Skocz do zawartości
fipa

BMW Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o MBW 5 E39? Ojciec interesuje się czymś takim. Raczej szuka wersji ze słabszymi silnikami (może diesel?) Na co zwracać uwagę przy zakupie, z których roczników auta brać (kiedy były faceliftingi, czy jakieś ważne poprawki techniczne?) Jestem zielony, więc jak tylko coś wam przyjdzie do głowy, to napiszcie plz. Będę wdzięczny. :)

Aha. I auto jeśli już będzie kupowane, to w Szwajcarii.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie IMHO 2.0 to mały silnik do E39. 2.0 Diesel już lepiej, bo tutaj zakłada się defensywny styl jazdy. Gaz w E39 to już tylko sekwencja, czyli całkiem kosztowna impreza. Dlatego ideałem jest 530D (3.0 Diesel). Akceptowalne spalanie (niższe niż beznyniaki), a odejście ma niesamowite.

 

Jak kupować BMW

Spalanie BMW - praktycznie wszystkich

Kupno E39 - jaki silnik brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie apropo tematu o E39 w dieslu:

Jak jest z głośnościa w E39 530d np. w porównaniu do E34 w benzynie? U mnie dopuki w silniku nie włączy sie wariator (ok. 3000rpm) jest bardzo cicho, słychac tylko opony.

Czy diesla udało sie odpowiednio wytłumic w nowszej 5?

Jesli miałbym zmieniac to tylko na samochód równie cichy, ale tym razem oszczędny. Może na benzyne mi nie brakowało nigdy, ale 23-25 litrów na 100km to troche duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw. 530d, ew 535d to bardzo atrakcyjne samochody i gdybym na dzien dzisiejszy mial fundusze na zmiane auta to polowałbym wlasnie na cos takiego.

 

guziq, domyslam sie, ze nie masz własnej firmy, ale moze rodzice.. Nie myslales zeby obnizyc koszt paliwa odliczajac sobie VAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ktorego roku byly robione 530d? i w jakich cenach mozna to dostac (te pierwsze modele)?

edit soorki za lenistwo i dzieki ullisses :)

a co powiecie o e46 320d? osiagi znosne spalanie lepsze i cena w miare (tych sprzed 2001r.)

A ogolnie opinie o tych silnikach?

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz koniecznie...

 

Minusy:

- praktycznie najsłabszy silnik i do tego Diesel

- sedan (wolę coupe)

- fele pasujące raczej do E39, chociaż i w nim bym ich nie założył (bez obrazy)

 

Plusy:

+ najoszczędniejszy silnik

+ sedan (co 2 pary, to nie jedna... drzwi)

+ kolor, stan i ogólnie wygląd oraz rocznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa

Tez jestem ciekaw. 530d, ew 535d to bardzo atrakcyjne samochody i gdybym na dzien dzisiejszy mial fundusze na zmiane auta to polowałbym wlasnie na cos takiego.

Tylko że 535d to juz jest E60 - inny przedział cenowy

guziq, domyslam sie, ze nie masz własnej firmy, ale moze rodzice.. Nie myslales zeby obnizyc koszt paliwa odliczajac sobie VAT?

Ojciec zamknał działalnosc bo dostał baaaaaaaardzo ciekawa propozycje pracy od dobrego kolegi, a nie chciało mu sie juz papierkowej roboty prowadzic i opłacac tego calego chu*ostwa.

U tego kolegi natomiast sa o tyle dobre układy (pozapłacowe) ze jak kupuje dowolny podzespół do komputera to zwraca mi VAT wzamian za fakture. Z benzyna natomiast nie przejdzie bo wszystkie samochody ma na ON i głupio wygladała by nagle faktura ze bezołowiową. Stad tez m.in. pomysł na diesla.

 

PS. Na miescie ostatnio widziałem jak jezdzi E36 1,8TDS. Moze nie przyspieszało zabójczo ale silnik ryczał pieknie.Swist turbiny był tak zajebisty ze nie mogłem wyjsc z podziwu. Twoje tez tak ma?

 

PS2. A co powiecie o moim:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2584546

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam ustaliłem, ze w galerii nie mozna komentować, to tutaj prosze o jakies krytyczne glosy.

 

:arrow: link do galerii

fipa poprostu boska! Dawno nie widzialem tak ladnej E36...

guziq ano jak to e46-bardzo ładne auto ze słuszną jednostką napędową ;)

koła daj lepsze :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo BMW :P

 

Bardzo mi sie podobało to co rozwalili, bo en typ mnie wyprzedzał, i właśnie wtedy wpadł w poślizg..

 

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=124915#124915

 

tam są linki pozostałe

 

Brak słów..

Swoją drogą to to BMW w środku sie nawet w nocy prezentowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup

E34 gwoli scisłosci

A kolo takie a nie inne bo:

- to był listopad czyli zimówki

- obecnie jest juz maj ale tez sa zimówki bo alusy musze wyprostowac, a wszyscy co prostuja felgi nie maja czasu do konca maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te beemki macie :) - a twoja fipa jest zadbana jak mało która. A ja się wziąłem ostatnio za montaż audio, także poprawki lakiernicze odchodzą na przyszły miesiąc. Jeszcze sobie uszkodziłem podłokietnik jak tunel środkowy wyciągałem (a i tak kable poszły progami) i muszę go obszyć - i następna stówka poleci - za to będzie skórka.

 

W ogóle miałem pecha, bo kupiłem nowy gril i sprzedawca minął się z prawdą co do jego stanu - minął się tak bardzo, że zgłosiłem sprawę na policję - jutro zeznania składam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że 535d to juz jest E60 - inny przedział cenowy

 

U tego kolegi natomiast sa o tyle dobre układy (pozapłacowe) ze jak kupuje dowolny podzespół do komputera to zwraca mi VAT wzamian za fakture. Z benzyna natomiast nie przejdzie bo wszystkie samochody ma na ON i głupio wygladała by nagle faktura ze bezołowiową. Stad tez m.in. pomysł na diesla.

 

PS. Na miescie ostatnio widziałem jak jezdzi E36 1,8TDS. Moze nie przyspieszało zabójczo ale silnik ryczał pieknie.Swist turbiny był tak zajebisty ze nie mogłem wyjsc z podziwu. Twoje tez tak ma?

Zapomnialem, ze 3.0d biturbo nie bylo w E39, a szkoda :) Podobno świetny silnik, rewelacyjnie malo pali i osiagi tez niczego sobie.

 

Co do paliwa, to ja odliczam rope na ojca (po to mi byl miedzy innymi diesel), a dodatkowo dogadalem sie z chlopakami na stacji paliw i jak ktos zatankuje i nie wezmie paragonu, to wypisuja fakture na mojego ojca. Kazdy przycina jak moze, wiec i oni zgarniają odemnie po 20gr z litra na fakturze, ale cos tam mi zostaje.

 

Swist turbiny? Tak, slychac, ale ja to mam kompleksy kiedy slysze 2.5tds, szum R6 nawet w dieslu mnie zniewala..

W malym tds załącza sie dopiero przy 2k obr/min i sądze, ze jesli ciągnal go po obrotach, to maksymalnie do 4k, bo dalej nie ma sensu, osiagi slabną.

 

Osiagi nie sa rewelacyjne, ale za A3 1.6 z sekwencja (katalogowo 103KM) nadążam. Moj kumpel ma takie, w sobote jechalem za nim, U mnie pedal byl w podlodze, przyspieszenia nie bylo czuc, ale szedlem rowno za nim. Zaznaczam, ze obaj wystartowalismy spokojnie (miasto), a przycisnelismy dopiero od 70km/h kiedy wyjechalismy na trase. Do 160-170km/h bylo identycznie, trzymalem ta samą odleglosc, ale potem lekko mi zaczal odchodzic. Lekko, bo ja mialem 180km/h, a on 190km/h w momencie gdy sobie odpuscilismy (maks.. w obu przypadkach). Sądze, ze po tym chipie na 110-115KM bede juz szybszy. Nie ustawialismy sie do sprintu, wiadomo ze benzynka bedzie miec duzo lepszy start. Wyszlo spontanicznie, bo chcial mnie zostawic z tylu, a ja sie nie dawalem.

 

Ktos gdzies kiedys napisal, ze w 318tds nie czuc tego przyspieszenia, dynamiki, tak jak w 1.9TDI VAG, ale osiągi sa identyczne, mimo, ze moje wydaje sie slabsze. Wierze w to :)

 

guziq, w Twoja nalezaloby wlozyc troszke serca i popracowac nad stanem wizualnym, bo po Twoich wypowiedziach na forum sądze, ze mechanika jest jak najbardziej OK. Masz to, czego brakuje mojej. Konkretny silnik i wyposazenie (choć skórka juz zmęczona i renowacja by sie przydala). Gratuluje szpery. Ja na bieżąco przegladam Allegro i w pare bajerow sie doposaże (tak jak podgrzewane spryskiwacze, czy wklady lusterek. Nastepnym razem umyj zanim dasz zdjecia :)

 

Felgi do zmiany, te będą postarzać auto. 16" wystarczy, byle 'mlodszy wzor'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć skórka juz zmęczona i renowacja by sie przydala

Własnie zawsze, nie zaleznie od pory doby i oswietlenia skóra wychodzi na strasznie złachana. W rzeczywistosci jest w stanie nie-idealnym, ale dobrym z +

 

A co do czystosci - zdjecia robione niewiele bo zakupie żeby upamietnic ja na samym poczatku. Teraz nawet nie chce dawac zdjec bo wyglada źle.

Nie moge jej jednak odstawic do warsztatu bo mi jest stale potrzebna - dojazdy do roboty, szkoły, po zakupy. Na fure matki i ojca nie mam co liczyc bo praktycznie cały dzien ich nie ma w domu. Po maturach ja odwioze do Mcarsu w Wa-wie a tam juz sie nia zajma kompleksowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup

E34 gwoli scisłosci

A kolo takie a nie inne bo:

- to był listopad czyli zimówki

- obecnie jest juz maj ale tez sa zimówki bo alusy musze wyprostowac, a wszyscy co prostuja felgi nie maja czasu do konca maja

sorrki taka mala pomylka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sie zdarza ;)

 

PS. Wstawiłbym filmik z dzisiejszej duzej przerwy w szkole (kolega mnie namawiał zebym pokazał co fura potrafi) ale obawiam sie zje*ania ze strony osób nie bedacych zwolennikami szalenstw.

 

PS2. No i widac rejestracje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sie zdarza ;)

 

PS. Wstawiłbym filmik z dzisiejszej duzej przerwy w szkole (kolega mnie namawiał zebym pokazał co fura potrafi) ale obawiam sie zje*ania ze strony osób nie bedacych zwolennikami szalenstw.

Dajesz dajesz, tylko zastrzeż sobie komentowanie, żeby poprostu był cyzsty film i tyle, bo napewno każdego zazdrosćzeżre, a co inteligetniejsi poprostu pochwalą popytaja itp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sendspace.com/file/yb3bhm

prosze :)

 

Sam nie moge wyjsc z podziwu jak to 1600 kilowe ustrojstwo drze do przodu.

Pierwsze wrażenie to: "oho - znowu następny dzidek (szczegóły na forum BMW Klub Polska)", ale na szczęście nie - co się dziwisz - masz konkretny silnik przecież, to i przyśpieszać musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nosze sie z zamiarem kupna BMW E-36 Compact. Wypatrzylem model z roczniku '96 za 11,500tys, silnik 1.6 takze chyba nie powinien duzo palic, ale swoja moc ma. Warto brac ten samochod czy szukac czegos dalej?

A ja wypatrzyłem E36 coupe 2.8 za 11.000 - i co - i nic... Nikt ci nie pomoże, bo niby na jakiej podstawie - marka i model nie przekładają się na cenę - cena zależy głównie od stanu technicznego i wyposażenia - bez tego to sobie można gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wiadome, natomiast mi chodzi o to, czy to normalna cena za ten rocznik, oraz bylbym wdzieczny za jakies opinie o tym modelu BMW.

Z wyposazenia to chyba standard czyli:

- ABS

- el. szyby i lusterka

- klima

- alufelgi

- centralny zamek

- autoalarm

- poduszka powietrzna

- wspomaganie kierownicy

- immobiliser

- instalacja gazowa

- komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...