Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zabawię się w archeologa i odkopię temat Abita KN9, mam problem z dyskiem samsunga HD502HJ. Otóż po restarcie kompa bios nie widzi tego dysku (a właściwie dwóch bo tyle nowych kupilem). Trzeba zrobić shutdown i potem jest ok. Nie jest to problem krytyczny ale czasem trzeba zrobić restart. Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Zaznaczam, że podłączony w tym czasie starszy dysk samsunga działa cały czas bez problemu. Przećwiczyłem zmianę kabli, kontrolerów sata, zworek (choć to chyba w tym wypadku nie ma znaczenia). BIOS to 1.2, wolałbym nie zmieniać na 1.3 - przerabiałem to już kiedyś i szybko wracałem na 1.2 bo komp zaczął wariować (restarty, niedziałające usb itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem z KN9 - czasami nie bootuje za 1 razem - wydaje jakis odgłos brzęczykiem którego nie potrafię zinterpretować, następnie wentylatory zwalniają - zapewne włącza się regulacja, obraz na monitorze się nie pojawia. Za drugim razem bootuje bz mrugnięcia. Co gorsza jeśli zaskoczy za 1 razem, zwykle po zalogowaniu do systemu obraz znika i uruchamia sie ponownie. Na poprzedniej mobo tego nie było, na 8600GT problem występuje. Bez OC problem też nie występował. O co może chodzić?

 

Mam też inne pyt - regulacja smartfana z łącza 3 pin nie działa poprawnie - nie da się wybrać opcji 30% jako minimum a jedynie 40%. Minimalne obroty fana są wtedy równe wartości RPM którą speedfan ustawia dla 50%. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z podkręceniem mojego sprzętu,posiadam płytę abit kn9 procek athlon 64 3600 brisbane chłodzenie north ufo cały miedziany na pascie arctic...cos tam(chyba tak to się pisze) pamięci 2x1024 A-Data zasilacz pentagram 450 watt karta grafiki geforce 8500 gt palit,sprzęt został kupiony od użytkownika z tego forum jakieś nie całe 2 lata temu.

Po zakupie sprzętu podkręciłem go do 2800 MHz i cały czas tak chodził,aż tak postanowiłem teraz wycisnąć z niego więcej i udało mi się go podkręcić do nie całe 3 GHz i testowałem stabilność orthosem przez 2,5 godz nie wywalił żadnego błedu na tych ustawieniach w biosie przy wyłączonym C'N'Q:

-313 MHz ~1,325V

-mnożnik 9,5

-pamięci 533 5-5-5-18 ~2,1V

-banki pamięci trfc 195 ns

 

wtedy chciałem zobaczyć ile da radę jeszcze i dałem mu powyżej 3 giga i testowałem stabilność ale wywalił blue screena i od tego momentu gdy chce mu dać te ustawienia co wyżej w ogóle sie nie załącza i winda głupieje(posiadam windows 7 32 bit)musiałem mu zrobić Clear Cmoc i wrócić do ustawień bez podkręcania i uruchomić naprawę systemu z płyty.Teraz chodzi na nie całych 2700 MHz ale...to mało.Oto scrreny:

 

Co tam poprzestawiać w biosie żeby przynajmniej wrócić do tych nie całych 3 giga?

post-182798-060237400 1278694030_thumb.jpg

post-182798-006201500 1278694047_thumb.jpg

post-182798-012410300 1278694062_thumb.jpg

post-182798-062484900 1278694112_thumb.jpg

post-182798-082188100 1278694126_thumb.jpg

post-182798-030781500 1278694146_thumb.jpg

Edytowane przez duzy25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale musisz..

 

a mozecie co polecic? chcialem abita ale pod tego procka to abita widze ze nie kupie dzieki temu porownaniu od stivo... problem w tym tez ze kupilem ram ddr2 do kn9 tez a am3 plus ddr2 to wyboru wielkiego niema. asus, gigabyte i msi.. z czego wzystkie prawei micro atx.. i szału niema. (mowie o allegro).

Edytowane przez tenzwykly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z tego, że robiłem mały porządek i musiałem ściągnąć nowe driverki podzielę się spostrzeżeniami.

trzeba troszkę poklikać aby wygrzebać coś w miarę świeżego pod platformę nForce4.

do tej pory zawsze miałem okresowe problemy z podnoszeniem się sieciówki po starcie Visty.

tym razem skorzystałem z niemieckich paczek made by Fernando 1:

 

Win7/Vista: Optimized nForce Driver Packs • nForcersHQ.com

 

i problemy z sieciówką zniknęły :)

 

wrzucam na megaupload gdyby przypadkiem mirrory ze strony Fernando zniknęły ;)

 

nForce4 32bit drivers 2010

nForce4 64bit drivers 2010

 

(może warto te linki wrzucić w pierwszy post wątku?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stery z Win7 64bit domyślne załatwiały sprawę i wszystko hulało jak ta lala..Jak będę się bardzo nudził to może zainstaluję i porównam wydajność, jednak moim głównym problemem z tą płytą jest problem ze wstawaniem po OC - zwykle za 1 razem się nie udaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam jak w temacie PC-a na tej płycie,no ma już parę latek ten sprzęcik ale działa.Chcę prosić o poradę, jak go zmodernizować i czy w ogóle warto.Grafę mam 7300GT,co na obecną chwilę to zabytek,mało pamięci-512Mb.Athlona 64 +3500.Nie gram,przeważnie filmy.Mam dwie opcje-albo zmodernizować to to, albo zakup Intel DH57JG iH57 oraz i3.Wiem,że to drugie to większy wydatek dlatego chciałem się poradzić względem osiągnięcia wydajności a kosztami.Co bardziej wyjdzie na plus.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę policzyć ile masz kasy i zerknąć w zestawy zalecane i uderzyć w dział co kupić. Opłacalność zostawania na tej platformie którą masz jest obecnie znikoma - jeśli masz naprawdę mało kasy możesz myśleć o używanych częściach i polowaniu na allegro - tylko wtedy pozostanie na tej płycie ma sens. Do filmów musisz zmienić grafę przy tej mobo - zmieniając zestaw na np. AM3 możesz wybrać płytę z wydajną integrą która spokojnie styknie do filmów w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.Nie chodzi tak całkowicie o kasę,ale sakwy bez dna również nie mam :wink: Chodzi mi tylko o to czy warto to to ulepszać.Fakt faktem brakuje mi sprzętu do HD.W owym czasie DVD było na topie i do tego wystarczał.I zdaję sobie sprawę,że wiele z tego nie wycisnę.Chciałbym tylko jeszcze jedno pytanie zadać,choć to nie ten temat,ale nie będę zakładał nowego.chodzi o wybór płyty.Z tego co poczytałem wybór padł na coś z H57 Intela oraz proc i3.Zintegrowana grafa,odpada koszt,który można dołożyć do lepszej płyty.I właśnie pytanie jakiej?Uprzedzając pytanie-nie gram.Natomiast jakość dżwieku ma dla mnie większe znaczenie.Czy wybór płyty z możliwością rozszerzenia jej o kartę dżwiękową jest dobrym rozwiązaniem.Jakim modelem warto się zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W doborze płyty pod Intela nie pomogę. Co od zostawania na tym sprzęcie - sprzedaj płytę póki jest coś warta. Rozważ jakiegoś Athlona/Phenoma II - Core i3 nie wydaje mi się potrzebny do zastosowań, które podałeś. Moim zdaniem najtańszy z zestawów polecanych spokojnie obleci. Wiem, że polecane płyty Asrocka pod AM3 mają przyzwoity kodek audio - ale lepiej sam doczytaj. Zresztą - jak Cię nie zadowoli - no problem dokupić dźwiękówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś siadły porty usb w KN9 to niech dotknie palcem chipsetu płyty ,powinny "ożyć", ja tak miałem, Mostek był wygrzewany hot airem ale problem po 3 miesiącach powrócił ale można to rozwiązać tak że plastikowe bolce trzymające radiator zastępuje się śrubkami tak żeby go trochę docisnęły i porty usb śmigają aż miło.A najlepiej zamienić ten radiator fabryczny który się nie wyrabia i jest tak gorący że aż parzy jakimś większym z wiatrakiem. Udało mi się podrasować na tej płytcie athlona x2 5000+ (2,6ghz brisbane) @ 3,25ghz (fsb 250),napięcie 1,375. Z procesora mam zdjęte IHS (blaszkę), także rdzeń styka się bezpośrednio z radiatorem (scythe mugen 2). Wydajność athlona 6400+ przy poborze prądu około 80W a nie 125W jak przy windsorze Temperatura w spoczynku 35'C w stresie 45'C

 

Jeśli chodzi o rzekomo wadliwy miernik temperatury na płytcie to jest to bajka, miałem ten sam problem ,temperatura sięgała 70-80 stopni ,beeper wył i myślałem że rzeczywiście jest zepsuty ale zdjęcie IHS z procesora załatwiło sprawę.

Edytowane przez enceladus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rzekomo wadliwy miernik temperatury na płytcie to jest to bajka, miałem ten sam problem ,temperatura sięgała 70-80 stopni ,beeper wył i myślałem że rzeczywiście jest zepsuty ale zdjęcie IHS z procesora załatwiło sprawę.

 

Żadna bajka, mam podpięty czujnik od panelu i widzę jakie kosmiczne wartości w porównaniu z nim podaje płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odkopie temat. Panowie, Panie mam problem, przez złe odczyty temperatury płyta wyje jak szalona. Doszedłem do wniosku że jedynym rozwiązaniem jest unicestwienie beepera, buzzera czy jak tam się to nazywa (takie co robi beep jak włączacie komputery). Niestety mam problem z lokalizacją. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny,

jak wiemy wszyscy procesory brisbane i KN9 mają problemy z temperaturą.

 

Mój procesor na 1,25V dochodzi bez problemu do 2,7GHz (stabilne).

1,3V dało mi już 3GHz

 

Wd. płyty temperatury na procesorze dochodzą do ~120oC co powoduje wyłączenie komputera (bez możliwości wyłączenia tej funkcji przez bios).

 

Bios jest najnowszy. Nie zależy mi na tym aby temperatura była poprawna (mam bardzo dobre chłodzenie, miedź i HeatPipe'y od Thermalthake'a), chce aby była wskazywana źle w druga stronę (wiem że niektórym pokazywało się 0 stopni).

 

Czy ktoś z was spotkał się z biosem który zaniża temperaturę ? Może jakiś z przed wprowadzenia supportu dla brisbane ?

 

ps. W biosie jest funkcja która odpowiada za wyłączanie komputera (max to 100oC) jest ona wyłączona

 

 

W SKRÓCIE -> Na którym biosie KN9 z Brisbane podawała zaniżone temperatury ?

 

Obecnie po 2h testuje bios nr 12. Problem pozostał. Aczkolwiek zauważyłem że procesor dochodzi do 130 stopni i zaczyna pokazywać ujemne temperatury np. -127 potem -125.

 

Obecnie zmniejszyłem napięcie do 1.2 @ 2.5gHz, z niewiadomych mi przyczyn speedfan zaczął liczyć temperaturę od -120 paru stopni i obecnie mam 19.

 

Nie wiem co jest grane. Jest potencjał OC ale nie mogę go wykorzystać przez jakiś miernik temperatury.

 

Obecnie 23oC, powinien być już reset zakładając że liczył od -130 to ma już 150 parę stopni, brak resetu.

 

WSZYSTKO ROZGRZEWAM SP2004 ORAZ 2 FILMY NA YT W 1080P DAJĄ MI CIĄGŁE 100% WYKOZYSTANIA

Edytowane przez modlin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to u mnie Vista Business chodziła i instalowała się bez problemu, ale po płycie pozostała mi tylko pamięć ;) Pewnie sprawdziłeś już BIOS (tryb AHCI lub coś podobne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do kupna dysku SSD Crucial M4 i zastanawiam się czy ta płyta KN9 posiada tryb pracy AHCI?. W biosie opcji zmiany trybu pracy dysku w AHCI nie znalazłem...

Edytowane przez Kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odkopuję stary temat ale poszukuję BIOSu do Abit KN9. Wersja chyba obojętnie od 11 w górę. Szukam usilnie i nie mogę znaleźć, bo wszystkie stronki nie hostują plików tylko odsyłają do wymarłych linków Abit'a. Mogłaby mi jakaś życzliwa dusza podesłać na mail sentibm@o2.pl lub wrzucić online i zapodać link? Zaraz jeszcze dalej sam poszukam, jak znajdę to zapodam linkiem. Może nawet ten temat taki link już zawiera, cóż 80 stron do przeglądu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...