Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

@Spookie - no to na 754 miales farta do dobrego kontrolera - ja nie moglem serio 180mhz przekroczyc na 3 kosciach :D

 

I na prawde wyczytalem takie opinie o 4x1GB w watkach o testach ddr2 i tanich pamieciach ddr2, ale moze ludzie kierowali sie stereotypami ... skoro ty masz 4x1GB i mowisz ze jest ok, to tylko sie cieszyc i miec nadzieje ze nie ma rozbieznosci w kontrolerach jak na 754 :wink:

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ! Mój pierwszy post na forum :D . W ciągu kilku dni bede składał kompa. Mam już płytke , oczywiście - ABIT KN9 + x2 3600 brisbane . Natomiast mam problem z wyborem pamięci do owej płytki

zastanawiam się czy brać :

 

KINGSTON DDR2 2048 MB / 667 (Dual 2 x 1024 MB), CL 5 za około 255 zł

 

czy też może lepiej dopłacic do:

 

OCZ 2GB DDR II 800 Special Ops Dual CL5 (2 x 1 GB) za około 370zl

 

Ewentualnie jakieś Geile

Pytam się w tym dziale gdyż chciałbym mieć pewnośc ze płyta jak i komp bez problemu się uruchomią za pierwszym razem, bez kombinacji w biosie ( jak narazie jestem całkmiem zielony w temacie kręcenia jak i większych kombinacji w biosie ) . Czy warto brać te OCZ ? czy w grach bedzie wielka róznica między tymi pamięciami? pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto brać te OCZ ? czy w grach bedzie wielka róznica między tymi pamięciami? pozdrawiam!

Ja w 3dmarku '03 mam roznice ~65pkt miedzy 284mhz cl3-3-3-9 CR1, a 405 (810) cl4-4-4-12 CR2;

w grach nie odczulem zadnej roznicy ...

Raczej OCZ. Specjalne to one nie sa, ale raczej je bym wybrał.

A ja uwazam ze nie ma sensu ... 115zl, to juz wolalbym przeznaczyc te pieniadze na upgrade karty graficznej ...

 

Kingstony 667 wstaja bez problemow na tej plycie :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Ewentualnie jakieś Geile(...)

Geile 800 CL 4 poniżej 400 zł Geil Ultra CL4. Hm, w sumiie widze że w końcu DDR2 w jakiś ludzkich cenach są. Co do KN9, to gdzie najtaniej kupić parkę z X2 3600+ 65nm? Bo ramy bede z allegro te Geile łykał, lub po prostu najtansze kupie jakie znajde. Na morele.net im się KN9 skończyło, widać że płyta idzie jak woda, Abit na nas zarabia, oj zarabia :D Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tottenkopf

Geile 800 CL 4 poniżej 400 zł Geil Ultra CL4. Hm, w sumiie widze że w końcu DDR2 w jakiś ludzkich cenach są. Co do KN9, to gdzie najtaniej kupić parkę z X2 3600+ 65nm? Bo ramy bede z allegro te Geile łykał, lub po prostu najtansze kupie jakie znajde. Na morele.net im się KN9 skończyło, widać że płyta idzie jak woda, Abit na nas zarabia, oj zarabia :D

www.skapiec.pl

www.ceneo.pl

 

tam kupisz najtaniej parke :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie czy mocno przegrzewający się zasilacz może być przyczyną wyskakiwania błędów w ORTHOSie ???? ( ma on 67*)

za od z gory dziekuje :)

POnawiam pytanie bo widze, ze nikt nie przeczytal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazniejsze sa napiecia a potem sie martw temperatura, bo kazdy zasilacz sie nagrzewa

Czy temperatura dochodząca do niespełna 70* C w zasialaczach jest normalna ?

A czy napicie 12,60 na lini 12 jest dopuszczalne ? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie dzisiaj pamiatkami na KN9 Ultra i spotkalo mnie male rozczarowanie... na Cl 5.5.5.18 940 wynik w marku 06 to 9503 a na Cl4.4.4.12 940 to zaledwie o 30pkt wiecej czyli 9533 :/ tez macie taki marny wzrost wydajnosci w porownaniu do Cl5?

Edytowane przez Man3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie dzisiaj pamiatkami na KN9 Ultra i spotkalo mnie male rozczarowanie... na Cl 5.5.5.18 940 wynik w marku 06 to 9503 a na Cl4.4.4.12 940 to zaledwie o 30pkt wiecej czyli 9533 :/ tez macie taki marny wzrost wydajnosci w porownaniu do Cl5?

Tak, tylko ze ja porownywalem na mniejszych taktach (to tylko kingstony) ale nawet miedzy cl3 a cl5 mam znikome roznice ... everest i sandra zgodnie twierdza ze im wyzsze takty procesora (albo htt - nawet nie sprawdzialem przy malym mnozniku) tym wyzsza przepustowosc pamieci, a timingi maja jakos male znaczenie ...

 

Oczywiscie moim zdaniem cos tu sie nie zgadza i raczej owe programy glupieja, bo wszyscy wiemy ze cl4 powinno byc znaczaco szybsze od cl5 przy takich samych taktach ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik HTT mam na 4,wiec jutro rano sprobuje ustawic na 5 wiec da mi to jakies 1170...zobaczymy,moze to cos da.Bo szczerze mowiac,to nie ma sensu ustawiac timingi na Cl4.4.4.12...nawet Everest widzi wzrost odczytu pamieci z 8650 na 8750...Troche dziwne,bo spodziewalem sie troche wiekszego wzrostu przepustowosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik HTT mam na 4,wiec jutro rano sprobuje ustawic na 5 wiec da mi to jakies 1170...zobaczymy,moze to cos da.

sprawdzilem u siebie - różnica między HTT 915 a 1220 w benchmarkach pamięci pomijalna, w 3dmark2001 ok 500 punktow czyli tez w granicach błedu. raczej niewiele daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj w koncu dostalem KN9 NForce4 :) Plytka ogolnie fajna, zara bede sie bawic w OC. Narazie chcialem sie dowiedziec, czy jest jakas mozliwosc zaktualizowania biosu plyty nie pod Dosem z dyskietki ?? Nie mam stacji dyskietek, wiec troche lipa, a bios nie jest najswiezszy. Ponoc nowy poprawia odczyt temperatury. Narazie mam taki odczyt:

Proc - 67C

Rdzen 1 - 18C

Rdzen 2 - 17C :)

Poza tym, jedna rzecz juz na wstepie mi sie nie spodobala. Trzy cewki kolo proca sa zalane jakas zywica, na bank zeby nie piszczaly. No ale niestety u mnie piszcza, nie moze jakos niewiadomo jak glosno, ale u mnie takie cos nie moze miec miejsca. Nie wie ktos moze, czy moge taka cewke dotknac palcem, zeby namierzyc ktora to piszczy ? Nic sie nie zjara ? :) No i czy mozna je jakos zakryc moze sylikonem, czy czyms takim, zeby je zakryc, a zeby mozna to bylo sciagnac ewentualnie jak by trzeba bylo plyte na gware oddac (mam nadzieje, ze nie bedzie trzeba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj z płyty flashmanu i kliknij update --skieruje Cię na stronę abita-- wybierz bios-- wybierz platformę, płytę, ściągnij 12-- rozpakuj --w flashmanu wciśnij przycisk i wskaż w tym folderze plik ---koniec

Nie wiem jak u Ciebie jest z internetem, ale zmieni się adres fizyczny płyty i ja musiałem powiadomić operatora aby chodził net (osiedlowe)

U mnie nic nie piszczy więc nie wypowiadam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, nowy bios smiga. Tempy zdecydowanie lepsze, aczkolwiek dalej podejrzane:

Proc - 40C (Stres - 56C)

Rdzen 1 - 16C (Stres - 36C)

Rdzen 2 - 19C (Stres - 35C)

To sa tempy z Everesta, CoreTemp pokazuje podobnie

Rdzen 1 - 17C

Rdzen 2 - 15C

 

Co o tym myslicie, mozna w to wierzyc ?

 

Jeszcze odnosnie tych piszczacych cewek. 3 cewki kolo proca sa zalane jakims szarym plastikiem, poza tymi trzema widzialem jeszcze 3 na plycie. Czy da sie cos z tym zrobic ?? Bo naprawde niechce mi sie odsylac plyty, bo zostane bez kompa, a taka opcja lipna jest. Probowalem je wszystkie dotykac gumka, zeby namierzyc ktora to, ale nie pomoglo. Macie jakies pomysly ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy płyta radzi sobie z DVD-RW na sata? Da sie Windows XP wgrac? Bo slyszałem, że starsze płyty mają problemy, a chciałbym sobie sprawić napęd na sata. Pozdro ;-) PS: Już prawie po maturkach, więc wkrótce zamawiam tą płyte + Athlona X2 3600+ :D

 

Jeszcze odnosnie tych piszczacych cewek. 3 cewki kolo proca sa zalane jakims szarym plastikiem, poza tymi trzema widzialem jeszcze 3 na plycie. Czy da sie cos z tym zrobic ?? Bo naprawde niechce mi sie odsylac plyty, bo zostane bez kompa, a taka opcja lipna jest. Probowalem je wszystkie dotykac gumka, zeby namierzyc ktora to, ale nie pomoglo. Macie jakies pomysly ?

Sam nie kąbinuj, bo jeszcze gware stracisz, trudno, bedziesz dwa tygodnie bez komputera, sam jestem uzaleźniony od niego od kilku lat i wiem jakie to straszne kompa nie mieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy płyta radzi sobie z DVD-RW na sata? Da sie Windows XP wgrac? Bo slyszałem, że starsze płyty mają problemy, a chciałbym sobie sprawić napęd na sata. Pozdro ;-) PS: Już prawie po maturkach, więc wkrótce zamawiam tą płyte + Athlona X2 3600+ :D

 

Sam nie kąbinuj, bo jeszcze gware stracisz, trudno, bedziesz dwa tygodnie bez komputera, sam jestem uzaleźniony od niego od kilku lat i wiem jakie to straszne kompa nie mieć :P

Ja mam samusnga 163a czy jakos tak i bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem kiedys ale...

 

Spotkal sie ktos z blędna sumą kontrolną po restarcie CMOSU?

Bateryjka sprawna.

Wchodzisz do biosu i robisz load default, potem save i restart, powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...