Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięć w 2T?

Ht jest na 3

Pamiec jest na auto a co mam ustawic 1T czy 2T ?? Pozdrawiam !

:wink:

EDIT:HT 3 takt. 2.6 DDR-y 533 CPU v1.4 ___ ORTHOS 2Min STRESS test Błąd !!!!!!!

 

EDIT.2: Orthos opcja stress some Ram błąd w 20s testu :/ Ramy winne! co mam zmienic :> ?

Edytowane przez sliter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ht jest na 3

Pamiec jest na auto a co mam ustawic 1T czy 2T ?? Pozdrawiam !

:wink:

EDIT:HT 3 takt. 2.6 DDR-y 533 CPU v1.4 ___ ORTHOS 2Min STRESS test Błąd !!!!!!!

 

EDIT.2: Orthos opcja stress some Ram błąd w 20s testu :/ Ramy winne! co mam zmienic :> ?

Nie. Ustaw im narazie 5-5-5-15 1T(2T na AMD jest bez sensu), HT zostaw na x3, CPU wsadź może 1.425 i spróbuj szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ustaw im narazie 5-5-5-15 1T(2T na AMD jest bez sensu), HT zostaw na x3, CPU wsadź może 1.425 i spróbuj szczęścia.

Mam tak jak napisane wyzej 5-5-5-15 i 1T HTx3 1,4 i w ORTHOSIE zwiechy hmmm chyba ten GoodRam to Lipa :mad: :mur:

 

Edit: spróbuję ustawić wyższe V na ramy może to cos pomoże :/ 2.1v na początek

 

Edit2:

HTT WiDTH mam ustawione na |16 |16

HT v _ 1.20 v

PCI v _ 1.5 v

Co mam dalej robic by uzyskać pełną stabilność na tych GR :/

Edytowane przez sliter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ustaw im narazie 5-5-5-15 1T(2T na AMD jest bez sensu), HT zostaw na x3, CPU wsadź może 1.425 i spróbuj szczęścia.

A robiłeś porównanie 1T vs 2T :?:

 

@sliter

 

GR na 1T slabo idzie proponuje 2T, trfc 127 / 2,2V / 4-5-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Dalej mam dylemat czy kupić kn9, kn9s czy Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2.

 

Ostatnio wybierałem między epoxem a dfi. Wybrałem epoxa i teraż żałuje, że to nie było dfi. Nie chce znowu popełnić błędu ;> Doradźcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś porównanie 1T vs 2T :?:

 

@sliter

 

GR na 1T slabo idzie proponuje 2T, trfc 127 / 2,2V / 4-5-4-12

www.egielda.com.pl

 

co do wyników w superpi... to nie jest wyznacznik wydajnośc i to RAZ.

a DWA - na 2T cierpi strasznie czas dostępu, który w K8 jest najważniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Nie wiem, jak u was, ale u mnie po sflashowaniu nowym BIOSem 1.2 zaczęły się robić freezy w grach. Podniosłem napięcie dla CPU na wyższe i teraz też się Far Cry zawiesił. Na 1.1 tego nie było.

 

Ten nowy BIOS będzie musiał być przeflashowany. Mam problem, przy defaultowych ustawieniach system nie startuje, a jak podkręcę procesor na 2.6 GHz to już tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A robiłeś porównanie 1T vs 2T :?:

 

@sliter

 

GR na 1T slabo idzie proponuje 2T, trfc 127 / 2,2V / 4-5-4-12

Dołączona grafika

Czy screen wszystko wyjaśnia ?

PS. Mam nadzieję, że tak :P

 

 

Edit:Screen

 

Edit2: trfc 127 tak ustawilem :|

Edytowane przez sliter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.egielda.com.pl

 

co do wyników w superpi... to nie jest wyznacznik wydajnośc i to RAZ.

a DWA - na 2T cierpi strasznie czas dostępu, który w K8 jest najważniejszy.

Na egieldzie bylo porownanie 1T vs 2T ale na 754 z DDR1 gdzie roznica jest całkiem spora ale w przypadku AM2 z DDR2 jakoś nie widze większej różnicy i generalnie zgadzam się w tym co napisali podobnie troszke wyżej. pff

 

Chyba że przeoczyłem testy na platformie am2... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyników w superpi... to nie jest wyznacznik wydajnośc i to RAZ.

a DWA - na 2T cierpi strasznie czas dostępu, który w K8 jest najważniejszy.

O ile można wierzyć pomiarom czasu dostępu z Everesta to wyglądają u mnie następująco:

3-4-4-8 1T 640MHz - 53.1 ns

4-4-4-12 2T 818MHz - 47.8 ns

Co do różnicy 1T/2T to była ona wyraźna jak testowałem na Venice s939 z DDR, w przypadku Brisbane'a i DDR2 jest można powiedzieć pomijalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

W ogóle tego nie używam, mam podłączony wentylator CPU pod System Fan i automatycznie mi zmniejsza obroty na 1200 rpm. Jak dam na CPU Fan to mam max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tego nie używam, mam podłączony wentylator CPU pod System Fan i automatycznie mi zmniejsza obroty na 1200 rpm. Jak dam na CPU Fan to mam max.

w takim razie używasz tylko o tym nie wiesz ;)

żeby działał na złączu CPU FAN musisz mieć czteropinowy wentylator, natomiast na SYS FAN wystarczy 3 pinowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Do CPU Fan podepniesz i 3-pinowy, popatrz na złącze, 4-pin jest na samym skraju.

 

Co do FanEQ, owszem, używam, chociaż nie ustawiam obrotów, bo nie chce, żeby czasami procek nie padł przez temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do CPU Fan podepniesz i 3-pinowy, popatrz na złącze, 4-pin jest na samym skraju.

Zgadza się że podepniesz 3 pinowy do cpu fan, ale nie będziesz mógł regulować i tak obrotów bo trzeba podpiąć 4 pinowy z PWR

 

Za to na złączy Sys Fan możesz regulowac obroty 3 pinowego bo reguluję ono napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że podepniesz 3 pinowy do cpu fan, ale nie będziesz mógł regulować i tak obrotów bo trzeba podpiąć 4 pinowy z PWR

Za to na złączy Sys Fan możesz regulowac obroty 3 pinowego bo reguluję ono napięciem

bingo :) wcale nie pisałem, że nie można podłączyć 3 pinowego do CPU FAN

 

W ogóle tego nie używam, mam podłączony wentylator CPU pod System Fan i automatycznie mi zmniejsza obroty na 1200 rpm. Jak dam na CPU Fan to mam max.

zmniejsza obroty - czyli używasz ;)

 

 

Co do FanEQ, owszem, używam, chociaż nie ustawiam obrotów, bo nie chce, żeby czasami procek nie padł przez temperaturę.

to używasz czy nie używasz?? twierdzisz, że nie ale widać, że tak i twierdzisz, że tak ale nie ustawiasz więc chyba raczej używasz ;)

procek nie padnie tylko trzeba mądrze to ustawić, a można się cieszyć ciszą :)

przelookaj temat bo opisywałem jak można to sobie ładnie i szybko ustawić :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sam podjąć decyzję - masz dwa wątki z których można wiele wnioskować ale nikt za Ciebie tego nie zrobi ;) myślę, że tak jest dobrze bo unikamy zbędnej dyskusji jaka zatruwa wiele tematów :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba niewiele osób miało tutaj do czynienia z obiema płytami ;)

przelookaj forum abita - sporo było problemów z resztą serii KN9 - część z nich abit chyba rozwiązywał wymieniając płyty na nowsze egz. pozbawione pewnych anomalii ale wydaje mi się że bezpieczniej wziąć DFI jeśli doczytasz się że nie ma z nimi większych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f.e.a.r., niestety obie płyty mają swoje fochy... Ale ja obstaję przy DFI, nie będziesz żałował, a w Abicie może Ci się coś nie spodobać :wink:

 

Na DFI masz gwarancję solidnego i stabilnego układu zasilania CPU. Ustawień pamięci jest mniej niż w moim byłym Biostarze...

 

DFI i będziesz zadowolony, wyciśniesz wszystko z proca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

bingo :) wcale nie pisałem, że nie można podłączyć 3 pinowego do CPU FAN

zmniejsza obroty - czyli używasz ;)

to używasz czy nie używasz?? twierdzisz, że nie ale widać, że tak i twierdzisz, że tak ale nie ustawiasz więc chyba raczej używasz ;)

procek nie padnie tylko trzeba mądrze to ustawić, a można się cieszyć ciszą :)

przelookaj temat bo opisywałem jak można to sobie ładnie i szybko ustawić :idea:

Używaj FanEQ, przecież jest on domyślnie włączony w BIOSie, więc w czym problem? Tylko zostawiam jego ustawienia takie jakie są, bo 1200-1300 rpm jest optymalnym wynikiem jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

dymy, już mnie nie chwytaj za słówka :)

W każdym razie płytkę użytkuję już ponad miesiąc i jestem bardzo zadowolony, co Abit to Abit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tego nie używam, mam podłączony wentylator CPU pod System Fan i automatycznie mi zmniejsza obroty na 1200 rpm. Jak dam na CPU Fan to mam max.

tak napisałeś w odp. na post kurczaka - więc mamy niespojność wypowiedzi i tezę, iż dla CPU FAN nie działa :)

 

chciałem sprostować tylko tyle, że działa ale trzeba mieć 4-pinowy wentylek, a Ty jak najbardziej używasz FAN EQ tylko na innym złączu - polecam też moje porady co do ustawień (we wcześniejszych postach).

 

no offence ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Chodziło mi w tym wypadku oto, że jest FanEQ włączony, ale go nie używam - w sensie, że zostawiłem mu domyślne ustawienia i jak chodzi tak chodzi.

 

A tak przy okazji, jest jakaś przelotka z 3-pin na PWM (4-pin)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...