Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

żołte kabelki to 12V

 

bzdura - skończył Ci się może proc ale nie płyta. te płyty spokojnie robią HTT w okolicach ~370, a może i więcej ale proce pewnie nie puszczają - sam miałem nacodzień 350 z moim Sempem i z tego co widzę to żaden wyczyn.

z tego co zauważyłem Brisbane wstaje na max HTT w okolicach 330 - tutaj mogę się mylić bo miałem w ręku tylko 3 szt.

Jakikolwiek mnoznik nie ustawie to mi sie konczy na 320 wiec to raczej nie od proca. Moze sempy chodzą powyzej 350 ale napewno nie x2 a szkoda:( na dodatek powyżej 305 nie uruchamia mi sie komp za pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie od proca? przecież HTT to szyna proca - widocznie jego max to 320. jak wsadzisz tam drugiego i też skończy dokładnie na tej wartości to wtedy mógłbyś się zastanawiać.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kn9 miał to juz zamontowane fabrycznie wiec chyba wszystkie to maja .

 

małe ot: czy karta grafiki ma wpływ na wynik w cinebench? tzn gdybym miał np. 8800 a nie 7600GT to wynik byłby lepszy czy karta nie ma wpływu na wynik.

Cinebench męczy tylko CPU i ram.

 

Wszystkie płyty pod s754,939,AM2 mają backplate fabrycznie.

 

Czy są tu jacys bardzo zadowoleni użytkownicy KN9Ultra/SLi? Nie patrząc na ceny czy wciąż lepiej wypada stare nF4?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po aplikacji nowego biosu.

Zmiany? GoodRAM 2x1GB wciąż nie palą od kopa. Dzielniki w biosie zaczynają mi pamięci od 533 z kiepskimi timingami co nic nie zmienia(tak samo jak w D18).

Pojawiła się sprzętowa Wirtualizacja.

Ogólnie jak będzie długi weekend majowy to się zobaczy czy płyta potrafi wyższe HTT i jak prowadzi tak naprawdę te pamięci, razem z tym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosik wgrany zmian nie widzę ale .... ciekawostka na 1.1 moje memki latały na 800 mhz 4 4 4 12 24 przy 2.1 v a teraz to samo na 2.05 :P niby nic ale ;p

Ale poprawili ta obsluge o.65 czy nei? ;>

Bo sie zastanawiam czy juz nie pora na zmiane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Widzę, że dodali jeszcze przy starcie Command Rate po rodzaju pamięci.

W BIOSie jest już obsługa wirtualizacji, więcej zmian na razie nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdaża wam sie że podczas włączania cpuz wyłączenie komputera?Orthos chodzi koło 2 godzin włączam core temp,cpuz i bach wyłączenie kompa.Stabilny jest bo jak gram i robie rózne inne rzeczy to nie zdarza się to ale jak czasem odpale cpuz to wywali się nawet na niepodkręconym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zdaża wam sie że podczas włączania cpuz wyłączenie komputera?Orthos chodzi koło 2 godzin włączam core temp,cpuz i bach wyłączenie kompa.

U mnie jest restart przy włączaniu core temp. Na biosie 11 czegoś takiego nie zaobserwowałem. CPU-z działa bezproblemowo.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest restart przy włączaniu core temp. Na biosie 11 czegoś takiego nie zaobserwowałem.

No ja mam już biosa 12 zresztą.Może rzeczywiście to core temp wysypuje kompa ale ja nie mam restartu tylko się wyłącza całkiem.No i w końcu na abicie moje memki poszły na 1t co na asusie m2n-e było niemożliwe.Dodam tylko że jak ustawię w biosie 295x9.5 to wykrywa proca jako 2793mhz a powinno być 2802,5.Każdy program tak pokazuje. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam już biosa 12 zresztą.Może rzeczywiście to core temp wysypuje kompa ale ja nie mam restartu tylko się wyłącza całkiem

strażak wyłącza kompa - musisz zjechać z napięciem (ew. otwórz budę i puść jakiś nawiew na radiator - jeśli da to jakiś spadek temp to zobaczysz że się nie wyłączy).

generalnie jednak 1.45V przy zamkniętej budzie to zbyt dużo. Abit robi z tego 1.48V bo podbija o jakieś ~0.03. przy zamkniętej budzie z chłodzeniem typu fryzjer to tak do 1.4V jest fajnie ale później to spodziewaj się spadku oc i takiego właśnie wyłączania :)

 

 

Dodam tylko że jak ustawię w biosie 295x9.5 to wykrywa proca jako 2793mhz a powinno być 2802,5.Każdy program tak pokazuje.

to całkiem normalne i nie jest to przypadłość tej płyty - jak chcesz mieć dokładniej to korzystaj z parzystych wartości HTT :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strażak wyłącza kompa - musisz zjechać z napięciem (ew. otwórz budę i puść jakiś nawiew na radiator - jeśli da to jakiś spadek temp to zobaczysz że się nie wyłączy).

generalnie jednak 1.45V przy zamkniętej budzie to zbyt dużo. Abit robi z tego 1.48V bo podbija o jakieś ~0.03. przy zamkniętej budzie z chłodzeniem typu fryzjer to tak do 1.4V jest fajnie ale później to spodziewaj się spadku oc i takiego właśnie wyłączania :)

to całkiem normalne i nie jest to przypadłość tej płyty - jak chcesz mieć dokładniej to korzystaj z parzystych wartości HTT :)

 

pozdrawiam

No nie wiem czy to wyłączanie to ten strażak bo na asusie m2n-e 5 godzin chodził orthos,po odpaleniu cpuz i core temp wyłaczenie następowało a bez tych programów chodził dobrze.Ale mój proc nie potrzebuje tylu voltów na abicie co na asusie teraz sprawdzałem na 1.45 2800mhz a na asusie tzrzeba było dać 1.4625 i on tez podbija napięcie.Obecnie testuje na 1.4 2800 i leci już pół godziny orthos.Aha zapomniałem dodać że na niekręconym procu i zwykłym napięciu też się wyłączał po odpaleniu cpuz i coretemp.A co do parzystych wartości HTT to na asusie pokazywało normalnie 2802.Zresztą co tu pisać ogólnie jestem zadowolony z abita jedziemy dalej z tym koksem. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam:

Athlona x2 3800 EE 65w

Goodramy DDr2 1x1Gb 667mhz

Abit KN9

Bios 1.2

 

Wiec to wygląda tak:

Zwiekszam V na DDRy z def.1.8 na 2.1v

Daje V na procka 1.3

HTT na 4

Maxymalnie udało mi się podkręcić go na 2.3Ghz i tylko tyle zapewne dlatego, że ramy nie wyrabiają.

I chciałem sie Was spytać co zrobić, żeby kręcić samego procka bez kręcenia ramów ?

Sry pewnie takie pytanie juz padlo wiele razy, ale 17 str. nie chcę mi się czytać :P

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obniż dzielnik z 667 na 533..400

Thx ustawilem na 533 v DDR-ow 2.1 ( tylko po co takie wysokie musze zmniejszyc :S)

V procesora 1,3v Idzie na 2.5Ghz, ale w Orthosie wywala blad po 18s ( w ''Stress CPU'' - co mam zrobić :/ zwiekszyć v procka ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych taktowań, to jak dawałem jeszcze na starym biosie np. ( 285, 295, 305 ) to w windowsie wszystkie cpuz itp pokazywały o 1 mniej i odpowiednio wartośc taktowania CPU była mniejsza. Ustaw sobie xx6 i z głowy.

 

Ja do czasu zmiany biosu miałem problemy z płytą ( wczoraj wieczorem wgrałem nowego ), czy bios pomógł, jak na razie za mało czasu upłyneło, aby to stwierdzić, na pewno temp są bardziej realistyczne.

 

Ale i tak się dziwne rzczy dzieją, których osobiście nie widziałem na starym biosie ( nie znaczy, że ich tam nie było, po prostu ich osobiście nie zaobserwowałem ).

Widać to na zdjęciach... ( Orthos sobie chodzi ~2h, robię screena [ zdj. 1 ] temp 55*C na CPU i RPM na 2400. Zapisuję zdjęcie itp, słysze chwilowe pikanie ( 2 sygnały ) typu odłączenie/zatrzymanie went. wchodze do Everesta i temperatura CPU spadła do 35*C [ rdzeni temp została taka jaka i była, na początku wzrosła o 2*C a później spadła do tych które były wcześniej ] i automatycznie RPM spadły do tych 60%, czyli ~1500RPM ( bo tak CPUfan w biosie ustawiony. ).

Obroty po prostu zmalały, bo sa zależne od temp CPU, ale chodzi o to, że nagle przeskok i temp spada o 20*C. Jest to tak troszkę nie fajnie, tym bardziej jeśli ktoś ma regulację, od której dużo zależy. Dodam, że Orthos chodził dodatkowe ~30min i zrobiłem kolejnego screena [ zdj.2 ], żeby zobaczyć, jak to się zachowa wszystko. Komputer spokojnie działał sobie dalej z tymi niskimi obrotami. Patrząc na temp poszczególnych rdzeni, RPM Arctica w najmniejszym stopniu nie wpływa na temperatury. Fakt, że w budzie mam przewiew duży i na freezerze jeszcze 80@5V, ale i ją jak wyłączę, to temp też się nie zmieniają.

 

Płyta przed zmianą biosu cały czas chodziła na zasadzie, raz na danym ustwieniu chodzi, raz nie... Teraz jeszcze za mało się bawiłem, aby stwierdzić ewentualną poprawę.

 

Ogólnie o ile ktos się bawi w takie sprawdzanie, to czuje, że nf4 i ten cały heatpipe straszine się grzeje. Do kołków przykleiłem 50@sysfan i dmucha sobie na niego ~2400RPM. Górna część tego systemu chłodzenia jest równie gorąca. ( ogólnie jest to najcieplejszy radiator w kompie ).

 

Taktowania uzyskuję takie same jak i reszta. Jest tak, że orthosa włączałem zazwyczaj sobie i szedłem robić coś innego, więc nie siedziałem przy nim i nie gapiłem się w monitor. A przy wszystkich ustawieniach było tak, że mogłem dac o 0,025V albo 0,05V mniej niż Wy pisaliści przy takich samych taktach, ale własnie po około 2h się wywalał. Zapewne zależne jest to od temperatur, choć pewności nie ma. Ale temp po 30min czy po 2H są takie same, tylko mogło się dziać tak, jak wyżej pisałem o tych RPM wentylatora i dlatego wywalał, bo się cieplej robiło. Żeby coś więcej jesze o tym napisać, to za mało takich obserwacji, z tym że jest to potwrnie czasochłone, jak zawsze OC. Zmiana biosu ogólnie nie wpłyneła u mnie na możliwość obniżenia napięć vcore. Akurat ww ustawienia chodzą na 1.425V w biosie, czyli tak jak u Zdzicha_44. Ale przy niższcyh V, choćby 1.4V wszystko tez chodzi, tylko jak wyżej pisałem po ~2h orthos się wysypie. Ale co się wtedy z temp i RPM dzieje, to nie widziałem.

 

Wcześniej jeszcze pytałem o to, czy ktoś wie, gdzie można zmierzyć napięcie vcore na tej płycie. Jest to dośc istotne, bo mam wrażenie, że przy wyższych napięciach ta płyta rzadko, bo rzadko ale robi skoki... Jednak bez pomiaru miernikiem moge sobie tylko gdybać.

 

Zastrzeżenia mam i miałem i będę miał w tych płytach do systemu sterowania wentylatorami. Jest on po prostu słaby. Idzie coś tam ustwić, ale niezaleznie od ustwień, RPM CPU i sys żyją własnym życiem a ustwienia swoim.

Nie chodzi o to, że DFi lepszy czy coś, ale może się przyzwyczaiłem, bo na poprzednim nf4 LP ultra-d można było w biosie wszystko na tip-top ustwić i doskonale widziałem po dobrym ustwieniu, co jak i na ile działa, wystarczyło dobrze ustwić i troszkę popatrzeć i było wszystko wiadome. Tutaj za cholerę tego nie mogę uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...