Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli idzie o HTT to u mnie stale 350 i nic się nie dzieje więc kwestia HTT powyżej 300 odpada. wcześniej gdy miałem te problemy proc leciał +0.225V, a teraz (inna sztuka) +0.100 i problemów nie ma. przy czym miałem w ostatnim okresie sporą rotację pamięci - i chyba tu szukałbym rozwiązania problemu.

NIe wiem jakim cudem wyciągnełes HTT 350 u mnie powyzej 320 wcale sie nie uruchamia nawet przy mnozniku 4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest dziwna...

 

U mnie ram wywala się na 2,2 i 2,3 v z biosu, na 2.1 wszystko gra i idzie troche podkręcić...

 

Abit mógłby sie <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za nowe biosy.

ale kontroler pamięci jest w procu

 

NIe wiem jakim cudem wyciągnełes HTT 350 u mnie powyzej 320 wcale sie nie uruchamia nawet przy mnozniku 4 :P

normalnie prime stable B-)

dlatego uważam, że płyta daje radę, a kupa to proc i pamięć.

post-879-1174251578_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Moze tylko dla sempow takie HTT chodzą. Bezsensu. A pamieci specjalnie obniżyłem wiec to nie ich wina tez. No nie ma mocnych to musi byc od płyty jakis feler. A podwyższales napiecia HTT i te drugie...? P.S rozwiązałem problem z zawieszającym sie czujnikiem CPU.. trzeba było obroty wentyla z 40 na 50 procent zwiekszyc. kolejny idiotyzm tej płyty

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie śledze temacik i wywnioskowałem parę rzeczy:

 

Abit KN9-Tania,Dobra,Stabilna :D :D :D

 

Ale najgorsze jest to że już jestem posiadaczem MSI K9N nForce 550 (kompa składam narazie mam tylko to :lol2: )

A komedie z nią nieziemskie :lol: .Chciałem sobie kupić do niej dwurdzeniowca Athlona X2 3600+....nagle zonk :mur: :mur: aby procek działał bez problemów muszę koniecznie wgrać nowy bios czy tego chce czy nie! ,a że stacji dyskietek nie posiadam (i kasy nie będę na nia wydawał ) odpuściłem sobie.Ostatecznie kupuje AMD Athlona 64 3800+ żałowo troche ,nastawiłem sie na dwurdzeniowego....

Kolejna rzecz to stabilność :wink: :wink: ,niby mam ją z początku sierpnia 2006 (a co oznacza że nie powinny wystąpić problemy),ale dalej mam do niej DUUUUŻE wątpliwości,jeżeli komp nie wstanie po 1 uruchomieniu ,oddaje MSI (mam ja na gwarancji i kasa wraca :rolleyes:,żadne papranie się w nowe biosy )i...no właśnie co dalej?

 

Czy ostatecznym słowem jest Abit KN9?!?!

 

Zwracam się do WSZYSTKICH użytkowników tej MOBO,Czy jest stabilna?,dobra do OC?,mieliście z nią jakieś problemy?,czy aby załączyc do niej dwurdzeniowca trzeba wgrywac nowy bios?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Tydron18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie wgrać nowy bios czy tego chce czy nie! ,a że stacji dyskietek nie posiadam (i kasy nie będę na nia wydawał ) odpuściłem sobie

A co ma piernik do wiatraka? Bios ładujesz z pod windy. Do MSI jest odpowiedni programik. Wiele razy to robiłem na różnych MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) stacji dyskietek nie posiadam (i kasy nie będę na nia wydawał ) odpuściłem sobie.Ostatecznie kupuje AMD Athlona 64 3800+ (...) żadne papranie się w nowe biosy )i...no właśnie co dalej?

z takim podejściem to lepiej odpuść sobie oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem. Moze tylko dla sempow takie HTT chodzą. Bezsensu. A pamieci specjalnie obniżyłem wiec to nie ich wina tez. No nie ma mocnych to musi byc od płyty jakis feler. A podwyższales napiecia HTT i te drugie...? P.S rozwiązałem problem z zawieszającym sie czujnikiem CPU.. trzeba było obroty wentyla z 40 na 50 procent zwiekszyc. kolejny idiotyzm tej płyty

OCB z tym czyujnikiem, w jaki sposób się wieszał ??? i co maja do tego obroty wentyla ? bo czegoś tu nie kumam.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szybkie pytanko ,na kn9 przy sockecie sa 2 gniazda do podłaczenia wentylatorka, jedno ma 3 piny drugie ma 4 piny, chłodzenie mam WC wiec tak naprawde to nie mam zadnego wentyla ale słyszałem ze trzeba podłaczyć wentyl pod gniazdo z 4 pinami bo komp będzie wariował z tego powodu. Proszę o wypowiedz w tej sprawie, bo nie wiem jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCB z tym czyujnikiem, w jaki sposób się wieszał ??? i co maja do tego obroty wentyla ? bo czegoś tu nie kumam.

No jak co... jezeli w biosie masz ustawione ze powyzej 50stopni(CPU) wentylator bedzie wchodził na wyższe obroty(90%) a normalnie masz (60%) to jak Ci sie zawiesi czujnik na 54stopniach to predkosc nie spadnie do tych ustawionych 60% mimo ze tak naprawde procsek ma jakies 30stopni ... bez restartu kompa komp bedzie wył strasznie (1200obr/min) Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak co... jezeli w biosie masz ustawione ze powyzej 50stopni(CPU) wentylator bedzie wchodził na wyższe obroty(90%) a normalnie masz (60%) to jak Ci sie zawiesi czujnik na 54stopniach to predkosc nie spadnie do tych ustawionych 60% mimo ze tak naprawde procsek ma jakies 30stopni ... bez restartu kompa komp bedzie wył strasznie (1200obr/min)

aaaaaa faktyko hehe u mnie pasywnie na procku :P tylko przewiew w budzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem, co o tym myśleć, ale dołożyłem sobie wentylek 80tke na NB, bo czułem, że ma ciepło, i od tego czasu komp uruchamia mi się za każdym razem :blink:

 

Specjalnie zawsze wyłączam listwę i wszystko, co się da, i kurde działa, a już kilkadziesiąt razy próbowałem :D Ta płyta mnie zadziwia, może ktoś jeszcze spróbuje, czy to nie jakiś jej kolejny wybryk :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cypher

 

Moze po prostu chipset ma zle rozprowadzona paste termoprzewodzaca. Nie mowiac w ogole jaka ona jest - pewnie jakis silikon ;). Ja bym proponowal sprobowac zmienic paste na NB ;). Na pewno to cos da ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... nie wiem, co o tym myśleć, ale dołożyłem sobie wentylek 80tke na NB, bo czułem, że ma ciepło, i od tego czasu komp uruchamia mi się za każdym razem :blink:

 

Specjalnie zawsze wyłączam listwę i wszystko, co się da, i kurde działa, a już kilkadziesiąt razy próbowałem :D Ta płyta mnie zadziwia, może ktoś jeszcze spróbuje, czy to nie jakiś jej kolejny wybryk :unsure:

hmm ciekawe ???? sprawdze to ?? ale aż mi sie nie che wierzyć w to ?? ale z komputerami jest czasem róznie. A w sygnaturce masz ram widze na 800 mhz i crt na 1t ?? i to Ci bryka stabilnie bez problemu ?? to ładnie bo u mnie nie ma mowy o command rate 1 t ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ d0b0c0p

 

Grzejący się radiatorek świadczy o dobrym kontakcie z chipsetem, niemniej pastę sprawdzę jak tylko będę miał czas na to. Na starym NF-7 to był jakiś glut :?

 

@ VIRU$

 

Sam się dziwię, ale póki co wszystko śmiga aż miło. Pamięci idą na 2,0v, ustawenia tak jak w podpisie, zero problemów ze stabilnością, ani jednej zwiechy od nowości, czyli raptem 4 dni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki.

Czy da sie to mobo odpalić z pendrive ? Bo flopa nie mam juz 2 lata :P (co to jest dyskietka?). A bootowanie z cdroma mnie już meczy haha. Chodzi mi o to aby odpalić w trybie dosa jak np wgrywam biosa do mobo czy czesto do grafy aby to zrobic szybko i sprawnie i własnie z penka czy ktoś to testował i zrobił na kn9 ??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cypher

 

Moze po prostu chipset ma zle rozprowadzona paste termoprzewodzaca. Nie mowiac w ogole jaka ona jest - pewnie jakis silikon ;). Ja bym proponowal sprobowac zmienic paste na NB ;). Na pewno to cos da ;).

Mi sie strasznie grzał PWM wiec wywaliłem tą gume i posmarowałem STG-1 zalmana i...... temperatura jak była tak jest :P Ale zauwazlem ze w AbitEq alarm standardowo dopiero sie włącza przy 80stopniach wiec sie nie martwie moimi 70stopniami :P skoro chodzi stabilnie pięknie kolorowo:)

 

Hmmm... nie wiem, co o tym myśleć, ale dołożyłem sobie wentylek 80tke na NB, bo czułem, że ma ciepło, i od tego czasu komp uruchamia mi się za każdym razem :blink:

 

Specjalnie zawsze wyłączam listwę i wszystko, co się da, i kurde działa, a już kilkadziesiąt razy próbowałem :D Ta płyta mnie zadziwia, może ktoś jeszcze spróbuje, czy to nie jakiś jej kolejny wybryk :unsure:

A do jakiego gniazda ją podłączyłes? jutro pokombinuje a moze jakąs innowacje wynajde tez:p Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego gniazda pod wentylator auxfan2, lewy dolny róg mobo ;)

 

Pytanie: zauważył ktoś różnice w O/C pamięci pomiędzy gniazdami? Pamiętam, że na Epoxie 9npa+ była różnica, aczkolwiek rzędy kilku MHz.

 

Pytanie2: wyjmował ktoś może heatpipe z radiatorka na układach zasilania? korci mnie, żeby założyć zalmana nb47j na NB, tylko czy to ma sens...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekładałem pamieci i róznicy nie zauważyłem. Da sie wyjac heatpipe od radiatorka??? ciekawe .. ale rozumiem chodzi o sciagniecie całego tego układu chłodzacego? ja sciagnełem zeby nałozyc tam zalmana STG-1. Jak założysz swoj układ na układy zasilające to i na chipset bedziesz musiał dac inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jaśniej: myślałem, by na NB założyć zalmana, a na układach zasilających zostawić ten abitowski, po prostu wyjąc rurkę cieplną z niego, tylko nie wiem, czy jest wklejone, czy tak sobie leży. Żebym nie zrobił sobie kłopotów w przypadku ewentualnej reklamacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłego gniazda pod wentylator auxfan2, lewy dolny róg mobo ;)

 

Pytanie: zauważył ktoś różnice w O/C pamięci pomiędzy gniazdami? Pamiętam, że na Epoxie 9npa+ była różnica, aczkolwiek rzędy kilku MHz.

 

Pytanie2: wyjmował ktoś może heatpipe z radiatorka na układach zasilania? korci mnie, żeby założyć zalmana nb47j na NB, tylko czy to ma sens...?

owszem - na pomarańczowych zdziałasz więcej

przynajmniej tak jest u mnie przy 2x1024

 

 

To jest zlutowane

no przece dlatego działa (jak to wyjąć? to wy pierwszy raz heatpipe widzicie?) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie problemów.

 

Co prawda DFI ale chipset ten sam

Wszystko fajnie,cool i super ale co ma chipset do osiagow ramu na a64?

 

EDIT:Forum swiruje :)

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie,cool i super ale co ma chipset do osiagow ramu na a64?

Fakt chipset raczej nic, kontroler jest w cpu...

 

EDIT:

 

Niechce wam za bardzo zaśmiecać tematu to odpisze w tym poście...

 

ale Semp poszedł lepiej niż mój - gratki :)

dzieki

 

...Moj sep widzial juz troche wiecej niz 2800 MHz :P

 

http://img77.imageshack.us/my.php?image=oc2ug6.png prime

 

http://img77.imageshack.us/my.php?image=oc1mp2.png pi

 

Wszystko na AC; mróz zmniejszał max htt cpu i sie nie dalo bardziej podkręcić procka (CB) :mur:

 

http://img471.imageshack.us/my.php?image=15wp9.jpg przy -30 nawet do systemu niechciał wejść...(z htt 350+...)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie drobne pytanko co do KN9

Czy na starszych wersjach biosu z pamieciam patriot LLK występują problemy z uruchomieniem komputera? Bo slyszałem ze na OCZ tak <_< A zastanawiam sie nad zakupem tej plytki :wink:

 

Edit: A jesli tak to czy znacie jakies fajne memki ktore nie beda mialy problemow? Tak do 330zł

Wiem ze moglbym napisac w innym dziale. Ale pytanie jest skierowane do uzytkownikow tego Abita :)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to tymczasowy semp u mnie idzie wpizdu chyba :D

 

NIe mam screenów bo wczoraj focusowi starałem się udowodnić, że 1T a 2T nie ma różnicy na takich taktach i wyszło, że nawet na 300MHz CL5-6-6-18 się sypie ;] A sempron ma ~1800MHz. Normalnie LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...