Skocz do zawartości
pablo163

Ogladaliscie Wladca Pierscienia Dwie Wieze?????

Rekomendowane odpowiedzi

JA bylem w czwartek i powiem ze film mi sie podobal (szczegolnie jak glazy spadaly na orkow podczas oblezenia) ale jak na tak wielka produkcje to mogli juz sie troche postarac bo te sceny z bluebox'a to wygladaly jak na technike z lat 70. Najlepsza scena w filmie bylo wskoczenie Legolasa na konia na ktorym jecham Gimli :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bylem w ten czwartek, i film baaardzo mi podobal. Jestem fanem tej serii i wogole tego typu rpg:P Niewiem tylko dlaczego ''two towers'' nie dostalo nominacji do oskara do efektow specjalnym bo wg mnie byly one b.dobre....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza scena w filmie bylo wskoczenie Legolasa na konia na ktorym jecham Gimli :lol:  :lol:

O taaaa! Mieliśmy z qmplem niezłą polewę :D :D :D

Eee tam, najlepszy wyczyn Legolasa to jazda na tarczy jak na desce po schodach i nawalanie z łuku.

 

No więc dopiero 5 lutego oglądnąłem 2 wieże i muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Ponadto pogłoski o rzekomym braku bitwy o Isengard okazały się być bujdą. Bitwa o fortecę Hełmowy Jar jest po prostu piękna i genialnie zrealizowana. Nawet dodany został oddział elfów (nie było tego w książce, ale według mnie jest to całkowicie na miejscu - wiele osób to zkrytykowało). Zachowanie Gimlego jest świetne - jest to najśmieszniejsza postać w filmie. Enty oczywiście rządzą i wyglądają właśnie tak jak się spodziewałem. Tylko Gollum mi się nie podoba, ale chyba o to chodziło :).

 

Brakuje niestety dwóch scen, które miały miejsce w drugim tomie książki. Myślę jednak, że słusznie zostały one przeniesione do części trzeciej, ponieważ trzeci tom, to głównie wędrówka Sama i Froda, a ona w większości nie nadaje się do filmu, bo byłaby nudna. Te sceny to czywiście: pajęczyca i "walka" Gandalfa z Sarumanem - chociaż tą ostatnią będzie ciężko umieścić - chyba, że nie pamiętam dobrze książki.

 

To tyle. Film polecam wszystkim, czyli nie tylko wielbicielom fantasy, ale tych nie trzeba namawiać, bo ta pozycja jest dla nich wręcz obowiązkowa. Takie filmy były do niedawna tylko marzeniem fanów fantasy, bo filmów z tego gatunku było jak na lekarstwo, a jak już był, to straszna kicha. Jedynie Conan był udany, ale to nie dokońca to co ja lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol>[Eee tam, najlepszy wyczyn Legolasa to jazda na tarczy jak na desce po schodach i nawalanie z łuku.]

W tym wlasnie momecie stracilem juz calkowicie nadzieje... a zwlaszcza jak wszystkie szczyle na sali zaczeli sie tym podniecac (o godzinie 00:00 nie powinno sie wpuszczac do kina ludzi ponizej 20 lat)... film do obejzenia jesli nie czytales ksiazki, jezeli przeczytales pojdziesz na komedie...

PS jak ja bylem na w kinie na przedpremierowym seansie to w przerwie miedzy pierwsza a druga czescia jakies bractwo rycerskie urzadzilo sobie turniej - helmowy jar sie chowa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film wymiata!!! :D Dla mnie jest to jeden z dwóch najlepszych filmów jakie widziałem ( drugi ofkoz to Drużyna Pierścienia :mrgreen: ).

 

Nie rozumiem niektórych waszych opini jakoby film był nudny, nie wiem czy oczekiwaliście jakiegoś filmu bez większego sensu w którym krew leje się strumieniami i trup ścieli się gęsto?? :? Jeśli tak to trzeba było się wybrać na produkcję z jakimś panem od demolki. A argumenty typu "mało realistyczny" to już wogóle paranoja, przecież to jest ekranizacja powieści fantasy, więc z założenia nie może być realistyczna. 3 godziny mineły w oka mgnieniu i tak jak po obejrzeniu Drużyny Pierścienia, pozostał niedostyt, że to już koniec i trzeba czekać na Powrót Króla aż rok. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Twin-em samo podjecie sie ekranizacji takiej powiesci to juz nie lada wyczyn. Ale chyba lepiej by bylo zeby nie bylo to kierowane do tak szerokiego grona widzoe. Niestety wiekszosc nie czytala ksiazki i jest to dla nich nastepny film z serii niekaczaca sie opowiesc albo inne badziewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc oba filmy ("Drużyna" i "Wieże") podchodzą niebezpiecznie blisko do możliwości wyobraźni. Widać jakie możliwości ma obecna technika. Wieże mi się jednak podobały ciut bardziej ze względu na bitwy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie jakiej sceny jeszcze nie było???

 

jak Merry z Pippinem pili ze Źródła Entów

 

i zaglądania w palantir...

 

pozdroofka dla czytelników

No jak to wymienias to zapomiales jak Aragorn i cala brygada spotykaja ich w Isengardzie i jak jeszcze Gandalf gada z Sarumanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...