Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś procesor też by się przydał, w sumie na chwile obecną albo O/C jakiegoś taniego F3, albo X2 6000+, w sumie to płyta główna ma niezbyt duży wpływ na wydajność, z reguły ledwie 2 - 3%. Lepiej zastanowić się nad resztą komponentów, a co do KN9 to chyba już K10 na nim nie pójdzie, więc nie lepiej kupić coś z nowej oferty pod AM2+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/cut/ a co do KN9 to chyba już K10 na nim nie pójdzie, więc nie lepiej kupić coś z nowej oferty pod AM2+?

grrr, a miało byc tak pieknie- jednak faktycznie z testow tomshardware wynika ze póki co postawienie znaku równosci między AM a AM+ to fikcja. Poniewaz jednak AMD ten numer wycina mi n'ty raz... powaznie zastanowie sie przy kolejnym wyborze platformy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc nie lepiej kupić coś z nowej oferty pod AM2+?

4 płyty na krzyż sa dostępne. Asus na 770, MSI na 790x, MSI na 790fx i Asus na 790fx, ceny 280,320, dwie ostatnie powyżej 600zł. Nikt raczej sie nie bedzie pchał w obecne TLB&OC unfriendly rewizję. Coś co bedzie (może?) dzialało jak nalezy pojawi sie koło kwietnia (B3), pózniej ze 2 miesiące żeby ceny spadły z kosmicznych na sensowne i żeby dostępność była. Ten słaby Asus nie ma regulacji vcore, choć osiaga wysokie htt, MSI na 790X jest z tych wszystkich chyba najsensowniejsza, ale kosztuje juz 320zł, więc niemało biorąc pod uwagę wrzucenie obecnych procesorów, i konkurencje ze storny E2140 (200zł) + mobo porządne za 300-350 łatwo znaleźć. MSi na 790fx jest drogie, a najmocniejszy Asus ma cholernie wysoką cene i do bani max htt, bo cos koło 320MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Biostary są jak zwykle szeroko dostepne w PL dzieki Shiftowi :mur:

2. są na starym rzęchowatym nF5 series tyle że 560 powstał później niż np 550,570 i 590 z dorzucona od razu współpracą z Phenomami, w sumie niezły chłyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam raczej na problem vista-sterowniki niż na problem z płytą.

Hm,

Jaka Vista, ja mam Viste Ultimete i stery ze strony abita do dźwiękówki, do mobo vista sama znalazła i wszystko gra jak należy. Zrób reset biosa, ew. wgraj biosa na 1.2 ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,

Jaka Vista, ja mam Viste Ultimete i stery ze strony abita do dźwiękówki, do mobo vista sama znalazła i wszystko gra jak należy. Zrób reset biosa, ew. wgraj biosa na 1.2 ;-]

 

LOL chyba coś Ci się pomyliło kolego odnośnie tego komentarza. Przywracasz temat już dawno rozwiązany, kiedy to faktycznie padł mi dźwięk na płycie :rolleyes: . MOBO pojechała wtedy do serwisu ale już od ponad miesiąca mam ją naprawioną i dźwięk znów słychać jak należy. :D

Pozdro Abitowska brać B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitać ponownie, dawno się nie odzywałem... mam pytanko, bo zmieniłem to co w sygnaturce na black edition 5000 WOF i 4x1gb patriot cl4, no i mam problem, bo np. pes2008 mi się chaczy- jakie było moje zaskoczenie gdy wydaje mi się nawet że wolniej reaguje przy otwieraniu folderów. system jest nowy, bios nadal1,2, 4 pamiątki ustawione na 127,5 i lipa. Poradźcie coś, bo zauważyłem ,że na 2x1gb tych samych chodzi mi lepiej niż na czterech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

małe pytanka, jak się sprawuje RAID 0 na naszym Abicie? Które sterowniki są najlepsze pod win xp sp2?

A jak ma się sprawować, NVRAID to zwykły fakeraid. Dodam, ze programowy sterownik raid'u w Linuksie (md) jest znacznie szybszy od tego całego NV(fake)RAID. Generalnei NVRAID moze Ci pomoc zmniejszyc czas dostepu do danych i w iluś procentach (nie licz na +100%, nawet na 20% bym nie liczył) zwiększyć read-wite. Przy dużym obciązeniu jednak dostaniesz ostro po [gluteus maximus] na wydajnosci. Prawdziwe raidy, na prawdziwych hostadapterach mają od tego własne proceosry i własną pamięc ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnei NVRAID moze Ci pomoc zmniejszyc czas dostepu do danych i w iluś procentach (nie licz na +100%, nawet na 20% bym nie liczył) zwiększyć read-wite. Przy dużym obciązeniu jednak dostaniesz ostro po [gluteus maximus] na wydajnosci.

Bzdury opowiadasz!

 

@barder90 - polecam lekture artykułu na głownej stronie ppc + jest wątek o macierzach i wiele też jest mówione w temacie dysków Seagate.

nF4 sprawuje się całkiem dobrze w macierzy jak każdy inny tego typu "kontroler" i w niczym nie ustepuje w wydajności chipsetom Intela.

Zysk wydajności jest wyraźnie odczuwalny, oczywiście w różnych zastosowaniach przyrost ma różny stopień czasem też niewielki ale ogólne wrażenia z używania macierzy są bardzo pozytywne.

Zewnętrzne kontrolery nie są warte swojej ceny do domowych zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwodzimy się nad tym, czy w rozsądnej cenie da się kupić dobry hostadapter, bo się nie da. Ale nad tym, iż użytkownik rafa podsumował mój post "Bzdury opowiadasz!" a tak nie jest.

 

Przy wielkiej ilości I/O taki NVRAID poprostu dostaje czkawki i wydajnośc strasznie spada, A, że to programowy raid realizowany przez bios używa naszego procesora, i znowu dostajemy po wydajnosci, im więcej I/O tym większej zadyszki dostanie. W domu to raczej niewiele osób tak hardcorowo wykorzystuje domowy sprzęt, jednak wydajnośc NVfakeRAID nie zachwyca i jedyny raid jaki warto na tym zbudować to raid1, dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seboltg,Heh nie da się grać na płycie głównej ;p, płyta główna nie wpływa na wydajność w grach, chyba chodzi ci o kartę graficzną :D. Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten artykuł jeszcze kiedy był na forum wklejony :wink: Tylko chciałem się spytać czy nie ma kłopotów nikt z macierzą na Abicie :) I tak samo jak w artykule 2 takie Seagat-y zakupie. Teraz tylko muszę nLitem dodać sterowniki od RAID do systemu bo nie mam stacji dyskietek :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwodzimy się nad tym, czy w rozsądnej cenie da się kupić dobry hostadapter, bo się nie da. Ale nad tym, iż użytkownik rafa podsumował mój post "Bzdury opowiadasz!" a tak nie jest.

 

Przy wielkiej ilości I/O taki NVRAID poprostu dostaje czkawki i wydajnośc strasznie spada, A, że to programowy raid realizowany przez bios używa naszego procesora, i znowu dostajemy po wydajnosci, im więcej I/O tym większej zadyszki dostanie. W domu to raczej niewiele osób tak hardcorowo wykorzystuje domowy sprzęt, jednak wydajnośc NVfakeRAID nie zachwyca i jedyny raid jaki warto na tym zbudować to raid1, dla bezpieczeństwa.

Odnosimy się tutaj do domowych zastosowań bo o to generalnie pytał barder90.

Przy dzisiejszych procesorach takie straty są pomijalnie małe.

 

Oczywiście masz racje do zastosowań profesjonalnych i tam gdzie wymaga się max wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, właśnie tworze dysk instalacyjny systemu w nLite i chciałbym wiedzieć czym się różnią następujące sterowniki na stronie Abita "Nvidia Chipset Driver" a "nForce4 Chipset Driver"? Mam je oba dodać do dysku instalacyjnego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, właśnie tworze dysk instalacyjny systemu w nLite i chciałbym wiedzieć czym się różnią następujące sterowniki na stronie Abita "Nvidia Chipset Driver" a "nForce4 Chipset Driver"? Mam je oba dodać do dysku instalacyjnego systemu?

Zobacz dla jakich systemow sa te stery. Te pierwsze dla Visty, drugie dla XP.

Mam nadzieje, ze zintegrowales "NvRaid Installation Disk".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jedne dla Visty a drugie dla XP :) Nie zauważyłem wcześniej. Tak zintegrowałem sterowniki od RAID, dzięki Virtual Floppy Drive :) 2 pliczki z roszerzeniem .inf się wykryły, mam nadzieję ,że to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jedne dla Visty a drugie dla XP :) Nie zauważyłem wcześniej. Tak zintegrowałem sterowniki od RAID, dzięki Virtual Floppy Drive :) 2 pliczki z roszerzeniem .inf się wykryły, mam nadzieję ,że to dobrze.

Oo. Ale po co robiles tym Virtual Floppy Drive? Przeciez w archiwum [nvraid_32v111.zip] jest folder "Disk", gdzie znajduje sie sterownik. Jak tak zrobilem i dziala nawet :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powalczyłem z moim sprzetem i osiągnąłem to, co w sygnaturce (grafika ulegnie zmianie). :lol2:

 

Moje pytanie dla mądrzejszych ode mnie: co by tu jeszcze podłubać aby pozyskać moc? Na procku przy 1.5V nie osiągnąłem HTT 300, większego napięcia nie zapodawałem. Głównie chodzi mi o ramki, co pomieszać w timingach?

 

BTW: orientuje się ktoś, jak bardzo wzrasta zużycie prądu przy takim podkręceniu? Ostatnie pięc lat przemieszkałem w akademiku, a teraz zacząłem płacić za prąd :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...