Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam prblem z abitem kn9 + x2 3600 - wskazania temperatury wydaja sie bledne pomimo najnowszego biosu c12. Czy jest moze jakis mniej zbugowany bios dla tej plyty - bo teraz to nawet boje sie krecic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

czy program core temp bedzie pokazywal prawidlowe temperatury na kn9 + brisbane?

bardziej realne niz taki everest. zessaj z neta wersje 0.95. Tzn. u mnie jak i u wielu osob ta wersja powoduje resety kompa. Dlatego ja uzywam 0.94 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

 

No faktycznie mogliby zrobić coś z tym fantem, generalnie odczyt jeżeli chodzi o każdy rdzeń z osobna jest ok, tylko ogólny jest do bani, już przy starcie w biosie ma 49'C :D a faktycznie zimny jest, ktoś pisał że Brisek ma uwalony czujnik temperatury, nie wierzę w to bo słyszałem i czytałem że tego problemu na DFI nie ma?! może posiadacz tego mobo niech się wypowie.

 

P.S. Na Coretemp w rewizji 0.95 tez mam restarty ale tylko jak pałuje kompa Orthosem, natomiast wersja 0.94 jest ok z tym że Brisbane pokazuje mi jako Windsor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HI,

 

No faktycznie mogliby zrobić coś z tym fantem, generalnie odczyt jeżeli chodzi o każdy rdzeń z osobna jest ok, tylko ogólny jest do bani, już przy starcie w biosie ma 49'C :D a faktycznie zimny jest, ktoś pisał że Brisek ma uwalony czujnik temperatury, nie wierzę w to bo słyszałem i czytałem że tego problemu na DFI nie ma?! może posiadacz tego mobo niech się wypowie.

 

P.S. Na Coretemp w rewizji 0.95 tez mam restarty ale tylko jak pałuje kompa Orthosem, natomiast wersja 0.94 jest ok z tym że Brisbane pokazuje mi jako Windsor :)

Ja jak mam wybierać w co mam wierzy to bardziej prawdopodobne jest to że Brisbane ma uwalony czujnik temp niż to że na BOXie "core" łapie minusa.

 

@svende wg mnie masz coś nie tak z ustawieniam pamięci ja na Sempie jak i Bris nie mam problemów z 900 MHz + przy 4x1gb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to przejściówka z chłodzenia AM2 na inne starsze. A nie normalny plastki do AM2

Co z tego jak każdy cooler na am2 na to wejdzie.Była jeszcze starsza rewizja tego bez tych wysokich słupków.Normalny plastik ciężko dostać także to jest alternatywa dla potrzebujących. Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam sobie w biosie np napięcie 1.375 a już w PC Health czy ogólnie systemie pokazuje mi jakies 1.424 ale no rozumiem że to normalne :-)

Kolejna sprawa mam procka jaki robił full stable 3100 mhz (na jakimś Asusie) przy napięciu 1.48 a ja nie moge nawet przejśc Orthosa 5ć minut przy 3097 mhz przy napięciu 1.5 :/ Nawet zwiększałem CPU VDD(czyli na to wychodzi ze chispet) do 2.6-2.7 i nic,komp się nawet resetował.właśnie testuje ustawienia

FSB 334x9-3006 (kiedy to pisze 15ę minut)mhz i jest ok,przy pamiątkach na dzielniku 533 -napięcie 2.0 .Co to może być z tym procem?Wiem że napewno chodził stabilnie na Asusie.

Pamiątki mam w pomarańczowych slotach-podobno lepiej się kręcą.

Tak swoją drogą temperature mi pokazuje 84 stopnie :D ale w Everescie,czy Core temp rdzen nr 1 ma 58 rdzeń nr 2 56-tylko przy Orthosie,tak odrazu spadają temeratury do jakich 35-41 a ta DUza,do 65 :D

Czy to normalne?Jakie jest MAX bezpiecznie napięcie dla tego procka,i jakich temeratur się wystrzegać,rozumiem że Orthos mega podgrzewa procka więc to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Ustawiam sobie w biosie np napięcie 1.375 a już w PC Health czy ogólnie systemie pokazuje mi jakies 1.424 ale no rozumiem że to normalne :-)

Kolejna sprawa mam procka jaki robił full stable 3100 mhz (na jakimś Asusie) przy napięciu 1.48 a ja nie moge nawet przejśc Orthosa 5ć minut przy 3097 mhz przy napięciu 1.5 :/ Nawet zwiększałem CPU VDD(czyli na to wychodzi ze chispet) do 2.6-2.7 i nic,komp się nawet resetował.właśnie testuje ustawienia

FSB 334x9-3006 (kiedy to pisze 15ę minut)mhz i jest ok,przy pamiątkach na dzielniku 533 -napięcie 2.0 .Co to może być z tym procem?Wiem że napewno chodził stabilnie na Asusie.

Pamiątki mam w pomarańczowych slotach-podobno lepiej się kręcą.

Tak swoją drogą temperature mi pokazuje 84 stopnie :D ale w Everescie,czy Core temp rdzen nr 1 ma 58 rdzeń nr 2 56-tylko przy Orthosie,tak odrazu spadają temeratury do jakich 35-41 a ta DUza,do 65 :D

Czy to normalne?Jakie jest MAX bezpiecznie napięcie dla tego procka,i jakich temeratur się wystrzegać,rozumiem że Orthos mega podgrzewa procka więc to normalne?

 

CPU VDD to nie jest napiecie dla chipsetu ? :wink: Bios zaaktualizowany ? Bo tempy masz nie z tej ziemi :lol: Max napiecie dla tego procka ? Hmm ja dawalem 1,55V i wszystko ok. Trzeba tylko miec dobre chlodzenie. Gdy temperatura przekroczyla u mnie 55* w orthosie proc zaczal sie sypac. Orthos podgrzewa pproca co jest rzecza normalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@svende wg mnie masz coś nie tak z ustawieniam pamięci ja na Sempie jak i Bris nie mam problemów z 900 MHz + przy 4x1gb :P

Rzeczywiscie było za niskie trfc dla memek i teraz już poiprawiłem (dałem 192ns). Ale tak to jest jak sie w 2-3 godziny chce podkrecić, i ma sie masę innych spraw na głowie w miedzyczasie.

Obecnie stabilnie, ponad godzine już otrhos lata to 9,5x320MHz=3,04GHz (def Vcore), pamięci na edit:[852MHz]. Pierw OC CEPa później pamięci. Przy przestawieniu dzielnika na 667 pamiatki musiałby chodzic na edit:[baardzo duzo] ale zoabczymy, bo do odważnych świat należy B-)

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU core-wiadomo rdzeń,natomiast napięcie CPU VDD-tak się to zowie zaczyna się od 2.6 :-) podejrzewam ze to chipset a jest tak opisany,bios zaktualizowany.Chłodzenie jest ok,tak to tempy nie przekraczają 35-43 stopni,ale orthos podgrzewa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset od 2.6V? :lol:

 

Hmm, nie wiem za bardzo co to dokładnie za napięcie może być ale napewno związane z CPU a nie z Chipsetem, może napięcie na drenie wyższego stopnia każdej z faz zasilania? trza by miernikiem obadać, bo tak to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składam znajomemu kompa na KN9 + Brisbane.

 

Oczywiście bios od razu był do wymiany. Teraz temp ogólna jest prawidłowa za to poszczególne rdzenie (core temp i everest) mają 6-8st! :rolleyes: (fajnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

CPU core-wiadomo rdzeń,natomiast napięcie CPU VDD-tak się to zowie zaczyna się od 2.6 :-) podejrzewam ze to chipset a jest tak opisany,bios zaktualizowany.Chłodzenie jest ok,tak to tempy nie przekraczają 35-43 stopni,ale orthos podgrzewa :-)

 

Spoko ;) U mnie teraz jest 1,35 na nb :lol: :lol:

 

Właśnie składam znajomemu kompa na KN9 + Brisbane.

 

Oczywiście bios od razu był do wymiany. Teraz temp ogólna jest prawidłowa za to poszczególne rdzenie (core temp i everest) mają 6-8st! :rolleyes: (fajnie)

 

U mnie odczyty temperatur poszczegolnych rdzeni sa podobne :)

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie różnice tylko odczyt temperatury na poszczególnych rdzeniach :lol2:

X2 3600+ Brisbane leci sobie 2.8@1.35V (1.38odczyt) 295x9.5 bez lepszego chłodzenia na procku wyżej nie próbuje bo to na boxie.

Płytka miodzio :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

To nie różnice tylko odczyt temperatury na poszczególnych rdzeniach :lol2:

X2 3600+ Brisbane leci sobie 2.8@1.35V (1.38odczyt) 295x9.5 bez lepszego chłodzenia na procku wyżej nie próbuje bo to na boxie.

Płytka miodzio :D

Tja miodzio.. Ale ten silent otes to jeden wielki shit :blink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Dali jakas smieszna blaszke na nb i mysle ze jest fajnie. A jak bede chcial zalozyc blok wodny to bede sie musial martwic jak zapewnic chłod układom zasilania. Przeciez jakby mosfety osobno zostaly oradiowane to by sie nic nie stało.

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jak każdy cooler na am2 na to wejdzie.Była jeszcze starsza rewizja tego bez tych wysokich słupków.Normalny plastik ciężko dostać także to jest alternatywa dla potrzebujących.

Jeśli tak to spox i dzięki dla tego co podał to info.

A co do temperatur na ja na moim Abicie na początku przed wgraniem najnowszego biosa miałem rzeczywiście dużą temperaturę (ponad 50 na dzień dobry w biosie) no ale potem już było dobrze.Nie podkręcony procek ma w windowsie 30-37 stopni na boxowym chłodzeniu. No ale jak ktoś kręci procka niemiłosiernie i to jeszcze w takie upały to niby ile ma mieć stopni? Też 30? LOL. Nie zwalajcie na płytę bo jak jest najnowszy bios to wszystko jest ok.Jak wam za dużo stopni to musicie odkręcić procka albo schować kompa do lodówki. U mnie procek puszczony na 4600+ (nie pamiętam ile mhz to jest dokładnie ale na szynie chyba zamiast 220 to 240) w stresie dochodzi do 55 stopni. I nie uważam że to coś dziwnego że się grzeje bo to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

ok to mam juz kn9 w domu :)

czym dobrze odczytac temperature? Abit eq wskazuje najbardziej prawdopodobna temperature(okolo 50st).

mam bios 26 marca 2007 - to jest najnowszy?

czy chlodzenie na kn9 wam tez tak sie nagrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najnowszy to wersja 1.2

chłodzenie zawsze ma się nagrzewac bo odbiera ciepło od gorętrzych układów ;) jak by było zimne to bym się bardzo martwił na Twoim miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

czy strona abita została zaszyfrowana i nie możesz sam sprawdzić?

jestem po prostu zdziwiony w takim razie ze ostatni bios nadal srednio radzi sobie z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...