Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest to dziwne. Dodam jeszcze że mam konto na polish tracker tam nie trudno uzyskać wysoki transfer. A ciekawe jest to że włożyłem nową kartę sieciową i dalej to nic nie dało. Nie wiem jak inaczej mam to opisać, załączam torrent dobija do tych 30kb/s idzie tak z 30 min potem wzrośnie do 100kb/s i spada. Max udało się uzyskać ok. 117kb/s. Podłączam drugi komp ten sam torrent i transfer 170-180kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś ze sterownikami do karty sieciowej ? spróbuj tych : 6.86_nforce_win2kxp_international_whql.exe i nie instaluj tego badziewia na końcu ( jakiś nvidia firewoll czy coś ) .

Edytowane przez SławekLukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Witam

Jak najlepiej umiejscowić wentylator w Scythe Infinity na KN9?

duzo zalezy od tego jak masz wentylowana obudowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak najlepiej umiejscowić wentylator w Scythe Infinity na KN9?

Jak dla mnie to najlepiej umieścić go w szufladzie w biurku haha i masz cisze, a tak powaga no to chyba tak aby wydmuchiwał ciepłe powietrze na tył budy i wyrzucał ciepłe powietrze z budy, czasem tak dają wentyle userzy że wdmuciach!e ciepłe powietrze do zasilacza i on wydale ciepłe powietrze za bude.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to najlepiej umieścić go w szufladzie w biurku haha i masz cisze, a tak powaga no to chyba tak aby wydmuchiwał ciepłe powietrze na tył budy i wyrzucał ciepłe powietrze z budy, czasem tak dają wentyle userzy że wdmuciach!e ciepłe powietrze do zasilacza i on wydale ciepłe powietrze za bude.

pozdr

Zabawne, ale moje pytanie było jak najbardziej poważne, bo w Infinity można umieścić wentylator na każdej z czterech ścian (teoretycznie sens jest na 3 z 4). Pytam jeszcze nie mając tej płyty, aby wiedzieć już na przyszłość, bo dzisiaj będzie kurier ze sklepu.

 

Mam dwa wentyle 120mm (tył i przód) w budzie i zastanawiam się czy lepiej ustawić wentyl w SI na dłuższym boku od strony zasilacza czy grafiki. A może na krótszym boku od strony CD-Romów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Mam dwa wentyle 120mm (tył i przód) w budzie i zastanawiam się czy lepiej ustawić wentyl w SI na dłuższym boku od strony zasilacza czy grafiki. A może na krótszym boku od strony CD-Romów?

zaloz, potestuj, okaze sie jak jest najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pytanie początkującego oveclocker'a ............(nie denerwować się)

config jak poniżej, bios ostatni ....... podkręcam procka do 2,5Ghz(oczywisc HT x3, pamięci 533) i wszystko OK, napięcie 1,4V....1,425 1,6ghz..... jadę dalej 1,5V 2,7Ghz (dalej na razie nie próbowałem), wszystko OK, orthos męczy i męczy błędów nima, temp ok max 52stopnie.......wyłączam kompa iiiiiiiiiiiiiiii się nie włącza :? , parę razy wciskam reset i wtedy dopiero raczy się włączyć....

2,5Ghz i niżej jest wszystko OK, powyżej 2,5Ghz nie kce sie włączyć gnida dworska!

czyżby płyta-bios?? czy po prostu procek ma dosyć przy 2,5Ghz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No procek może już nie chciec więcej

Ale...zanim zacząłeś OC procka należało sprawdzic możliwości płyty. Zrób to teraz dla pewności które urządzenie wymięka.

Mnożnik procka w dół np na x6 i cheja z płytą wyżej. Jak nie wstaje to wina płyty jak wstaje to procek nie wyrania.

Sprawdź też HTx2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie źle wyraziłem...

tzn. właże do biosu zmieniam napięcie, HTT proc na 2,6 albo 2,7hgz....wychodze, komp startuje wszystko jest OK, winda OK, sprawdzam orthosem, wszystko OK..... ale ide spać wyłączam kompa, rano już go nie mogę właczyć, reset reset i sie dopiero włącza i jest OK.

przy 2,5ghz i niżej , jest wszystko OK, mogę wyłączyć i włączyć i nie ma problemu.

 

ale jeszcze też sprawdzę wg. Twojej porady ;) dzięki

Edytowane przez lukebed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmm temp w stresie (2,7ghz) 55stopni idle 35-40stopni..... wydaje się być OK, zresztą przy 2,5Ghz temperatury wyglądają podobnie.....ponadto w budzie więcej niż 30stopni nie miałem - mały wicher

to chyba nie to :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie źle wyraziłem...

tzn. właże do biosu zmieniam napięcie, HTT proc na 2,6 albo 2,7hgz....wychodze, komp startuje wszystko jest OK, winda OK, sprawdzam orthosem, wszystko OK..... ale ide spać wyłączam kompa, rano już go nie mogę właczyć, reset reset i sie dopiero włącza i jest OK.

przy 2,5ghz i niżej , jest wszystko OK, mogę wyłączyć i włączyć i nie ma problemu.

 

ale jeszcze też sprawdzę wg. Twojej porady ;) dzięki

U mnie dzisiaj było to samo, od wczoraj mam procka x2 i ustawiłem wczoraj wieczorem na 255x10 czyli 2,55Ghz i testy wszystko działało elegancko, wyłączyłem pc na noc i rano się nie włączył dopiero za którymś razem nie wiem jak to rozwiązać

 

 

Właśnie zrobiłem parę testów i jak się okazuje komputer nie wstaje w momencie gdy odetnę mu zasilanie całkowicie np: na zasilaczu jak wyłączę po tym nie wstaje za pierwszym razem. Zwiększenie napięcia na procesorze z 1.45V nawet na 1.55V nie pomaga więc to nie w tym wina. Będę dalej szukał winowajcy, chociaż na wcześniejszym athlonie64 3500+ @2,75Ghz nie było czegoś takiego

 

 

Ostatecznie wychodzi na to że procek musi chodzić na 240x10 = 2,4GHz aby problem zniknął. Dziwne jest to bo nawet jak ustawiłem go na 2,55Ghz to przechodził 6h orthosa, 3dmarki i nawet w parę gierek grałem i nie było problemu stąd nie wiem skąd ten problem się pojawia. Jak nic wychodzi na to że coś ten procesor lipny jakiś ehh aż żal teraz że zamieniłem mojego 3500+ 2,75Ghz na padake x2 co przy 2,4Ghz może działać...

 

Podmieniłem moją płytę główną z inną abit kn9 i sytuacja nadal jest taka sama, więc to nie jest wina płyty tylko procesora albo jakiegoś konkretnego ustawienia ale nie wiem jakiego... Dziwne to wszystko jest

 

Może ktoś ma jakieś pomysły ?

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym nie wstawaniem kompa po odcięciu zasilania to nie nowość z tym miało problem masa użytkowników. U niektórych znikło samo u niektórych tref zwiekszone na maxa likwidowało problem, zauważyłem że to czesto jest na prockach x2 3800+ a któryś bios jakieś bugi z tym związane poprawiał, więc moze to jest to i wystarczy do abita skrobnąć maila z seria danych procków i niech coś poprawią ? A może to nie to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym nie wstawaniem kompa po odcięciu zasilania to nie nowość z tym miało problem masa użytkowników. U niektórych znikło samo u niektórych tref zwiekszone na maxa likwidowało problem, zauważyłem że to czesto jest na prockach x2 3800+ a któryś bios jakieś bugi z tym związane poprawiał, więc moze to jest to i wystarczy do abita skrobnąć maila z seria danych procków i niech coś poprawią ? A może to nie to ??

Zaraz sprawdzę czy zmiana tref coś daje. Do abita pisałem wiele razy z różnymi sprawami ostatnio coś olewali i nawet nie odpowiadali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orzi -> a pisałeś na pl czy usa ? na pl nigdy nie dostałem odpowiedzi jak do usa zawsze ;]

do pl, do usa to chyba trzeba po angielsku nie? A to mi nie wychodzi zbytnio :P

 

Co to jest właściwie ten tref ?? W biosie czegoś takiego nie mam, czy może chodziło o Trfc ?? To miałem ustawione na 127ns i cokolwiek tam nie wstawie dalej jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta sorki o trfc chodziło mi ;] zobacz wieksze niż 127 jak nic nie da to nie wiem --- passsssssss

Eh to lipa nawet na trfc powyżej 300ns nic nie daje :P z 1 kością pamięci także próbowałem i różne inne patenty i nic. No cóż może jak wyjdzie nowszy bios (o ile wogóle wyjdzie) to coś się poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google mówi że:

"CKE-Base Power Down Mode

All synchronous memory devices can go into sleep mode as soon as the CKE (clock enable) signal is disasserted. In that case, the internal clocks are disabled and the memory chip goes into auto-refresh mode which is the lowest power state at which the memory retains data. If then power is turned off, the device will lose all data, however, as long as standby power is maintained, no data loss will occur. The CKE-based Power Down mode can be enabled or disabled."

 

i wszystko jasne :blink:

 

 

Eh to lipa nawet na trfc powyżej 300ns nic nie daje :P z 1 kością pamięci także próbowałem i różne inne patenty i nic. No cóż może jak wyjdzie nowszy bios (o ile wogóle wyjdzie) to coś się poprawi

też z tym grzebałem i podobnie pupa - nic nie daje... :mur:

pozostaje oczekiwać na nowy bios.

 

dzięki! pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VIRU$

z tego co pisałeś to zmiana Trfc co niektórym pomogła więc istnieje pewna nadzieja (mała bo mała ale zawsze :) )że to jednak bios. :)

w moim wypadku wygląda to dokładnie tak że komp startuje jako tako tzn. wiatraczki itp się kręcą ale monitor czorny i nic nie piszczy-cisza. myślę że skoro płyta zazwyczaj informuję piskami o tym że któreś z podzespołów jak np. proc, ram czy grafa nie działa prawidłowo, a w tym wypadku jest cisza, to wygląda na to że jednak jest problem z abicikiem...a co za tym idzie może być to jakiś problem biosu.........CHYBA! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym slocie nie działa. Karta to S3 Vision868. Zresetowałem bios i bez zmian

Abicik wybrednawy jest ja mam 3 grafy na pci jakieś starocie i tylko 1 mi śmiga ok na 2 pozostałych pisk :(.

A co do problemów ze wstawianiem kompa po odłączeniu zasilania u niektórych pomagało przestawienie portów usb na 1.1 ale na ile to prawda nie wiem ?? na jakimś forum z usa to widziałem :)

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Zakupilem sobie GoodRamy 2x512MB i komp nie chce bootowac przy dwoch wlozonych kosciach :| Włoże jedna dziala włoze druga osobno tez dziala. Sprawdzalem rózne kombinajce wszystkie sloty i dalej to samo. Spotkal sie juz ktos z takim czymś ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie GoodRamy 2x512MB i komp nie chce bootowac przy dwoch wlozonych kosciach :| Włoże jedna dziala włoze druga osobno tez dziala. Sprawdzalem rózne kombinajce wszystkie sloty i dalej to samo. Spotkal sie juz ktos z takim czymś ? :|

Wloz jedna kosc, wejdz do biosu, poluzuj timingi (na pewno CR - 2T), mozesz podniesc napiecie (1.9V, 2.0V). Powinno pomoc ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...