Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś z was juz tą płytę??

Interesuje mnie czy dobrze współpracuje z pamięciami GEIL Ultra DDR2 800 MGz CL4??

nie wiem czy dobzre z geilami ale z d9 znaczy sie z micronami d9 nie ma problemu ja testowałem na teemach i g skillach i crucialach na d9 i wszystko oki szło ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta idzie cały czas i dojsc nie moze

juz 2 tygodnie czekam zobaczymy co to jest jak dojdzie

idzie tyle czasu ???

a co zamówiłeś wersję na nf4u ??

czy ktoś coś na temat jakiegoś modowanego biosa wie do tej mobo /? i ponoć coś o jakimś beta 1,2 słyszałem ale nie ma go nigdzie ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Moja plyta idzie cały czas i dojsc nie moze

juz 2 tygodnie czekam zobaczymy co to jest jak dojdzie

Kupiles w PCProjekt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tak w PC Projekt a co cos wiesz o tym??

 

Heh...tak myslalem. Bedziesz naprawde dlugo czekal...

Na labie bylo o tym...to jest sklep z niezbyt dobra opinia. Nie wiem czy robia waly ale ten czas oczekiwania jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...tak myslalem. Bedziesz naprawde dlugo czekal...

Na labie bylo o tym...to jest sklep z niezbyt dobra opinia. Nie wiem czy robia waly ale ten czas oczekiwania jest inny.

 

czekam juz 2 tygodnie słuchaj podaj mi linka do tego tematu na labie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-9 i została popełniona recenzja.

Nareszcie ktoś przetestował.

 

Szkoda, że DFi ma tyle samo punktów co ten Abit.

 

Przeca można Zalmana kupić i jakąś Akase tak jak ja mam (koszt no niestety 35 złotych), ale jest cisza....

 

 

EDIT

Tak faktycznie, teraz zrozumiałem ocenę na egieldzie. Fakt DFI wtedy kosztuje juz 375 zlotych

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie pamiątki polecacie do KN9 na NV4 bo się chce przesiąść i nie czaje zbytnio o co chodzi z tymi 667 megahercami i jak to się liczy.

Leć do działu co kupić. Kup najszybsze z jak jamnniejszymi latencjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i płytka już w drodze.Ciekawe jak będzie śmigać.Oby co najmniej tak samo jak obecny Abicik.

A czy odnośnie duala,czy ma ktoś dwie kostki tak zapuszczone,ale nie są to te same kości i czy nie ma z tym kłopotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i płytka już w drodze.Ciekawe jak będzie śmigać.Oby co najmniej tak samo jak obecny Abicik.

A czy odnośnie duala,czy ma ktoś dwie kostki tak zapuszczone,ale nie są to te same kości i czy nie ma z tym kłopotów?

Nie będzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie problemów

No i jest problem.A więc HTT max to 235 tyle.Jak dam więcej to monitor jest czarny a głośniczek piszczy-jeden długi i tak bez przerwy.

Przytrzymam reset i się włacza.Zdeka mnie to załamało no ale licze na kolegów że coś pomogą.Może to być przez ram,mimo że dałem go na 400Mhz?Teraz śmigam na 1840Mhz_8x_HTT230_HT920.

 

I jeszcze jedno,a mianiowicie przy HTT 200 HT mam ustawione na x4,a gdy dam x5 to czarny monitor i nic się nie dzieje.Pomaga tylko reset biosu.Przy takim ustawieniu HT ma 800 a powinno mieć 1000.Co jest grane z tym.Wcześniej miałem Abita NV8 na NV4X4 i mimo że to był okrojony chip to śmigał na 1000 jak trzeba a tu nie. :mur: :mur: :(

 

Aha bios zmieniłem na ten z strony Abita-1.1 i przyznam się że na tamtym starym (orginalnym) nawet nie próbowałem nic kręcić,więc nie wiem jak się ma to do starego biosu.

 

A to sprzęt:

 

Sempron 3000

Abit KN9 NV4 Ultra

Kingston 512mb 533Mhz (na próbe je dostałem a dziś mam odebrać właściwe 667Mhz)

7900GS Galaxy

Seagate 80Gb NCQ Sata2

Cieftec 350W

DVD-RW+CD-RW/Combo

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

VIRU$ mowil , ze do krecenia Abita wymagany jest jakis beta bios...zapytaj jego dokladniej.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$ mowil , ze do krecenia Abita wymagany jest jakis beta bios...zapytaj jego dokladniej.

hii,

bety uzywalem w czasie jak nie bylo biosa 1.1. oficjalnego ;-] a ten 1,1 jest oki nie wiem dlaczego masz max htt w okolicy 230 skoro to mobo bez problemu wstaje na 300 i wiecej !!! sadze ze to kwestia pamięci bo to mobo troche kaprysi co do ramu !! bo na kilku roznych kostkach u mnie roznie z wysokim htt było pokombinuj z alphami od ramu !! moze mobo z memkami sie gryzie ??? ja juz 3 kompy na tym mobo zbudowałem i wszystkie smigaja u znajomych z htt na 300 mhz i wszystko jest ok ;] jaki masz zasilacz ?? xobacz ram dac do slotów 3 i 4 np u mnie lepij to bryka jak mam ram w tych slotach dalej od procka 3 i 4 ! ale na to nie ma reguły bo cruciale na d9 chodza mi lepij na 1 i 2 ;] i bankowo to kwestia ramu bo na roznych dzielnikach inaczej abit ma dobrane max async latency i pare innych rzeczy i to pzrez to najlepij do wysokiego htt dzielnik 667 biega ;]

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka to Chieftec 350.

Co do ramu to spróbuję go przełożyć w inne gniazda i zobaczę,no i może będe miał dziś tą kostkę 667mhz.

No ale dlaczego HT nie moge dać na 5x przy HTT 200mhz.To daje 1000mhz a on nominalnie tak śmiga.

 

EDIT:

Sprzewdziłem resztę slotów na pamięć i niestety ale na pozostałych nawet nie wstaje tylko piszczy i tyle.

 

EDIT 2:

Mam już tą kostkę GOODRAM DDR2 512MB GR667D264L5/512.Napis na kostce- GE5108GA-JN DDR2 DBHD.

 

Teraz idzie na HTT 240 lecz system bardzo długo się ładuje a potem już OK.Wstał też na HTT 250 ale podczas ładowania windy robi restart.

Tak to wygląda.

post-121473-1166887924_thumb.jpg

post-121473-1166887945_thumb.jpg

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten szef ma zasilanie wtyczke 24 pin plus to dodatkowe 12 v czy tylko 20 pin i 12 ??? mzoe zasilacz pada ??

 

!! lukam na screeny i powiem ci daj command rate na 2T !!!!!!!!! tras na 15 i trc na 24 i powiino grac :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak dla mnie to styknie.Trochę się przestraszyłem że mobo padaka,ale kolejny raz Abit mnie nie zawiódł.

A główną przyczyną tej słabości był proc który lubi prąd.Przyzwyczaiłem się do tamtego sempa który szedł na HTT 300 bez podnoszenia czegokolwiek,więc trochę mnie to zgubiło.

Ale już jest w pożądku i mi narazie styknie.

A zasiłka troszkę już ma,ale płyta jest podłączona przez przejściówkę więc 24 pin+ dodatkowe 12V.

Gdzieś widziałem tabele z dzielnikiem pamięci i nie mogę znaleźć,bo nie wiem jak to się liczy.

 

Dzięki za zainteresowanie. :D B-)

 

post-121473-1166905983_thumb.jpgpost-121473-1166906029_thumb.jpg

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

A zasiłka troszkę już ma,ale płyta jest podłączona przez przejściówkę więc 24 pin+ dodatkowe 12V.

Gdzieś widziałem tabele z dzielnikiem pamięci i nie mogę znaleźć,bo nie wiem jak to się liczy.

To jest sciema. Odlacz a tez ci bedzie smigac(San Diego 3700 bez ATX24...)

A link tutaj:

http://forum.idg.pl/index.php?act=ST&f=186&t=64586

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że się może pojawić lada moment oficjalny?

A dlaczego do innych wersji KN9 jest duuużo więcej nowych biosów niż do wersji na NV4 ultra?

Dzięki za linki.

Firekage może to i ściema bo na tamtym Abicie NV8 była podpięta wtyczka 20 pin i śmigało tak jak trzeba,ale jak dorwałem przejściówkę to i ją zamontowałem.

 

EDIT:W tym teście (pierwszy post na tej stronie)jest napisane że w komplecie jest podkładka pod myszkę.Mieliście ją czy kolesie ze sklepu gdzie kupiłem "pożyczyli" ją sobie.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codo biosów do mobo seri kn9 na nf 550 sa ladnie zrabane same problemy z nimi i co nowy bios to coś poprawiają to co zrąbali z tad taka ilośc biosów :P do tej mobo na nf4 biosy sa tylko 2 i jak narazie nie ma z nia problemów wiekszych takich jak z seria na nf5xxx. co do podkladki nic nie mialem sa sie zastanawialem gdzie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy raz na forum ;) [za to stale czytam purepc].

 

No to ja tez z Abit KN9 mam nie-małą przygodę :]

Pierwsza sprawa, mój cfg:

Fortron MDN 350 [20 pin + 12v]

A64 3000+

2x512 Patriot 667 cl5

BIOS w wersji 11.

Płyta nie wstaje na mnożnikach innych niż 8 i 9. Po prostu.

 

Z htt doszedłem max do 292 mhz. Co (nie)ciekawe na osiagniecie wyższych częstotliwości wpływ miało TYLKO podnoszenie napięcia na pamięciach, nawet jeśli chodziły one na dzielniku 200. Nie ma co marzyć żeby powyżej htt 245 płyta wstala bez podnoszenia napięcia na pamięciach (nawet przy mnożniku 8, podnoszenie napięcia na procesorze i/lub ht nic nie daje, mnożnik ht x3).

 

W dodatku napięcie na tych pamięciach mi się kończy, bo przy tym htt [292] wstawało tylko na 2.2 V. Być może udałoby się więcej o kilka(nascie) mhz przy ram 2.3 v ale.. to sie chyba mija z celem?

 

BTW gdy ustawiłem htt zbyt wysoko to płyta nie wstawala, safe mode zaspał i co gorsza zworka clear cmos nic nie dawała! Tzn. po clear cmos płyta wstawała ale po próbie zmiany jakichkolwiek ustawień w biosie już nie. Więc przez chwilę było stresowo :D

 

Kolejna rzecz, co kilka lub kilkanaście godzin wyskakuje bluscreen pamieci fizycznej. Na defaultowych ustawieniach. Czy to może być wina pamięci, czy raczej wystarczy postawić od nowa windę?

 

Hmm czy ktoś ma koncepcję co z tym zrobić i czy się wogólę da? Może mam po prostu słaby egzemplarz tej płyty? Druga IMHO możliwość to zmiana pamieci, ale prędzej chyba to pierwsze...

 

Co mogę jeszcze zrobić, żeby przedłużyć sobie zabawę z ta platformą?

 

BTW ja czekałem w PC Projekcie na tą płytę 1.5 tygodnia, a chodziłem osobiście do sklepu :]

 

Pozdrawiam, Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viru$ a jakie bezpieczne napięcie mogę dać na chipa,bo śmiga na 1200mhz i wole żeby był stabilny.

Czyli odnośnie biosów to tylko się cieszyć że ich nie ma :)

Czy jak wiem jakie jest bezpieczne ? dajesz tyle ile potzreba do stabilnej pracy ;] ja akurat na mostku nic nie podnosiłem i jest ok. A co do problemu "dreadsimon" to wynika z tego ze to mobo jest kaprysne co do ramu jego ustawień itp, sam mailem 3 rozne zestawy na micronach d9 + 1 zestaw na elpidach i pry kazdym inaczej mi sie to mobo zachowywało ;-]. moze wielkie głowy z abita zrobia jakis biosik nowy z większą zgodnością z pewnymi kostami ramu. U mnie np jak dam ram na div 667 to moge robic z nim co chce i n nap 2,2 volta leci dośc wysoko a na div 800 kiszka :( nawet 2,3 v nie pomaga :( ram sie sypie jak szalony. To chyba kwestia alph które sa dla roznych dzielników inne itp, mzoe czasmi sa za duzze czy za male i to powoduje jakieś niestabilności itp. Generlanie mobo jest ok ja tam niemam sie do czego przyczepiać a abita już mialem kilka mobo i zawsze na abita stawiam :P. Jedyne co mnie wkurzyło w tej mobo to jak mnie nie ma kilka dni i kompa wylacze z listwy zasilajacej z sieci i po powrocie cche odpalic moja maszynke to po wlaczeniu listwy i power on cisza komp nie wstaje !? wyłączam listwe i ponowne start i jest ok wszystko wstaje ? nie wiem od czego to jest i czy to nadal wystepuje bo ostatnio komp non topa śmiga. A i co do ramu to proponuje wam pobawić się z opcją TRFC ja mam 2 x 1gb i przy 127,5 wszystko smiga jak złe stabilnie wczesnij 2 dni z ramem walczyłem bo ta wartośc była za mala ! w ydajnosci nic to nie daje a w stabilnosci sporawo !! fabrycznie jest tam za mało ustawione !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytańko.Na wcześniejszej płycie Abita którą miałem (NV8) w biosie była opcja która pozwalała mi na zmniejszenie obrotów wiatraka na procu do 60% i podana też była temperatura przy jakiej obroty mają wrócić do maksymalnych.

Miałem ustawione wtedy na 60% a temp max to 55 stopni i przy tej temperaturze wiatrak włączał się na max.

W tym biosie jest trochę inaczej i jest tych opcji więcej.Czy mógł by mi ktoś pomóc w skonfigurowaniu,bo maksymalne obroty są potrzebne w grach itp. a przy śmiganiu po necie czy skanowaniu kompa (zwłaszcza wieczorem) to wole ciszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...