Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Dzisiaj tuz po 18 kurier przywiozl mi w koncu Brisbane+KN9 i jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem tej plytki, ale widze ze temp sa z d***, wiec pewno stary bios (nawet nie chcialo mi sie teraz robic restarta zeby sprawdzic)

 

Pytanie: da sie jakos flashowac bios nie korzystajac z floppa ? :wink:

Do ami jest programik, a do awarda nie widzialem ... nie chce mi sie nurkowac do kompa i podlaczac stacji tylko po to zeby sflashowac bios :mur:

 

Ps. Przeszukalem caly watek haslem 'bios' i nie znalazlem nic konkretnego :?

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz, ale skoro to i to łądnie idzie na tej płycie, to chyba wezmę te patrioty z myślą o łatwiejszej sprzedaży w późniejszym czasie, no i mają niby deklarowane ddr2 500. jeszcze się tylko wacham odn tego procesora do tej płyty, czy szukać brisbana czy kupić zwykłe x2 na 0,9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy szukać brisbana czy kupić zwykłe x2 na 0,9

:blink: bierz brisbane :)

Ja dalem 253zl za niego, a teraz w apollo sa po 247zl bodajze :)

 

Tansze, chlodniejsze, wiekszy potencjal oc :)

 

@Bezan - z tego co wiem to chyba kazda na NF4 obsluguje, ale fakt ze na stronie abita nic o NCQ nie widze ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

 

Dzisiaj tuz po 18 kurier przywiozl mi w koncu Brisbane+KN9 i jestem kolejnym szczesliwym posiadaczem tej plytki, ale widze ze temp sa z d***, wiec pewno stary bios (nawet nie chcialo mi sie teraz robic restarta zeby sprawdzic)

 

Pytanie: da sie jakos flashowac bios nie korzystajac z floppa ? :wink:

Do ami jest programik, a do awarda nie widzialem ... nie chce mi sie nurkowac do kompa i podlaczac stacji tylko po to zeby sflashowac bios :mur:

 

Ps. Przeszukalem caly watek haslem 'bios' i nie znalazlem nic konkretnego :?

ABIT Flash Menu lub z pod dosa awardflashem (z płyty startowej windy 98) i nie potzreba do tego flopa ? a co to flop jest haha ja nie mam od 2 lat w kompie i jest ok. Ja osobiście nagrywam sobie cd bootujący i na niego dogrywam wszystko z paczki z strony abita i flasciach!e pod dosem. Bo flash z windy zakonczyl sie juz mi na jedej sztuce smiercią i musiałem sie w hotflashe bawic :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yea

was? z tego co pamiętam egz. na 533 były nawet na D9

może coś więcej bo nie wiadomo o co Ci biega

No i co z tego, że na D9. To tak jak powiedzieć, że każda BMW to sportowe auto.

 

Owszem - to były D9, ale najgrosze z pojawiających się - NHLy.

Do 400 to one mogły pomarzyć, zeby dobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odrazu uprzedzam pytania o wyłączającego się kompa - czeka Cię wymiana zasilacza :)

to ja mam pytanko - problem opisałem już tutaj ale czy przyczyną wyłączania się komputera może też być grzejący się chipset na KN9? wg. kalkulatora pobór mocy nie powinien przekraczać 150W więc 400W Chieftec chyba nie wymięka ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no może i nie, ale 155PLN za 1GB 5-5-5-12 900MHz 2,2V bo tak teraz mam, to i tak nienajgorszy interes.

Wiesz, z DDR2 na AM2 to problem jest tego rodzaju, że płyty najzwyczajniej w świecie jak nie mają podanych gotowych timngów, które są luźne to mają niezłe problemy z WakeUpem.

 

Mój przykład - pamięci za całkiem niezłą kasę, można powiedzieć Topowe kiedyś po prostu po CCMosie nie wstają. Już nie mówiąc o tym, że pewnie potrafią zrobić z 530MHz Cl4, a robia marne 425MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak Wy to robicie ze wam dochodzi htt do 350 na KN( ja jakosd nie moge czy cos zle robie??

Timingi pamieci mam na auto aby ustawione na 400

 

jak cos to niech Ktoś na PM cosik napisze Okej

 

 

z góry THX!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest ok ale bios nie do końca rozpoznaje poprawnie mój procek eh :/ w everescie połowę informacji się nie wyświetla. Obecnie mojego athlona puściłem na 250x11MHz przy HTT4 i pamięciach ustawionych na 533. Chce trochę więcej wycisnąć, do ilu mogę podnieść rozsądnie napięcie ? standardowo 1.35V box cooler. I co jeszcze wypada ustawić aby więcej osiągnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze pozmieniałem i aktualnie jest 260x11=2860MHz ale musiałem o jedno oczko podnieść napięcie i teraz jest 1.375V. Przy 1.4V przechodzi super pi 8MB na 3GHz ale dalej nie stabilne więc pewnie trzeba podbić napięcie ale do ilu można tak w miarę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam :) trafić o.90nm który robi tyle co ten Twój jest dosyć ciężko, a z Bri te 2850 ma się jak w banku

 

Windsor!!

 

1.450v 3Ghz

screen z orthosa min. ~4h i wtedy mogę pogratulować ;)

 

to ja mam pytanko - problem opisałem już 2587622[/snapback]

Wiesz, z DDR2 na AM2 to problem jest tego rodzaju, że płyty najzwyczajniej w świecie jak nie mają podanych gotowych timngów, które są luźne to mają niezłe problemy z WakeUpem.

 

Mój przykład - pamięci za całkiem niezłą kasę, można powiedzieć Topowe kiedyś po prostu po CCMosie nie wstają. Już nie mówiąc o tym, że pewnie potrafią zrobić z 530MHz Cl4, a robia marne 425MHz.

to już nie płacz tylko kup sobie inne kostki - nie od dziś jesteś na forum i słowo "niekompatybilność" nie powinno być dla Ciebie novum. co do Kingstona - czy Ty musisz odrazu się oflagować jeśli nie poszło Ci z jakąś kostką? jak nie odpali Ci Twoje stare BMW to napiszesz na czole "BMW nie nadaje się do jeżdżenia"? ludzie mają Kingstony i całkiem dobrze sobie z nimi radzą - poszukaj sobie w sekcji o pamięciach. jest całkiem spora liczba pamięci tej marki i takie uogólniające antagonistyczne manifesty tymbardziej bez uzasadnienia wprowadzają niepotrzebne zamieszanie, nie sądzisz?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne antagoniczne teksty.

Z premedytacją napisałem, ze Kingstony nie nadają się do podkręcania z jednego banalnego powodu.

Każdy wie, że chodzi o pamięci nowe. Tam po prostu Kingston nic nie zrobił - NIC.

 

A Kingstona to cenię za produkty oparte o Winbondy. Sam w domu mam 4 kości 256 BH5/6.

KHX3000/3500 były wporządku. Ale nikt mi nie wciśnie, że 3200A 2x1GB były super. Do tego już nie mówię o segmencie VR DDR, gdzie nie stabilnych było z miejsca 2 paryh :lol:

 

Pozatym problem OC nie dotyczy tylko mnie. Każdego z nas pamięci na Intelu fruwały by wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne antagoniczne teksty.

Z premedytacją napisałem, ze Kingstony nie nadają się do podkręcania z jednego banalnego powodu.

Każdy wie, że chodzi o pamięci nowe. Tam po prostu Kingston nic nie zrobił - NIC.

 

A Kingstona to cenię za produkty oparte o Winbondy. Sam w domu mam 4 kości 256 BH5/6.

KHX3000/3500 były wporządku. Ale nikt mi nie wciśnie, że 3200A 2x1GB były super. Do tego już nie mówię o segmencie VR DDR, gdzie nie stabilnych było z miejsca 2 paryh :lol:

 

Pozatym problem OC nie dotyczy tylko mnie. Każdego z nas pamięci na Intelu fruwały by wyżej.

popatrz na mojego siga mam khx3200ak2 ^^

Robia ddr500 na 3-4-4-8 i 2.6v. Ta z [gluteus maximus] pamieci. (albo 2.5v nie wiem ile normal mial asrock,a sa na 2.6v standardowo)

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie narzekam :) trafić o.90nm który robi tyle co ten Twój jest dosyć ciężko, a z Bri te 2850 ma się jak w banku

No uwzgledniająć ze windsor może być 150MHz wolniej taktowany żeby uzyskac taką samą wydajność.

 

CZyli 2.7GHz windsor = 2.85GHz brisbane a 2.7 chyba kazde wyciągną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No uwzgledniająć ze windsor może być 150MHz wolniej taktowany żeby uzyskac taką samą wydajność.

 

CZyli 2.7GHz windsor = 2.85GHz brisbane a 2.7 chyba kazde wyciągną

ale raczej 3800+ :) a tu masz sporą szansę, że trafisz na taki 3600+ który robi ponad 3G :D

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na mojego siga mam khx3200ak2 ^^

Robia ddr500 na 3-4-4-8 i 2.6v. standardowo)

Moje (byłe) Value Ram 2x1GB @ 2.7V 24/7: http://img157.imageshack.us/my.php?image=spi32mow3.jpg

Narzekanie to podobno jednak narodowa cecha Polaków.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN to o czym piszesz to wina 'wspanialego' kontrolera amd a nie kingstona...

No to w takim razie AMD ma niesamowity rozrzut jakościowy, że dla jednych procesorów mozna zrobić 500MHz a dla innych już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale raczej 3800+ :) a tu masz sporą szansę, że trafisz na taki 3600+ który robi ponad 3G :D

3600+ windsor to to samo co 3800+ z mniejszą iloscią cachu, co ma to wspolnego z o/c?

 

Co do szans to jest ona taka jak trafisz na windsora który robi ponad 2.9GHz

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...