Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Nic bo bios jest ale nikt nie sprawdził, chwilowo nie posiadam kn9 ale.......;] a dokładnie KN9-Ultra, KN9 SLI, KN9-S bo na bazie tego biosa do tych mobo jest ten mod.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy KN9,

 

mam pytanko do was - jaki zestaw 2x2Gb byłby ok do naszej płyty? Obecnie jadę na 2 letnich Kingstonach 2x1Gb (jeżeli dobrze pamiętam są to Elpidy). Co teraz kupić by OC nie spadło? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę KN9, X2, ram Ocz, graf 1950pro Asusa.

Problem jest taki - niedawno chciałem sprawdzić inną kartę graf, wyjąłem swoją, wsadziłem radka 3650, odpaliłem, zobaczyłem, że startuje, więc od razu wyłączyłem kompa. Wsadziłem swojego 1950. Odpalam. Nic. Nie startuje. Wyjąłem, podłączyłem jeszcze raz - nie idzie. Clear cmos. Poszło. Ok pomyślałem - działa. Tylko, ze teraz za każdym razem przed włączeniem muszę robić clear cmos, bo inaczej nie wystartuje. Jak próbuje wejść do biosu i zapisać ustawienia - mam czarny ekran. Co się stało? Teraz zmodyfikowałem bios na najnowszy, nic, dalej to samo. Robiłem też żonglerkę kostkami pamięci, z innym zasilaczem próbowałem, z inną kartą graficzną też. Wszystko na nic. Co tu jeszcze można spróbować? Doradzcie proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gwarancji było na KN9? 2 lata? 3? Bo moja właśnie odeszła do krainy stabilnych napięć i miłego chłodzenia...

Wymieniłem proca, pamięć, grafę a ta ani bipnie. Wiatraki się tylko kręcą i nic więcej. Można to jakoś jeszcze dokładniej w domowych warunkach zdiagnozować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gwarancji było na KN9? 2 lata? 3? Bo moja właśnie odeszła do krainy stabilnych napięć i miłego chłodzenia...

Wymieniłem proca, pamięć, grafę a ta ani bipnie. Wiatraki się tylko kręcą i nic więcej. Można to jakoś jeszcze dokładniej w domowych warunkach zdiagnozować?

24 miechy w esc.pl. Minelo mi akurat w kwietniu... Nowemu wlasc. spalila sie zintegrowana sieciowka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 miechy w esc.pl. Minelo mi akurat w kwietniu... Nowemu wlasc. spalila sie zintegrowana sieciowka...

No to circa miesiąc mam w plecy :)

Od pewnego czasu i tak planowałem upgrade więc po prostu zrobię go teraz. No i stówka z ewentualnej sprzedaży w plecy. Mówi się trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Pytanie troche nie z tej planety. Chcialem na Linuxie zmieniac mnoznik procesora w zaleznosci od obciazenia. Jednak cos jest nie tak:

dobo@dobo:~$ dmesg | grep k8[	4.826700] powernow-k8: Found 1 AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3600+ processors (2 cpu cores) (version 2.20.00)[	4.826722] [Firmware Bug]: powernow-k8: Your BIOS does not provide ACPI _PSS objects in a way that Linux understands. Please report this to the Linux ACPI maintainers and complain to your BIOS vendor.[	4.826795] [Firmware Bug]: powernow-k8: Your BIOS does not provide ACPI _PSS objects in a way that Linux understands. Please report this to the Linux ACPI maintainers and complain to your BIOS vendor.
Czy wiecie jaka wersja biosu moze pomoc? Troszke sie naczytalem tutaj, ze roznie jest z tymi biosami. Ponoc najstabilniejszy jest 1.2 (ktorego akutalnie uzywam). Ktos moze chociaz napisac opinie o innych biosach? Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile gwarancji było na KN9? 2 lata? 3? Bo moja właśnie odeszła do krainy stabilnych napięć i miłego chłodzenia...

Wymieniłem proca, pamięć, grafę a ta ani bipnie. Wiatraki się tylko kręcą i nic więcej. Można to jakoś jeszcze dokładniej w domowych warunkach zdiagnozować?

Może wcale nie padła, a po prostu ma "focha". Ja bym wszystko dla pewności kilkanaście razy posprawdzał i ewentualnie spróbował uruchomić na innym procesorze/innymi kostkami ram :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wcale nie padła, a po prostu ma "focha". Ja bym wszystko dla pewności kilkanaście razy posprawdzał i ewentualnie spróbował uruchomić na innym procesorze/innymi kostkami ram :P

Nie, no spoko. Zabrałem wszystko do roboty, sprawdzałem na różnych podzespołach. Ani zipnie. Leży teraz w pudle, muszę się zmobilizować i wystawić na Allegro trupka i resztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem jak kolega wyżej.

Wgrywałem bios do karty Graficznej i niby wszystko ok reset i komp nie wstał. Nic a nic, dopiero jak na zasilaczu wyłączyłem zasilanie i włączyłem to komputer się uruchomił lecz nie wyświetla obrazu.

Wcześniej też wgrywałem biosy do innych kart ale nie było takich problemów.

 

Inne karty nie działają.

Inny procesor nie działa mój działa.

Speaker się nie odzywa.

Pamięci działają na innym kompie.

Bateria wyciągana reset ustawień cmos był.

Karta PCI też nie działa.

Nie mam już pomysłu co zrobić jest jeszcze jakaś szansa uratowania płyty ?

Możliwe to, że tak w taki dziwny sposób się uszkodziła, że nie wyświetla obrazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem jak kolega wyżej.

Wgrywałem bios do karty Graficznej i niby wszystko ok reset i komp nie wstał. Nic a nic, dopiero jak na zasilaczu wyłączyłem zasilanie i włączyłem to komputer się uruchomił lecz nie wyświetla obrazu.

Wcześniej też wgrywałem biosy do innych kart ale nie było takich problemów.

 

Inne karty nie działają.

Inny procesor nie działa mój działa.

Speaker się nie odzywa.

Pamięci działają na innym kompie.

Bateria wyciągana reset ustawień cmos był.

Karta PCI też nie działa.

Nie mam już pomysłu co zrobić jest jeszcze jakaś szansa uratowania płyty ?

Możliwe to, że tak w taki dziwny sposób się uszkodziła, że nie wyświetla obrazu ?

I ty chciales sie zamienic na plyty glowne ze mna ? Myslales ze glupiego znalazłes?

ze ci wysle mobo pierwszy a ty sobie sprawdzisz czy ci komp odpala?

buhahaa. Ale mnie rozwaililes w teh chwili.

Przypominasz juz sobie ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem wczoraj powyższy ram do swojego komputera na płycie Abit KN9 i już są problemy:/

Otóż łącznie włożonych jest 4GB pamięci a wykrywa mi pod winda tylko 2GB (wiem ze win xp ma ograniczenia do 3,25GB) próbowałem już restartu biosu, przeinstalowania sterowników od pł.gł.

W BIOSIE też wykrywa mi tylko połowę z rzeczywistej pamięci. <_<

 

DANE TECHNICZNE:

Kod Producenta KVR667D2N5K2/2GB

 

Typ pamięci DIMM (SDRAM-DDR2, 1.8V)

 

Pojemność pamięci 2 GB

 

Dual / Quad Nie

 

Maks. częstotliwość pracy 800 MHz

 

Opóźnienie CAS 5 (CL5)

 

Standart DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak, jakby płyta nie widziała jednej kości (połowa wsadzonej pamięci, brak duala). Przełóż pamięci do innych slotów, jeśli masz i/lub sprawdź kości pojedynczo. Albo jedna kość, albo jeden slot walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak, jakby płyta nie widziała jednej kości (połowa wsadzonej pamięci, brak duala). Przełóż pamięci do innych slotów, jeśli masz i/lub sprawdź kości pojedynczo. Albo jedna kość, albo jeden slot walnięty.

Sprawdzałem włożę 1 kość (2GB) widzi tylko 1GB włożę 2x2GB widzi 2GB wniosek z tego taki ze widzi połowę z kości, przekładałem po wszystkich slotach. Wcześniej miałem 1GB GoodRama widziało całość a teraz są problemy. :angry:

 

Co ciekawe po podłączeniu dwóch wykrywa mi to jako układ DUAL ale tak jak pisałem bierze 1/2 pojemności pamięci

 

Jak sprawdzić czy kość aby na pewno jest pojemności 2GB?? bo po naklejce wszystkiego można się spodziewać....

Edytowane przez drag0n666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kilka pytanek do Abita KN9 - będę miał tą płytkę za 3 dni i chciałbym się teoretycznie przygotować..

1. Czy zmienialiście bios spod windowsa na systemie win7 64 bit?czy spod dosa?

2. jaka obecnie wersja biosu jest najlepsza?

3. czy zmieniając pstę pod NB lepiej jest demontować całość chłodzenia czy tak jak pokazane w 1 poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...