Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie gdzie można jakoś niedrogo kupić tę płytkę w sklepie ? Najlepiej w Warszawie ? Bo wszędzie albo nie ma albo kosztuje 270 zł :(

Ciekawe dlaczego, czyżby nie nadążali z produkcją? Dziwne że śkąpiec nie reaguje na zwrot KN9, nie wiem czemu, nie ma jak sprawdzić cen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa włączanie z klawiatury na KN9 ? Mi nie działa żadna z tych opcji - password, any key, mouse itd. Na mojej poprzedniej płytce Epox 8rda3I ta funkcja działała bez zarzutu i bardzo się do niej przyzwyczaiłem. Ale o ile pamiętam to wtedy po wyłączeniu kompa świeciła się dioda Num Lock na klawiaturze oraz świeciła się myszka optyczna a tutaj nic z tego. Czy to wina wersji biosu czy mojej płytki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis miesiac temu kupilem u nich za 235zl [;

Ja kupował tam jeszcze wcześniej za 240. Najtaniej mieli :D

 

Dziwne że śkąpiec nie reaguje na zwrot KN9, nie wiem czemu, nie ma jak sprawdzić cen...

http://www.skapiec.pl/site/szukaj/?sz=&amp...p;x=24&y=23

 

Leonidas mi też nie działa ten power z klawiatury. Próbowałem już wsyztskie możliwe konfigurcje zworek xD. Mam klawe na USB :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś działa włączanie z klawiatury na KN9 ? Mi nie działa żadna z tych opcji - password, any key, mouse itd. Na mojej poprzedniej płytce Epox 8rda3I ta funkcja działała bez zarzutu i bardzo się do niej przyzwyczaiłem. Ale o ile pamiętam to wtedy po wyłączeniu kompa świeciła się dioda Num Lock na klawiaturze oraz świeciła się myszka optyczna a tutaj nic z tego. Czy to wina wersji biosu czy mojej płytki ?

mi działa z klawą na ps2 jak mam zworke od zasilnia ps2 na on ale nie dziala mi z klawa na usb :(, a co zrobić co by z klawa na usb działało ? Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esc to gdański sklep

no co ty nie powiesz... ale chyba jak juz nigdzie dostac nie moze w wawie to i tak wysyłkowo musi zamówić... napisał "najlepiej w warszawie" a nie "koniecznie w warszawie", trza sie kiedys nauczyc czytac zią ;] Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Przestawiłem tą zworkę i działa włączanie z klawiatury. Niestety nie działa włączanie z myszki. Ponadto po wybraniu włączania hasłem jest całkowicie odcinany przycisk power na obudowie tak, że nie można kompa wyłączyć będąc np. w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie zrobiłem przesiadkę na tego abita i X2 4800+. Mam problem ponieważ, nie działa mi sieć z płyty. nie mogę jej zainstalować ani z płyty ani z nowszych sterowników. Cały czas wywala mi, że nie mozna zainstalować tego sprzętu. Jak myslicie płyta walnięta czy coś ja nie tak robię?. Może bios trzeba uaktual. ale taka głupia sieć powinna instalować się ze sterowników z płyty :?

Poza tym mam niebieski ekranik co jakiś czas, ale to raczej wina windy i sterowników (nie instalowałem łatki windołsowej no i winda przeszła już trzy zmiany płyt więc jest troche zaśmiecona). Jak myślicie co może być z tą sieciówką ? :cry: Miejsca na pci już nie mam i pewnie nie obędzie sie bez serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie GoodRamy 2x512MB i komp nie chce bootowac przy dwoch wlozonych kosciach :| Włoże jedna dziala włoze druga osobno tez dziala. Sprawdzalem rózne kombinajce wszystkie sloty i dalej to samo. Spotkal sie juz ktos z takim czymś ? :|

vdimm, oooo vdimm ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie mogę wiarygodnie sprawdzić temperaturę? W CoreTemp mam 10-20*C, w Central Brain Identifier za to często przekracza 70*C. Procek aktualnie chodzi na 316x9.5 przy 1.55V, a podejrzewam że Infinity powinno zapewnić mu rozsądne tempki. Tak więc jak dowiedzieć się u licha jakie mam temperaturki?

 

//Chyba rozwiązałem problem za pomocą Abitowskiego EQ, lecz 60*C na każdym rdzeniu troszkę mnie niepokoi ;)

Edytowane przez BiL63JTZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie mogę wiarygodnie sprawdzić temperaturę? W CoreTemp mam 10-20*C, w Central Brain Identifier za to często przekracza 70*C. Procek aktualnie chodzi na 316x9.5 przy 1.55V, a podejrzewam że Infinity powinno zapewnić mu rozsądne tempki. Tak więc jak dowiedzieć się u licha jakie mam temperaturki?

 

//Chyba rozwiązałem problem za pomocą Abitowskiego EQ, lecz 60*C na każdym rdzeniu troszkę mnie niepokoi ;)

Tych 60* na rdzeniach lepiej nie przekraczaj ;0 ja uzywam coresensor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem od wczoraj posiadaczem nowego kompa z tym własnie mobo i mam małe problemy mój cfg to:

MOBO Abit KN9

CPU AMD Athlon X2 3600+ 65nm BOX

RAM OCZ Special Ops 2X1GB 800MHz CL5

GRAFIKA Galaxy 7900GS

Zasilacz Chieftec GPS-400AA-101A 400W 120mm

Dysk Seagate Barracuda 7200.10 250GB 8MB ST3250820AS

 

a problem jest taki że jak włączam np. 3dmarka 2003 to mi sie komp resetuje przy testach na CPU i gdy włączam SP2004 dzieje się tak samo przy 2 teście. Nie robiłem jeszcze żadnego OC i nie zmieniałem biosu.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... coś mi to goldmemory jak na ddr1 wiedziałem że najlepeij praktycznie wykrywa niestabilności tak na ddr2 się czasem lipa zdaża :lol:

 

2h bez błędów na 460MHz a do windy nawet na 440MHz nie wchodziło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe... coś mi to goldmemory jak na ddr1 wiedziałem że najlepeij praktycznie wykrywa niestabilności tak na ddr2 się czasem lipa zdaża :lol:

 

2h bez błędów na 460MHz a do windy nawet na 440MHz nie wchodziło :P

Trzeba czekać na wersję 7.10 Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeyjechała do mnie DFI więc w weekend sprawdzę pewnie co mnie ogranicza (mobo vs. proc) ale ja cały czas stawiam na mobo - kręci się ładnie do pewnego momentu, a z mnożnikiem 8x wogóle ie chce wstawać ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w końcu złożyłem swojego rzęcha na KN9 +brisbane, ale niestety jak przeczuwałem, że będzie problem z pamięciami tak się też stało.

Za ch..nie mogę zmusić tego do współpracy z Patriot SL 667 (2x1GB).Już nawet nie wymagałem ,żeby te kości się jakoś specjalnie kręciły, a one już na default sypią błędami w memteście,i aż dziw ,że Xp zainstalował się bez problemów.Ale potem już same problemy-z instalacją programów, odpakowywaniem archiwów ,kopiowaniem.Nic nie pomaga, ani podbijanie napięcia do 2,10 ,ani zamiana slotów,2T +ręczne timinigi+127ns.BIOS oczywiście najnowszy.

Pozostaje pozbyć się ścierwa pod kretyńską nazwą Patriot i kupić coś normalnego.

pozdro:)

 

EDIT

Problematyczna okazała się jedna kostka, która nie toleruje napięcia wyższego niż 1,80 V(sic!), na domyślnym lata na DDR760.Druga jest ok.

Pierwsza rzecz jaką zrobiłem po odpaleniu kompa, to podbicie napięcia Vdimm do2,0V, niestety nie spodziewałem się ,że przyniesie skutek to odwrotny do zamierzonego.

Teraz już wszystko lata bezproblemowo.

 

PS.Żeby było śmieszniej, to już moja trzecia płyta Abita i z każdą miałem problemy z pamięciami.Najpierw 2x256 na pierwszej mobo potem 2x512 na innej i teraz 2x1024 na KN9.

No ale już jest ok.Szkoda tylko ,że zlokalizowanie problemu, to tak czasochłonne zajęcie-straciłem kilka godzin na testach.

Pozdro dla zadowolonych userów Kn9.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...