Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

moj kn9

piękne, :D

 

@pysiul86

1. Zworka claer Cmos.

2. zwroki Wake-Up

3. coś do ustawienia dźwięku, ale nie pamiętam co.

4. jak 2.

5. jak 2.

6. Wtyczka 4pin 12V.

 

Jak się nie znasz, to się nie zabieraj ;]

 

Wszystko wzięte z pierwszych stron, strasznie zresztą obszernego, manuala. :)

Edytowane przez McDracullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to oznacza ze to są te zworki Wake-Up ?? jeżeli chodzi o PS2 to chodzi o to ze zasilanie dochodzi do myszki czy ze można uruchomić komputer za pomocą Myszki ?? a jeśli chodzi o porty USB to o co biega ze zasilanie jest w portach ?? bardzo proszę o mały faq, bo kompletnie nie wiem do czego to

 

jeszcze mam pytanko jak będę kupował śledzie USB to kabelki muszą mieć po 9 pinów zgadza sie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to oznacza ze to są te zworki Wake-Up ?? jeżeli chodzi o PS2 to chodzi o to ze zasilanie dochodzi do myszki czy ze można uruchomić komputer za pomocą Myszki ?? a jeśli chodzi o porty USB to o co biega ze zasilanie jest w portach ?? bardzo proszę o mały faq, bo kompletnie nie wiem do czego to

 

jeszcze mam pytanko jak będę kupował śledzie USB to kabelki muszą mieć po 9 pinów zgadza sie ??

Obojetnie, 9 czy 8 lub 10 . ;] USB = data+ , data-, 5+, GND. 9 i/lub 10 nie są uzywane. Uzuwane jest 8 pinow do 2 portow usb. Jesli na plycie jest 9 pinów to kup takiego co ma 9 otworkow z 1 zaslepka zebys kombinowac z podlaczaniem nei musial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem a wiec używane jest 8 pinów tylko widziałem wiele takich małych śledzi USB na allegro jakbyś mógł mnie poratować linkiem którego najlepiej sobie brać będę bardzo ci wdzięczny

już bardziej leniwy być nie możesz? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to wkleję parę śledzi i bardzo proszę powiedzieć mi porostu który będzie pasować do mojej płytki głowni kn9 nforce 4

 

http://allegro.pl/item227539162_nowy_port_...dziu_tanio.html

 

http://allegro.pl/item225535397__super_oka...edziu_nowy.html

 

http://allegro.pl/item226516621__sledz_2_x...nowy_od_ss.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok widzę ze nie bardzo sie można tutaj czego kol wiek doradzić od was, nie wiem czemu niby każdy ma po 8 pinów wiec chyba któryś wybiorę i zakupię dziś wieczorkiem.

 

 

co oznacza zworka wake up ??

 

 

czy to chodzi o to ze napięcie będzie na portach usb nawet jak będzie komputer wyłączony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba wyraźnie powiedziano Ci że to nie ma znaczenia jaki kupisz każdy będzie działał!!!

To chyba jasne że USB to jest jakiś standard i każdy producent się do niego stosuje...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha rozumiem dziekuje za odpowiedz ale po co komu zeby było te napiecie potrzebne jak mozecie powedziec ??

to w sumie jak bede teraz montował komputer to tak naprawde nie powieniem tych zworek ruszac wogule prawdwa

Z kąd ty sie urwałeś człowieku?! zadajesz pytania bardziej niż laikowe... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej nie chodzi o to

 

ja składałem ostani komputer bardzo dawno temu to było ok 5 lat nie było takich zworek, wbrew temu co mówi tutaj REMO udało mi sie poskładać komputer prawie ze do kupy jednak jeszcze zadam wam pytanka, wiem ze bedzicie sie ze mnie smiac, ale bardzo proszę o wypowiedz:

 

posiadam cooler do procesora freezer pro 64, zamontowałem go ale mam takie pytanko czy ten cooler musi byc az tak mocno przytwierdzony do procesora ?? podłączyłem go ale bardzo mocno on przylega i troszkę mnie to zastanowiło (cała pasta aż sie rozmasliła troszkę poza boki procka) Czy to jest normalne ??

 

 

zauważyłem ze mój zasilacz a jest to doklanie Be Quiet Stright Power 500W posiada ten główny kabel zasilający 20 pinowy i obok ma 4 odrazu dodatkowe proszę mi powedziec skoro na płycie jest 20 + 4 to wpinam odrazu 24 piny i jeszcze dodatkowo posiada on kabel CPU1 i CPU2 (4 piny) albo (8 pinów), czy ten kabe wpinam kolo procesora dodawkowo ?? czy wkładam tam ten kabel z 24 pinów ??

 

bardzo prosze o odpowiedz pozdrawam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to pierwsze to wnioskuje że dałes za dużo pasty i dlatego wypłynęła ;) A cooler przylega na pewno tak jak trzeba. Musi mocno dotykać żeby odbierać ciepło - w koncu po to tam jest!

 

Co do drugiego pytania. Złącze 24 pinowe ma być całe podpięte. Ma być też podłączony drugi kabel. 4 pinowe są stosowane w płytach pod AMD a 8 pinowe w płytach pod Intela.

 

Z tego co pamiętam nie da się włożyć wtyczki ze złącza ATX do złącza koło procesora. Mimo że oba mają 4piny i na pierwszy rzut oka wyglądaja tak samo to mają jednak minimalnie inny krztałt wewnętrzny. Choćbyś chciał inaczej nie podłączysz.

Czyli powtarzam jeszcze raz - ma być wszystko podłaczone - 24pinowy ATX (20+4) i 4 pinowy wtyk koło procka.

8 pinowy chowasz sobie na inną okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, i tak właśnie to podłączyłem sobie do płyty jak tutaj jest napisane, co do pasty to jej nie nakładałem poniwaz ten coolere ma na sobie juz pastę ale tak jak napisałem post wyżej strasznie sie mi ona rozeszła procesorze i wypłynęła na boki. musiałem sie bardzo natrudzić żeby go zamocować. tutaj daje linka do tego cooerke:

 

http://allegro.pl/item225844357__arctic_co...54_939_am2.html

 

jeszcze mam takie małe pytanko podłączyłem własnie karte graficzną PCI-E i zauzywałem ze ojna takze ma wtyczke do podłaczenia napiecia 4 pinowego, czy to takze podlaczam czy to te wtyczki sie podłącza podczas tego gdy sie 2 takie same grafiki do płyty włącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pysiul86... jak skladasz sobie sam kompa to do kazdej czesci ktora kupujesz jest cos takiego jak instrukcja obslugi... nawet nie trzeba znac angielskiego za dobrze zeby wszystko zrozumiec, do tego jest jeszcze sporo obrazkow gdzie wszystko masz jak na dloni co gdzie podlaczyc i czy trzeba czy nie... tak ciezko w to zajrzec? bo wydaje mi sie ze po to wlasnie sa instrukcje.

I raczej oczywiste powinno byc ze skoro np na karcie graficznej jest dodatkowe zasilanie to nie zrobili tego bo mieli za duzo wtykow, albo jesli radiator mocno dociska do procesora to znaczy ze tak wlasnie powinno byc. Chyba nie jest tak ciezko domyslec sie tego wszystkiego.

 

Powodzenia w dalszym składaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś miał cos podobnego i od czego to zależy tzn. poskładałem ziomkowi kompa na kn9 + x2 3800+ i przy oc jak ram mam na div 667 i htt 260 co daje 2600 mhz i nap na procku 1,325 i na ram 2,1 4-4-4-10-21 wszystko jest supert stabilnie !!! ale jak dam na div 533 to procek zadowala sie 1,3 v do super stabilnej pracy !!! dlaczego przy wyzszej czestotliwosci ramu wiecej papu na procka mu trzeba ? czy to wina kontrolera w procku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio AC Freezer 64Pro. Nieźle się natrudziłem żeby go zamontować. Z początku nie wystartował i okazało się że jedna z kości ramu sie przypadkowo wypięła (pewnie podczas mojej walki z Freezerem). Przełożyłem do zielonych (dalszych) slotów i teraz wreszcie da sie podkręcać..Nawet karta graficzna dostała kopa..Ale w sumie nie o tym miało być..

 

Po zamontowaniu coolera coś wysiadło. Nie działa mi przedni kanał w zintegrowanej dźwiękowej. Włączyłem dźwięk 8CH, więc cały zestaw 5.1 działa mi w grach i filmach, ale aplikacje korzystające z 2 kanałów (np , SkypeYouTube!) nie działają! Wie ktoś co z tym zrobić?? (Reinstalacja sterowników nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie miałem podobny problem ale chyba wszystko mi działa nawet nie sprawdzałem bo będę korzystał sobie z soud blastera ale dziwnie mocno bardzo przylega ten frezer, mam także taki mały problem poiwaz wszystko mi działa odpaliłem sobie komputer, tylko mam jedno pytanko

 

ja posiadam 2x1 GB ramu a jak wczytuje te czarne ekrany startowe to pokazuje mi ze mam 256 ale nie wiem czy to nie jest od grafiki muszę jeszcze sie duklanie temu przyjzec, mam także pytanko dotyczące tego fryzera czy tobie także ten plastik czarny od niego co sie zaciska na procku radiator jest tak wygięty troszkę pod kątem ??

 

i dziwna sprawa podczas gdy odplaiłem sobie komputer wgrałem sobie systemik to co pare minute z mojego kn9 wydobywa sie sygnał takie pikanie (nieraz jest to pojedynczy dzwiek a nie raz kilka pod rząd co to oznacza ??

 

 

i czy ten freezer ma sie tak krecic wolno bo mi nie kreci sie za szybko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...