Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

haa a śmieliście się z McDracullo.

Ja mam podobnie, też kn9 i 3600+ brisbek. 310x9,5 mam a już 312 to za żadne skarby nie chce, voltaż idzie ładny nawet o 0,1 nic, ściana.

Co do pamięci, ustawień to luźne wszystko trfc, dzielnik, ht, cl, cr wszystko jak należy.

Zauważcie dziwne trochę, że wszyscy mamy ścianę na kn9, może są jakieś zwichrowane sztukasy co nie chcą przechodzić dalej.(wiem wiem dużo osób idzie więcej niż ja np. na tym mobo, ale to niczego nie zmienia).

Więc jaka porada? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dalej wykręcasz się z tematu, nie powiesz nic konstruktywnego, wiesz mi te 3GHz nie potrzebne jest do szczęścia, chcę poprostu sprawdzić jak dobry jest sprzęt do OC i do pochwalenia się...powiedzmy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Ja jade nonstop 300htt i u mnie chipset jest cieplawy, pewnie to kwestia dobrej wentylacji budy.

mam dobrze wentylowana(3*120mm+140mm w zasilaczu) obudowe a mimo wszystko taki objaw jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade nonstop 300htt i u mnie chipset jest cieplawy, pewnie to kwestia dobrej wentylacji budy.

Ja mam dobrze wentylowana(chyba) i można się oparzyć.

Dołączona grafika

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yesico Open Air, 120mm z przodu, 120mm z tylu. Moze nie rewelacja, ale jakis tam ruch powietrza jest. Dobra, jaka wersja waszym zdaniem jest lepsza. Ten system, ktory jest fabrycznie, czyli male gowno polaczone rura z tym wiekszym, czy wywalic rure, na mosfetach zostawic ten duzy, a na chipset wstawic Zalmana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten system, ktory jest fabrycznie, czyli male gowno polaczone rura z tym wiekszym, czy wywalic rure, na mosfetach zostawic ten duzy, a na chipset wstawic Zalmana ?

mam podobny plan. problem w tym, że wywalenie heatpipe wiąże się z fizyczną ingerencją w układ chłodzenia co niestety spowoduje zapewne problemy z gwarancją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Czytalem gdzeis ze tego silent otesa mozna "rozdzielic" tak ze radiatator na mosfetach moze byc osobno. Ile w tym jest prawdy nie wiem :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie gdzies tez widzialem (nie wiem czy przypadkiem, nie w instrukcji od plyty), ze mozna rozdzielic bez problemu te radiatory. Co do gwarancji, to przeciez co za problem pozniej jak cos zalozyc z powrotem wszystko. Tylko nie wiem, czy jest sens sie bawic w to, bo czasu ostatnio nie mam za wiele, wiec chcialem sie dowiedziec, czy ktos juz moze probowal i czy warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na chipset wstawic Zalmana ?

Od czasu pojawienia się nF4 wiadomo było że oba zalmany (niebieski i złoty) nie dają rady go schłodzic chyba że założysz dodatkowy wentylator - ale wtedy pożegnaj się z ciszą.

Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest thermalright HR-05 http://www.allegro.pl/item202584328__therm...na_chipset.html (ewentualnie do SLI) http://www.night-modders.com/index.php?mod...&pageid=460

albo podobne rozwiązanie które polecił teat.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa opcja do SLI za bardzo nie będzie pasować. Skoro pisze w instrukcji że można rozdzielić to nie powinno być problemów z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, gdyż opierałem się na tym co napisał @DziubekR1, zaraz sprawdzę u siebie tylko dziewczynę odgonie :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, napisalem przeciez, ze nie pamietam gdzie, ale nie jestem pewien, czy nie w instrukcji. Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Co do propozycji chlodzenia za 80-90zl na plyte za 230zl, to ja podziekuje. Na DFI LP UT dalem przypilowanego Zalmana, na niego wial Arctic 80mm i cisza idealna, a temp. 35-37C. Ludzie takich nie mieli na tych cudakach za 80-90zl. Widze, ze sie tu raczej nie dowiem, poki sam nie sprobuje, bo tu sami experci, co szastaja kasa na radiatory o wartosci sporo ponad 1/3 wartosc plyty.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to chłodzenie na płytę główną sam "robiłem" z box'ów. A tutaj trzeba by trochę pokombinować przy tym chłodzeniu NF4, gdyż leży w samym centrum :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rozdzeleniem nie ma problemu, podważyłem heatpipe w radziatorze na mosfetach i się odkleił - jak by wysyłac na serwis to nawet butaprenem mozna skleić żeby tylko trzymał

 

a na chipset założyłem np40cu i grzeje się bardziej niż oryginalny radiator - bez żadnego nawiewu można sie popażyć po dłuższej chwili

 

przy okazji everest pokazuje temp. pwm/aux zależnie od wersji, czego to jest temp?

Edytowane przez Rudesmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z rozdzeleniem nie ma problemu, podważyłem heatpipe w radziatorze na mosfetach i się odkleił - jak by wysyłac na serwis to nawet butaprenem mozna skleić żeby tylko trzymał

 

a na chipset założyłem np40cu i grzeje się bardziej niż oryginalny radiator - bez żadnego nawiewu można sie popażyć po dłuższej chwili

 

przy okazji everest pokazuje temp. pwm/aux zależnie od wersji, czego to jest temp?

MOSFETów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...