Skocz do zawartości
fipa

BMW Klub

Rekomendowane odpowiedzi

I tu się mylisz :) Części do starych Beemek nie należą do specjalnie drogich. Z dostępnością też nie ma problemów - zarówno do używek jak i nowych. Pokutuje wcąż przeświadczenie Będziesz Miał Wydatki, ale to nie prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że części do starych beemek są tanie - im nowsze tym gorzej, ale - dopuki części są w miarę typowe (czyli pasujące do większej liczby modeli), to jest ok - jednak kiedy zaczynamy wchodzić w części specyficzne (choćby blacharskie) pojawia się problem - może nie zawsze cenowy, ale z dostępnością może być różnie.

 

A inna sprawa - części do BMW są tanie dopuki nie kupuje się ich w ASO - a im mniej popularny model, tym mniej zamienników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli głównie używki :) Akurat u mnie w okolicy z dostępnością problemów nie ma a ceny jak do poloneza i malucha :) Taniocha :) No i fakt - E30, E36 max bo potem już coraz trudniej coś znaleźć i ceny idą w górę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup:

I co z tym E28? Po zdjęciach widać, że ktoś się bardzo starał. Auto wygląda na prawdę ślicznie (szczególnie jak na ten rocznik). W przód też chyba ktoś trafił, ale generalnie to drobiazgi - jeśli nie ściąga auta na boki, to raczej nie ma się czym przejmować. Automat w połączeniu z silnikiem Diesla to jeszcze nie katastrofa. Trzeba jednak dokładnie obejrzeć jedno i drugie, bo biorąc pod uwagę, że mam 320K w autku z '88 roku, to do 200K w tym roczniku podchodziłbym z lekkim niedowierzaniem.

Ostatecznie w razie problemów ze skrzynią, można zmienić na ręczną. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest wyjątkowa i na pewno każdy kto by ją zobaczył, to by rozpoznał. Osobiście nie dostałem jednak jeszcze żadnego PM. Częściowo dlatego, że tylko jeżdżę do pracy i na uczelnię, a częściowo dlatego, iż chyba forumowiczów na podkarpaciu nie ma aż tak wiele jak w Wawie. :]

 

nikt nie zauwazyl ale auto nie mialo przedniego zderzak

Moje autko ma zderzak, który zmniejsza prześwit do około 10 cm, ale wygląda ładnie. Tamto nie miało zderzaka, ale się nam (forumowiczom) podobało. Więc w czym problem? ;)

Myśląc logicznie, to brak przedniego zderzaka = mniejsza masa przodu samochodu = poprawa przyspieszenia + lepszy rozkład masy przód/tył. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol kilka stron wczesniej (a takze na forum bmw-klub'u) pisales ze kupowales szkla do reflektorow w swojej E36. Rowniez nosze sie z tym zamiarem stad chcialem spytac czy ciezko z wymiana tego jest? Kupowales moze na allegro? (sa tam wlasnie ZKW, niby oryginaly ale wolalbym sie upewnic u kogos kto to kupil :) )

 

Czy ktos sie orientuje ile powinna kosztowac diagnostyka zawieszenia (amorki i cala reszta)?

Po kupnie mojej E36 wymienilem (sam :) ) wszystkie amorki na bilsteiny b4 (+ nowe sprezyny Kraemer&Freund), ale wydaje mi sie ze jest troche za twardo (slyszalem ze bilstein robi twarde amory, ale to juz przesada raczej). Jest troche za twardo w porownaniu z bodajze seryjnym przodem Boge, tylem Bilstein - mam porownanie bo w rodzinie jest drugie takie BMW. Czasami cos tez stuknie w zawieszeniu. Dlatego chcialbym taka diagnostyke zrobic (amorki, laczniki, tuleje, sworznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

50zł za oparcie z podłokietnikiem to chyba nie dużo? Tyle, ze trzeba by uprać. Lezało na kupce z innymi, fotka nie oddaje rzeczywistego stanu, ktory jest calkiem niezly. Wystarczy troche poczyscic. Podjade swoim autem (bo bylem firmowym busem na tym szrocie) i porównam kolor tapicerki, żeby nie bylo, ze oparcie inne od siedziska :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja mam takie w E30, tylko jaśniejsze :]

 

Zna ktoś namiary na jakieś szroty na podkarpaciu? Potrzebuję fotela kierowcy (odchylanego - wersja coupe), ale nie zamierzam wydawać 150 PLN (po tyle widziałem na Allegro). Mam szanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy moglibyscie powiedziec mi (naszukalem sie, ale jakos trudno jest znalezc dane techniczne, chyba ze przebijajac sie przez 1000 ogloszen czesci na sprzedaz) ile sekund do setki ma BMW e36 316 i jak tam ze spalaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12,7 (M43) lub 12,9 (M40) do setki,

 

Spalanie (dane fabryczne):

 

90km/h - 120km/h - miasto - średnie

 

(M40) 6,1 - 7,5 - 10,1 - 7,9

(M43) 5,6 - 7,3 - 9,4 - 7,4

 

 

Roznica miedzy M40 i M43 (ten drugi jest nowszy, wsadzali go dopiero od 1993) polega na zastosowaniu łańcucha zamiast paska rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Fipa, to już się coś nie zgadza, dane dla tego samochodu z pliku xls to 12,3 do setki, a nie tak jak ty wcześniej napisałes. Skąd czerpałeś swoje informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol kilka stron wczesniej (a takze na forum bmw-klub'u) pisales ze kupowales szkla do reflektorow w swojej E36. Rowniez nosze sie z tym zamiarem stad chcialem spytac czy ciezko z wymiana tego jest? Kupowales moze na allegro? (sa tam wlasnie ZKW, niby oryginaly ale wolalbym sie upewnic u kogos kto to kupil :) )

Sorki, że dopiero teraz, ale jestem ostatnio trochę zajęty. Klosze niestety nie kupiłem oryginałów - a żałuję, bo to tylko 50zł więcej na kloszu, no ale te co mam też całkiem ładne są. Wymiana jest banalna.

 

 

50zł za oparcie z podłokietnikiem to chyba nie dużo? Tyle, ze trzeba by uprać. Lezało na kupce z innymi, fotka nie oddaje rzeczywistego stanu, ktory jest calkiem niezly. Wystarczy troche poczyscic. Podjade swoim autem (bo bylem firmowym busem na tym szrocie) i porównam kolor tapicerki, żeby nie bylo, ze oparcie inne od siedziska :lol:

Chyba też będę musiał jakiś szrot odwiedzić - może coś ciekawego znajdę.

 

 

Fipa, a masz moze wszystkie dane techniczne tego samochodu, masa, predkosc maksymalna, etc. Moze jakis link? :)

Dane z instrukcji dla M43 1.6

vmax: 195km/h

0-100 km/h: 12.7s

0-120 km/h: 17.7s

80-120 km/h: 12.2s

masa: 1310kg

spalanie l/100km: 10.6/5.9/7.7

 

Ogólnie jak tylko jest możliwość to lepiej kupić 1.8i / 1.8iS - tylko ubezpieczenie jest minimalnie wyższe, a spalanie to samo i osiągi lepsze. Poza tym porównując do 1.8 to 1.6 musi być straszny muł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ja mam takie w E30, tylko jaśniejsze :]

 

Zna ktoś namiary na jakieś szroty na podkarpaciu? Potrzebuję fotela kierowcy (odchylanego - wersja coupe), ale nie zamierzam wydawać 150 PLN (po tyle widziałem na Allegro). Mam szanse?

Znam jeden :wink: jest on pomiędzy Mielcem a Dębicą a miejscowośc nazywa sie chyba Brzeźnica (ale nie jestem pewny) i też słyszałem że jest to największy szrot na podkarpaciu :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia A5 ;)

Z przodu to oba są jednakowo ładne(może lekka przewaga dla M3) ale reszta to dla A5 ;]

Zadki to mają wręcz idento..

No i do tego V8 w obu..

I reklama M3 na takie samej zasadzie jak A5..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopia A5 ;)

Z przodu to oba są jednakowo ładne(może lekka przewaga dla M3) ale reszta to dla A5 ;]

Zadki to mają wręcz idento..

No i do tego V8 w obu..

I reklama M3 na takie samej zasadzie jak A5..

A czy przypadkiem 3er Coupe nie było dużo wcześniej od A5?? A M3 to usportowione 3er Coupe :-P

 

Edit:

I do tego silnika V8 nie ma w A5 tylko w S5 (354KM) :wink:

Edytowane przez kuki1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...