Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

moj blad moj blad ;] pozno juz i zjadlem jedno 0. ale nie bij ok ? :blink: :wink:

Jestes z krk, nie wypada nie bic. :P

 

sluchaj ja nie mowie ze ktos jest wrożką a napiecie jest i tak na 1,525V takze wiesz...

myslalem ze moze ktos sie spotkal na Forum z taką sprawą

Moze po prostu taka padline trafiles. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

sluchaj ja nie mowie ze ktos jest wrożką a napiecie jest i tak na 1,525V takze wiesz...

myslalem ze moze ktos sie spotkal na Forum z taką sprawą

IMO trafił ci sie rodzynek :lol: W innym znaczeniu tego slowa xD

 

Jestes z krk, nie wypada nie bic. :P

No, no :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem moją sztukę i złożyłem wszystkie graty do kupy. Wszystko luksusik i zero problemów. Wgrałem nowego biosa i temperatura na procu wg SpeedFana i Everesta to 28 stopni w idlu. Czy jest prawdziwa nie ważne, ważne że mój fryzjer jest 3-pinowy i obecnie strasznie wyje na max obrotach. Jest jakiś sposób na obniżenie jego prędkości prócz podłączenia do reduktora na 5V a w miejsce cpufana zwykłego wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Spróbuj 1.6V ;]

:mur: :mur: Powalilo ? 1,6V to jest tak duzo dla Venice'a jak 1,5V dla Brisbane :| To dlugo by nie pociaglo.. Do tego AC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur: Powalilo ? 1,6V to jest tak duzo dla Venice'a jak 1,5V dla Brisbane :| To dlugo by nie pociaglo.. Do tego AC...

Dużo dla Venice? U mnie Venice na 1.6V biega na codzień dla wykluczenia go z możliwości posypania się.

 

Jakiś czas biegał tak na boxie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Chodzi mi o to ze to juz krytyczne i dosyc niebezpieczne granice napiecia dla tego proca. No ale.. Ktos ostatnio mial 1,6V na Venice i po 2 miechach proc odszedl w kraine wiecznych megahertzow :lol: :lol:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może dość lamerskie pytanie ale nie moge sie doszukac tego w biosie ,a brzmi ono gdzie ustawic zeby pamieci działy na dualu?wczesniej w asrocku wybierałem sobie pomiedzy single i dual a tutaj nie moge sie tego doszukac

Naturalnie chodzi mi o KN9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam może dość lamerskie pytanie ale nie moge sie doszukac tego w biosie ,a brzmi ono gdzie ustawic zeby pamieci działy na dualu?wczesniej w asrocku wybierałem sobie pomiedzy single i dual a tutaj nie moge sie tego doszukac

Naturalnie chodzi mi o KN9

manualnie. Jezeli są w slotach w tym samym kolorze to pracują jako dual w innym przypadku jako single :lol:

rzeczywiscie lamerskie pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po twojej odpowiedzi juz nie wydaje mi sie takie lamerskie :P W Asrocku poza wsadzeniem w te same kolory była konieczność ustawienia w biosie DUAL i podczas uruchamiania sie kompa pod Ramkami wypisywało mi czy działa w singlu czy dualu:)

Po takich doświadczeniach mialem prawo być zdezorientowany :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to po twojej odpowiedzi juz nie wydaje mi sie takie lamerskie :P W Asrocku poza wsadzeniem w te same kolory była konieczność ustawienia w biosie DUAL i podczas uruchamiania sie kompa pod Ramkami wypisywało mi czy działa w singlu czy dualu:)

Po takich doświadczeniach mialem prawo być zdezorientowany :)

pozdrawiam

 

Czy tak ciężko wziąć instrukcję obsługi od płyty i sobie o tym przeczytać? Przecież jest tam to napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz swoj probklem rozgryzlem

.

chodzilo o temperature bo miałem zle ustawione obroty w biosie a tak na marginesie jaka jest dobra temperatura dla antka??

Mozesz sprecyzowac, bo moze tez mam a nawet nie wiem, mam regulacje Auto od 40% do 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej odczytac temp procka na plycie KN9 ULTRA??

 

Everest mi pokazuje 3 temperaturki

CPU - 63 C

rdzen 1 - 46 C

rdzen 2 - 39 C

 

w speedfanie mam

CPU 64 i CORE 38

 

Troszke mnie martwi ta temperatura CPU ponad 60 stopni jak dotykam podstawy frezona HP-100 to ma na oko te 45-50 stopni.

Temperaturki podane w stresie na procku brisbane x2 4000 @2834 na stock napieciu.

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki mały problem na KN9

A mianowicie mam Brisbane - mnożnik połówkowy i taktowanie pamięci w takim przypadku jest inne. (przynajmniej wg niektórych)

 

Ustawienia w biosie:

HTT 310

mnożnik x9,5

533 w biosie na memkach

 

a

 

w CPU-Z pokazuje 420 mhz

w Everest'e pokaz. 368 mhz

 

Wartościom z którego programu mam wierzyć :?:

Edytowane przez Kozakov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten probleem wystepuje tylko przy 533, przy 400 i 667 obydwa pokazuja tak samo :/

Mam pomysl podaj parametry proca i pamieci i zrob test cache & memory benchmark z everesta i wtedy moze sie uda okreslic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według moich porownan ta predkosc powinna odpowiadac raczej 700MHz niz 800.

 

To potwierdzalo by teorie ze dzielnik 7 nie istnieje przy mnozniku 9.5 rozpowszechnianą przez :mur: cpu-z :mur:

 

everest rulez :lol:

 

 

Swoja droga warto zainwestowac w duala. Skok wydajnosci drastyczny (przynajmneij w syntetykach)

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam nastepujący problem przyszedł mi z allegro zestaw Abit kn 9 Athlon x2 3600+ Brisbane (selekt 3100mhz) i 2 x 1 gb A-Daty 800 ddr2.

Kompa odpalam,wiatraki się kręcą,lamkpa czerwona(power) i zielona(ram) ok,ale nic się nie dzieje,sprawdzałem pamięci w różnych slotach,przełączałem co się dało,ogólnie kombinowałem,clear cmos-,nawet baterie wyjmowałem,wyciągałem proca/grafe,wkładałem i lipa...

Znajomy z allegro(u którego sprzęt zamówiłem) ma identyczną konfigurację,i jemu od razu działało wszystko ok,czy to może być kwestia biosu?Widać może ona ma nowszy-chociaż zamawiał towar z jednej hurtowni.

Dogadałem się z nim że jak nic nie ruszy to w pon na jego koszt kurier przyjeżdza po sprzęt i jedzie do niego-sprawdzą co jest i jak coś wymiana na gware.

W niedziele możliwe ze do mnie kumpel wpadnie z procem,grafą i ramem-i wyklucze co jest nie tak.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Witam,mam nastepujący problem przyszedł mi z allegro zestaw Abit kn 9 Athlon x2 3600+ Brisbane (selekt 3100mhz) i 2 x 1 gb A-Daty 800 ddr2.

Kompa odpalam,wiatraki się kręcą,lamkpa czerwona(power) i zielona(ram) ok,ale nic się nie dzieje,sprawdzałem pamięci w różnych slotach,przełączałem co się dało,ogólnie kombinowałem,clear cmos-,nawet baterie wyjmowałem,wyciągałem proca/grafe,wkładałem i lipa...

Znajomy z allegro(u którego sprzęt zamówiłem) ma identyczną konfigurację,i jemu od razu działało wszystko ok,czy to może być kwestia biosu?Widać może ona ma nowszy-chociaż zamawiał towar z jednej hurtowni.

Dogadałem się z nim że jak nic nie ruszy to w pon na jego koszt kurier przyjeżdza po sprzęt i jedzie do niego-sprawdzą co jest i jak coś wymiana na gware.

W niedziele możliwe ze do mnie kumpel wpadnie z procem,grafą i ramem-i wyklucze co jest nie tak.

Jakieś sugestie?

 

Wloz tylko jedna kostke ramu. Jesli to nie pomoze, sprawdz na innych memkach. Dobrze by bylo zebys zalatwil sobie jakiegos proca na AM2 (poza Brisbane) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałęm, że to moja klawa :mur:

 

Miałem to samo, tzn. komp się właczał, diody OK, wiatraki się krecił - i na tym stop. Składałę, rozkłądałem, czyściłem i nic. I w końcu podłaczyłem klawe na PS/2 i insert podczas bootowania i odezwał się speeker i dalej już poszło! Ustawiłem wszystko w BIOS jak miałem na początku i teraz chodzi normalnie. Czyżby było coś nie tak z portami USB? A może poprostu zbieg okoliczności. Teraz korzytsam już nawet z klawy na USB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...