Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lionheart

Swoją drogą, prośmy kierownictwo o przyklejenie wątku, bo jest to najpopularniejsza płyta na AM2 i temat się rozrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polookaj za moim postem - przerabiałem ten temat

 

-------------------------z innej beczki

 

mój stary problem wraca.....................

 

 

 

 

 

 

Ja mailęm to samo na 7900GS na tej mobo i sempie i raczej na 100 % jest to zasilak. Testowalem na szefie 400W i bylo to samo ale juz na taganie 430 Byl spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Ej no nie straszcie z jakimis problemami ;) Ja mam wlasnie 7900gs i tą płyte chce kupić a kurcze zasilacz mam 400 Modecom'a PFC oczywiście :) Może coś być nie tak ;/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

Jeden wątek o płytach DFI na nForce4 już przyklejony jest, a ABIT ma te same możliwości z o wiele niższą ceną. Zresztą na egiełdzie polecają ją ciągle we wszystkich kategoriach po takie do najdroższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie sprawdziłem na dotyk temperature radiatora na chipsecie. parzy! przy otwartej obudowie i standardowym taktowaniu magistrali! coś ten Silent OTES się nie sprawdza... czyżby trzeba dokupić lepsze chłodzenie? :(

 

jak u Was z temp.?

 

edit:

 

dałem lepszą pastę pod radiatorek na chipsecie i to samo - parzy praktycznie zaraz po włączeniu zasilania. postawiłem na grafice 12cm wentyl dmuchający na chipset i też nie pomaga. mogło coś się uszkodzić? nie wiem co robić bo jak przyjdą upały to będzie tragedia...

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lionheart

U mnie chipset zawsze letni, natomiast ten duży radiator na mosfetach już bardziej się grzeje, ale wieje na niego wentylek zamontowany w budzie, także jest git. Pasty nie zmieniałem, bo nie widziałem sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak tylko kupiłem płytę, zmieniłem pastę na nf4 na as5. A ogólnie seryjnie dają tam coś w stylu gumu. Pewnie coś specjalnego, ale nie wygląda to na super termoprzewodnik. I daja to zarówno na mosfety jak i na nf4. Na mosfetach zostawiłem ta gumę, bo bałem się o ewentualne przebicia, ale z czasem i pewnie tam dam pastę, tyle ze tam pewnie dam Ceramique. A układ ten bardzo mocno się grzeje. Ale to że radiator jest gorący to świadczy o bardzo grzejącym podzespole albo bardzo dobrej wymianie ciepła, albo jedno i drugie. Ogólnie lepiej mieć gorący radiator i temp na czymś niższe niż chłodny radiator i temp wyższe :wink: Dodatkowo na chipset na kołki przykleiłem 50 i dmucha sobie cicho. Bo ciepły był bardzo mocno. Ale heatpipe nadal bardzo gorący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... to nieciekawy objaw. już prawie zdecydowałem o zmianie chłodzenia na Pentagrama FZ NP-40 Cu i może jakiś wentyl. tylko nie wiem co z mosfetami zrobić. bo tego heatpipe'a zdemontować "bezurazowo" raczej się nie da?

Edytowane przez _Dugi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ze mi komp się wyłączał całkiem ale nie miałem problemów z ponownym odpaleniem go.I znalazłem winowajce tylko wyłączał się po uruchomieniu core temp także nie używam go temperaturki biorę z everesta.Kilka razy odpaliłem 3dmarka 06 i orthos chodził już 3 godziny i nie zrestartował się nawet na max oc.Także chyba zasiłka wytrzymuje a temperatura chipsetu w stresie 36 stopni i radiator gorący.Mam jeszcze pytanko temperatura najcieplejszego rdzenia ma w stresie 34 stopnie a drugiego 24.A całkowita temp cpu 54 stopnie o co tu biega?Trzeba patrzeć na tą temperaturę cpu czy olać to i monitorować tylko rdzenie?

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie straszcie z jakimis problemami ;) Ja mam wlasnie 7900gs i tą płyte chce kupić a kurcze zasilacz mam 400 Modecom'a PFC oczywiście :) Może coś być nie tak ;/ ?

Ja mam 350 szefa i 7900GS od Galaxy i nie mam żadnych problemów z zasiłką czy restartami. B-)

Na nowym biosie doszedłem(na razie) do HTT 300 chociaż wcześniej było dużo więcej,ale po dołożeniu drugiej kostki ramu HTT spadło do max 265 :mur: więc lekka poprawa jest. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko ze mi komp się wyłączał całkiem ale nie miałem problemów z ponownym odpaleniem go.I znalazłem winowajce tylko wyłączał się po uruchomieniu core temp także nie używam go temperaturki biorę z everesta.

u mnie core temp śmiga - ale może dlatego, że to Vista. na tą chwilkę nie mam żadnego miernika w domku, ale jestem raczej przekonany o winie zasilacza. zwłaszcza, że im bardziej podciągam napięcia i taktowania tym częściej mam problem z myszką na USB po odpaleniu Windy (muszę wyjąć i włożyć).

zdecydowałem się więc na wymianę zwłaszcza, że akurat mam dobrą okazję. jutro zamontuję nowy nabytek i sprawdzę czy rozwiązał moje problemy.

 

------edit

wymiana zasilacza poskutkowała :)

 

dzięki za zaangażowanie - czasem, rzeczy prawie oczywiste są mało dostrzegalne i potrzebne jest trzeźwe spojrzenie kolegi ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Kurcze w mojej głowie trwa zażarta wojna... DFI vs ABit. Doradźcie co wybrać bo każdy mi pisze co innego i już mam mętlik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 350 szefa i 7900GS od Galaxy i nie mam żadnych problemów z zasiłką czy restartami. B-)

Na nowym biosie doszedłem(na razie) do HTT 300 chociaż wcześniej było dużo więcej,ale po dołożeniu drugiej kostki ramu HTT spadło do max 265 :mur: więc lekka poprawa jest. :?

przy sempronie problem pojawił się dopiero przy napięciach powyżej +0.2 z tego co pamiętam 8x~340 + max oc karty bo na stock przechodziła normalnie. musiałem wtedy zjechać do +0.15 i 8x~320 i mogłem robić pełne oc grafiki - widać, że balansowałem na krawędzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sempronie problem pojawił się dopiero przy napięciach powyżej +0.2 z tego co pamiętam 8x~340 + max oc karty bo na stock przechodziła normalnie. musiałem wtedy zjechać do +0.15 i 8x~320 i mogłem robić pełne oc grafiki - widać, że balansowałem na krawędzi

Twój zasilacz ma słabą linię 12 v i tak sukces że wydalał na tym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

Przesadzasz.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=6060

 

Tylko nie wykupcie mi wszystkich :P

No właśnie. ;/ Koszt przesyłki to 30zł a tak to ja mam gdzieś bo w jakimś sklepie w Krakowie widziałem za 330 tą dfi więc na to samo by wyszło. Ja tylko chce być pewny, że potem będzie ok a nie tak jak na epoxie. Teraz mam taką lipe, że jak zaloze pamiec 1gb albo 2x1gb (w kazdym razie nie 512) to oc proca spada mi o ok 200-300 mhz. (testowane na 2 procach). Nie chce takiej niespodzianki na abicie a wiem ze na dfi mnie to nie czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do tego FW, SLI i SPDIF w cenie :)

ciekawe czy wyjścia pod IRde też ma?

 

Nie chce takiej niespodzianki na abicie a wiem ze na dfi mnie to nie czeka.

od siebie powiem, że na zielonych slotach Abita pamięci kręciły mi się gorzej więc ew rozszerzenie RAMu to u mnie spodziewany spadek oc

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

a do tego FW, SLI i SPDIF w cenie :)

ciekawe czy wyjścia pod IRde też ma?

od siebie powiem, że na zielonych slotach Abita pamięci kręciły mi się gorzej więc ew rozszerzenie RAMu to u mnie spodziewany spadek oc

No to chyba wezme abita tylko mam nadzieje, ze nie będzie to powtórka z rozrywki...

Epox + Twinmos = kupa

Abit + Kingston = zobaczymy ;>

 

edit: no po tym postem co jest nade mną to chyb sie jeszcze zastanowie ;>

Edytowane przez f.e.a.r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie powiem, że na zielonych slotach Abita pamięci kręciły mi się gorzej

U mnie to samo. Jakoś niewiele powyżej 800 cl4 na zielonych, na żółtych doszedłem do 860 i proc się skończył.

Edytowane przez zdzich_44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...