Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem już dlaczego mój proc wywalał błędy na standardowych ustawieniach :damage_wall: Przyczyną były pamięci goodram pro 900, płyta standardowo zasilała je napięciem 1,80, zoriętowałem się że jest za małe jak przeczytałem białą naklejkę na pamięciach 2-2,15V Po ustawieniu tego napięcia zniknęły błędy w grach oraz zwisy i restarty :D

Jakie mogę dać maksymalne i bezpieczne napięcie dla tych kostek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wtrącenia jeśli chodzi o ram. KN9 uwielbia kości ELPIDY :lol: MICRON'Y to jej wróg B)

No to będą się musiały ze sobą pogodzić bo nie mam zamiaru sprzedawać moim dobrych ramków :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymiany chłodzenia na chipsecie KN9. U mnie ten nędzny radiatorek na chipsecie jest piekielnie gorący (natomiast ten na mosfetach jest conajwyżej lekko ciepły). Czytałem wcześniej w wątku, że kilka osób również miało z tym problem. I chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ostatecznie zdecydował się wymienić ten radiator? Jak wygląda sprawa "odłączania" rurki cieplnej? Czy jej usunięcie jest "odwracalne" ? No i co zamontować na chipset? Oczywiście im niższy koszt wymiany tym lepiej, ale z drugiej strony, żeby ta wymiana przyniosła wymierne korzyści. Za wszelkie info z góry dzięki.

Jak słusznie zauważyłeś "pewne osoby miały z tym problem" ale zapewniam Cie że sam chipset z tym problemu nie miał ;)

 

Radiator ma byc gorący i to oznaka, że dobrze przylega i działa. Gdyby był chłodny znaczyłoby że jest źle zamontowany i wtedy byłby problem. Taka cecha nF4 że jest gorący i tyle.

Ja bym tego na Twoim miejscu nie zmieniał bo radiator spełnia swoją funkcje tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie mogę dać maksymalne i bezpieczne napięcie dla tych kostek?

Ja tam na moich OCZ'ach będę dawał bez ceregieli 2,3V jak bedzie potrzeba. A i mam pytanie, czym dokładnie jest to opuźnienie co się ustawia dla każdego banku pamieci osobno [te 105 127 czy jakos tak] oraz co to jest to pod napieciem gdzie można ustawić + i - kilka procent? Dodam, że te 2,8 GHz co miałem to nie full stable i teraz walcze znowu, żeby jednak full stable było - tym razem z memkami na CL5, CL4 sobie odpuszcze narazie a kiedyś sobie kupie takie co CL4 mają fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będą się musiały ze sobą pogodzić bo nie mam zamiaru sprzedawać moim dobrych ramków :-P

Hmm, chodzi o to że, elpidy mają większą wydajność niż microny na tych samych taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KN9-S nie jest żadnym nastepcą KN9! To jest ściema sprzedawcy a nawet powiedziałbym oszustwo!!!

Wersja z S była równolegle z całą serią chipsetu 5XX i nie jest żadnym następcą ani też czymś nowym!

 

Następcą KN9 jest AN52. Poczytaj sobie ten wątek i wątek o AN52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec którą płytę wybrać? bo mam mętlik :blink: kn9, kn9s czy AN52? :mur: bo sli mnie nie interesuje. a moze infinity?

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w stanie gdzieś jeszcze dorwac KN9 to jest bezapelacyjnie najlepsza.

AN52 jest nowa i na razie kiepsko wypada. Moze jakieś późniejsze biosy cos poprawią.

 

Sam jestem na etapie szukania dobrej płyty dla kumpla ale nie ma nic co by prezentowało jakośc KN9. Chyba że do mocnego procka, wtedy możliwości OC płyty są bez znaczenia.

Dobre płyty sa dośc drogie jak np AN9 32x Fatal1ty. Na CX3200 też wyboru za bardzo nie ma. Ogólnie to kiepsko z płytami teraz moim zdaniem. A to wszystko wina nieudanej serii chipsetów nVidii!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chodzi o to że, elpidy mają większą wydajność niż microny na tych samych taktach.

To jest błędne stwierdzenie :) . Zależy to od timingów alpha, które mogą być różnie zapisane u różnych producentów.

 

co możecie powiedzieć o tej wersji, jest równie dobra ja stara kn9?

 

http://allegro.pl/item217804579_abit_kn9_s...ata2_pci_e.html

Dobra płyta, ale bez wysokiego OC. No i nie warto brać samej "S". Tylko najwyższy model (ale to zależy od tego do czego Ci jest płyta potrzebna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wtrącenia jeśli chodzi o ram. KN9 uwielbia kości ELPIDY :lol: MICRON'Y to jej wróg B)

Potwierdzam! Moje Kingstony 667MHz latają bez problemu na 900MHz 4-4-4-12 przy 2,1V i to nie jest ich kres możliwości. Oczywiście wszystkie testy przechodzą bez problemu i nie ma żadnych zwiech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ta cena 309zl to juz troche przegieli...

teraz cena będzie szła do góry, pamiętasz sytuacje z Dual Sata 2? B)

a generalnie ten"następca KN9" taki trochę jak by okrojony?

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

teraz cena będzie szła do góry, pamiętasz sytuacje z Dual Sata 2? B)

No jasne. Pamietam to. Kupowalo sie plyte za ~150zl sprzedawalo za 300 :lol: Z naszym abitem bedzie tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz cena będzie szła do góry, pamiętasz sytuacje z Dual Sata 2? B)

a generalnie ten"następca KN9" taki trochę jak by okrojony?

Z NF7 było podobnie, z tym, że AN7 dawała radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz cena będzie szła do góry, pamiętasz sytuacje z Dual Sata 2? B)

a generalnie ten"następca KN9" taki trochę jak by okrojony?

dlaczego okrojony ? piszesz o an52 czy 52s ? bo ta z S jest całkiem spoko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze AN52 sie wyrobia w miare wydawania nowszych biosow (tak to bylo z KN9). Znaczy raczej to mam taka nadzieje :D

Szkoda, ze AN52 nie ma juz takiego chlodzenia ;/ Nadzieje robi model AN52S http://img2.zol.com.cn/product/11/713/ceP3VJ17BUd5g.jpg + nowe biosy, poczekamy zobaczymy.

P.S. Czy tylko mnie zdziwil powrot do interfejsu COM w AN52 ???

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie w sporej liczbie mobo z nazwami 5xx sa na pokladzie zwykle NF4 Ultra z lepsza dzwiekowka albo sieciowka, poczytajcie o innych mobo na 520. Sporo osob pisze ze po zdjeciu radiatora z czipsetu ukazuje sie ich oczom NF4 Ultra :blink:

 

Ja bym sugerowal poczekac na testy AN52S i zobaczyc na jakim czipie jest naprawde i co potrafi.

A 2 kwestia, to wersja z "S" wyglada inaczej od biednej wersji AN52 bez "S".

 

Obecnie problemem jest to, ze KN9 sa juz prawie ze niedostepne, a AN52S jeszcze u nas nie ma :D

 

AN52

 

Dołączona grafika

 

AN52S

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się laminat tej AN52 :D tylko chłodzenie strasznie mizerne w tym wypadku. Ska lepsza ale brzydsza ;) No i po cholere ten COM?!

 

Szkoda że na CX3200 nic od Abita nie ma.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Eee nie podoba mi sie ta An52.. Chlodzenie na nb z doopy. Brak silent Otes'a i mosfety "gołe". A port com jeszcze bardziej szpeci ta plyte :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...