Skocz do zawartości
fipa

BMW Klub

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Z tego co mi sie wydaje compact to jest ta brzydka beemka [; Lepiej bierz sedana albo coupe-są zdecydowanie ładniejsze. Silnik 1.6 pali tyle co 1.8 więc lepiej brać 1.8 ;) Ale wszystko zależy od gustu.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeśli chodzi o spalanie, moc i wygląd - 316 compact to porażka.

 

Przedstawiony model 318iS Coupe to najlepsza opcja z tych oszczędnych.

Potem zostaje tylko 2.5 i 2.8.

Ostatecznie można brać te 320i, jeśli są w takim stanie, jak tam jest to opisane. Skoro jeździły we Włoszech, to zapewne do blach nie będzie się można przyczepić. Podobnie z zawieszeniem. Cud jednak, że nie są poobijane. No i nie zdziw się, jak wewnątrz będzie brudno - to dość typowe w autach z tego kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Compact to porażka. Silnik 1.6 to porażka. Szukaj czegos innego. Za 12k kupisz przeciez 318 sedan w BARDZO DOBRYM stanie. Szukaj i nie spiesz sie, moze to potrwac chwile, choc przeznaczona kwota nie powinna skazywac Cie na dlugie poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jeśli chodzi o spalanie, moc i wygląd - 316 compact to porażka.

 

Przedstawiony model 318iS Coupe to najlepsza opcja z tych oszczędnych.

Potem zostaje tylko 2.5 i 2.8.

Ostatecznie można brać te 320i, jeśli są w takim stanie, jak tam jest to opisane. Skoro jeździły we Włoszech, to zapewne do blach nie będzie się można przyczepić. Podobnie z zawieszeniem. Cud jednak, że nie są poobijane. No i nie zdziw się, jak wewnątrz będzie brudno - to dość typowe w autach z tego kraju.

No ja slyszalem od goscia ktory zajmuje sie masowo BMW (serwis w Długiej Goślinie koło Poznania-myśle, że POznańscy posiadacze BMW wiedzą o kogo chodzi) ze auta z Włoch i ze Szwecji są najgorsze, najmniej dbane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie pewnie następca 316 compat, przód od astona tył od sangyonga a wszystko to narysowane

drętwą ręką pana B.

Brawo dla Krzysia, co jak co, ale spier...lić ładne auta to on potrafi jak nikt.

Edytowane przez ...John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w koncu to BMW :D

e30 320i 1989r. Coupe za...2tys zl :D

troche do zrobienia ale jezdzi extra! No i ZERO rdzy :D

Foty jutro ;) ide dalej meczyc :P

Oczywisice mazde nadal probuje przywrocic do stanu uzywalnosci!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia:

na teraz:

Wydech (glosny)

czujnik temperatury

chyba Wisko (kreci sie choc juz nie tak jak powinno...)

stuka wachacz, chyba tulejki

na kiedys tam:

fotel kierowcy jest wydymany :P

opony (maly bieznik)

spryskiwacze szyb

 

Wiecej grzechow nie pamietam :P

foty po poludniu...ide spac, za duzo driftingu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok młodsza od mojej i za połowę ceny? Respekt. Domyślam się, że gazu brak. A licznik działa poprawnie (wszystkie składowe)? Pytam, bo to pięta achillesowa tego modelu. U mnie poziom paliwa leży - zarówno wskazówka jak i kontrolka rezerwy - jeżdżę na czuja. :P

 

Jak będziesz dawał fotki, to do Galerii lepiej - oczywiście razem z opisem.

Wspomaganie masz? Cieknie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie na szybko foty, postaram sie potem o lepsze.

Gazu oczywscie brak :D

Licznik idealnie, tak jak i wskaznik poziomu paliwa...niestety :P

Wspomagania brak ;( wyrabiam miesnie ;)

Ogolnie kupilem bmw w cenie dobrego malucha :P

troche jest do zrobienia ale z czasem bedzie jak ta lala :D

Koles co to sprzedawal dostal to auto w zamian za jakas robote i chcial sie tego pozbyc, moze jakbym ponegocjowal ostrzej to i za mniej by poszla ;)

post-4066-1178818471_thumb.jpg

post-4066-1178818506_thumb.jpg

post-4066-1178818660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, piękna :]

Zazdroszczę nieprzedartego fotela i sprawnego licznika. Też masz tak, że jak wsiadasz, to cieszysz się jak dzieciak, a jak wysiadasz, to Ci sie smutno robi? Czy może tylko ja tak mam? ;)

 

Pytania:

1. Masz kompa tego obok lusterka?

2. Co powinno się znajdować na podsufitce obok przycisków szyberdachu (obok lusterka i kompa)? Miałem tam uchwyt do nawigacji GPS. Jak odkręciłem, to znalazłem dziurę, przez którą widać silnik szyberdachu. Masz tam równy dach czy światełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna, cena jeszcze lepsza - środek na tyle na ile można ze zdjęć powiedzieć ładny. Tylko go nie przegrzej, bo beemki wyjątkowo tego nie lubią...

 

Mocno była z przodu walnięta - dobrze to pod maską wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, piękna :]

Zazdroszczę nieprzedartego fotela i sprawnego licznika. Też masz tak, że jak wsiadasz, to cieszysz się jak dzieciak, a jak wysiadasz, to Ci sie smutno robi? Czy może tylko ja tak mam?

 

Pytania:

1. Masz kompa tego obok lusterka?

2. Co powinno się znajdować na podsufitce obok przycisków szyberdachu (obok lusterka i kompa)? Miałem tam uchwyt do nawigacji GPS. Jak odkręciłem, to znalazłem dziurę, przez którą widać silnik szyberdachu. Masz tam równy dach czy światełko?

A wiec co do cieszenia sie jak dziecko:

No pewno ze tak nie umiem z niej wysiasc :D

A jak odchodze to ciagle sie na nia gapie ;)

 

ad1

Mam kompa obok lusterka (tego co testuje uklady auta)

ad2

Szyber mam manualny. mam tam lusterko, galke do szybera (a w sumie miejsce na nia ;) ) no i kompa...i nic wiecej. OGolnie rowny dach i nic wiecej oprocz wyzej wymienionych.

 

 

dalem foty w galerii :)

Sorrki ze tak pozno ale nie mialem neta...

Ogolnie auto jest boskie :D

choc do zrobienia jest:

Sworznie wachaczy, koncowki drazkow kierowniczych, wydech i niestety silnik juz ma troche dosc...

A i pompa paliwowa juz rzęzi.

Ale jeździ bosko :D

A wogole 3 dni mialem auto i dwie kontrole policyjne.

I tekst jednego z policjantow: "no kupil pan bmw to sie musi pan teraz przyzwyczaic ;) "

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=211105#

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mi jeszcze odpowiedział na pytanie z poprzedniej strony, to byłaby gitara:

Co powinno się znajdować na podsufitce obok przycisków szyberdachu (obok lusterka i kompa)? Miałem tam uchwyt do nawigacji GPS. Jak odkręciłem, to znalazłem dziurę, przez którą widać silnik szyberdachu. Masz tam równy dach czy światełko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pageup szkoda, że takie podniszczone to E30. Zrobisz z niego igiełkę? ;-)

 

BTW. Już mam dokładny typ mojego pierwszego auta: KLIK butelkowo zielony, wychuchany 318 touring o seryjnym wyglądzie, i z seryjnymi, albo oldskulowymi alufelgami. Mniam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychucham :P

na zywo moja fura wyglada lepiej :)

Choc do idealu brakuje...

Ullisses jako posiadacz podobnej bmw jak ja (ten sam silnik etc) napisz moze cos o niej?:> na co uwazac jakies zlote rady etc :)

Jaki olej lejesz: silnik skrzynia most?

Jutro musze to powymieniac wiec fajnie by bylo wiedziec czym mam zalac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz z niego igiełkę?

Jak sprzeda Madzie i właduje całą tą kasę w Bunię, to jakoś już będzie. ;]

 

Co do miejsca na podsufitce, to przypadkowo (przeglądając Mobile.de) znalazłem fotkę z odpowiednim ujęciem i wiem, co tam ma być. Światełko prostokątne. :]

 

Ja się wczoraj dowiedziałem, ile kosztuje układ kierowniczy do mojego cudeńka. Szkoda mówić. ;]

A przed wczoraj miałem małe puk - przyłożyłem tyłem w lewy przód Reno 5, mi pękł zderzak lekko, a Renia nie ma światełek z lewej strony. Dobrze, że jest coś takiego jak ubezpieczenie. A resztą się nie przejmuję, bo na wakacjach Bunia otrzyma kilka poprawek blacharskich + nowy lakier. Wybór koloru może stanowić problem... obecny/czerń/grafit/biel wchodzą w grę. ;]

 

-- edit --

Na początek to ULLISSES. :P

Trudno o złote rady, bo w sumie mam ją dopiero 5 miesięcy. Ale...

 

Typowy słaby punkt to zegary - nie należy na nich zbytnio polegać. Czytałem już o przypadkach wymiany całego układu chłodzenia z powodu złych wskazań zegarów. Poza tym:

Rzuć okiem na maglownice. Jak słychać "jęczenie" przy kręceniu (przez kilka chwil po ruszeniu), to mało płynu. Może cieknie. Regenerowana około 700 PLN i w górę.

Pooglądaj przewody paliwowe i hamulcowe - u mnie ten pierwszy był zardzewiały lekko, drugi puchł i mógł pęknąć.

Skrzynia powinna chodzić leciutko - jeśli jest inaczej, to pewnie olej do wymiany albo przesmarować trzeba.

Jak masz mokrą podłogę, to mogą być 2 powody: cieknąca nagrzewnica lub używanie dywaników innych niż gumowe w zimie - ja nadal suszę przy każdej okazji.

Ostrożnie też radzę obchodzić się z fotelem. Wersje coupe mają to do siebie, że lubi się tam mechanizm blokady spier...niczyć. :]

Z ostatnich doświadczeń to trzeba ostrożnie jeździć, bo nawet na wstecznym autko jest dość szybkie. I nie ma czegoś takiego jak zbyt szerokie opony. Wcześniej jeździłem na 205/40. Obecnie chwilowo mam 185/65 i normalnie nie da się jeździć - depniesz mocniej i drze gumy o asfalt. A na mokrym to już całkiem źle. A na ostrych zakrętach lata przy tym na boki, jak Uno rodziców :]

 

Ogólnie jak komputerek obok lusterka nie pokazuje nic i wskazówka temperatury stoi prosto po rozgrzaniu silnika, to wszystko powinno być ok. :]

 

-- edit 2 --

 

Oleju jeszcze nie zdążyłem zmienić. Będę wlewał Castrol Edge.

Tego w skrzyni i moście na oczy nie widziałem. :) Jak będę wymieniał w silniku, to rzucę okiem.

Wiem, że do wspomagania jest taki fajny ATF - niespecjalnie tani, coś między 60 a 80 PLN za litr. :]

 

-- edit 3 --

Widzę, że masz inne wskaźniki trochę. Ja nie mam wolnej lampki i opisy są po angielsku, podobnie jak zegary na desce. :]

A co do fotki, to Ty tam masz jakieś nie wiadomo co - plastik z wgłębieniem (to na samej krawędzi fotki - pewnie do chowania korbki od szyberdachu). Ja tam mam dziurkę, przez którą mogę oglądać silniczek szyberdachu.

 

Jak by co, to rzuć okiem na bmw-sport.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZERŃŃŃŃŃ :D

ja takowego swiatelka ni mom...dam Ci fote co mam.

Magde sprzedaje i robie zawieszenie i niestety silnik. Ogolnie cale auto z zakupem wyjdzie mnie max 6tys zl ale bedzie igla technicznie :D

Odpowiedz mi jeszcze proszę na moje wcześniejsze pytania :)

post-4066-1179436966_thumb.jpg

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że do wspomagania jest taki fajny ATF - niespecjalnie tani, coś między 60 a 80 PLN za litr. :]

Nie przesadzajmy, jak wlejesz tego ATFa z Orlenu za 13zl za litr tez bedzie OK. Ja taki mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomagania ni mom wiec problem maglownicy mnie nie dotyczy :P

ta dziura to wlasnie tam winna byc korbka.

Olej mineralny? ja taki zamierzam jutro wlac.

Fotel? niestety wlasnie jest zdezelowany (technicznie, optycznie ladny ;) )

Skrzynia jak maselko ale profilaktycznie zmieniam olej w niej tez ;)

A wczesniejsze problemy z temp okazaly sie uszkodzonym (a w sumie rozsypanym) termostatem, kupilem za 36zl nowka i jak reka odjal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy, jak wlejesz tego ATFa z Orlenu za 13zl za litr tez bedzie OK. Ja taki mam.

W sumie tak. Po prostu po lekturze instrukcje do E30 chciałem zrobić tak, jak tam napisali. Nie wiedziałem, że są tanie substytuty. Dzięki za info. Tak na dobrą sprawę, to roślinny też by pewnie był. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ojciec w kadecie lal cos wlasnie drogiego.

Dlaczego? bo jak wlal jakis tani polski olej to mu uszczelki zaczely normalnie sikac! Gorsze oleje rozpuszczaja uszczelki. Wczesniej tez mu cieklo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...