Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Proc Atket 3000+

 

Przy HTT=293MHz 4godziny SP2004 leciał (więcej nie wiem, bo zakończyłem test, ale dłużej by pewnie pociągnął). Przy 295MHz już się właczyć nie chce. Podnoszenia napięcia daje 7-10MHz więcej. Trochę dziwne jak na koniec procka (który na dev. dochodzi do 293*9) jeśli przy 1,6V nadal nie przekracza 305MHz

 

Buehehehe, zawiesza Ci sie? I myslisz, że to sprawa biosu?

Sam się zawieś... buehehehe Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po raz pierwszy staje mi na sali... (rechot z ław poselskich) (Józef Zych)

 

ad rem Brisbane dziela sie na dwa typy (tak ogólnie). Takie co robia 3GHz na def Vcore i takie co robia ok 2,7-2,8GHz ale po wrzuceniu dodatkowych voltów.

Z czego zauważyłem (obserwacje własnego i przeczytanie tematu), to:

1. te co robią 3GHz na def maja zwykle tuż za tym wynikiem ścianę i nie pomaga nawet mocne dovoltowanie.

2. te co na def robia mniej w toku dovoltowania nie maja ściany i osiagniete MHz sie bardziej skalują z dorzuconym napieciem. Summa summerum osiagaja ok 2,8GHz z dorzuconymi voltami

 

McDracullo: moze to poprostu koniec mozliwosci procesora, na bios nie narzekaj, bo to nie ma nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc Atket 3000+

 

Przy HTT=293MHz 4godziny SP2004 leciał (więcej nie wiem, bo zakończyłem test, ale dłużej by pewnie pociągnął). Przy 295MHz już się właczyć nie chce. Podnoszenia napięcia daje 7-10MHz więcej. Trochę dziwne jak na koniec procka (który na dev. dochodzi do 293*9) jeśli przy 1,6V nadal nie przekracza 305MHz

Sam się zawieś... buehehehe

Buhehehehe, najłatwiej brak umiejetności zwalić na bios :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem Freezera 64 PRO z PWM. Żeby zdjąć tego boxowego dziada z założeniem którego miałem tyle problemów (wciśnięty na chama, motylek wogóle sie nie dał przekręcić tak ciężko wszedł) musiałem sie nieźle namęczyć. Zdjąłem zapinki ale wentyl dalej nie chciał zejść!! Na chama go wziąłem to wyszedł RAZEM Z PRZYKLEJONYM DO NIEGO PROCKIEM. Procek sie nie chciał odkleić za cholerę. Rozpierniczyłbym go w napadzie szału ale mi przyszło do głowy żeby go przygrzać trochę (oczywiście radiator). Po przygrzaniu i to dość konkretnym ( mam nadzieje że nie uszkodziłem proca, jak na razie działa) zlazł.

 

Freezerek wszedł ale dość dziwnie bo ma możliwość na 3 ząbki a na płycie mam tylko 1. No i tak jakby troszeczkę nierówno bo nie dolega po jednaj stronie równiutko tylko jakieś 2-3 mm procka nie są zasłonięte powierzchnią radiatora. No ale chyba tak ma być nie?

 

Temperaturki mam bardzo różne. Bo teraz mam podniesione ze standardowych 2100 mhz na 2520 (fsb 240) i idzie sobie na wolnych obrotach (ustawiłem żeby chłodził szybciej jak przekroczy 40 stopni) przy temperaturze 36 stopni w IDLU. Za to po uruchomieniu Orthosa odrazu w jednej chwili podskoczyła temperatura do 47 stopni, a po 5 minutach jest już 58 stopni. Nie dziwne to jest? Może jednak prawda z tymi dziwnymi temperaturami na Abicie

No i kolejna dziwna sprawa radiator na chipsecie płyty głownej jest strasznie gorący - to tak ma być bo parzy normalnie

 

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?p=1334957217

hmmm

Edytowane przez Jonny2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhehehehe, najłatwiej brak umiejetności zwalić na bios

Słucham więc rad znawcy. ;]

 

Freezerek wszedł ale dość dziwnie bo ma możliwość na 3 ząbki a na płycie mam tylko 1. No i tak jakby troszeczkę nierówno bo nie dolega po jednaj stronie równiutko tylko jakieś 2-3 mm procka nie są zasłonięte powierzchnią radiatora. No ale chyba tak ma być nie?

Wsyztsko musi przylegać do procka idealnie. Nie może być żadnych przerw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham więc rad znawcy. ;]

Wsyztsko musi przylegać do procka idealnie. Nie może być żadnych przerw.

No ale wentyl "siadł" tak że nie jest idealnie tylko jest w jedną stronę lekko przesunięte . Minimalnie ale jest.Nie da sie tak zeby bylo dobrze nawet mi sie wydaje ze powierzchnia która dolega do procka jest mniejsza niz powierzchnia samego procka i to głownie dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Zupelnie nie rozumiem dzielników pamięci. daje 9*200 dla procka, pamieci ustawiam na 800MHz .... wchodze w windowsie do CPU-Z i tam pokazuje 360MHz(720MHz) - co jest? Everest pokazuje to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie nie rozumiem dzielników pamięci. daje 9*200 dla procka, pamieci ustawiam na 800MHz .... wchodze w windowsie do CPU-Z i tam pokazuje 360MHz(720MHz) - co jest? Everest pokazuje to samo

to sztuka ustawiania dzielnika.

w tych tematach na kilku ostatnich stronach była o tym dyskusja:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229719

i

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226201

 

ogólnie dla ustawień, które podałeś jest to prawidłowe i naturalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

to sztuka ustawiania dzielnika.

w tych tematach na kilku ostatnich stronach była o tym dyskusja:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=229719

i

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=226201

 

ogólnie dla ustawień, które podałeś jest to prawidłowe i naturalne

heh, czyli jest troche inaczej niz w nf4 i ddr1 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak inaczej? ja różnicy nie zauważyłem.

zasady identyczne, tylko, ze np. dla fsb/htt = 200 i pamiątek pc3200 mnożnik był zawsze równy dzielnikowi stąd predkość ramu wynosila 2xfsb

a przy takich ddr2 masz ustawienie 533 i 667 i wtedy dzielnik ustaia sie nieco mniej korzystnie bo ponizej nominalnego taktowania ramu , MILANS to wyjaśniał o ile mnie pamiec nie myli, co do autroa wyjaśnien oczywiscie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladal ktos na Kn9 (nf4u) scythe ninje? Radiator jest dosc wielkich kabarytow.

Wiec czy nie koliduje ze slotami pamieci etc?

 

Karty mi sie cos w operce po... :) Wiec ten post przed chwila byl w watku o Brisbane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim :)

od paru dni mam swoja kn9, dzisiaj zabralem sie za krecenie brisbane'a i napotkalem maly problem - jak zmienic mnoznik procesora, zeby to cos dalo? ustawilem w biosie x8, x7, x6, a caly czas mam x9,5. wylaczylem c'n'q - dalej to samo :/ a ponizej x6 juz sie plyta nie zabootuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

A po zmianie mnoznika dales "Save and Exit ?" :lol: :wink:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTwice jaki masz BIOS?

 

BTW. Osiągnął ktoś na tej płycie HTT więcej niż 310MHz? Bo razem z kilkoma kumplami zauważyłem, że przy mniej więcej tylu się zaczyna wysypywać. Każdy proc ma ściane jak mój? Bezwględu czy to bris czy Orlen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTwice jaki masz BIOS?

 

BTW. Osiągnął ktoś na tej płycie HTT więcej niż 310MHz? Bo razem z kilkoma kumplami zauważyłem, że przy mniej więcej tylu się zaczyna wysypywać. Każdy proc ma ściane jak mój? Bezwględu czy to bris czy Orlen.

bez najmniejszych problemów 9,5x320MHz chodzi, max htt bede badał na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez najmniejszych problemów 9,5x320MHz chodzi, max htt bede badał na dniach

Ja najwyższe HTT miałem niby 400. Ale przy mnożniku o jeden wyższy HTT już nie osiągne max (a procesor powinien chodzić, ponieważ normalnie biega na wyższych zegarach). Stąd moje przypuszczenia co do problemów z MOBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najwyższe HTT miałem niby 400. Ale przy mnożniku o jeden wyższy HTT już nie osiągne max (a procesor powinien chodzić, ponieważ normalnie biega na wyższych zegarach). Stąd moje przypuszczenia co do problemów z MOBO.

Albo nie kumam co napisałes, albo napisałeś bardzo niedbale.

czyli, ze jak? 9x400? czy co?

 

1. obnizasz mnoznik do minimum

2. obnizasz HT do x1

3. dzielnik pamieci na 400MHz

i wtedy dopiero zaczynasz szukac max htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z boot'ować to mobo z pendrive ? czy sie da ? mam do odratowania 2 grafy z padnietym biosem ale nie che mi sie z cd romami bawić ;] a flopa nie posiadam ;]

Bez żadnych problemów! Włożony pendrive jest widoczny w biosie i możesz ustawic priorytet bootowania właśnie na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wymyślił już ktoś co z tym moim mnożnikiem? powiedzcie co wy robicie jak go zmieniacie - tylko ustawiacie niższy i działa? czy też trzeba wyłączyć coś oprócz tego w biosie, np c'n'q (mam wylaczone, ale dalej to nie dziala :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wymyślił już ktoś co z tym moim mnożnikiem? powiedzcie co wy robicie jak go zmieniacie - tylko ustawiacie niższy i działa? czy też trzeba wyłączyć coś oprócz tego w biosie, np c'n'q (mam wylaczone, ale dalej to nie dziala :/)

c'n'q wyłączam z natury :) (mam to we krwi), poza tym tylko zmieniam mnoznik save i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...