Sensowności Projektu Seti@home

Rekomendowane odpowiedzi

A tak teraz pomyslalem... ze moze jestes czlonkiem z ktoregos teamu ktory wlasnie wyprzedzilismy w RAC i chcesz sie pozbyc konkurencji bo jest strach?! :D hahahha :D nowy uzytkownik tak nagle przyszedl na PurePC i pisze nam o sensownosci projektu.. hmhmmm :D :D :D

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prowokacja któregoś z teamów przed nami, widzą, że się zbliżamy i @#$%^ po gaciach :lol: . Do tego dwa identyczne posty w różnych tematach :legal: .

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor.. jezeli mowisz o RAC to nie ma teamow przed nami... jest TEAM :D haha.. jest glowny team Polski ktory byl nr 1 od dawien dawna jeszcze za czasow chyba Seti classic;) niedlugo bedzie zapinka i my bedziemy miec najwiekszy RAC w polsce ;)

 

 

EDIT EDIT:

 

Wlasnie przekroczylem 350k :))

 

SETI@home member since 25 Jan 2000

Total credit 350,012.34

Recent average credit 983.72

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, naprawdę nie ma sensu liczyć? No cóż - a dlaczego wy liczycie :twisted2:

Nasz zespół liczy głównie inne projekty, seti jest u nas na dalekiej pozycji i raczej nie wykazuje wzrostu.

Co do waszej potęgi w liczeniu, hmm, 14 pozycja w kraju to raczej nic specjalnego

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_...=&co=Poland

 

Nic, myślcie co chcecie sytuacja w projekcie seti jest jaka jest , a jest nie ciekawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z Naszego forum nie od dziś znają się na kręceniu, więc jakby nie patrzeć w nasze łapki wpadną C2D i będzie #$%^& w seti. Hmm inne projekty, ja się zainteresuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz zespół liczy głównie inne projekty, seti jest u nas na dalekiej pozycji i raczej nie wykazuje wzrostu.

Co do waszej potęgi w liczeniu, hmm, 14 pozycja w kraju to raczej nic specjalnego

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_...=&co=Poland

Nic, myślcie co chcecie sytuacja w projekcie seti jest jaka jest , a jest nie ciekawa.

Inne zespły liczą głównie to, za co dostają dużo więcej kredytów, einstein i takie tam.

Nas to nie interesuje i koncentrujemy się na jednym(bo jak robisz wszystko to nie robisz nic) - czego dotyczy kwestia drugorzędna.

IMHO ta cała gadka o pomocy ludzkości to ściema i nic więcej, bo narazie tak jak nie znaleźliśmy zielonych ludków, tak nie znaleziono leków na raka itp. a przynajmniej nie metodą przeliczania jakichś próbek zostanie to osiągnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja

 

A do jakiego teamu należysz?

 

Więc może zamiast przeliczać to samo, to weźniecie się za liczenie danych w poszukiwaniu lekarstwa na raka lub inne choroby? IMHO to trochę bardziej potrzebne ludzkości...

A ja się przychylam do tej opinii.

 

Po jaką cholerę mielić ciągle te same próbki? Chyba tylko i wyłącznie dla statystyk. To jak przesypywanie z jednej kupki na drugą. A skoro SETI olewa to dlaczego mam na to pozwalać?

 

Absurdalne jest liczenie dla projektu po to tylko żeby być wyżej w statystykach. To chore :!: Jak jeden z uczestników starego SETI napisał (pisał w kontekście całego projektu): "Total waste of time and resources"

 

Mam silnego kompa i przez te kilka dni mam średnią dzienną ok. 700 kredytów. Więc team na mojej obecności zyskuje. A Seti liczyłem jeszcze gdy nie było na BOINCu. Ale wątpię w sensowność takiego działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można liczyć dla samej konkurencji i niektórym to styka :D

dopóki Alicja sie nie ujawni kto zacz nie traktowałbym tej osóbki poważnie <_< ale to ja wy toczcie sobie dyskusję z kimś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz zespół liczy głównie inne projekty, seti jest u nas na dalekiej pozycji i raczej nie wykazuje wzrostu.

Co do waszej potęgi w liczeniu, hmm, 14 pozycja w kraju to raczej nic specjalnego

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_...=&co=Poland

 

Nic, myślcie co chcecie sytuacja w projekcie seti jest jaka jest , a jest nie ciekawa.

Alicja ja mowilem o RAC... czyli recent average credit. Jestesmy na 2 miejscu w polsce a niedlugo bedziemy na 1. Miejsce w total credit mamy 14 bo nasz tam ma moze z miesiac-dwa... ? a te na samej gorze licza od poczatku seti@BOINC co daje im wielka przewage? nie mowiac o tym ze u nas jest 100 osob w teamie a Poland Setiteam 2000 ktory juz wyprzedzilismy ma 200... a Seti@Home Poland ktore niedlugo wyprzedzimy chyba 700 ;) takze nie mow ze nasza pozycja to nic specjalnego :>

 

 

Na swiecie jestesmy na 53 miejscu w RAC wiec raczej wysoko ;) fajne by bylo polaczyc 3 polskie teamy... seti@Home poland nasz i poland setiteam2000...

 

 

75.000 rac by nas stawialo na 15 miejscu na swiecie i w koncu by bylo widac ze polska uczestniczy.. tylko ze u nas jednosci zabardzo nie ma.. a wystarczy popatrzec na Seti.germany czy SETI.usa.... tutaj widac jednosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jaką cholerę mielić ciągle te same próbki? Chyba tylko i wyłącznie dla statystyk. To jak przesypywanie z jednej kupki na drugą. A skoro SETI olewa to dlaczego mam na to pozwalać?

Absurdalne jest liczenie dla projektu po to tylko żeby być wyżej w statystykach. To chore :!: Jak jeden z uczestników starego SETI napisał (pisał w kontekście całego projektu): "Total waste of time and resources"

AndyN mam nadzieję, że tak ślepo nie wierzysz we wszystkie teksty pojawiające się w sieci. Ktoś rzuci jakiś tekst i dla wielu to pewnik. Seti jest beznadziejne i bee, bo ktoś tak powiedział czy napisał (przypomina mi to polityczne dywagacje u nas w kraju, oszczerstwa rzucane bez poparcia dowodami), a reszta projektów to prawdziwy wkład w naukę LOL.

Koło ogona mi lata ta cała nauka, skoro w Polsce przeznacza się całe zero na nią.

 

Poza tym przecież to zabawa i dla mnie ważna jest pozycja teamu w statsach, ale w danym projekcie. Jeśli ktoś liczy w iluś tam, to brak mu konsekwencji i tak naprawdę, nie wiadomo na czym mu zależy - raczej na żadnym.

 

Jeśli kręcisz procka do granic możliwości tylko po to, by mieć więcej pktów w benchmarku, czy 3 klatki więcej w jakiejś grze, czy też po to by pokazać, że "ja mam więcej", to czy nie jest to chore, jak piszesz? A przecież wiele osób robi tylko po to, nieprawdaż?

 

Dla mnie frajdą jest jak najlepszy wynik i tyle, nie zawracam sobie głowy otoczką naukową. Pokażmy tylko kto tu rządzi, a tylko razem można to zrobić, chociaż mając przed sobą obraz typowego polaka zaczynam w to wątpić. My tylko narzekać, gadać bez sensu i szukać pretekstu jak by zrobić, by się nie narobić potrafimy. Nawet "głupich" rzeczy nie potrafimy, a co dopiero zabierać się za poważne.

 

Się zgadałem... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos ULISSESSA i AndyNa, to jak - masowa przesiadka na coś co rzeczywiście pomaga?

Swoją drogą - skąd wiecie, że inne projekty to nie to samo co SETI(liczenie jednego i tego samego w kółko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seti nie liczy tego samego ciagle chyba... zostalo sporo tasm jeszcze nie sprawdzonych raczej... a teleskop nie dziala juz bo moze jest zapas? z tego co wiem to zawsze nie wyrabialy splittery (te kompy co dziela tasmy z danymi na male probki wysylane do nas) ... teraz wyrabiaja i licza sie jeszcze zalegle tasmy?! jezeli zmieniac sie masowo na inny projekt to tylko na jakis NOWY tak zeby startowac na rowno ze wszystkimi a nie 1-2 lata za ;) nowy fajny projekt mozna by sprobowac w OSTATECZNOSCI.

 

Pozatym wpadla Alicja i zamieszala Wam w glowach ;) slaba psycha panowie slaba psycha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli zmieniac sie masowo na inny projekt to tylko na jakis NOWY tak zeby startowac na rowno ze wszystkimi a nie 1-2 lata za ;) nowy fajny projekt mozna by sprobowac w OSTATECZNOSCI.

 

Pozatym wpadla Alicja i zamieszala Wam w glowach ;) slaba psycha panowie slaba psycha :P

Ja na nic nie zmieniam, chyba że ktoś mi zaoferuje 5$ za każdą próbkę - interesują mnie tylko "zielone" albo "zieloni".

Poza tym jestem egoistą, dobro ludzkości pozostawiam komisjom śledczym.

Co do mieszania w głowach, faktycznie racja, czasem lecisz w stronę, w którą wiatr akurat wieje - żal mi takowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Raptor

 

Nie

 

Liczymy SETI aż zdechnie śmiercią naturalną albo nie będzie już żadnych wątpliwości, że coś naprawdę jest nie tak. Wszelkie plotki i opinie od "znajomych ludzi, którzy mają znajomych w berkeley" mam w głębokim poważaniu.

 

I w pełni zgadzam się z opinią Free' - ciężko do tej pory mówić o jakichkolwiek konkretnych korzyściach naukowych - bawimy się dla samej frajdy rywalizacji. I choć inne projekty mogą wydawać się bardziej "przydatne", to w ich rzeczywiste efekty też nie chce mi się wierzyć. Dlatego przy okazji nie warto dzielić sił na jednoczesne liczenie w kilku projektach (czy przesiadać się na inny)

 

 

Jeśli autorzy seti przyznają się (albo ktoś im niepodważalnie udowodni), że to tak naprawdę jedna wielka ściema, to zmienię projekt. Ewentualnie także, jeśli okaże się, że jakiś inny przynosi namacalne i niepodważalne rezultaty, które faktycznie pomagają ludzkości itp.

 

A do tego momentu zostaję przy kosmitach.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogole na kiego wala wy to liczycie

"Umiesz liczyc?...Licz na siebie!"

a żubr to siki - równie konstruktywny post co twój ...

a go j... on o chlebie

nie pytalem jak smakuje piwo zubr tylko poco to liczycie

to zapytaj "po co to liczycie?"

będzie bardziej po polsku - i nie będe odnosił wrażenia że pisze 13-latek koniecznie wierszem i bluzgając bez sensu :/

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a go j... on o chlebie

 

z czytaniem ze zrozumieniem tu chyba problem

 

nie pytalem jak smakuje piwo zubr tylko poco to liczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I lepiej dla Ciebie, żeby tak pozostało ;). Ten Twój xeon to chyba nie pracuje całymi dniami?

pracuje calymi dniami.. ale to kiepski sprzet ze tak sie dziwnie wyraze.. FSB 533 pozatym chyba 5 kosci ramu siedzi wiec zadnego duala ani nic.. pozatym HT jest wlaczone a powinienem wylaczyc tylko password do biosu jest. :P Xeon leci do warszawy niedlugo takze przez 2-3 tyg go nie bedzie.. ale wroci spoko :)

 

@hipoll: to idz pod sklep a z forum wyjdz ;)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje calymi dniami..

Ja mam podobnego, też 2 rdzenie, ht on czyli razem cztery logiczne, czasy przeliczania próbki wyższe od Twoich a RAC mam koło 900 - dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...