Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pytam w sumie z ciekawosci bo u mnei nei ma zadnych problemow, ale u kumpla po przekroczeniu ht 335 pojawiaja sie arty w gierkach i markach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tragedia....

Kn9, x2 65nm 3600+ na Box'ie, 1gb kingmax mars 667Mhz.

 

Ram na def chodzi na 634Mhz, co jest winą dzielników, itp... No ale tego nie przeskoczę. Testowałem najpierw pamięci to przy jakich kolwiek wyższych ustawieniach restety, itp, dawałem max napięcię 2.1V. Przy takich napięciach nawet przy 1900/5~380 zwiechy, albo orthos po 9sekundach wywalał i później w win była zwiecha, jak coś dalej dziergałem, także loteria. Przy uruchamianiu windowsa nawet. Nawet jak im dałem 333Mhz przy 1.8V, zwiechy były. Dałem to po przez 9,5x210~2000Mhz/6~333Mhz. Ogólnie co kolwiek bym nie zrobił, bardzo kapryśnie.

Może poradzicie, żeby dać jeszcze wyższe napięcie na pamięci, to jeszcze sprawdzę, ale tak teraz to pomysłu nie mam. Jak na razie jedna kość, po mimo iż miały być 2, ale w sklepie zamieszali i jak na razie 1gb. Ale ogólnie jutro ram idę wymienić na Kingston/GR, które miałem zamówione, ale jednak ich na magazynie nie znaleźli. Bynajmniej w tym rzecz, że jak na jednej taka lipa, to na dwóch w ogóle...

 

A Proc tak samo... Ale to przez te głupie temperatury... Są tak porąbane, że o Chryste.... :mur:

Na temp ja patrzę core temp 0,95 to po włączeniu windowsa, jest ok. 15; 9*C dla jednego i drugiego... Włącze orthosa i po 20minutach około 26; 25*C jajka mają, ale to jest chore... Po ~20minutach wszystko zaczyna piszczeć, a czujniki jak gdyby stają dęba i pokaują wszystko na zero. Przynajmniej w Abit EQ. Poza tym widziałem też w core temp temperaturę na jajkach 206*C na obu :lol: ... Jak ustawiam 230*9,5 to bardzo łatwo o shut down. Napięcia na CPU zostawiam na stałe to 1.3V, które niby i tak jest większe. Aha, przy tych 210*9,5 przy orthosie i 3dmarku 2005 też shut down.

 

Powiem szczerze, że przy całkowitej serii, nic nie tykane, to nie sprawdzałem.

 

Bałem się, że będą właśnie tego typu cyrki z temperaturami i czujnikami, bios niby najnowszy według flash abita. Zreszta jest "11", a to chyba jest faktycznie najnowszy z 22/9/2006r.

 

Sam patrzę na temperatury tak:

jeśli te ~10*C w core temp to jest około 30*C realnych a później jak to się podwoii i jest 60*C no to faktycznie dużo.

Ogólny czujnik dla CPU pokazuje np w abit eq 50-60*C... Na niego ja ogólnie nie patrzę, ale o ile się nie mylę to bios patrzy tylko na tą temperaturę i jeśli jest wysoka to zwiecha/wyłącza. PS. niebieskie ekrany też były... Czujniki wyłączania, itp w biosie na 100*C daję to i tak nie pomaga. Jeśli chodzi o temp to po prostu wzrastają dwukrotnie na tym chłodzeniu, a już nic z nim nie wymyślę, bo nawet to szlifnąłem i as5 siedzi. No zmienić to pewnie będę musiał, ale cąły czas wymyślę, z czym tu jeszcze powalczyć, albo czym z tymp komputerem powalczyć...

 

Jakby coś, to 12V na Antecu dobrze trzyma 12.4V idle około do 12.25V przy orthosie i 3dsmarku 05 razem.

 

Beka, bo przy moim a64@2700Mhz i reszcie gratów identycznej, tyle że dfi LP ram ddr a nie ddr2 i zasialcz wtedy był ciepły, po porostu kręciły się oba went, ale i tak spokojnie a tutaj wszystko chłodne i jeden ledwo się kręci...

 

Co jeszcze mogę teraz z tym komputerem porobić w ramach testów, bo mi powoli brakuje pomysłów. O jakimś większym oc jak na razie mogę sobie pomarzyć.

 

Jak na razie Palit 7600gs 256mb najlepiej na 580/780Mhz i to też bez rewelacji, ale z całości i tak najlepiej. Choć i tak wymieniam go jutro na Galaxy, kostkę ram też wstępnie na cokowliek, co będzie w sklepie...

 

Morze podpowiecie coś pomocnego, na am2 siedzę noc i troszkę dnia...

 

Edit:

Wczoraj jeszcze i tak pisałem przed zakupem kn9 do Abita, w sprawie biosu, żeby coś tam zrobili z tym jeszcze, ale jak ja sam im tylko napisałem to mnie oleją. Troszkę więcej ludzi musi ich pomęczyć, także zachęcam :) Ps. pisałem do tego z Usa, bo Ci z Polska myślę, że nawet jeśli coś, to mało zrobią, bo za dużo nie mogą.

Edytowane przez Jarek_135

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw HTx3 i 2T dla pamięci. dla pierwszego slotu pamięci zmień 105 na 127. jeśli trzeba to daj im te 2.3V. jeśli nie pomoże to przeczytaj jeszcze raz cały temat bo gdzieś chyba robisz błąd. inna sprawa, że Abity kapryśne są i może ta pamięć którą masz chwilowo im nie leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, że nie będzie nowych biosów pod KN9 - przynajmniej narazie. facet, który był głównym konstruktorem KN9 opartej o NF4 i zarazem twórcą dotychczasowych biosów nie pracuje już w Abicie. dotychczasowe edycje biosów były na tyle dobre, że nie wymagały dalszych poprawek i firma nie przedłużyła mu kontraktu. był jednak na tyle cwany, że jego następcy nie mogą połapać się w dokumentacji technicznej i stąd takie opóźnienia. z tego co przeczytałem, pracuje teraz dla Asusa (dla zainteresowanych nazywa się P. April).

 

źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Nie no, takie rzeczy to ja wiem... HTT od razu na 3 poleciało a 2T sam bios ustawił, ale i tka mu to ręcznie wbiłem jeszcze. To z tym pierwszym slotem to nie próbowałem, nawet nie wiem do czego te wartości, ale wejdę do biosa, to się dowiem i skoryguję :)

 

Ale i tak tuż po napisaniu jeszcze wszedłem do bisu i wszystkie shut down itp po prostu wyłączyłem, ten CPU i tak jest po prostu "zimny", co kolwiek bym mu nie zrobił...

Dałem pamiątką 2.2, jak na razie 30minut idzie orthos i nawet jeszcze przy tym marka przeszedł. Obecnie na pamięciach 400Mhz ( timigi nie piszę, raczej waidomo że 5 są... ) a proc antych 2Ghz. Zaraz dalej to rozkręcę...

 

A Pamięci to widocznie tak mają, że muszą dostać jakieś tam napięcie i dopiero wtedy pojdą szybciej, ale o tych kingmax'ach mało, a wydawało mi się, że może nawet lepsze od Kingston i GR będą... Zobaczę jeszcze...

 

Tylko ból, bo do ilu CPU na ślepo męczyć na Boxie, bo o temperaturach w sumie nic nie wiem, tzn to co wiem, to sobie mogę wsadzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda tak:

 

Proc robi 2,7 GHz na 1,425 V stabilnie z jedną kością na 450 MHz 4 4 4 12 2T 2,3v

 

Jak tylko zmienie na drugą kość odrazu wali się blend... w dualu to samo

Co dziwne ten ram robil na c2d niecałe 980 MHz 44415 2,35v....

 

Gdyby kość która powoduje błędy była uszkodzona mechanicznie goldmemory wykazałby to. Na ramie taktowanym 667 MHz GM przeszedł ponad 2 razy test - 240 % i nie było żadnego błędu.

 

Co do czujników: na swoim WC na c2d@3 GHz miałem w stresie do 48 stopni. Am2 podobno jest chłodniejsze ale jakoś nie widać tego, chociażby na KN9. Nie raz temp przekraczają u mnie 50 stopni i wystarczy do tego 2,5 GHz...

 

Nie mam już pomysłów co do tego am2...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie dymy zmartwiłeś. Mam nadzieję, że projektanci biosów się połapią szybko w dokumentacji i coś stworzą, chociaz dodanie nowych sygnatur(bo tylko tyle praktycznie wprowadza D18) nie powinno im przysporzyć problemów. ABIT potrzebuje teraz kasy na topowe modele dla Intela i dlatego tnie AM2.

 

Oskar Wu wróć!!! :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze cos nie hulaja te nowe procki na tym abicie a jak jest ze strarymi sempronami3200+, bo dzieki uprzejmosci sprzedawcy zmieniam swojego biostara wlasnie na abita k9n i tak po tych Waszych ostatnich odpowiedziach widze ze nie jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie, że nie będzie nowych biosów pod KN9 - przynajmniej narazie. facet, który był głównym konstruktorem KN9 opartej o NF4 i zarazem twórcą dotychczasowych biosów nie pracuje już w Abicie. dotychczasowe edycje biosów były na tyle dobre, że nie wymagały dalszych poprawek i firma nie przedłużyła mu kontraktu. był jednak na tyle cwany, że jego następcy nie mogą połapać się w dokumentacji technicznej i stąd takie opóźnienia. z tego co przeczytałem, pracuje teraz dla Asusa (dla zainteresowanych nazywa się P. April).

 

źródło

o ile wiadomo P. April opatentowal Abita KN9 i teraz chce duzo kasy za kazdy nowy bios stad tak ich malo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile to prawda z tym gościem, to Was załatwił na cacy... Cała ta historia jest jak z jakiegoś filmu, że wyrzucony inżynier się mści :wink:

 

Na szczęście mnie to nie dotyczy, Biostar którego planuję się pozbyć obsługuje 0,65 :D

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz, niezly cyrk wyszedł :lol: Kupilem swietne mobo do ktorego nie ma nowych biosów. Mam nadzieje ze lada chwila pojawi sie bios z obsluga prockow w o.65 bo sie obraze na abita :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(arek1313 @ 1 kwi 2007, 20:56) *

 

O ile to prawda z tym gościem, to Was załatwił na cacy...

 

Na szczęście mnie to nie dotyczy, Bisotar którego planuję się pozbyć obsługuje 0,65 icon_biggrin3.gif

 

 

szczęściarz icon_wink2.gif

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a tak na marginesie KN9 na 570 ma bios ze stycznia 2007 , ale nie wiem czy jest aktualny pod o.65nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeśli P.April wróci ale skoro podpisał kontrakt z Asusem to najwcześniej za rok, dwa - wtedy to już będzie lipa :cry: ale pono tęgie głowy pracują w tym Abicie więc może przed wakacjami jeszcze coś się pokaże :)

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

w sumie nie zauważyłem - bisotar? :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczak80 asus jak na razie z biosami na bieżąco , prawie wszystkie z marca, ehhhh......

Przeczytaj co napisałem w ostatnim poście o athlon 64x2 podejrzewam że moja płyta główna coś szwankuje z overclockingiem,zresztą miałem się już dawno pozbyć tego padła napięcie na pamięci tylko 1.95v grrr i do tego nie trzyma mi ustawień zegara w biosie jak wyłączę kompa całkiem sieci i odpalę po kilku godzinach.Dziwne jest to że tylko zegar się przestawia a reszta ustawień jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...