Skocz do zawartości
fipa

BMW Klub

Rekomendowane odpowiedzi

W okazje nigdy nie wierze, ale w tym przypadku kolesie przeszli samych siebie - zapomnieli wspomnieć o drobnym detalu, jakim jest padnięta pompa wspomagania; w aucie 4x4 przecież brak wspomagania to pestka ;]

 

Ogólnie poza padniętymi amorami i pordzewiałym wydechem autko wyglądało całkiem nieźle - silnik suchy, równo pracuje i ładnie się wkręcał na obroty, zawory cicho, lakier zdrowy, acz zmatowiony, wnętrze nie zniszczone, acz kubełek kierowcy przetarty. Mogło mieć te 180K. Anyway i tak nie tego szukam, tyle że powoli tracę wiarę że znajdę.

 

Rozglądam się też za CRX 1/2gen i Nissanem 100NX ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Monachum znajdziesz cos interesujacego 100 razy szybciej bo

tam jest sto razy wiecej i mozna trafic cos niedrogo z malym

przebiegiem i w bardzo dobrym stanie. W Polsce to mozna poszukac

Poloneza albo malucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to temat o BMW to sie tu zapytam, jest tu jakiś fan (tak jak ja B-) ) BMW serii 5 E39?? Osobiście uwielbiam ten samochód :wink: Ma ktoś jakies ciekawe stronki z tym modelem?? Google nic ciekawego nie wyszkuje, a tak to szukam filmików na googlevideo itp z tym autkiem :-P

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy Monachum znajdziesz cos interesujacego 100 razy szybciej bo

tam jest sto razy wiecej i mozna trafic cos niedrogo z malym

przebiegiem i w bardzo dobrym stanie. W Polsce to mozna poszukac

Poloneza albo malucha.

Wyjazd do Niemczech po auto za 1K ojro jest faktycznie bardzo opłacalny O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosne jadę do DE do wujaszka znajomego z nim i z ojcem. Ale gdzieś w strone granicy ze SZwajcarią, myśle że tam wiele Polaków nie dotarło, a jade dlatego że w Polsce kupić od handlarza to kupić kota w worku, może być cacy a może być bite cofane itp itd, loteria(z przewagą na te drugie), a za loterie dzięuję, wolę zapłacić, koszty na trzech sie rozłożą, a tam wcale tak daleko nie jest.. ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem jakis czas 528iA E39 ze szwajcarii z roku 2000, pomimo ze bylo to wtedy 5 letnie auto nie bylo sie do czego przyczepic, stan naprawde idealny, w srodku pachnialo jeszcze salonem, niemialem stycznosci z innymi autami sprowadzanymi ze szwajcarii ale na podstawie tamtego moge wysnuc wnioski ze warto pojechac troche dalej, rownie ciekawa opcja jest sciagniecie auta z Wloch, moje obecne BMW jest sprowadzone rok temu z wloch, zimy to to niewidzialo, grama rdzy nie uwidzisz... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem osłonę silnika:

http://www.allegro.pl/item133724796_oslona...36_okazja_.html - zamontowanie w serwisie 20-50zł (ja dałem 30zł) - w E36 są odpowiednie otwory do mocowania tego - ma to dwie zalety - w zimie sól nie leci na silnik i paski, a poza tym trochę ochrania bebechy - chociażby chłodnicę. Za niewielkie pieniądze (bo do tego modelu kosztuje wyjątkowo mało).

 

No i przy okazji miałem szkła lusterek do wymiany: http://www.allegro.pl/item132497702_szklo_...34_e36_l_p.html - namęczyłem się okropnie - musiałem wyczyścić klej z obu stron podgrzewaczy i ramek - a najgorsze, że dostałem nowe szkła z już przyklejoną taśmą i musiałem ją odrywać, bo nie nadawała się do przyklejenia podgrzewaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełde do Słomczyna - zawsze jest tam takie stanowisko, gdzie sprzedają szyby zamienniki. Jedyne co mi sie w nich nie podoba, to ze wiekszośc ma zielony pasek u góry. Zapłacilem wtedy chyba 140zl, ale teraz głowy za to nie dam.

 

Z racji tego, ze to nóweczka, nie porysowana, bez nawet najmniejszych odprysków, to potem fajnie sie nocą jeździ, jezeli masz czystą szybe to jest wrażenie, jakby jej nie bylo ;)

 

Gdzie jest u Ciebie włącznik podgrzewania lusterek i spryskiwaczy? Ja chyba nie mam.. moze masz dlatego, ze masz klimatyzacje a to moglo byc w jakims pakiecie z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącznika nie ma - lusterka mają temperaturę różną w zależnie od temperatury na zewnątrz - jak było koło 20 stopni, to były zimne, a przy 5 już ciepłe - grzeją oczywiście jak kluczyk jest przekręcony.

 

Ja akurat potrzebuję nie szybę, a parę innych drobiazgów. Myslę też, czy założyć zagłówki z tyłu - bo mocowania są - w sumie co za głupota nie dawać, skoro cała konstrukcja pod zagłówki już jest.

 

A co do wyposażenia - to tych opcji było takie ilości że ciężko powiedzieć - właściwie to te beemki mogły mieć wszystko co obecne samochody tej klasy, ale mogły też mieć mniej niż moje poprzednie UNO (nawet wspomagania kierownicy mogło nie być) - różnice były nawet w podłokietnikach.

 

BTW - jak ci się cena ropy podoba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprawdzic, czy i ja nie mam przypadkiem podgrzewanych lusterek. Na forum bmw czytalem, ze ono sie samo włącza, kiedy ten termometr pokladowy (ja mam zegarek cyfrowy + wlasnie termometr) pokaze +3.0*C. Przy tym jest tez małe 'bip' i to 'bip' u mnie słychać.

 

Wiem, ze byly czasem wypuszczane cholernie gołe wersje, zdarzały sie przeciez nawet bez obrotomierza, z zegarkiem w tym miejscu.

 

Nie bardzo mi dogryziesz z tą ceną ropy, bo ja kupuje po 2,5-3zł. Jak juz chyba kiedys mowilem ojciec pracuje w jakiejs firmie budowlanej, gdzie czasem pracownicy spuszczają kanister 20l, czasem dwa i sprzedaja wlasnie w tych pieniadzach :P To normalna, czysta ropa.. Zreszta gdybym nie mial dostepu do tego źrodła, to jeździlbym na opale. A gdybym nie mial perspektyw na jazde na tanim paliwie, to nie szukałbym dieselka. Takze ja caly czas jestem zadowolony :D

 

Niech zgadne - potrzebujesz tego dwuczęsciowego podszybia? ;] Bo z tego co wiem to ono sie mocno poszukiwane, bo ono parcieje. A wiecej nie wiem co mozna jeszcze szukac z akcesoriów do szyby - w każdym razie oni tam mają tylko szyby, bez niczego. Jezeli nie o to Ci chodzi, to czego dokladnie szukasz?

 

Zagłówki.. Z jednej strony to nie Ty jeździsz z tylu, wiec co Cie to obchodzi (plus to, ze teraz masz wieksze pole widzenia do tylu, ktore i tak nie jest najlepsze w sedanie), ale z drugiej strony jeżeli masz okazję za niewielkie pieniądze doposażyc autko w cos takiego, to czemu nie. Ja dylematu nie mam, bo zagłówki są. Gdybym ich nie mial, to bym dolozyl.

 

Sam za to sie zastanawialem przez pewien czas nad podgrzewanymi fotelami. W welurze oczywiscie, bo klimy nie mam. Za 300zł moglem miec dwa takie (jakis koles na forum bmw chcial sprzedac). Tylko kiedy okazalo sie, ze fotel kierowcy ma troszke poprzecierany welur i oparcie sie lekko rusza, to zrezygnowalem. Moje siedzenie jest ładne, nie bede zmienial na brzydsze.

 

 

 

EDIT:

Z ceną ropy to zapewne o to Ci chodziło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3691612.html

 

Dopiero teraz na wykopie znalazłem, sam nie tankuje na stacjach, wiec wiesz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szyby - uszczelkę :P W tylnej szybie jest taka zewnętrzna, które wygląda na wyjmowalną - i u mnie jest w dość kiepskim stanie.

 

Do tego jeszcze kilka drobiazgów jak korek gumowy do podwozia - ten pod podnośnik.

 

Podszybie... co masz na myśli - tylną półkę? Jeszcze jest taka jakby uszczelka/plastik na dole przedniej szyby - to mógłbym wymienić.

 

Szukam - ale to powoli - oryginalnych świateł tylnich z białymi kierunkami - raz były na Allegro, ale w kiepskim stanie - niestety zamienniki są lipnie wykonane, mają gorsze mocowanie żarówek i są same "Clear" a takie mi nie pasują...

 

 

A lusterka - gdyby było ciepło - przynajmniej w instrukcji pisze, że nie powinno się zdejmować szkieł jak jest poniżej 20 - no powiedzmy 15 stopni, to mógłbyś zdjąć i zobaczyć, czy są kabelki - szkła wyjmuje się banalnie prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Gumowego korka to i mi jednego brakuje. Jak gdzies znajdziesz w dobrych pieniadzach, do 30zł to mozesz i dla mnie wziac, na pewno odkupie.

- Mówiąc o podszybiu myslalem o przedniej szybie, tym plastiku z gumowym paskiem przy szybie - ta gumowa czesc szybko parcieje i sie kruszy. U wszystkich.

- To te nie są oryginalne?

 

Ja chyba podam chłopakom z bmw forum numer VIN do rozkodowania, bede wtedy wiedzial co mam z wyposażenia dokładnie. Tylko nigdy nie chce mi sie szukać dowodu rejestracyjnego, zeby to spisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daje tylko podstawowe informacje o samochodzie - data produkcji, silnik, ilości płynów itp.

 

 

@fipa OK, jak znajdę kogoś kto ma korki to wezmę dwa - ja liczę max 20zł. A te lampy nie są oryginalne, tylko zamienniki - jak ktoś ma oryginały, to pisze wielkimi literami na aukcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie tyle - chciaz to rzecz gustu - IMO dla mnie BMW 3 w wersji 4 drzwiowej po prostu nie ma prawa bytu, a tymbardziej w kolorze czerwonym - ferrari jak najbardziej, ale czerwone BMW ? nigdy ! ale podkresam ze to tylko moje zdanie...;]

Dołączona grafika

 

Patrz jakie ładne czerwone bmw 3 ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostane w DE jakas e34 525 za okolo 1000E ?

 

Oczywiscie nie styrana....

Nie... czas takich okazji już minął - może gdzieś dalej za Niemcami, ale poza Anglią chyba nie. W Niemczech jest teraz tak, że jak chce się coś dobrego, to trzeba dać więcej jak za taką w Polsce - ale dostaje się samochód w lepszym stanie i z oryginalnym przebiegiem (ale też trzeba uważać, bo trafiają się kręcone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu. Przykład prostactwa i debilizmu duzych dzieci .. Wnioskuje to po obejrzeniu i wysłuchaniu materiału.

ps. moze wiecie po co koles po zjechaniu nim z drogi jeszcze zameczał silnik? Czy mzoe odpowiedz na to pytanie jest na poczatku mojej wypowiedzi?

 

edit: chyba tylko o dzidku mi chodziło piszac tego posta. Przypał :) edit2: tak, dzidek jest idiota- dwojako rozumujac :)

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce już doprowadzić swoje autko do idealnego stanu, w święta trochę gotówki wpadło, wiec spisałem co mi potrzebne. Znacie jakiś sklep, który zaoferuje mi dobre ceny? Albo może kontakt do kogoś, kto ma jakiś rabat w sklepie? Głównie chodzi o bajery, popękane plastiki itd..

 

BMW E36 sedan 318tds VI.1995r

 

51718151561 nadkole lewe

51711977117 osłona lewa (łączy zderzak z nadkolem)

51711977118 osłona prawa (łączy zderzak z nadkolem)

64119404386 filtr kabinowy 2szt

51711977115 nawiew na tarcze lewy

51711977116 nawiew na tarcze prawy

51118122575 mocowanie zderzaka lewe

51118122577 mocowanie zderzaka lewe (to są części, które się łączą)

 

zatrzaski pod czarną listwą zderzaka przedniego 3szt

zatrzaski do mocowania boczka drzwiowego 6szt

guma do podwieszania wydechu końcowa 1szt

wkład lusterka niebieski asferyczny podgrzewany 2szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - no to "fajny" sobie prezent sprawiłeś. Ja miałem najlepszą wigilię swego życia - kupiłem E30.

 

Odnośnie rozwiniecia tematu - to jest moje pierwsze autko (własne). Poczekaj, aż sobie kupie następne :P Chociaż ciężko mi będzie je oddać - może zacznę je modyfikować. 3.5 powinno mi sie zmieścić - widziałem gdzieś na Allegro "335" domowej roboty. Ja mam tylko przednia rozpórkę od AC. Mam jeszcze dokładkę na przedni zderzak, ale wtedy nie ma szans na normalną jazdę po naszych pięknych drogach. :(

 

Edit:

Obecnie u mnie padał lekki deszcz i chyba lekko zamarzł na drodze - o dziwo jeszcze da się jeździć na letnich, ale nie ma mowy o gwałtownym przyspieszaniu - zrywa przyczepność bez ostrzeżenia. Mimo wszystko jestem pozytywnie zaskoczony przyczepnością tych opon - zobaczymy, co będzie na większym deszczu (nawet bez zamarzania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie własnie konczy drift przy 100km/h na mokrym.

Stało sie to w środe wiec przed swietami ale jakoby wiąze sie z [ciach!]ianym humorem przez cały czas :(

 

PS. Rozwiając temat:

U mnie pod macha znacznie wiecej sie gniezdzi - 3,5 litra (M30B35) z wydechem AC Schnitzer. Z wyposażenia:

- xenony Hella (o dziwo swieca, zbił sie tylko orginalny klosz :( )

- pakiet zderzaków i progów AC Schnitzer

- skóra

- elektryczne szyby x4

- elektrczny szberdach

- elektryczne i podgrzewane lusterka

- podgrzewane dysze spryskiwaczy i zamek kierowcy

- podgrzewane fotele

- klimatyzacja

- centralny z domykaniem szyb i szyberdachu

- gaz BRC (zaraz po zakupie wyjety mikser i klapa antywybuchowa w celu odzyskania pełnej mocy silnika, jezdze tylko na benzynie)

- 8 głosników

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozwiniecia tematu - to jest moje pierwsze autko (własne). Poczekaj, aż sobie kupie następne :P Chociaż ciężko mi będzie je oddać - może zacznę je modyfikować. 3.5 powinno mi sie zmieścić - widziałem gdzieś na Allegro "335" domowej roboty. Ja mam tylko przednia rozpórkę od AC. Mam jeszcze dokładkę na przedni zderzak, ale wtedy nie ma szans na normalną jazdę po naszych pięknych drogach. :(

Jak będziesz przejeżdżał w moich terenach a na pewno tak to wpadnij do mnie swoja bryką :wink:

 

Zapraszam, bo masz fajnego potwora :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Ja nie mieszkam w Przemyslu ja studiuje, natomiast mieszkam koło Leska a Lesko jest ok 16km od Sanoka

 

@guziq

 

Szkoda że tak wyszło. :sad: Przykra sprawa.

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie rozwiniecia tematu - to jest moje pierwsze autko (własne).

No własnie tak sie domyslałem i napisałem o swoim pierwszym i obecnym autku. Jak je zrobie i znajde dobrego kupca to wsiadam w M5 bo to juz jakos tak sie nie wyrywa jak w pierwsze dni posiadania :)

Odnosnie przekłądki motoru to jest to wysoce nieopłacalne (bo przeróbka przewyzsza wartosc samochodu) ale wraznia sa napewno nieziemskie. Mi własciciel firmy KSR Motorsport zaproponował zrobienie (naprawienie) całej fury + włozenie silnika 4,0 V8 z 6 biegowym manualem za jedyne 10000zł.

 

Szkoda że tak wyszło. Przykra sprawa.

No niestety. Jest pretekst zeby zmienic grill i maske na te z szerokimi nerkami. No i felgi 17 albo 18 (choc tu mam obawy) kupic. Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...