Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od chłodzenia... na Freezerze dawałem do 1,6V; (takie V miałem 24/7 na procku 90nm); w następny weekend potestuje 65nm AMD na lepszym chłodzeniu to spróbuje "zamknąć bios" - 1,85V - procki 90nm nie protestowały :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600+ windsor to to samo co 3800+ z mniejszą iloscią cachu, co ma to wspolnego z o/c?

 

Co do szans to jest ona taka jak trafisz na windsora który robi ponad 2.9GHz

miałem w rękach 2 egz. 3600+ Windsora i były problemy z osiągnięciem 2.7. na forum z tego co zauważyłem większość zostaje przy 2.5~2.6. 3800+ poszedł od ręki na 2.7 i mam wrażenie, że to nie przypadek - dlatego wydaje mi się, że o.90nm w kwestii oc 3600+ gorszy od 3800+. patrząc na komentarze Bri choćby z newegg można odnieść wrażenie, że tych robiących 3G jest całkiem sporo, a znaczna większość kończy niewiele poniżej. ja wybrałbym drugi raz o.65nm ale rozumiem, że tutaj można się spierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widocznie trafiłes na taką serie nie możesz tego uogolniac.

 

Ja bym wybrał tez brisbane ale tylko dlatego ze tansze są, a nie ze wczyms lepsze od windosrow przypomne ze muszą byc 150MHz wyzej taktowane zeby nadrobic straty spowodowane opóźnieniem cache

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

 

otoz poskladalem kompa na tej plycie i mam problem z odpaleniem windowsa po przestawieniu zworki na dysku w tryb SATA2 (windows XP sie laduje, ale te paski tak po chwili zaczynaja se latac bez konca, a dysk nie pracuje). musze wtedy znow wlozyc zworke ograniczajaca transfer do SATA I, wlaczyc tryb awaryjny i potem odpalic normalnie. o dziwo w trybie awryjnym na sata 2 dziala. moze jakies sterowniki sa specjalne do kontrolera? zainstalowalem te z plyty i wlasnie sciagam najnowsze ze strony nvidii. flashowac moze biosa?

 

cfg:

 

X2 3800+

Abit kn9

seagate ST3160815AS 160GB z zapisem prostopadlym

2x512 667 kingmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie.

 

otoz poskladalem kompa na tej plycie i mam problem z odpaleniem windowsa po przestawieniu zworki na dysku w tryb SATA2 (windows XP sie laduje, ale te paski tak po chwili zaczynaja se latac bez konca, a dysk nie pracuje). musze wtedy znow wlozyc zworke ograniczajaca transfer do SATA I, wlaczyc tryb awaryjny i potem odpalic normalnie. o dziwo w trybie awryjnym na sata 2 dziala. moze jakies sterowniki sa specjalne do kontrolera? zainstalowalem te z plyty i wlasnie sciagam najnowsze ze strony nvidii. flashowac moze biosa?

 

cfg:

 

X2 3800+

Abit kn9

seagate ST3160815AS 160GB z zapisem prostopadlym

2x512 667 kingmax

Witam mam seagate z zapisem prostopadłym i wyciągniętą zworkę system stawiałem na starym biosie i wszystko się zainstalowało bez problemu.Może masz starą wersję windowsa bez service packa 2 i dlatego takie coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem w rękach 2 egz. 3600+ Windsora i były problemy z osiągnięciem 2.7. na forum z tego co zauważyłem większość zostaje przy 2.5~2.6. 3800+ poszedł od ręki na 2.7 i mam wrażenie, że to nie przypadek - dlatego wydaje mi się, że o.90nm w kwestii oc 3600+ gorszy od 3800+. patrząc na komentarze Bri choćby z newegg można odnieść wrażenie, że tych robiących 3G jest całkiem sporo, a znaczna większość kończy niewiele poniżej. ja wybrałbym drugi raz o.65nm ale rozumiem, że tutaj można się spierać :)

Przecież wiadomo ze z Wndstora nie jest łatwo wyciągnąc więcej jak te 2,7Ghz bo on jest robiony w 90nm tylko jak wiadomo x2 3600+ na rdzeniu Brisbane(65nm) rąbią te 3GHz, więc że nie idą ponad 2,7Ghz nie powinno nikogo dziwić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widocznie trafiłes na taką serie nie możesz tego uogolniac.

a Ty możesz? na jakiej podstawie? ;)

 

a tak z ciekawości - ładnie to wygląda w sigu u Ciebie :)

a możesz wrzucić screena z SP2004 tak ~4h? oczywiście z otwartym cpu-z na zakładce memory i gdybyś zostawił tam odpalony przed tym wszystkim super_pi 1M :)

 

Przecież wiadomo ze z Wndstora nie jest łatwo wyciągnąc więcej jak te 2,7Ghz bo on jest robiony w 90nm tylko jak wiadomo x2 3600+ na rdzeniu Brisbane(65nm) rąbią te 3GHz, więc że nie idą ponad 2,7Ghz nie powinno nikogo dziwić ;)

o rany, chyba za wiele myśli na jedno zdanie ;) ale jeśli chodzi o moją wypowiedź to polemizowałem w niej z DeyWies na temat możliwości oc modeli 3600 i 3800 w o.90nm. wg. mnie kupując 3800 mamy proc bardziej podatny na przetaktowanie. kwestia Windsor 3800+ vs Brisbane 3600+ to zalążek, który zszedł na drugi plan :) Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze sprobu te 4h jezeli Cie to uszczesliwi. Dla mnie jak komp przejdzie 16M z orthosem w tle, to można uznac ze jest stabilnie

 

Przecież wiadomo ze z Wndstora nie jest łatwo wyciągnąc więcej jak te 2,7Ghz bo on jest robiony w 90nm tylko jak wiadomo x2 3600+ na rdzeniu Brisbane(65nm) rąbią te 3GHz, więc że nie idą ponad 2,7Ghz nie powinno nikogo dziwić ;)

Wieszz ja wyznaje taką zasade że jeżeli sie na czyms nie znam to sie nie wypowiadam. Przyjdzie jakiś laik przeczyta to co napisales i uwierzy:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz wrzucić screena z SP2004 tak ~4h? oczywiście z otwartym cpu-z na zakładce memory i gdybyś zostawił tam odpalony przed tym wszystkim super_pi 1M :)

Po co SuperPI 1M, kied w tle latał ORTHOS przez 4 godziny ?

 

DeyWies - fajnego proca trafiłeś. Ja na 1,3250 robię 2400MHz - więcej nie sprawdzałem.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prockach brisbane tez mieliscie napoczątku wyskoie temperatury?

Moj (3600 X2) ma w idle 44*C na zalmanie STG1. Od wczoraj sie wygrzewa ale to imho wedlug mnie za duzo. Jade na boksie <_<

Zalmana nalozylem dosyc ccienka warstwe (troche wiecej niz cienką..). Wczesniej nakladalem mniej i bylo tez gorąco. :-|

Bios oczywiscie w wersji 1,2

Chcialem sie zabrac za o/c.Korsarze robią ze standardowych (667 CL4) 800 Cl4 na 2.0v

W sumie radiator nie jest gorący... I dziwne dla mnie jest to ze 1 rdzen ma 20*C a drugi 18*C.

A procesor ma 44...

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z tymi 4h. Mam co robic:p

 

Ale macie krotszy. wszstkie testy były wykonane jednoczesnie SuperPi włączony po 30min wygrzewania

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7751137cadec8fcf.html

U mnie procek jak miał za mało volt to wywalał się dopiero po 2 godzinach także testy po 30- 40 minut nie zawsze pokazują stabilność stuprocentową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wymieniłem nie dawno płyte na abita- kn9 mały problem z pamieciami i z podkreceniem procka pamieci nie chca isc na na 800 MHz (4-4-4-12) 2.1v to znaczy jesli ustawie je na te parametry w widowsie mam błendy nawet nie musze testowac programami wystarczy ze obciaze ram niebieski ekran lub zwis kompa

napiecia zmieniałem rózne na 2.2v wogule komp sie nie uruchmi musze resetowac bios na taimngach 5-5-5-15 2.0v juz jest lepiej ale po obciazenu ramu po jakims czasie zwis dodam ze na auto mi zle je wykrywa zmieniłem na 667MHz (4-4-4-12) 1.85v i jak narazie działa stabilnie a procka moge tylko maksymalnie podkecic 200Hz cos jest nie tak mysle ze zasilacz nie daje rady panowie pomóżcie bo po niedzieli bede kupwał zasilacz tylko jaki wybrac do 250 zł?? prosze o pomoc a zapomniałbym bios najnowszy wgrany

oto moja konfiguracja:

Płyta Abit-kn9

procek: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX 1MB/2.0GHz/S-AM2 (65W)

pamiec ram: 1024MB 800MHz Patriot (2x512MB, DualDDR2, CL4)

dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

karta radiowa: Planet WL-8303

zasilacz: MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

karta dvb: technotrend rev 1.3

Edytowane przez krzysiek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wymieniłem nie dawno płyte na abita- kn9 mały problem z pamieciami i z podkreceniem procka pamieci nie chca isc na na 800 MHz (4-4-4-12) 2.1v to znaczy jesli ustawie je na te parametry w widowsie mam błendy nawet nie musze testowac programami wystarczy ze obciaze ram niebieski ekran lub zwis kompa

napiecia zmieniałem rózne na 2.2v wogule komp sie nie uruchmi musze resetowac bios na taimngach 5-5-5-15 2.0v juz jest lepiej ale po obciazenu ramu po jakims czasie zwis dodam ze na auto mi zle je wykrywa zmieniłem na 667MHz (4-4-4-12) 1.85v i jak narazie działa stabilnie a procka moge tylko maksymalnie podkecic 200Hz cos jest nie tak mysle ze zasilacz nie daje rady panowie pomóżcie bo po niedzieli bede kupwał zasilacz tylko jaki wybrac do 250 zł?? prosze o pomoc a zapomniałbym bios najnowszy wgrany

oto moja konfiguracja:

Płyta Abit-kn9

procek: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX 1MB/2.0GHz/S-AM2 (65W)

pamiec ram: 1024MB 800MHz Patriot (2x512MB, DualDDR2, CL4)

dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły)

karta radiowa: Planet WL-8303

zasilacz: MC-350 ATX 2.0 PFC 350W

karta dvb: technotrend rev 1.3

Zasilacz mam taki sam i wszystko jest w porządku, nawet robiłem na próbę vmoda na karcie graficznej i wtedy też napięcia trzymał bardzo dobrze. Więc na pewno nie jest to wina zasiłki. Co do ramu to masz ustawione 1T czy 2T ? Czasami zdarza się że na 1T nie jest stabilnie przy paru kostkach ramu (ale rzadko)

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze panowie ciagle jest problem z tym ladowaniem windowsa. juz nawet formata robilem bez zworki by dysk odrazu byl w trybie SATA2 i kilka resow chodzilo ladnie a potem winda zaczyna sie ladowac po 5 min. przelozenie zworki znow w tryb sata1 jeden przywraca spokoj doslownie na chwile i znow sie winda laduje kupe czasu. jakas losowa sprawa. moze nforce4 sie gryzie z zapisem prostopadlym czy jak.

 

poratujcie jakims rozwiazaniem, sterownikiem etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj z tymi 4h. Mam co robic:p

 

Ale macie krotszy. wszstkie testy były wykonane jednoczesnie SuperPi włączony po 30min wygrzewania

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7751137cadec8fcf.html

ładny wynik. zgadzam się z przedmówcami, że po 1h~2h orthos potrafi się wywalić ale jeśli on tak śmiga przy napięciu w okolicach 1.3V to nie ma co dywagować - gratuluję sztukasa :)

dovoltuj, pomęcz i wrzuć jakieś info gdzie taki Windsor ma ścianę

 

a ten wynik w super_pi

ustawiłem proca 9.5x306 (2907), a pamięci 3 4 4 9 CR2 @290

u Ciebie 10x290 (2900), a memki 3 4 3 9 CR2 @363 i ~34

bez żadnych przygotowań wynik w okolicach ~33.5s

jeśli ten Twój też w miarę powtarzalny to przepaści nie widzę

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze panowie ciagle jest problem z tym ladowaniem windowsa. juz nawet formata robilem bez zworki by dysk odrazu byl w trybie SATA2 i kilka resow chodzilo ladnie a potem winda zaczyna sie ladowac po 5 min. przelozenie zworki znow w tryb sata1 jeden przywraca spokoj doslownie na chwile i znow sie winda laduje kupe czasu. jakas losowa sprawa. moze nforce4 sie gryzie z zapisem prostopadlym czy jak.

 

poratujcie jakims rozwiazaniem, sterownikiem etc.

A jakie masz sterowniki?

Z tego co czytalem w tym temacie to najnowsze stery (czyli 6.86) maja lekko skopana obsluge SATA. W wiekszosci ludzie polecaja stery o numerach 6.65 (mozna je sciagnac stad).

Byc moze pomoze :).

 

// OT: juz troszke zbieram informacje o platformie AM2/Abicie KN9, bo sie szykuje pewnie nowy komp ;)

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prockach brisbane tez mieliscie napoczątku wyskoie temperatury?

Moj (3600 X2) ma w idle 44*C na zalmanie STG1. Od wczoraj sie wygrzewa ale to imho wedlug mnie za duzo. Jade na boksie <_<

Zalmana nalozylem dosyc ccienka warstwe (troche wiecej niz cienką..). Wczesniej nakladalem mniej i bylo tez gorąco. :-|

Bios oczywiscie w wersji 1,2

Chcialem sie zabrac za o/c.Korsarze robią ze standardowych (667 CL4) 800 Cl4 na 2.0v

W sumie radiator nie jest gorący... I dziwne dla mnie jest to ze 1 rdzen ma 20*C a drugi 18*C.

A procesor ma 44...

Jak wylacze cool and quiet to tez mam w okolicach 35-40 stopni w idle na pentagramie hp-100 alcu, wiec to raczej normalne, z tym ze temp na procu 1900mhz i 2900mhz jest prawie identyczna w idle ;)

Co do samych odczytow to jak dla mnie one sa dalej z D*** zwlaszcza core temp, bo to przecierz nie mozliwe zeby rdzenie mialy mniejsza temperature niz otoczenie przy AC :)

W core temp mam np. 3 i 4 stopnie to juz wogole smiech na sali :)

 

No ale reasumujac nie przejmuj sie tymi odczytami temperatur, najlepiej wlasnie sprawdzic wlasnorecznie ... doslownie - dotknac tak jak to zrobiles :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie: przez rok używania dysku wszystko było jak najbardziej ok, i po roku zaczął pod 50 podchodzić <_< jako że gwara niestety minęła pozostało mi tylko ochłodzenie go i jakoś działa...

 

Do do aux to wg moich obserwacji to u każdego jest pod tym co innego: może to być jakiś inny czujnik, proc lub cokolwiek innego... Porównaj tempy z różnych programów i sam dojdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam taki sam i wszystko jest w porządku, nawet robiłem na próbę vmoda na karcie graficznej i wtedy też napięcia trzymał bardzo dobrze. Więc na pewno nie jest to wina zasiłki. Co do ramu to masz ustawione 1T czy 2T ? Czasami zdarza się że na 1T nie jest stabilnie przy paru kostkach ramu (ale rzadko)

miałem ustawione na 2T a co do procka moge tylko maksymalnie podkecic 200Hz cos jest nie tak ale co?? niby zasilacz trzyma dobrze napiecia cos z płyta nie tak?? sam juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten wynik w super_pi

ustawiłem proca 9.5x306 (2907), a pamięci 3 4 4 9 CR2 @290

u Ciebie 10x290 (2900), a memki 3 4 3 9 CR2 @363 i ~34

bez żadnych przygotowań wynik w okolicach ~33.5s

jeśli ten Twój też w miarę powtarzalny to przepaści nie widzę

No ale zauwaz ze w tle dzialaly jeszcze inne programy. Ale jak 33s? Ty mowisz o 1M ? bo tak to osiagam 29s

 

Co do aux to jest to czujnik dowolny zalezy od płyty, ale w kn9 to jest czujnik PWM czyli układy zasilajace.

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ustawione na 2T a co do procka moge tylko maksymalnie podkecic 200Hz cos jest nie tak ale co?? niby zasilacz trzyma dobrze napiecia cos z płyta nie tak?? sam juz nie wiem

Sprawdź o/c z jedną kostką ramu na próbę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z podkręcaniem proca. Mam to co w podpisie. Wegług opisu egieldy sprawdzam wpierw ile może płyta [ciach!]a - HT daję na 3 x, ramy ustawiam na 400 MHz, mnożnik procesora na 5 x i HTT przy 250 MHz komp działa dobrze (przechodzi Super PI itp) ale już przy 260 MHz nie. Czy płyta nie może już więcej wyciągnąć? Proszę o odpowiedź.

 

PS. Pierwszy raz w życiu podkręcam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...