Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślałęm, że to moja klawa :mur:

 

Miałem to samo, tzn. komp się właczał, diody OK, wiatraki się krecił - i na tym stop. Składałę, rozkłądałem, czyściłem i nic. I w końcu podłaczyłem klawe na PS/2 i insert podczas bootowania i odezwał się speeker i dalej już poszło! Ustawiłem wszystko w BIOS jak miałem na początku i teraz chodzi normalnie. Czyżby było coś nie tak z portami USB? A może poprostu zbieg okoliczności. Teraz korzytsam już nawet z klawy na USB...

Dzięki wielkie,nacisnąłem insert i poszło :-)Co za akcja hehe.

W niedziele zloze reszte,bo dzis wyjeżdzam.Pozdro i dzięki,update biosa walne,bo odpalilem kompa i odrazu mam temperature 66 stopni :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Ta plyta ma takie zagrania ... :blink: :mur: Po pierwszym wlaczeniu kompa gdy winda sie juz zaladuje myszka wogole nie reaguje. Trzeba walnac reseta i potem wszystko ok. Znalazlem na to patent :D Po wcisnieciu przycisku power od razu naciskam 2x Reset i myszka dziala za pierwszym razem :lol: :lol: Port PS/2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja miałem z swoją MSI podobna sprawe. Podłączyłem pustego mp3 i kurde cały czas windows bootował a ja nie wiedziałem z czego. Zdesperowany wyrawłem wszystkie kable z tylu i podłaczyłem wszystko odprócz mp3 i poszło ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie można kupić plastikową podstawkę do montowania wentyla do tej płyty, bo jak zakładałem SHITOWY boxowy wentylator na mojego procka, który notabene prawie nie pasował a motylek nie drgnął po dociśnięciu, to mi się troszkę tej podstawki ułamało. Boję się że teraz przy zamianie wentyla na porządny może się więcej ułamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłaczyć biosowy dzwięk z głośniczka w płycie Abit KN9 ???

 

Mimo że specjalnie wyłączyłem normalne głośniki to w trakcie włączenia kompa rozlega się dzwiek. To samo kiedy są jakieś komunikaty ostrzegawcze w windowsie (glosniki podłączone do kompa wyłaczone więc to z biosu). Nigdzie nie dokopałem się do opcji sound. Chodzi mi tylko o wyłaczenie biosowego glosniczka, dzwiek z normalnych glosników ma pozostać. Może ktos wie gdzie to znaleść ?

Edytowane przez digiter98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłaczyć biosowy dzwięk z głośniczka w płycie Abit KN9 ???

 

Mimo że specjalnie wyłączyłem normalne głośniki to w trakcie włączenia kompa rozlega się dzwiek. To samo kiedy są jakieś komunikaty ostrzegawcze w windowsie (glosniki podłączone do kompa wyłaczone więc to z biosu). Nigdzie nie dokopałem się do opcji sound. Chodzi mi tylko o wyłaczenie biosowego glosniczka, dzwiek z normalnych glosników ma pozostać. Może ktos wie gdzie to znaleść ?

Nie uwierzysz ale zebralo sie 100 najinteligentniejszych ludzi na swiecie zeby rozwiazac ten problem po 300 dniach pracy doszli ze mozna go odołączyc :lol:

 

co do opcji audio to jest ona do zintegrowanej karty dzwiekowej a nie do glosniczka biosowego :blink: :mur:

 

co mają bipy biosowe do głosników ??? :mur:

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz ale zebralo sie 100 najinteligentniejszych ludzi na swiecie zeby rozwiazac ten problem po 300 dniach pracy doszli ze mozna go odołączyc :lol:

 

co do opcji audio to jest ona do zintegrowanej karty dzwiekowej a nie do glosniczka biosowego :blink: :mur:

 

co mają bipy biosowe do głosników ??? :mur:

No dobrze nie krzycz juz ;) Moj blad, nie doczytalem ;) Myslalem ze chodzi o dzwiekowke :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyłaczyć biosowy dzwięk z głośniczka w płycie Abit KN9 ???Mimo że specjalnie wyłączyłem normalne głośniki to w trakcie włączenia kompa rozlega się dzwiek. To samo kiedy są jakieś komunikaty ostrzegawcze w windowsie (glosniki podłączone do kompa wyłaczone więc to z biosu). Nigdzie nie dokopałem się do opcji sound. Chodzi mi tylko o wyłaczenie biosowego glosniczka, dzwiek z normalnych glosników ma pozostać. Może ktos wie gdzie to znaleść ?

jak nie odłaczysz to startowy bedzie zawsze. Po zainstalowaniu sterów do karty dźwiękowej spiker powinien się zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty Abit KN9 Ultra. Płyta nie sprawił mi jeszcze ani jednego problemu dlatego też jestem z niej bardzo zadowolony. Nie liczac problemu z kompatybilnością Corsair 2x1GB 667Mhz z którą uporałem się zmieniając bios na wersje 19 wszystko było okej aż do dzisiaj kiedy to postanowiłem wgrać najowszy BIOS z 2 maja 2007. W opisie zamieszczonego na www abita biosu widnieje info ze BIOS wnosi poprawki w odczycie temperatury. No cóż warto mieć aktualne dane wiec ciach i wgrałem. To co zobaczyłem po odpaleniu Speed Fana przeraziło mnie. Temperatura procka w spoczynku wzrosła o 15 stopni i wynosi teraz 50C. Mój procek to Athlon X2 3800+ EE 65W. Czy Wy też tak macie ? Da sie to jakoś skorygować ? Wiadoma sprawa ze downgrade'u biosu sie nie robi ale nie powiem - zmiana ta mnie bardzo zdenerwowała.

 

 

Pozdrawiam

 

 

Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czego zarzucić tej płycie i nie narzekam na nią ani troche ale wkurzają te wskazania bo utrudniają pomiary przy przetaktowywaniu za które to właśnie chciałem sie zabrać :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czego zarzucić tej płycie i nie narzekam na nią ani troche ale wkurzają te wskazania bo utrudniają pomiary przy przetaktowywaniu za które to właśnie chciałem sie zabrać :mad:

 

Jam ma brisbane,i temepratury są nadal żłe np teraz pokazuje mi 47 stopni,co prawda przed upgradem biosa było np 67 :D

Ale mniejsza o to,mam pytanie jak się dobrze kręci na tej mobo?Od czego jest opcja CPU vdd-czy jakoś tak chipset?Bo mam procka Selekta co robi 3100 mhz i nawet kurde jak wezme fsb 250 x9,5 i napiecie procka np na 1.375 to nie wstaje system.HTt zmiejszalem do x4-jestem swezy na am2 mialem wczesniej DFI na s939-Proszę o pmoc,porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś kiedyś downgrade biosu ? :-P Chciałbym wrócić do kn919 bo mnie za chwile trafi. Wiem że dzis za oknem prawie 40 stopni ale to na prawde irytujące gdy wskaźnik pokazuje 15-20C za dużo :sad: Może sterownik jakiś inny do n-force albo do procka coś pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że bez uszczerbku dla płyty mogę wykonać przejście z kn920 na kn919 ? Robiłem upgrade w przeróżnych urządzeniach ale jeszcze nigdy nie próbowałem odwrotnie bo wiem że najczęściej sie to kończy porażką. Jeśli był to tylko żart to powiedz bo nie chiałbym czegoś skopać. Zielony w temacie nie jestem bo pracuje w serwisie wiec conieco znam sie na rzeczy :) Przeszkadza mi ten nowy bios. co prawda niedlugo pewnie bede mial innego proca ale póki co nie mam Brisbane jeszcze. Tamte pomiary były okej zresztą nawet teraz radiator nie jest na tyle gorący aby powiedzieć o procesorze że ma 54 stopnie. Napięcie mam podniesione tylko na ramie o +0,1V bo mam Corsair z podniesionym timingiem. Czekam na odp.

Edytowane przez Sniper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że bez uszczerbku dla płyty mogę wykonać przejście z kn920 na kn919 ?

A co sie niby moglo stac, ludzie biosami flasciach!a w kazda strone i nic sie nie dzieje ;] przecie i tak ci czysci cala kostke i dopiero zapisuje nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii rzeczywiście nie powinno być problemu bo kostka jest czyszczona sprawdzana itd ale chodzi mi o praktyke ilu z Was już takie coś robiło ? Bo jeżeli chodzi o teoretyzowanie czego nikomu nie zarzucam to na zdrowy rozsądek rzeczywiście powinno dać rade :) Jakoś nie moge sie zdecydować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie można kupić plastikową podstawkę do montowania wentyla do tej płyty, bo jak zakładałem SHITOWY boxowy wentylator na mojego procka, który notabene prawie nie pasował a motylek nie drgnął po dociśnięciu, to mi się troszkę tej podstawki ułamało. Boję się że teraz przy zamianie wentyla na porządny może się więcej ułamać

 

Prosze bardzo http://www.allegro.pl/item198778177_therma...koszyk_am2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że bez uszczerbku dla płyty mogę wykonać przejście z kn920 na kn919 ? Robiłem upgrade w przeróżnych urządzeniach ale jeszcze nigdy nie próbowałem odwrotnie bo wiem że najczęściej sie to kończy porażką. Jeśli był to tylko żart to powiedz bo nie chiałbym czegoś skopać.

Niczego nie sugeruje tylko napisałem wprost i daleki też jestem od żartu. A jak piszesz że wiesz to po co pytasz ;)

 

 

Zielony w temacie nie jestem bo pracuje w serwisie wiec conieco znam sie na rzeczy...

Serwisie czego? Za dużo filozofujesz na ten temat ;) :rolleyes:

Po prostu to zrób. Jak ci będzie lżej to napisze że też zmieniałem wielokrotnie różne firmware w różnych komputerowych urządzeniach w góre i w dół i zawsze wszystko działało.

Jak jeszcze masz wąpliwości to zapytaj posiadaczy DFI na nF4 - ci to dopiero żąglowali biosami! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało sie zrobilem downgrade i działa :) Dzieki za pomoc wszystkim którzy pomogli ;) Mam teraz inny problem - wychodzi na to ze pc mi sie lekko poci ale to chyba normalne przy prawie 40 stopniach za oknem. Procek w stresie nie przekroczył dzisiaj jednak 58 stopni - nie wiem czy to dużo bo mam ten egzemplarz od niedawna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...