Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

@Winter jaki ustawiasz dzielnik dla pamięci? jeśli tak jak poniżej to na 4 więc przy tym zegarze proca puszczasz memki na 1200 :zonk:

 

Coś kijowo mi się kręci ta płytka, pamiątki idą spokojnie na DDR2800 4-4-4-12 1T na 2.1V, ale procek nawet na 240 MHz na mnożniku 10x przy napięciu nawet 1.5 nie ruszy.

 

HTT jest na 3x.

btw. pamięci normalnie można montować w pierwszym slocie przy fryzjerze. trzeba je najpierw zręcznie wsunąć odrobinę za wiatrak, a później w slot - nie widzę najmniejszego problemu bo sam robię to od czasu do czasu.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci: http://img20.imageshack.us/my.php?image=32660747eo6.jpg

Super PI przechodzi, ale muszę się prockiem pobawić.

aby pobawić się prockiem ustaw najniższy dzielnik dla pamięci. przy tym który masz czyli 5 (ustawienie w biosie 667) dla proca 10x240 pamięci idą na 960MHz więc mogą być barierą. zjedź z ustawieniem pamięci na najniższą wartość w biosie (400) i zluzuj tajmingi do 55518 2T, a wtedy dźwigaj szynę proca. jak znajdziesz max to później będziesz sobie śrubował pamięci.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

OK. Osiągnąłem 2.6 GHz, HTT na 260, mnożnik 10.

Pamiątki na 400, timingi jak podałeś, napięcie na 2.1 i CR na 2T.

 

Napięcie dla procka 1.4V, przy 1.35V startował, ale było niestabilnie, zresztą jeszcze nie testowałem procka i na tym napięciu.

 

Czy jak teraz podniosę pamiątki na 533 lub 667 to szyna mi skoczy pewnie koło 900?

 

Tak jak mówię, dało się 270 HTT, ale temperatury były za duże (napięcie 1.5V)

 

Zatem dałem 2.6 GHz, wystarczy mi.

Temperatury znośne, w stressie 45C.

 

Teraz czas na pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Osiągnąłem 2.6 GHz, HTT na 260, mnożnik 10.

Pamiątki na 400, timingi jak podałeś, napięcie na 2.1 i CR na 2T.

 

Napięcie dla procka 1.4V, przy 1.35V startował, ale było niestabilnie, zresztą jeszcze nie testowałem procka i na tym napięciu.

 

Czy jak teraz podniosę pamiątki na 533 lub 667 to szyna mi skoczy pewnie koło 900?

żeby wyżej wyciągnąć procek to będzie trzeba podnieś jeszcze to napięcie. to dwa jajka? niestety nie wiem jaka będzie optymalna granica V (dla mojego Sempa z nominalnego 1.42 można spokojnie 1.6~1.7). jeśli idzie o pamięci to owszem - dzielnik się zmieni i wartość będzie inna. jeśli nominalne HTT=200 to dla ustawienia 400 płyta musi przyjąć taki dzielnik aby z zegara proca wyszło 200 (czyli oznaczenie DDR 400 = x2) więc będzie to taka sama wartość jak mnożnik (w Twoim wypadku 10). dla ustawienia 667 szyna pamięci musi wyjść 333 więc nominalny zegar proca (przy szynie 200 np. Twój 2000) trzeba tak podzielić by otrzymać 333 (to daje nam dzielnik 6 bo 2000/6=333, stąd jeśli masz HTT260 to 2600/6=433 co oznacza 866 dla DDR - dla tanich pamięci to już spory wynik). co do temperatury to są różne teorie. nie wydaje mi się by 60 stopni stwarzało jakieś realne zagrożenie.

 

pozdrawiam i miłej zabawy

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Mam pamiątki PNY z radiatorami, niby dobre :)

 

Na razie 2.6 GHz, pamiątki idą na DDR650 ;)

 

Na 2.3V uzyskałem dla pamięci DDR1040 z T1, timingi 5-5-5-15

 

Koniec bojów na razie.

 

2.6 GHz, pamiątki na 1040 MHz, 5-5-5-15 T1 2.3V

 

Jak tylko przyjdą wentylatory do obudowy to będę próbował podnieść HTT na 300 i mnożnik zmienić na 9.

 

Chyba niezłe te pamięci, kupiłem 1 GB za 220 zł, firmy PNY, CL5. Nie wiem na jakich kościach, bo są zasłonięte radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Jak jest u was z czujnikami?

Źle mi pokazuje napięcia i temperatury chyba też.

Podkręciłem procka na 2.6 GHz, męczę go w SuperPI i Orthosie, ale radiator od Fryzjera jest nadal zimny, a SpeedFan i Core Temp pokazują 58C :D

 

Mam X2 3600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie są niesamowite cuda.

 

Ram ustawiony na auto, 2,3 v

 

proc 10x260 i jest stabilnie ale ram ma tylko 650 mhz.

 

Wchodzę do biosu, wystarczy że zmienie ustawienia timingów i taktowań ramu z auto na manual

zapisze ustawienia bez żadnych innych zmian i już mam błedy w orthosie w ciągu 30 sekund...

 

Powiem tyle: tak spieprzonego mobo jeszcze nie widziałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

A ustaw ten RAM na DDR400 i zobacz czy odpali.

Jaki mnożnik HT ustawiasz.

 

Niemożliwe, żeby coś było nie tak z O/C - u wszystkich się świetnie kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie zamawiania KN9 i x2 3600+ Brisbane, stąd moje pytanie: odpalał już ktoś tego proca na tej mobo lub ewentualnie słyszał o problemach? Pamięci już zamówiłem, A-daty 2x1GB 667, więc raczej powinny śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Winter

Nie ma problemów, ta płyta jako jedna z nielicznych ma połówkowe mnożniki, nawet DFI nie ma odpowiedniego BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gites. Widzę po innym temacie, że kroi się więcej takich "combo" na forum, ja będę miał w przyszłym tygodniu i nie omieszkam się podzielić wrażeniami :wink:

 

 

Delikatny OT (nie bijcie): posiadam chiefa 420W (oj ma swoje lata), a teraz planuję pokręcić tego X2, do tego 2GB ramu, dysk 320 i być może 7900GS, myślicie, że pociągnie? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam:

kn9

x2 64 3600+ (windsor) z boxowym coolerem

1gb 667 buffalo selest 5-5-5-15

palit 7600 gs sonic ddr3

amacrox warrior 450 (400 realnie)

 

grafika nie kreci sie tak milo jak innym :sad: (osiagam 520/580)

 

czy oplaca mi sie podkrecac bebechy do tak smigajacej karty, czy bedzie to prozny wysilek (a nieobeznany dosc jestem i wymagac to bedzie duzo nabywania wiedzy zawczasu)?

 

ewentualnie co podkrecic tak zeby byl realny zysk a malo roboty i ryzyka

 

p.s. troche przegladam juz rozne fora ale nie znalazlem odpowiedzi info nt. realnego wzrostu wydajnosci

 

pozdrawiam

Edytowane przez bonq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle: tak spieprzonego mobo jeszcze nie widziałem....

chrzanisz - płyta cycuś B-)

 

Delikatny OT (nie bijcie): posiadam chiefa 420W (oj ma swoje lata), a teraz planuję pokręcić tego X2, do tego 2GB ramu, dysk 320 i być może 7900GS, myślicie, że pociągnie? :?:

mam chiefa 420 df :)

wsadziłem mu przelotkę 20>24 i świetnie się sprawdza!

mam 2x1GB, 250GB sata, dvdrw, 7900gs, wlan i HTT350 B-)

czasem dopinam jakiś dysk i nigdy nie miałem problemu więc się nie stresuj - da radę :)

 

p.s. troche przegladam juz rozne fora ale nie znalazlem odpowiedzi info nt. realnego wzrostu wydajnosci

pozdrawiam

to słabo szukałeś, a na purepc to chyba prosto z choinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie ale co tam*

Czy kosci o roznych predkosciach dzialaja tutaj w ogole razem? Bo cos slyszalem ze sa problemy kiedy jedna jest np 533 a druga 666.....

 

*w sumei nie ma glupich pytan. sa tylko glupi ludzie :lol:

 

 

 

Mobo juz lezy na biurku!! :lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson

Powiem Ci tak: 95% błędów niestabilności komputera to nie podzespoły z jakich PC jest złożony, ale błąd w ich konfiguracji. Od zarania dziejów wiadomo, ze memek DDR2 nie ustawia się auto, bo każda płyta dobiera tajmy inaczej do każdych innych pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wogólem przeczytaliście co napisałem??

 

Proc chodzi mi stabilnie na 2,6 GHz z ramem auto a wiec dzielniki i inne pierdy ustawiaja 650 MHz i timingi z SPD. Ram robi 950 MHz na 4-4-4-15 przy 2,36V, wystarczy że wejde do biosu w zakładke ustawień ramu i zmienie tylko opcje OC ramu z auto na manual i zapisze ustawienia bez grzebania w timach. Po tym zabiegu blend wywala się w ciągu 30 sek, mam BSOD.

 

Nie pomaga tu ustawienie ramu na wysokich timingach, na trybach 400/553/667/800. Nie pomaga zwiększanie ramu. Ram jest bankowo sprawny, na intelu robił blenda po 10 h a na durnym abicie 30 sek nie może wytrzymać nawet jak nie jest podkrecony.

 

I nie piszcie mi ze coś zle poustawiałem bo nie bawie sie w takie rzeczy od 2 dni...

 

Pozdrawiam zadowolonych posiadaczy Abita...

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG n/c

Z moich doświadczeń z Abitami na K8 wynika jedna rzecz - te mobki nie znoszą ustawień auto dla pamięci. Jedyny start z ustawieniami auto, na jaki pozwalam, to ten tuż po clear cmos. Gdzieś czytałem w fakach na stronach Abita że po każdej wymianie/przełożeniu kostek należy zresetować bios - i mogę to potwierdzić. U Ciebie co prawda zmiana fizyczna nie następuje, ale dość mocna w ustawieniach. Mam pomysł (może głupi, ale warto spróbować): zresetuj bios, po czym od razu ustaw ręcznie wszystkie timingi (bez o/c) i zobacz czy jest stabilnie. Potem kolejny restart i podkręć na 2,6GHz odpowiednio dobierając ustawienia pamięci. Pamiętaj o trfc dla każdego banku z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkoch bardzo serdecznie. jestem szczesliwym posiadaczem plyty abit kn9 ultra i wlasnie pisze w jej sprawie. posiadam procesor amd 3200+ (orleans). procesor chodzil sobie bez zadnego problemu na ustawieniach 10x250. lecz pewnego dnia po zainstalowaniu jakiegos tam programiku musialem uruchomic komputer ponownie i wtym wlasnie momencie zaczely sie schody. zrobil sie czarny ekran i plyta zaczela piszczec (kilku sekundowy pisk wciaz sie powtarzajacy ). pomogl tylko res biosu. od tamtej pory gdy znow chce powrocic do ustawien 10x250 jest to samo czyli nic ;p posiadam jedna kosc ramu goodram 512/667. dodam ze wszystko chodzilo na standartowych napieciach. na poczatku myslalem ze to wina napiec wiec je troszeczke zwiekszalem ale nic to nie dawalo. bios mam wgrany 17.

 

http://i15.tinypic.com/2en10ux.jpg

http://img68.imageshack.us/img68/8521/cpu2un5.jpg

 

powiedzcie mi jak mam pustawiac te cale tajmingi kosci czy jak sie to zwie bo nie znam sie wogole na tym. chce tylko zeby mi wstawal na 10x250. nie interesuje mnie wieksze oc bo wiem ze za slaba konfiguracja do tego. zasilacz mam qoltek 425w . plz help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$ - stosowałem się do Twoich porad - nic nie pomaga ani nie stabilizuje blenda.

 

meesha - sprawdzę. Dzięki za info.

A zobacz na wiekszym trrd daj na maxa tzn. chyba na 6 ?? im wiecej tym stabilniej powinno być przy wysokich taktowaniach ramu. I piszesz że mobo jest cytat: "

tak spieprzonego mobo jeszcze nie widziałem...." - tu pujde w zaparte i sie niezgodze !!! ja już 6 kompów na tym mobo postykałem i nie było problemów z ramem a do każdego szedł inny ram !!! i zawsze wszystko było ok, pokombinuj z timingami moze daj mniejsze napięcie moze twoje kostki nie lubią voltów, na tym mobo ram jajlepij bryka na div 667 wiec zobacz na tym div, moze ktores timingi masz za ostre ?? u mnie na poczatku komp niby stabilny ale np quake 4 sie potrafil wywalic po 20 m grania a pi i memtesty pzrechodziło :P a była to wina ramu, zobacz w iinych slotach ?, ustaw ram na auto potem na manuala i pozmieniaj co trzeba ?, moze jedziesz co command rate 1 t to mobo nie daje sobie z cr1 rady u mnie max do 760 mhz potem juz tylko z cr2 t ustaw moze 4 4 4 12 24 i cr 2t.

pozdro

p.s.

na takich ustawieniach 4 kąpleciki ramu na d9 chodziły mi na 800-1000 mhz przy nap ok 2,2 - 2,3 v bez problemu ;]

post-140486-1173683564_thumb.jpg

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam malego zonka, zakupilem sobie goodramy 512 533mhz model:

GR533D264L4/512 i windows odpala sie 4 minuty, przy wlaczeniu komputera speaker piszczy jak najety, wiec musialem go odpiac. mysle ze to jest wina pamieci, aczkolwiek nie mam mozliwosci sprawdzic. btw, Ma ktos moze biosa 2.0 bo nigdzie nie moge znalezc ? prosze o pw z biosem jakby ktos mial do KN9. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam malego zonka, zakupilem sobie goodramy 512 533mhz model:

GR533D264L4/512 i windows odpala sie 4 minuty, przy wlaczeniu komputera speaker piszczy jak najety, wiec musialem go odpiac. mysle ze to jest wina pamieci, aczkolwiek nie mam mozliwosci sprawdzic. btw, Ma ktos moze biosa 2.0 bo nigdzie nie moge znalezc ? prosze o pw z biosem jakby ktos mial do KN9. Pozdrawiam.

co do biosa 2.0 to nie ma takiego jeszcze :P. to nie wina ramu któryś Z COOLERKÓW chodzi ci za wolno lub jest nie podłączony albo coś takiego i alarm ci wyjje haha ja mailem to samo na poczatku jak mobo odpaliłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...