Skocz do zawartości
DRWAL

Power Color Radeon9100L

Rekomendowane odpowiedzi

Jo! witam wszystkich! Jestem nowy na forum jak widac:) Ale do sedna.

Kupilem radeona 9100L firmy power color taktowany na 250 core i 183 memory (SUX) lecz mi to nie wystarcza. Standardowo instaluje Power Strip wszystko gitez tylko ze przy minimalnej zmianie ustawien taktowania sa juz przeklamania i bledy w obrazie (jakies kropki i inne takie krzaczki). Karta z dodatkowym chlodzeniem co oczywiste:). Kazda zmiana czestotliwosci owocuje sypaniem sie obrazu! Nawet zanizanie! Macie moze jakies rady odnosnie zmiany taktowania ale tak zeby obraz sie nie sypal?? Z gory thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe chłodzenie?? Rozumiem że masz radiatorki na pamięciach, mam nadziej że po obu stronach. Jeśli tak to spróbuj jeszcze dać jakiś wentyl żeby dmuchał bezpośrednio na karte. Obniż tempertature w pokoju, tzn. otwórz okno, ubierz się ciepło :P i podkręcaj, jeśli po tych zabiegach dalej będa artefakty to lipa, prawdopodobnie nic z tej karty nie wyciśniesz. Możesz jeszcze spróbować podmienić BIOS. A jeśli uda Ci się ją podkręcić w takich warunkach tzn. że wina lezy po stronie słabego chłodzenia, wtedy musisz sie postarać o coś lepszego niż masz teraz.

 

Agh... zapomniałbym :bij:

jakie masz pamięci na karcie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlodzenie spoko na pewno. poza tym nawet przy zanizaniu taktowania => mniej ciepla wydzielanego sa takie same błędy

pamiec - 64 ddr taktowane 183 mhz wiec pewnie jakas kapa

Podajcie dokladniej jak to jest z podmiana biosu (lama jestem troche w temacie - do niedawna jechalem na 200mmx:)) jak podmienic bios na karcie graf i ewentualnie jakies namiary sajtow z tym zwiazanych - poza tym ten 9100 L to chyba to samo co 8500LE (tylko z jakimis kapowatymi pamieciami - moze zapodac bios od 8500LE?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie dokładnie masz te pamięci?? Jaki czas dostępu i producent?? Ale prawdopodobnie nic z nich nie wycisniesz.

Radeon LE to odpowiednik 9100, a 9100L to własnie karta z pamięcią taktowaną na 183. Nie polecam podmieniać BIOSu na jakiś od Radeona 8500LE bo twoja karta pewnie nie wytrzyma takiego taktowania, musisz zdobyć BIOS od 9100L tyle że innego producenta, może wtedy coś zadziałasz.

Co do flashowania Biosu to poszukaj na forum archiwalnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz także wyedytować bios który znajduje się tutaj, robisz to za pomocą Radedita do którego link również sie tam znajduje. Obniżasz zegary do taktowania jakie ma twoja karta, i flasciach!esz. Najpierw musisz zgrać aktualny BIOS programem atiflash, jak to zrobić przeczytasz tutaj.

Zrób także dyskietkę awaryjną ( instrukcja w pierwszym linku ), która zreanimuje twoją kartę wrazie złego updatu.

Jak się wszysto uda to próbujesz podkręcać, polecam Rage3DTweak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci PADAKA: Winbond 5 NS z 366@podkręciłem na 405. rdzeń z 250 na 180 bez dodatkowego chłodzenia ..po prostu na żywca karta i ps Wyjście Tv-OUT w tym modelu TO MASAKRA ...niedośc że COMPOSITE to jeszce jakość woła o pomstę do nieba na GF4 MX 440 jest o wieeele lepsze ..jedynie VIDEO IMMERSION II jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podkreciles po flashowaniu biosa?? Bo u mnie kazda zmiana czestotliwosci => artefakty. I wlasnie nie wiem czy flashowac jesliby to mialo nic nie dac, poza tym musze skolowac jakiegos biosa od radeona 9100L bo ten co mozna sciagnac z linku ktory dal twin to nie chce sie edytowac radeditem. Jak wpadnie flota to popchne ta karte dalej i sie uzbroje w cos lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile taki RAdek 9100L kosztuje ???

interesuje mnie ta wersja 250 i 183.......

ostatnio mnie sie taki rzczy podobaja ( patrz: tpoic GF4MX440Se i rekord w oc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZAJS podmienialem biosa 2x - 2 rozne wersje z netu, kazda wyedytowalem radeditem na ustawienia takie jakie mam oryginalne i

kazde po podmianie sie krzaczylo, obraz latal jak poyebany, nie mialem wyjscia innego jak zrobic backup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no qrwa wreszcie!!!!!!!!!! wystarczy nie podmieniac biosa tylko PODKRECAC karte edytujac obecny bios. Troche z tym zabawy no ale wazny efekt. Zobacze co uda sie wycisnac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...