Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

RightMark CPU Clock Utility i problem załatwiony!

Nie do konca, bo bootuje z 1,4v a dopiero w windzie sie przestawia na dany v. z rmc, w sumie maly szczegol, ale juz na starym abicie kv7 (soc. a) mialem mozliwosc zjechania v w biosie, wiec sie troche dziwie. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niko2003

Na ab9 to samo czasem miałem na pająka. Czasem musiałem dłużej przytrzymać śrubokręt, czasem pomagało clear cmos (bo miałem uszkodzoną pamięć i po wyłączeniu już nie chciał nawet zastartować). Próbuj clear cmos, przełóż mem do innego banku, trzymaj dłużej śrubokręt (nawet całą sekundę czy dwie), nawet spróbuj inny śrubokręt.

O dziwo po podpięciu do obudowy nie muszę przycisku dłużej przytrzymywać, jest ok.

 

Ale kicha, zrobiłem taki ruch na płyty Abit ab9 a ten abicik mnie tutaj tak w kulki robi. Jutro będe miał obudowę (pierwszy raz się z czymś takim spotkałem nie odpala).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem o co chodzi z tymi temperaturami... Na Brisbane 3600+ @ 2,6GHz 1,35V na Ninja w stresie i wszystkie wentyle na maxa (ninja, 12cm, 9cm) mam 60-65 stopni... chyba trochę za dużo... Ninja jest na Zalman STG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zainstalowałem to co mam w podpisie.....i brisbane 3600 @280 v.1,40 na pentagram 100cu w stresie 53-56 w idlle 37

Może pasta źle położona (nie wątpię w Twoje umiejętniości, ale róznie sie zdarza)

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kicha, zrobiłem taki ruch na płyty Abit ab9 a ten abicik mnie tutaj tak w kulki robi. Jutro będe miał obudowę (pierwszy raz się z czymś takim spotkałem nie odpala).

Już bez przesady, musi ruszyć w końcu śrubokrętem, a jak nie to sprawdziłbym jednak na innym zasilaczu, na pewno dobre piny zwierasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... u mnie pokazuje 60....

Czy zdejmował ktoś to chłodzenie Silent OTES ? Są na tym jakieś dziwne gabkowato-gumkowate płatki. Czy one lepiej przewodzą ciepło niż ich zdjęcie i nałożenie dobrej pasty? Może całkiem zdejmujecie to chłodzenie i stosujecie coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... u mnie pokazuje 60....

Czy zdejmował ktoś to chłodzenie Silent OTES ? Są na tym jakieś dziwne gabkowato-gumkowate płatki. Czy one lepiej przewodzą ciepło niż ich zdjęcie i nałożenie dobrej pasty? Może całkiem zdejmujecie to chłodzenie i stosujecie coś innego?

60.... to chyba na PWM a nie na chipsecie :P

 

Ja sobie sciagnełem te "gumki" posmarowalem STG1 i .......nic wrecz mi sie wydaje ze na PWM temp poszla troche do gory, wiec raczej nie warto.

 

AbitEq ma ustawione domyslnie dla chipsetu temp krytyczna 60st a PWM 100st. wiec luz chyba bo nawet na passywie tak mocno to sie chyba nie rozgrzeją

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady, musi ruszyć w końcu śrubokrętem, a jak nie to sprawdziłbym jednak na innym zasilaczu, na pewno dobre piny zwierasz?

 

No dobra pójdę i sprzedam tego Fortron 350 HNL i kupię lepszy. Ta zasiłka nie radzi sobie z dwomardzeniami? Poczekam na obudowy, a zasiłki nie mam skąd innej wziąć, chyba że...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pomyliłem się :) PWM na w granicach 60 stopni w stresie :)

DeyWies, zrobiłem właśnie wczoraj to samo i mam identyczne odczucie :) Może pasta musi się uleżeć, za mało/dużo jej dałem, albo z kolei ten biały materiał dookoła jest za gruby i nie styka się rdzeń z radiatorem tak jak powinien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

No dobra pójdę i sprzedam tego Fortron 350 HNL i kupię lepszy. Ta zasiłka nie radzi sobie z dwomardzeniami? Poczekam na obudowy, a zasiłki nie mam skąd innej wziąć, chyba że...

Moj MC 300GTF ciągnie to co w sigu i jest chłodny- wylatuje zimne powietrze i wentyl kręci się bardzo powoli, X2 kręcony na 3ghz przy 1.6v[; a 73gt 750/2ghz itd. Więc chyba nie zasilacz aczkolwiek warto go wymienić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, pomyliłem się :) PWM na w granicach 60 stopni w stresie :)

DeyWies, zrobiłem właśnie wczoraj to samo i mam identyczne odczucie :) Może pasta musi się uleżeć, za mało/dużo jej dałem, albo z kolei ten biały materiał dookoła jest za gruby i nie styka się rdzeń z radiatorem tak jak powinien?

Raczej nie bo inaczej radiatorek by tak nie parzył(u mie), gdybym wiedzial ze bedzie taki efekt to bym zostawijł jak jest.

u mnie przy hard o/c stress nie przekracza 70 wiec sie nie przejmuje:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Virus jaki ma sens podawanie tych danych? nawet nie podales jaką masz konfiguracje jaka buda i jak chłodzona.Z cyzm to porownac:p

W sumie racja ale jakoś ostatnio wszyscy pisza ile maja temp. na pwm to tak jakoś sobie skrobłem fotke.

A moje maleństwo to:

Antek X2 3800+@ 2700 mhz

2 x 1gb 800mhz d9gm

palit 7100

twardy 250 segate seria 10

palnik nec'a

na procku obecnie siedzi alpine 64 jutro zaloze ponownie zalmana

buda to tt soprano i 2 x 12 cm fanderek na 850 rpm + z boku 9 cm fander na 800 rpm

zasilka 530 wat z smiglem 12 na wolnych obrotach

;p no i mobo kn9 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myslalem ze na brisbane masz takie temperaturki :)

 

Ja nawet na 1.0ghz 1.1v (cnq) mam niby w idle 32stopnie, a rdzenie po 4stopnie :D

(bios 1.2, buda szefa, 2 wentylki z przodu, 2 z z tylu, 1 z boku)

*btw AUX czyli pwm w stresie mam ~50 stopni przy 2,9ghz 1.3v

 

Temperaturki sa wqrwiajace na tej plycie, ale poza tym szczegolem, dziwia mnie wasze mnogie posty z problemami ...

 

U mnie wszystko dziala bez najmniejszych problemow od kiedy przestawilem trfc na 127.5ns w obu bankach ...

(moge nawet bezproblemowo jezdzic clockgenem na bardzo wysokie htt - np. 3,25ghz/342htt)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przejście z niskiego trfc na 127.5ns powoduje jakiś spadek wydajności pamięci/systemu lub wzrost możliwości OC pamięci/proca?

Edytowane przez Bezan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co mi mozecie w kilku slowach napisac o modelu KN9 ? Myslalem, zeby wziac Foxconna z integra, ale zaciekawil mnie ten Abit, bo po 234zl chodzi, a to niezla cena. W sumie sporo sie o niej naczytalem, ale dopiero tutaj znalazlem informacje o jakichs problemach z uruchomieniem. Umnie komp jest caly czas wpiety w listwie i wogole jej nie wylaczam, bedzie git w takim wypadku ?? Jak z OC, ile HTT robia wasze plyty, czy nie ma problemow z pamieciami itp. Czytalem kilka ostatnich stron tematu, ale nic ciekawego tam nie znalazlem, wiec prosze poprostu o kilka slow o tej plycie :)

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale inni mówią ze zyskuje sie stabilnosc ale nie ma to wpłyu na wydajnosc.... jakos nie logiczne

Taka jest prawda. Na wydajności dużo nie straci, a na stabilności zyska. Jak memki zaczynają dopominac o V to zaczynamy od przestawienia trfc - potem dopiero w przypadku gdy nic nie dało podnosimy V. Przynajmniej ja tak robię.

 

Widze ze ta plyta nie ma gniazda LPT na tylnim panelu - jest moze na sledziu dostepny?

Zawsze możesz dokupić na PCI/przejściówkę z USB. Na płycie nie widziałem miejsca na podłączenie gniazda. A LPT nie ma, żeby mosfety się lepiej chłodziły :D

 

DziubekR1 to przeczytaj cały temat. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co mi mozecie w kilku slowach napisac o modelu KN9 ? Myslalem, zeby wziac Foxconna z integra, ale zaciekawil mnie ten Abit, bo po 234zl chodzi, a to niezla cena. W sumie sporo sie o niej naczytalem, ale dopiero tutaj znalazlem informacje o jakichs problemach z uruchomieniem. Umnie komp jest caly czas wpiety w listwie i wogole jej nie wylaczam, bedzie git w takim wypadku ?? Jak z OC, ile HTT robia wasze plyty, czy nie ma problemow z pamieciami itp. Czytalem kilka ostatnich stron tematu, ale nic ciekawego tam nie znalazlem, wiec prosze poprostu o kilka slow o tej plycie :)

Z gory dzieki

Jesli chodzi o pamiec to ja musialem ustawiac tylko trfc 127.5ns recznie bo na auto nie odpala - adata 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pamiec to ja musialem ustawiac tylko trfc 127.5ns recznie bo na auto nie odpala - adata 667

moej adaty odpalały się na atuo bez problemu - tylko problemem było odpalenie ich na 405MHz - ale po zmainei trfc działa :D

 

BTW jak są probemy z memkami to może odpalić 'tryb bezpieczny'? (Podczas startu Insert - odpalić chyba odpali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może napisze tak dla nowoodwiedzających i poczęści z zapytaniem czy to już wszsytko, czy ewentualnie cos zmienić na lepsze. Orthos 8 godz. i zero błędów.

Proc.3600 brisbane= x3 (888mhz HTlink) + 9,5 + 296 + 1,325v = 2812

Ram dual 667= 2T + trfc 127,5 (dwie szyny) + 4-4-4-12-19 + 1,9v = 402mhz

 

no włąśnie, co jeszce ? procka juz nie krece,bo po co mi wieksza temp. idle 39, stres 62 (orthos) przy zamkniętym oknie :) czyli warunki typowo jak latem. Chziałbym jedynie ziwekszyc ram, no i nie wiem czy zmieniac szyne pcie ze 100 na ile ??

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chziałbym jedynie ziwekszyc ram, no i nie wiem czy zmieniac szyne pcie ze 100 na ile ??

Nie ma po co krecic memek. Pamieci są tak wydajne jak mocno wykrecony jest procek. Dodatkowe MHz na pamieciach jedynie kosmetycznie zwiekszą ich wydajnosc ... nie wspominając ze prawdopodobnie bedziesz musiał podwyższyc timingi

 

szyna pcie hmm... nie bardzo widze sensu takiego zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...