Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

A w sygnaturce masz ram widze na 800 mhz i crt na 1t ?? i to Ci bryka stabilnie bez problemu ?? to ładnie bo u mnie nie ma mowy o command rate 1 t ;(

a tam zaraz nie ma mowy :wink: puść sobie proca na stock i zobaczysz, że się da. wg mnie to wszystko kwestia oc proca. ja już u siebie sprawdzałem Goodramy, Kingstony, Kingmaxy, Geile i wszystko różnej maści, a i tak przy HTT350 i zaniżonych taktach memek nie osiągnąłem stabilnego 1T :angry: niestety - coś za coś. ale Ty sobie spojrzyj na to nędzne 2.4GHz przy bardzo niskim HTT na tym X2. miałem 3600+ EE i wyglądało to podobnie - stabilne HTT265 i oc w granicach ~2.4G - DRAMAT! może trafiłem słabą sztukę ale jakoś uprzedziłem się do tego proca i czekam na 65nm które zapowiada się :rolleyes:

 

...Moj sep widzial juz troche wiecej niz 2800 MHz :P

bardzo ładny wynik :)

mój przy ~1.6 robi stabilne 2.9 htt366

przy htt 375 mogę odpalić Vistę ale SP2004 krzaczy

przy 380 piszczą memki - mam bardzo słabe bo na dzielniku 6 nawet nie wstają :angry:

ale jestem z proca baaaardzo zadowolony - patrząc na sygi odnoszę wrażenie, że naprawdę niewiele osób wychodzi poza 300 i to na Athlonach :?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestem z proca baaaardzo zadowolony - patrząc na sygi odnoszę wrażenie, że naprawdę niewiele osób wychodzi poza 300 i to na Athlonach :?

Bo nie ma po co na codzień. Większość wyników 3GHz jest robionia nieraz na boxie, więc nie chcę znać temperatur ;]

 

Ale jest to możliwe - ja przecież zrobiłem to niby nieosiągalne 310 na Athlonie. I to bez żanego problemu.

X2 3600+ to kiszcha z bujdą na resorach. To jest Sempron X2 i szczerze to nie wiem jak oni mogli to nazwać Athlonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po moim 3600+ stwierdzam, że to jakaś padaka. Wyciągnąć cokolwiek powyżej 2,4GHz na rozsądnym napięciu to marzenie ściętej głowy. Jak tylko pojawi się Brisbane, ten idzie na alledrogo i zmieniam na cokolwiek lepszego.

 

A z innej beczki, dziś rano mobo zaskoczyła mnie znów. Włączam kompa i niby się wsio odpala, wentyle się wkręcają na max obroty i... na tym już pozostało, zero sygnału z vga, zero biosu :( Dwa resety i udało mi się wejść do biosu, obniżyłem lekko taktowanie cpu i komp ruszył wreszcie. Wyłączyłem kompa i włączyłem specjalnie ponownie, powróciłem do starych ustawień w biosie i wszystko śmiga. Heh, no comment ;)

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam zaraz nie ma mowy :wink: puść sobie proca na stock i zobaczysz, że się da. wg mnie to wszystko kwestia oc proca. ja już u siebie sprawdzałem Goodramy, Kingstony, Kingmaxy, Geile i wszystko różnej maści, a i tak przy HTT350 i zaniżonych taktach memek nie osiągnąłem stabilnego 1T :angry: niestety - coś za coś. ale Ty sobie spojrzyj na to nędzne 2.4GHz przy bardzo niskim HTT na tym X2. miałem 3600+ EE i wyglądało to podobnie - stabilne HTT265 i oc w granicach ~2.4G - DRAMAT! może trafiłem słabą sztukę ale jakoś uprzedziłem się do tego proca i

Co do 1T to naprawdę sporo zależy od pamięci, sam miałem HTT 350 ram 1:1 właśnie z 1T i nie było problemów ale pod warunkiem że pamięci jest max 2 i są jednostronne w przypadku 2x1GB nigdy nie udało mi się wyjść z 1T powyżej 300(600) MHz a 4x1GB to 1T już praktycznie nie istnieje.

 

Może jeszcze gdzieś znajde screana z HTT 350 mem 350(700) i 1T...

 

Pod "ręką mam tylko" na razie mam taki nędzny scr.

 

HTT ~241 | mem 770 MHz CL 3-3-3-6-1T

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wkońcu uruchomiłem mojego kompa, wiec po wgraniu nowego biosa i zmianie ustawień pamieci, na razie nic nie robiłem , dzisiaj testuje procka. Co do płyty to wyłaczyłem wszystko z listwy na cała noc i dzisiaj rano bez problemu odpalił od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie chcialbym sie przywitac. Jedank przyszedlem tu do Was z konkretnym pytaniem odnosnie plyty KN9. Nie wiecie czy Abit bedzie jeszcze rozwijal Bios do tej plyty? Pisalem juz do roznych oddzialow Abita jednak nie otrzymalem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma po co na codzień.

was? what? że jak? :blink:

nie przesadzajmy z tymi temperaturam - poniżej 300 na codzień to ja się mogłem bawić przez ostatnie prawie trzy lata na XP1800+. kupowanie dziś sprzętu z zegarem ~2GHz i oc poniżej ~2.5 przy szynie <300 jest poprostu.. :lol:

proszę się nie bać - ta płyta ma świetnego strażaka ;) regularnie wyłączał mi kompa przy ~1.7V i podkęconej karcie graficznej (ciekawe że bez oc karty proc był stabilny).

 

X2 3600+ to kiszcha z bujdą na resorach. To jest Sempron X2 i szczerze to nie wiem jak oni mogli to nazwać Athlonem.

ta trzecia tutaj opinia upewnia mnie, że to nie mój pech ale proszę mi Semprona nie obrażać ;)

X2 3600+ EE sucks!

 

 

Co do 1T to naprawdę sporo zależy od pamięci, sam miałem HTT 350 ram 1:1 właśnie z 1T i nie było problemów ale pod warunkiem że pamięci jest max 2 i są jednostronne w przypadku 2x1GB nigdy nie udało mi się wyjść z 1T powyżej 300(600) MHz a 4x1GB to 1T już praktycznie nie istnieje.

 

Może jeszcze gdzieś znajde screana z HTT 350 mem 350(700) i 1T...

hmm a jakie to były memki? pojemność i marka 350@1T?

ja testowałem:

 

2x1GB 667 Geil Value DUAL CL4

2x1GB 667 KINGSTON

2x1GB 800 Kingmax Mars CL5

2x1GB 667 GoodRAM

2x1GB 800 GoodRAM (aktualnie)

 

pierwsze trzy wstawały mi na dzielniku 6 przy HTT350x8 ale bez względu na napięcia czy timingi nie mogłem osiągnąć stabilności (mowa oczywiście o 2T)

generalnie wszystkie trzy zestawy stabilnie tylko na dzielniku 8 i 5-5-5-18-2T (przy napięciach poniżej 2V miałem problemy z odpalaniem - piski)

GoodRAM 667 robił 4-4-4-12-1T ale tylko na jednej kości (na dwóch jak reszta wyżej) na 6 wstawał tylko solo i walił błędami.

teraz mam zestaw GoodRAM 800 i na 6 wogóle nie wstaje. zauważyłem że lubi niskie napięcia - max. 1.9 i na dzielniku 8 robi jak widać 4-4-4-12-2T dlatego przy nim zostałem :)

może jeszcze coś się trafi ale straciłem wiarę w 1T :sad:

co do slotów to zauważyłem że ten sam zestaw który wstaje na pomarańczowych przy dz. 6, na zielonych tylko piski- dlatego zgadzam się, że do oc nie więcej niż dwie kości.

post-879-1174669608_thumb.jpg

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych testach procesora na płycie KN9, wyszło mi ze na standardowym napieciu 1.4v :-( , idzie stabilnie 280mhzx9 przy dzielniku ddr400 czyli 9. Przy napieciu 1.520v i 290x9 dzielnik ten sam po 42 min testu w prime wywaliło bład. Teraz mam pytanko do was czy jest sens podnosic jeszcze volty na procku dla uzyskania stabilnosci czy dac sobie spokój bo nie wiem ile V dla amd jest wskazane aby nie spalic procka. Ustawień pamieci jeszcze nie ruszałem na razie zajałem sie szyna.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymy - wyjaśnij mi jedno - po co Ci taka wysoka szyna? Ma to jakieś zastosowanie?

Era FSB u AMD skończyła się razem z K7. Teraz HTT to tylko zegar taktujący.

po lekturce http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=53-7

mój błąd - przyznaje, że wciąż myślę kategoriami K7 ;) w końcu to dopiero jakieś 2-mce z AM2..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

was? what? że jak? :blink:

nie przesadzajmy z tymi temperaturam - poniżej 300 na codzień to ja się mogłem bawić przez ostatnie prawie trzy lata na XP1800+. kupowanie dziś sprzętu z zegarem ~2GHz i oc poniżej ~2.5 przy szynie <300 jest poprostu.. :lol:

proszę się nie bać - ta płyta ma świetnego strażaka ;) regularnie wyłączał mi kompa przy ~1.7V i podkęconej karcie graficznej (ciekawe że bez oc karty proc był stabilny).

ta trzecia tutaj opinia upewnia mnie, że to nie mój pech ale proszę mi Semprona nie obrażać ;)

X2 3600+ EE sucks!

hmm a jakie to były memki? pojemność i marka 350@1T?

ja testowałem:

 

2x1GB 667 Geil Value DUAL CL4

2x1GB 667 KINGSTON

2x1GB 800 Kingmax Mars CL5

2x1GB 667 GoodRAM

2x1GB 800 GoodRAM (aktualnie)

 

pierwsze trzy wstawały mi na dzielniku 6 przy HTT350x8 ale bez względu na napięcia czy timingi nie mogłem osiągnąć stabilności (mowa oczywiście o 2T)

generalnie wszystkie trzy zestawy stabilnie tylko na dzielniku 8 i 5-5-5-18-2T (przy napięciach poniżej 2V miałem problemy z odpalaniem - piski)

GoodRAM 667 robił 4-4-4-12-1T ale tylko na jednej kości (na dwóch jak reszta wyżej) na 6 wstawał tylko solo i walił błędami.

teraz mam zestaw GoodRAM 800 i na 6 wogóle nie wstaje. zauważyłem że lubi niskie napięcia - max. 1.9 i na dzielniku 8 robi jak widać 4-4-4-12-2T dlatego przy nim zostałem :)

może jeszcze coś się trafi ale straciłem wiarę w 1T :sad:

co do slotów to zauważyłem że ten sam zestaw który wstaje na pomarańczowych przy dz. 6, na zielonych tylko piski- dlatego zgadzam się, że do oc nie więcej niż dwie kości.

2x512 Buffalo 533 - Micron D9 - trafić kości 2x1GB co dobrze chodżą na 1T jest ciężko z modułami 512 jest łatwiej....

 

Ogólnie miałem już kilkanaście GB DDR2 i tylko pamięci na "Micron" coś potrafiły na 1T reszta była do niczego...

 

Ta "wasza" płyta jakaś wybredna co do pamięci, u mnie wszystkie chodziły minimum na 800 MHz :P

 

Ogólnie te memki odemnie ma 2 forumowiczów z tego co pamiętam to (wiśnia666- chyba Intel i klami85 - AM2 - DFI) to spróbuj ich poprosić o testy.

 

Co do GoodRam to miałem ich przynajmniej z 8 GB i każdy chodził na 2,2-2,3V :P

 

 

Po wstepnych testach procesora na płycie KN9, wyszło mi ze na standardowym napieciu 1.4v :-( , idzie stabilnie 280mhzx9 przy dzielniku ddr400 czyli 9. Przy napieciu 1.520v i 290x9 dzielnik ten sam po 42 min testu w prime wywaliło bład. Teraz mam pytanko do was czy jest sens podnosic jeszcze volty na procku dla uzyskania stabilnosci czy dac sobie spokój bo nie wiem ile V dla amd jest wskazane aby nie spalic procka. Ustawień pamieci jeszcze nie ruszałem na razie zajałem sie szyna.

Wg AMD bezpieczna granica to 1,55V.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DaRoN

 

:? :unsure: :?

 

Twój ram jest 1 czy 2 stronny :?:

 

Jest przewidziany w najbliższym czasie test nowszych AMD na egieldzie :??:

 

btw. Moj "Semp" robi ponad 2800 przy 1,5V :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg AMD bezpieczna granica to 1,55V.

dzieki za odpowiedz, dam 1,55 i zobaczę co bedzie sie dało z niego wycisnąc, póxniej dam szyne na 800 i ustawie timigi

3D marka 05, przeszedł bez problemu, moze to była wina wysokiej temp procka i chipsetu, podkreciłem troszke wentyla i dałem 80 na chipset juz jest zdecydowanie lepiej.

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to wszystko co udało mi sie osiągnąć na dziś , jutro będę próbował uzyskać stabilnie 2700mhz czyli 300 ale się zobaczy czy da radę szkoda że mnoznik nie 10 jest :-(

Dołączona grafika

apropos procka tez myślę nad tym 3800 0.65 nm może jak stanieje jeszcze i okaże się że się dobrze kreci to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to wszystko co udało mi sie osiągnąć na dziś , jutro będę próbował uzyskać stabilnie 2700mhz czyli 300 ale się zobaczy czy da radę szkoda że mnoznik nie 10 jest :-(

apropos procka tez myślę nad tym 3800 0.65 nm może jak stanieje jeszcze i okaże się że się dobrze kreci to...

Wynik całkiem przyzwoity a co do procka to wg mnie nie za bardzo sęsu kupować "1 core" za ponad 300 zł jak za 380 mamy już X2 4000+ choć ten "Antek 3800" może troszkeczke lepiej sie podkręcić.

 

A co do testów Eweresta przepustowośći ramu to tam przedewszystkim liczy się proc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na skąpcu x2 4000 kosztuje od 480zł wiec gdzie jest za 380? gdyby zeczywiscie tyle staniał to 3800 jest nie opłacalny. Ale za to wszystkie procki na 0.90nm dużo polecą na cenach x2 4200 juz kosztuje 378zł a niedawno był za 470:-). Nie wiem czy zauważyliście ale wszystkie procki 65nm oprócz x2 5000 mają mnożniki połówkowe.

Po nocy płytka wstała od pierwszego bez jakiś niespodzianek, ciekawe dlaczego innym sie wiesza? A moze to wina listwy albo jak.

jeszcze jedno pytanko czy szyna HT jaka teraz mam 871 nie jest za mała?

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba śnisz :P

 

Ja panowie dzisiaj nareszcie przesiadam się na proca z prawdziwego zdarzenia - nareszcie X2 3800+ EE.

Teraz tylko muszę poczytać co i jak z wirtualizacją i odpalam dwa systemy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaRoN, jeżeli to było do mnie to wiedz, żę moje TF550 bije większość KN9-tek... Fanklub Abita, niepotrzebnie tu cokolwiek pisałem. Koniec OT.

ja nie jestem fanem abita chociaż to moja druga płyta z tej stajni, ale do sedna mówic kazdy potrafi, jakieś konkrety poparte screenami, poprosze.

 

 

kurczę w proline jest rzeczywiście x2 4000 za 379złociszy, tylko tak naprawdę to go nie ma bo wszystko wykupione, ale cena za taki procek rewelacja

Edytowane przez Tomasz76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość? Czyli, które dokładnie? I chciałbym wiedzieć jescze w czym je bije, bo jakoś nie widzę w nim przewagi nad nawet teoretycznie najsłabszym KN9, na nForce 4 SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość? Czyli, które dokładnie? I chciałbym wiedzieć jescze w czym je bije, bo jakoś nie widzę w nim przewagi nad nawet teoretycznie najsłabszym KN9, na nForce 4 SLI.

hmm a mi sie zdawało że KN9 SLi to NF570SLI a KN9 to nf4u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img244.imageshack.us/my.php?image=389dz8.jpg

 

Ja Wam nie mówię, że KN9 są jakieś bleee... Tylko niektórzy przechwalają je... Nikt mi nie powie że nie mają fochów, nie gryzą się z niczym, czy są idealne w OC. Zresztą Biostar też nie jest ideałem, ale znowu nie jest gorszy. Tego nieszczęsnego wiatraczka można puścić na 5V, daje radę nawet przy wysokim HTT.

 

Nie piszę tego żeby się pokłócić, zaproponowałem po prostu wymianę, spotkałem się z zachowaniem jakbym za 7300GS chciał 7300GT Galaxy :wink:

 

Głównie chodziło mi o HTT uzyskiwane na KN9, bo to jest płyta porównywalna, nie tam jakieś droższe Ultry itp...

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów na górze masz linka do wysokiej szyny htt, tak naprawde to na kij ci 390 skoro procka masz na niecałe 1600, to nie K7, w k8 to nic ci nie daje, co innego ddybyś miał ta szynę przy możniku od 7 ale do tego dochodzi jeszcze dzielnik i nie wiadomo czy pamieci by wyrobiły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz76, ja to doskonale wiem! Podałem po prostu ile może płyta, a że mam takie pamięci jakie mam, i przy takim mnożniku pozwalają mi na takie HTT, to inna sprawa. Wysokie HTT się przydaje jake chce się za wszelką cenę wyśrubować pamięci i proca na specyficznym mnożniku i dzielniku pamięci.

 

Miara wysokości HTT poniekąd może być wyznacznikiem możliwości płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...