Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem kilka postów wyżej już jakby nie występuje, tzn resetu samoistnego nie było od czasu kiedy szyne na procu zwiększyłem z 200 na 210 a ustawienie ramów z DDR667 zmieniłem na DDR800. Orthos przeszedł ok 4h testu CPU+RAM i 4h samego RAMu bez zająknięcia.

 

Edyta: literówki

Edytowane przez _piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy warto zamiast zwykłej Abit KN9 dokładać te ~80 zł do płyty ABIT KN9 ULTRA /nForce 570 Ultra/ ?

 

Nie wiem co to za chipset, pewnie szybszy, dodatkowo ma kartę muzyczną "HD Audio CODEC (ALC883)".

 

O zwykłej KN9 jest trochę w tym temacie, o innych jej odpowiednikach, już mniej.

Warto dokładać, czy dać sobie spokój i wziąć zwykłą KN9 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy warto zamiast zwykłej Abit KN9 dokładać te ~80 zł do płyty ABIT KN9 ULTRA /nForce 570 Ultra/ ?

 

Nie wiem co to za chipset, pewnie szybszy, dodatkowo ma kartę muzyczną "HD Audio CODEC (ALC883)".

 

O zwykłej KN9 jest trochę w tym temacie, o innych jej odpowiednikach, już mniej.

Warto dokładać, czy dać sobie spokój i wziąć zwykłą KN9 ?

Nie warto.

883 to szmira jakich mało. Gdyby to był 882 to by było mozna coś pokombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, chyba ze chcesz koniecznie przysporzyć sobie kłopotów :>

W tym temacie jest napisane własnie o tym ze warto inwestować tylko w zwykla kn9 gdyż nforcy 570 sa po prostu niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto, chyba ze chcesz koniecznie przysporzyć sobie kłopotów :>

W tym temacie jest napisane własnie o tym ze warto inwestować tylko w zwykla kn9 gdyż nforcy 570 sa po prostu niedopracowane.

No to akurat bzdura jest :)

Trudność implementacji a niedopracowanie to dwie różne rzeczy grobel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt ze jest niemiła wobec użytkownika, jo? ;>

No co Ty - nie słyszałem coby ktoś na abicie + nF5 psioczył...

Łacznie ze mną ;] Ja tylko wykllinam ten dźwięk, który tutaj zaposiadowywuje. Przelutowałbym se :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie kn9 a nk9s rozni sie czyms w osiagach oc? 20zł dorzsza a ma taki roztaw slotow pci i pcie jaki potrzebuje.

Różni się - max HTT to granice 310MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak się zastanawiam obserwując SpeedFana czy temperatura z mobo którą pokazuje jako AUX powyżej 40st. w idle to norma, czy też w budzie mi się tak kisi? Co to w ogóle za odczyt, z jakich rejonów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300x9,5=2850 przy podbitym napięciu i wc. czyli opłaca się według mnie pod Brisbane. A może sie mylę?^^

SLI ma dwie sieciówki co było głównym dla mnie kryterium wyboru.

Inaczej - miał być wysoko postawiony slot PCIE, albo dwie sieciówki. Tutaj mam i jedno i drugie.

Płyta wykorzystana w 100% jej możliwości. DualLAN non stop śmiga, PCI są obydwa obsadzone, jedno PCIE(SLI na AMD jest bez sensu).

Dysków 3, dwa napędy - stabilna jest i bezgłośna :)

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI ma dwie sieciówki co było głównym dla mnie kryterium wyboru.

Inaczej - miał być wysoko postawiony slot PCIE, albo dwie sieciówki. Tutaj mam i jedno i drugie.

Płyta wykorzystana w 100% jej możliwości. DualLAN non stop śmiga, PCI są obydwa obsadzone, jedno PCIE(SLI na AMD jest bez sensu).

Dysków 3, dwa napędy - stabilna jest i bezgłośna :)

ile max htt wycaigles?

 

A k9n s i k9n sli to nie to samo . Ale wygląda jak to samo. Ma wlutowany port sli i wpięty pcie x1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale na Spermofonie zrobiłem coś wgranicach 310MHz.

Patrzyłem też czy płyta robi coś takiego z BIOSU - bezproblemowo.

3ghz na procku to htt 315 a to mozliwe an wodzie i napieciu 1,6v na codzien mysle . HMMM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, tak się zastanawiam obserwując SpeedFana czy temperatura z mobo którą pokazuje jako AUX powyżej 40st. w idle to norma, czy też w budzie mi się tak kisi? Co to w ogóle za odczyt, z jakich rejonów?

Nie używaj tego gownianego programu everest 4 jest do takich spraw idealny. Aux to PWM czyli układy zasilające(zielony radiatorek pomiedzy procesorem a PS2. 40 to mało u mnie dochodzi do 70. wartosc krytyczna zaczyna sie od 80 wiec luz:p

 

U mnie HTT do 310 też stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum i od razu z problemem.

 

Mam od paru dni komputer z KN9 i mam co jakiś czas problem z uruchomieniem go. Chodzi o to, że wyłączam komputer na noc, rano uruchamiam-szum wiatraków, diody świecą, obrazu nie ma, komp nie wstaje. Trzeba kilka razy odłączyć prąd i się uruchomi. Problem chyba ten sam co mieli chłopaki na początku tematu. Wymyślił ktoś czemu tak się dzieje? Raz po resecie kompa też to było. Tymczasowa buda bez dodatkowych wentyli. Nic nie kręcone.

 

Wymieniłem ośmio letniego grata na nowiuśki komputer i są problemy. Życie jest piękne... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to rady. Podnies napiecia zarowno pamieci jak i proca.

 

Według mnie jest to zwiazane z HTT. U mnie tak sie dzieje powyzej 300 mimo ze jak już go odpale to chodzi stabilnie jak skała.

 

pokombinuj a jak nie to oddaj na gwarancji.

 

co niektorzy twierdza ze to wada proca albo pamieci bo nie na kazdych sztukach tak sie dzieje.

 

ewentualnie nie odłączaj kompa od sieci:p

P.S u mnie wystarczył reset aby komp wstał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy post na forum i od razu z problemem.

 

Mam od paru dni komputer z KN9 i mam co jakiś czas problem z uruchomieniem go. Chodzi o to, że wyłączam komputer na noc, rano uruchamiam-szum wiatraków, diody świecą, obrazu nie ma, komp nie wstaje. Trzeba kilka razy odłączyć prąd i się uruchomi. Problem chyba ten sam co mieli chłopaki na początku tematu. Wymyślił ktoś czemu tak się dzieje? Raz po resecie kompa też to było. Tymczasowa buda bez dodatkowych wentyli. Nic nie kręcone.

 

Wymieniłem ośmio letniego grata na nowiuśki komputer i są problemy. Życie jest piękne... <_<

Elo,

U mnie było to samo :(, jak wyłaczałem kompa na listwie zasilającej to rano już nie wstał. musiałem włączyć wył. kilka razy zasilanie na listwie to wstał. Jak narazie jest ok nawet sam nie wiem jak to ustapiło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo,

U mnie było to samo :(, jak wyłaczałem kompa na listwie zasilającej to rano już nie wstał. musiałem włączyć wył. kilka razy zasilanie na listwie to wstał. Jak narazie jest ok nawet sam nie wiem jak to ustapiło :P

Na moje to twój zasilacz to dno. Tez tak miałem z iBoxem 400 po restarcie czy wyłączeniu na listwie juz nie wstawał. Dopiero po odczekaniu paru minut i ponownym włączeniu komp wstawał. Komp potrzebował do wstania wiecej napięcia niż dawał zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam pytanie odnośnie tego hit pipowego chłodzenia, otóż czy działa to bez jakiegoś dodatkowego nawiewu? Pytam bo mam blok na nb i nie wiem czy demontowac to badziewie czy nie. Nie wiem tez jak z mosfetami po zdjęciu radiatora, pewnie nic im nie będzie ale wolę się upewnić. Od razu się przyznaję, że nie czytałem wątku od początku, a zależy mi na szybkiej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam i dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to twój zasilacz to dno. Tez tak miałem z iBoxem 400 po restarcie czy wyłączeniu na listwie juz nie wstawał. Dopiero po odczekaniu paru minut i ponownym włączeniu komp wstawał. Komp potrzebował do wstania wiecej napięcia niż dawał zasilacz.

Dno powiadasz, OK Luzik tylko jest problem bo mamy te same zasiłki z tego co widze w twojej sygnaturce ;-]. Na 530 wat;owym Be-quiet oraz Taganie to samo wiec to nie zasiłka ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...