Skocz do zawartości
fipa

BMW Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Alpina B10 Biturbo was first introduced at the 1989 Geneva auto show, based on the popular and very succesful BMW 535i. It was the fastest car Alpina ever built and to this date it remains the second fastest after the B12 5.7 Coupe. The extremely smooth and refined inline-6 engine, coupled with twin Garett T25 turbo chargers that work together to practically eliminate turbo lag, provide over 100 horsepower per litre. A 5-speed manual tranny espcially developed by Getrag for the B10 transmits the powers to the 17 inch wheels while Lucas-Girling four pot fixed calliper brakes, 332 mm (13.07 inch) ventilated brake discs and of course a ABS system help slow the car down. Other modifications performed by Alpina include new Mahle pistons, new valves and camshafts, new intake and exhaust systems, an intercooler for the turbochargers and standard exterior trims inclding front and rear spoilers. The interior is also updated with Recaro sport seats, a hand-stitched 3-spoke leather steering wheel by Momo and a whole bunch of dials including everything from boost pressure to oil temperature. Only 507 Biturbos were built in total, however none are believed to exist in North America. The last Biturbo ever produced rolled out of the plant in March 1994. The Biturbo is extremely quick and should not be under-estimated by any BMW M5 owners because the B10 both accelerates faster and has a higher top speed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda apetycznie. Można się zakręcić wokół tego. To dość nowy silnik, więc pojęcia o nim nie mam. Jednak moc obiecuje bardzo ciekawe osiągi, a pojemność niezbyt wielki apetyt (jak w przypadku jednostek 2.4 i 2.5).

Do tego E46 jest piękne, niespecjalnie duże i ogólnie udane. Co do ceny, to niedawno przeglądałem i wyszło, że poniżej 30K nie ma co szukać w takim stanie. Widać jednak, że 1 styczeń przeskoczył i ceny spadły.

Poczytaj na jakimś forum BMW opinie o silniku. Ogólnie jednak wydaje mi się, że warto się zastanowić.

heheh dzowniłem do kolesia no ale gość nie umie konkretnie powiedzieć o samochodzie bo gadanie typu "wsiadać i jeździć" czy odpowiedzi na pytanie jaka ostateczna cena "zależy czy umie sie ktoś taaargować to utarguje 100 albo 10 000" mnie nie przekonały, a nie bede gnał 150km do jakiegoś pajaca co nie potrafi przez telefon się określić...

wiec ten egzemplarz odpuszczam... jak by ktoś chciał to tylko powiem, że samochód jest w Dąbrowie Tarnowskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie w cenach tych BMW, ale na tych wszystki autoscoutach, mobilach i tym podobnych, duża część(żeby nie powiedzieć większość) to wałki, autko w rzeczywistości wygląda całkiem inaczej, i jest w opłakanym stanie..

Więc nie ma co sie takimi 'okazjami' tworzonymi po to by były na górze w swej kategori podniecać..

Autka w De już nie są tak tanie jak dawniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się gość walnął. Zobaczcie w opisie pod spodem (chyba po hiszpańsku bo języka nie znam ;) ). Jest tam jak byk 13tys. do negocjacji.

aguantan629115508 619413480 su precio es de 13000 negociables

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tez planuje wykorzystac :P

pomimo wszystko wole z niemiec od turasa bo te z pl najpierw byly w de uzywane przez turasa (na dobrych drogach) a potem przez polaka zazwyczaj w ciuszkach w 3 paskach wiec rachunek jest prosty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo wszystko wole z niemiec od turasa bo te z pl najpierw byly w de uzywane przez turasa (na dobrych drogach) a potem przez polaka zazwyczaj w ciuszkach w 3 paskach wiec rachunek jest prosty :P

Tylko że te od turasa tak samo jak te z PL mogą być po niezłym dzwonie ("bezwypadkowe" oczywiście-lekka tłuczka tylko) wyklepywane gdzieś w jakiejś szopie przy granicy z PL z licznikiem cofnietym ze dwa razy (10 letnie auto z DE z silnikiem 2.5l ma przebieg 120 tys. - jaaasne, chyba na jedno koło może)

 

Tu i tam takie okazje cenowe to niezła mina. Wystarczy poczytać: http://www.a4-klub.pl/forum/viewforum.php?f=17

 

A propos:

 

Niestety w Niemczech też coraz częściej zdarzają się wałki - stąd różnica w cenie. Auta zaczynają być pierwszy raz kręcone już w DE .

 

Często jest tak, że cena od pierwszego właściciela za jakieś autko to 16-17tys EUR, a takie samo o Turka za 13-14tys EUR. Pytanie jednak, czy zasadne jest użycie słowa "takie samo" .

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5343

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za tydzień będę miał 4tys zł.

Jakies sugestie?:>

ciagle sie wacham e30<-->e34 i troszeczke tez mysle o e28:>

Zapomnij o E34 za 4k zł - chyba, że wystarcza cię tylko patrzenie na samochód, na którego naprawę cię nie stać. E30 to jest maksimum, a i tu musisz dobrze poszukać, żeby w tej kwocie znaleźć coś dobrego. E28 ci odradzam ze wględu na to, że ten model jest mało popularny i bardzo stary - niewiele ich zostało, a przez co zarówno dostępność części jak i ich cena nie będą najlepsze. Jak kupisz E30 to też licz się z tym, że na początku może się kilka rzeczy kwalifikowac do wymiany - dobrze jest mieć ten 1000zł rezerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie E28 sie nie zgodze - przed kupnem mojej E34, gdy kapitał miałem skromniejszy ogladałem w grodzisku E28, 2,4TD, 115 koni, w skórze, elektryczne 4 szyby i lusterka, elektryczne fotele (!), szyber - jezdziła bardzo ładnie, równo i wygladała na naprawde zadbana - koles chciał za nia 2000zł (zarejestrowana w polsce, z przegladem i OC na 4 miechy jeszcze). Wiec mozna do 4000 kupic naprawde fajne wozidło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie E28 sie nie zgodze - przed kupnem mojej E34, gdy kapitał miałem skromniejszy ogladałem w grodzisku E28, 2,4TD, 115 koni, w skórze, elektryczne 4 szyby i lusterka, elektryczne fotele (!), szyber - jezdziła bardzo ładnie, równo i wygladała na naprawde zadbana - koles chciał za nia 2000zł (zarejestrowana w polsce, z przegladem i OC na 4 miechy jeszcze). Wiec mozna do 4000 kupic naprawde fajne wozidło.

:D a gdzie ja napisałem, że E28 się nie kupi w tej cenie :D - pisałem tylko o częściach, zresztą wystarczy spojrzeć na Allegro - dostępność nie jest za rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do e34:

a jak bym z niemiec sprowadzal? sporo ich tam jest do 1000euro :)

Jasne, ale nie narzekaj potem - ale prędzej tam niż w Polsce, jednak dolicz koszty dojazdu, transportu, tablic tymczasowych i koszty rejestracji. Chcesz piątkę, to dozbieraj jeszcze parę tysięcy - za 8k już można coś dostać. A jak kupisz teraz piątkę, to na ile napraw będzie cię stać - bo za 1000euro będzie wymagać wkładu finansowego - masz możliwość napraw we własnym garażu, albo znajomego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie...

mam tylko znajomego elektryka samochodowego ale wiadomo ze to nie to o co by chodzilo...

mhm bol w tym ze potrzebuje jak najszybciej auto.

Myslalem jeszcze nad tym zeby kupic teraz jakiegos uniaka do 2tys zl a becie kupic maj czerwiec bo wtedy mialbym moze nawet 10tys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za podwojnego posta.

Panowie upatrzylem sliczna e28 524td:

co o niej powiecie?:>

http://www.allegro.pl/item160966205_bmw_e2...at_zadbany.html

Wygląda nieźle - tylko jakbyś oglądał, to musisz zwrócić uwagę na skrzynię - bo to automat i w razie czego koszty naprawy są sporawe. Na pierwszy rzut oka, to widać że ktoś mu w tyle zaparkował, do tego przetarty jest róg fotela (ktoś miał szorstkie ubranie, czy lubił bawić się we wsiadanie i wysiadanie). Ogólnie prezentuje się ładnie - w przebieg jestem w stanie uwierzyć, choć lepiej to sprawdzić - bo z drugiej strony to diesel...

 

Ale wypolerować, odświerzyć i będzie piękny klasyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...