Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sinsx

Gdzie mozna dostać tego Abita Kn9 ? Gdzie się nie spytam słyszę "już nie mamy". :/ brrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że na wczesnych biosach dla KN9 były przekłamania dla temp., więc wgrałem najnowszego i mam na boxowym chłodzeniu z AS5 zaraz po uruchomieniu windy Core0 40stopni Core1 31.

W normie toto czy niebardzo?

 

Temp sprawdzana CoreTemp 0.95

 

Edit: Mam jeszcze problem bardzo podobny do tego, który miał ABITUser. Restarty, jakby w momentach, kiedy na raz urucjamiam więcej niż jeden program.

Z ramami narazie zrobiłem:

napięcie na 2,2v;

tras na 16;

trrd na 5;

trfc w slocie z kością na 127,5;

czy command rate ustawie na 1T lub 2T nie ma za bardzo różnicy.

 

System jest świeży, oprócz nowego biosu, płyta ma stery z płytki, wgrany jest też Optimizer dla X2 od AMD.

 

Co jeszcze mogę zmienić, żebym mógł wreszcie normalnie pracować?

Edytowane przez _piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat sie rozrosł.

Nie wiem kto wymyslił takie a nie inne usatwienia z pamieciami ale moim zdaniem to kompletne brednie bo kazda pamiec jest inna.

 

u mnie nie ma zadnego znaczenia czy trfc bede miał 75 105 czy 127,5 i podejrzewam ze u wiekszosci tez nie bedzie miało to znaczenia.

 

Co do command rate to teoretycznie 2T rzeczywiscie powinno byc stabilniejsze ale jak widac nie zawsze:p

 

wniosek sam pokombinuj a moze cos wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko, kn9+3600Bris i jakie pamieci do tego (najpierw jedna kosta 1gb, docelowo 2), GoodRam, Kingston, A-Data, V-Data wszystko 667 ???

Z tego co wyczytalem na egieldzie lepsza wydajnosc da nam 667 CL4 niz 800CL5, chcialbym takie memki ktore sie nie gryza z ta plytka i pociagna jak najwiecej na CL4... no i cena taka jak za "normalne" kosci, czyli ok 150-160zl

 

Gdzie mozna dostać tego Abita Kn9 ? Gdzie się nie spytam słyszę "już nie mamy". :/ brrrr

Sprawdz sklepy na www.skapiec.pl ja wziolem z agito i juz 4 dzien czekam na potwierdzenie :/

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest strasznie dziwnie.

Nie wiem czy to sprzęt czy system.

Restarty są kiedy w nieodpowiedniej chwili chcę coś uruchomić.

Np ORTHOS działa sobie przez 30min (Stress CPU & RAM) i sobie chciałem włączyć menadzera zadań, boom

 

W tej sesji staram się pilnować i jakięs 40 min działa Opera i winamp...

Nie wiem co może być nie tak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat sie rozrosł.

Nie wiem kto wymyslił takie a nie inne usatwienia z pamieciami ale moim zdaniem to kompletne brednie bo kazda pamiec jest inna.

 

u mnie nie ma zadnego znaczenia czy trfc bede miał 75 105 czy 127,5 i podejrzewam ze u wiekszosci tez nie bedzie miało to znaczenia.

 

Co do command rate to teoretycznie 2T rzeczywiscie powinno byc stabilniejsze ale jak widac nie zawsze:p

 

wniosek sam pokombinuj a moze cos wyjdzie

 

różnica jest zasadnicza - na wielu pamięciach nawet nie zbootujesz tylko usłyszysz: Piiiii Piiiii

ustawienie zalecane w wypadku większych modułów więc jeśli śmigasz na niższym tRFC to nic tylko się cieszyć.. podobnie z 2T. nie widzę sensu podważania teorii stbilnego CR-2T/tRFC-127.5ns - w bardzo wielu wypadkach takie zmiany mają kluczowe znaczenie podczas pierwszych eksperymentów z oc. twierdzenie, że to "kompletne brednie" jest, że tak się wyrażę - mało dydaktyczne i mija się z prawdą (patrz pdf kilka postów wyżej)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_piotrek Generalnie to CoreTemp często potrafi zresetować kompa.

 

Co do 1T vs 2T - w niedługim czasie postaram sie o testy wydajności na AM2.

Co do stabilności - napewno 2T jest stabilniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie widzę sensu podważania teorii stbilnego CR-2T/tRFC-127.5ns - w bardzo wielu wypadkach takie zmiany mają kluczowe znaczenie podczas pierwszych eksperymentów z oc...

Ok, fajnie, że to pomoże mi w kręceniu, ale jak narazie nie pomaga jeśli chodzi o stabilną pracę w systemie na stockowych ustawieniach.

 

Btw: próbowałem też obniżyć mnośnik z 10 na 9 i dać pamięci na DDR400. I co? Nic, też sie wywalał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest strasznie dziwnie.

Nie wiem czy to sprzęt czy system.

Restarty są kiedy w nieodpowiedniej chwili chcę coś uruchomić.

Np ORTHOS działa sobie przez 30min (Stress CPU & RAM) i sobie chciałem włączyć menadzera zadań, boom

 

W tej sesji staram się pilnować i jakięs 40 min działa Opera i winamp...

Nie wiem co może być nie tak :(

coż.. kręcenie Bri to nie bułka z masłem ..a raczej z konserwą ;) 20min orthosa czy ukończone super_pi na ~3G i co rusz to ktoś stuka jakie to super oc wywija ale jak się upomnisz o screena z dłuższym stresowaniem to pytają: a po co niedowiarku?

prawda jest taka, że o ile ktos się rzetelnie przyłoży do samego proca to po 2-3 dniach może wypracować jakiś sensowny wynik. później zaczyna się walka z kontrolerem pamięci, który nie jest już taki chętny do współpracy i trzeba poświęcić jeszcze 2-3 dni jeśli chcemy wycisnąć z niego soki. jeśli do tego mamy zasilacz, który ledwie daje rady to sytuacja się komplikuje bo czy ten reset to proc? pamięć? może ta "kapryśna" płyta? - a forum obrasta w posty sfrustrowanych użytkowników typu "Kingston nie nadaje się do podkręcania", "2T i 127.5ns to bzdura".

cierpliwości i wytrwałości w testach życzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba wlasciwy, a wiec ... mam problem. Poskladalem sprzet, zainstalowalem winde, no i bylo ok, az tu po ok. 3h pracy pojawil sie problem po raz pierwszy. Wyglada to tak: zanim to nastapi, cos przez 1-2s. piszczy, a czasem i nie ma nic, zaraz wtedy sie wylacza jakbym wyjal kabel z sieci. Jesli zaraz natychmiast zalacze, to albo znow sie wylacza, albo kreci sie a na monitorze nie ma obrazu.

Moj zasilacz to modecom mc-350. Coz tu moze byc?? Pomozta ludzie w miare mozliwosci, bo nie wiem co dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Jeśli po odczekaniu działa to temperatura najprawdopodobniej.

Może żle przylega chłodzenie CPU lub chipsetu.

Ręką trzeba sprawdzić temperaturę czy nie parzy coś na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba wlasciwy, a wiec ... mam problem. Poskladalem sprzet, zainstalowalem winde, no i bylo ok, az tu po ok. 3h pracy pojawil sie problem po raz pierwszy. Wyglada to tak: zanim to nastapi, cos przez 1-2s. piszczy, a czasem i nie ma nic, zaraz wtedy sie wylacza jakbym wyjal kabel z sieci. Jesli zaraz natychmiast zalacze, to albo znow sie wylacza, albo kreci sie a na monitorze nie ma obrazu.

Moj zasilacz to modecom mc-350. Coz tu moze byc?? Pomozta ludzie w miare mozliwosci, bo nie wiem co dzialac...

Sprawdź czy śmigło w MC się obraca. Masz typowe objawy przegrzewającego się zasilacza z padniętym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale zasilacz jest jak najbardziej w porzadku. Dmucha i caly czas na zimno. Cos chyba jednak w tym jest ze chodzi o temperature, nie wiem tylko o ktory element konkretniej. SpeedFan dla przykladu nie pokazuje nic szczegolnego. W momencie padu cpu ma ~33st. a jakies aux ~40st. Dotykam radiatorow na plycie, sa cieple, ale nie na tyle zeby parzyly. Czy tu moze miec jakies znaczenie ze sprzet lezy pod golym niebem? Nie wpakowalem go na razie do budy w obawie wlasnie ze sie tam ukisi...:P

A czy mozliwe zeby przegrzanie chipsetu dawalo wylaczenia? Jesli tak to gdzie to jest w biosie do znalezienia? Moze czujnik nie pokazuje prawdziwej temperatury... bo domyslam sie ze to aux dotyczy chipsetu... wiec jest to najwyzsza z temp. , w momencie zwisu zwykle kolo 40st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem juz w tym watku, ale nie wydaje mi sie zeby to zasilacz. Przeca Modecom to nie az taka bida... Wyglada to tak: jesli natychmiast po padzie wlacze, to albo znow padnie, albo sie kreci, a nie ma obrazu na ekranie.

Ja bym to jednak z temp. jakos wiazal, bo jak startuje z zimnego zupelnie to dluzej chodzi. Jak zapuscilem Orthosa od zimnego dla podhajcowania, pochodzil ok. 1min. do padu, jak po padzie go odpalilem - do nastepnego 8sek.

Co by tu mozna zrobic, ha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no tak zrobie, o ile uda mi sie wydebic od kogo..:P Bo zakup bylby nielatwy, zwlaszcza ze pewnosci nie mam. No, w najgorszym wypadku zakupiem tego Huntkey'a 350, co to ponoc 100W gratis daje...

Ale dziwi mnie ze z poczatku gdy instalowalem system nic sie nie dzialo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no tak zrobie, o ile uda mi sie wydebic od kogo..:P Bo zakup bylby nielatwy, zwlaszcza ze pewnosci nie mam. No, w najgorszym wypadku zakupiem tego Huntkey'a 350, co to ponoc 100W gratis daje...

Ale dziwi mnie ze z poczatku gdy instalowalem system nic sie nie dzialo...

A w biosie na pewno wszystko dobrze ustawione? Podbiles troszke napiecie pamieci, zmieniles trfc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w biosie nic praktycznie nie zmienialem zakladajac ze to co jest powinno dzialac najlepiej przynajmniej narazie.

A czy mozna na pewno stwierdzic ze to nie wada mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, w biosie nic praktycznie nie zmienialem zakladajac ze to co jest powinno dzialac najlepiej przynajmniej narazie.

A czy mozna na pewno stwierdzic ze to nie wada mobo?

Ja bym obstawial na pamieci:

- zle dobrane trfc (niektore pamieci nie chca z nim dzialac),

- Command Rate 1T (niektore pamieci go nie lubia) - trzeba sprobowac na 2T,

- zbyt niskie napiecie (szczegolnie przy takich timingach) - mozna sprobowac 1.9V.

 

Jaka wersje biosu masz? Jak 1.0 to nie zmienisz Command Rate - musisz wgrac 1.2 lub 1.1.

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie... :damage_wall: mialem wczoraj takie przeczucie wzorujac sie na wczesniejszych doswiadczeniach, ze kiedys bede sie smial z tego problemu. Nie sadzilem tylko za nastapi to tak szybko <_< A sprawa wydala sie banalna. Jestem na 99% pewien ze juz wszystko dobrze. Zapuscilem Orthosa na 5min. Wczesniej nie wytrzymywalo nawet jednej minuty, a tera przeszlo, chociaz aux siegnal 50st. Nic sie nie zwiesilo mimo maksymalnego obciazenia i nawet jak wlozylem plyte do napedu... :lol2:

Slowem jak nie zalapie nadal zwiechy, to zdaje sie ze sprawa zalatwiona. A przyczyna byla tak banalna ze nigdy bym jej nie odkryl gdyby nie fakt ze w pewnym momencie nie chcial sie przez to wlaczyc sprzet i musialem poprawic. Ale uczy sie czlowiek cale zycie... i takie banalne rzeczy go rozkladaja...

Do rzeczy. Pewnie bedziecie mnie mieszac z blotem i psy wieszac, bo zajalem czas i miejsce, ale jeszcze godzine temu problem byl naprawde powazny jak dla mnie. A przyczyna byla dokladnie taka: obluzowal sie kabel we wtyku przy zasilaczu. Docisnalem na full i dziala... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, panowie... :damage_wall: mialem wczoraj takie przeczucie wzorujac sie na wczesniejszych doswiadczeniach, ze kiedys bede sie smial z tego problemu. Nie sadzilem tylko za nastapi to tak szybko <_< A sprawa wydala sie banalna. Jestem na 99% pewien ze juz wszystko dobrze. Zapuscilem Orthosa na 5min. Wczesniej nie wytrzymywalo nawet jednej minuty, a tera przeszlo, chociaz aux siegnal 50st. Nic sie nie zwiesilo mimo maksymalnego obciazenia i nawet jak wlozylem plyte do napedu... :lol2:

Slowem jak nie zalapie nadal zwiechy, to zdaje sie ze sprawa zalatwiona. A przyczyna byla tak banalna ze nigdy bym jej nie odkryl gdyby nie fakt ze w pewnym momencie nie chcial sie przez to wlaczyc sprzet i musialem poprawic. Ale uczy sie czlowiek cale zycie... i takie banalne rzeczy go rozkladaja...

Do rzeczy. Pewnie bedziecie mnie mieszac z blotem i psy wieszac, bo zajalem czas i miejsce, ale jeszcze godzine temu problem byl naprawde powazny jak dla mnie. A przyczyna byla dokladnie taka: obluzowal sie kabel we wtyku przy zasilaczu. Docisnalem na full i dziala... :rolleyes:

Zdarza się nawet najlepszym, ja kiedyś uwaliłem mobo gigabyta na socket A przy pomocy śrubokręta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...