Skocz do zawartości
Gość

Abit Kn9 Series - Kn9 Kn9s Kn9 Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

Bel

a to ciekawe bo ja na takim szajsie jechałem kilka dni jak moja grafe uwaliłem i potem sobie z niej moją grafe odratowałem i wgrałem nowy bios ? co masz za biosa na tej kn9 ? ja miałem 1,1

Bios standardowy, to najprawdopodobniej 1.0. Dziś wieczorem będę miał możliwość wpięcia grafiki pod PCI-E (jakiś GF 6200TC) i pokombinuję z nowszym biosem. Moje S3 Trio sprawdzałem na innym kompie i działa bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zobacz inne sloty pci hm dziwne dlaczego to nie rusza ? u mnie moja s3 to jak relikwia bo czasem sie biosy edytuje do graf i zaliczam pad to wtedy s3 ratuje mi zycie :P

 

a zobacz inne sloty pci hm dziwne dlaczego to nie rusza ? u mnie moja s3 to jak relikwia bo czasem sie biosy edytuje do graf i zaliczam pad to wtedy s3 ratuje mi zycie :P

 

p.s.

pytanko o port sata - >> czy na wszystkich portach macie ta sama wydajność ? i czy nie jest czasem tak jak na an8ultra na 939 ze 2 porty przy ostrym oc sie zaczna sypac tzn nie jest ich czestotliwosc zblokowana na stałe ??? A i jak macie z oc ramu bo u mnie na bankach 34 te dalej od sockety ram chodzi i kreci sie kapke lepiej niz 12

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla bardziej wtajemniczonych w BIOSy, co tu przestawić, żeby ten box'owy cooler ciszej chodził?

wklejam fote

Dołączona grafika

CPU FanEQ Start Control

CPU FanEQ Stop Control

do czego służą te 2 opcje? Te trzeba przestawić?

O wentylację się nie bójcie, 2 wentyle, jeden przód jeden tył.

 

Czytałem o tych waszych problemach z zasilaniem, u mnie nic takiego nie ma miejsca. Wyłączam listwę, później włączam i komp startuje za 1 razem, a zasiłka to fortron 350 thp, ram: adata667MHz.

A i jeszcze się spytam, lepiej jest mieć CL4 niż 1T przy 740 MHz.

A jaka jest powiedzmy max. napięcie dla pamiątek bez radiatorów?

Sorka za dużo pytań, trochę się nazbierało, ale wiecie mieć celka 1,7 GHz to można pomarzyć o OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla bardziej wtajemniczonych w BIOSy, co tu przestawić, żeby ten box'owy cooler ciszej chodził?

wklejam fote

Dołączona grafika

CPU FanEQ Start Control

CPU FanEQ Stop Control

do czego służą te 2 opcje? Te trzeba przestawić?

O wentylację się nie bójcie, 2 wentyle, jeden przód jeden tył.

 

Czytałem o tych waszych problemach z zasilaniem, u mnie nic takiego nie ma miejsca. Wyłączam listwę, później włączam i komp startuje za 1 razem, a zasiłka to fortron 350 thp, ram: adata667MHz.

A i jeszcze się spytam, lepiej jest mieć CL4 niż 1T przy 740 MHz.

A jaka jest powiedzmy max. napięcie dla pamiątek bez radiatorów?

Sorka za dużo pytań, trochę się nazbierało, ale wiecie mieć celka 1,7 GHz to można pomarzyć o OC :D

jak najlepiej ustawić FanEQ:

1. zablokuj opcje FanEQ w biosie

2. zainstaluj Abit EQ z płytki ze sterownikami

3. zaznacz opcję "start when system power on"

4. pobaw się ustawieniami FAN EQ, a zrozumiesz do czego służą (warunek: cisza w pomieszczeniu)

5. poeksperymentuj przez kilka dni z różnymi ustawieniami tak by znaleźć optymalne dla siebie

6. korzystając z ustawień FanEQ w biosie ustaw pożądane wartości i odznacz opcję "start when system power on" w programie

7. ciesz się ciszą :)

 

pozdrawiam

UWAGA: WARTO PRZETESTOWAć USTAWIENIA POD DUżYM OBCIążENIEM CPU NP. 3DMARKIEM PONIEWAż W PEWNYCH KOMBINACJACH WENTYLATORY NIE NADążą Z ROZKRęCANIEM ZA WZROSTEM TEMPERATURY W EFEKCIE CZEGO STRAżAK WYłąCZY NAM ZASILANIE PłYTY. U MNIE SPRAWę ZWERYFIKOWAł WłAśNIE 3DMARK MIMO Iż POD SP2004 GODZINAMI NIC SIę NIE DZIAłO

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się rozwiązać mój problem, jedyną czynnością którą należało wykonać to wyłączenie „Full screen logo show”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat nie umarł. Właśnie dzisiaj stałem, się nabywcą KN9. Jak dla mnie wypas :))) i ta zajefajna podkładka ownuje :).Jak narazie jeden problem, otóż: Podczas uruchamiania WinXP Pro sp2, musze czekac jakies 5 min zanim zniknie ekran z paskiem i ładowaniem, gdy podłącze spikera do płyty głównej wyje jak syrena alarmowa, a w zasadzie nic sie nie dzieje z kompem po odpaleniu windowsa, nie wiem co jest grane, sprzet mam taki jak w podpisie Co do podkładki, sprawdzcie czy na pudełku jest naklejka:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Sorry za jakość ale foto robione telefonem :P. Więc jeżeli spotkacie naklejke na pudełku to znaczy ze jest podkładka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś chyba nie czaje.

podajcie WSZYSTKIE opcje, w biosie ktore sa potrzebne zeby przekrecic procek, ht i te sprawy,

mi wyzej niz na 2000@2200 nie wstaje(x2 3600+, abit KN9, goodram 667(nic nie zmienialem) Delta 400w(na tracer400w to samo)

 

pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie czaje zasady dzielnika (a przynajmniej jak sie to ustawia na tej plycie) moze ktos mi podpowie co ustawic zeby pamieci szly na okolo 667 +/-, goodramy 667

obecnie mam 3600+@2400 1.3v, ram zmienilem na 533(tylko pierwsza opcja,reszty ustawien ramu nie tykalem) cpu-z pokazuje 300 tak :

 

Dołączona grafika

 

co warto zmienic?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleys aby uzyskać 666 na pamięciach musisz zwiększyć HTT do 266. Ale lepie by było popracować nad timingami.

Wszystko jest dobrze opisane na tej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak temu podołać?

280x9 bootuje, zalicza spi, idę na 290 już nie wstaje, napięcie CPU 1,45V, dimm 1,9V, pamięci w sumie lecą już na 435MHz i 5-5-5-15-21 2T adaty 667MHz.

Zwiększać dalej napięcia czy bawić się timingami?

Zwiększyłem napięcie tej szyny HTtransport na 1,25 i kopa.

Atek 3000+

Aha i trochę chip się grzeje, bo ciepły jest.

Wina zasiłki? fortron 350thp choć nie wydaje mi się.

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbijając od tematu biosa, czy ktoś z posiadających to mobo kn9 ma problem z włączeniem kompa po całkowitym odcięciu zasilania (była mowa o tym wcześniej), mi wydaje się że to może być kwestia zasilacza ?, może nie każda zasiłka pasuje tej mobo ???. A może to kwestia sztuki bo kumpel ma podobny sprzęt jak ja i problemu nie ma ??? więc od czego to ???

 

sioemanko

ja mam to samo i sprawdzalem na kilku zasilkach także zasilacz odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak temu podołać?

280x9 bootuje, zalicza spi, idę na 290 już nie wstaje, napięcie CPU 1,45V, dimm 1,9V, pamięci w sumie lecą już na 435MHz i 5-5-5-15-21 2T adaty 667MHz.

Zwiększać dalej napięcia czy bawić się timingami?

Zwiększyłem napięcie tej szyny HTtransport na 1,25 i kopa.

Atek 3000+

Aha i trochę chip się grzeje, bo ciepły jest.

Wina zasiłki? fortron 350thp choć nie wydaje mi się.

WTF?

Na Adaty 2.2V.

Na Proca 1.6 i kombinuj. Nie zwiększaj HT ani mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie za wiele na pamiątki? i chłodzenie BOX :(

A tak wogóle zmiana HT i mostka daje coś w OC?

A takie pytanie z innej beczki, czy adaty vitesty to są na micronach ? Coś mi się takiego obiło o oczy...

Edytowane przez wigrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie za wiele na pamiątki? i chłodzenie BOX :(

A tak wogóle zmiana HT i mostka daje coś w OC?

A takie pytanie z innej beczki, czy adaty vitesty to są na micronach ? Coś mi się takiego obiło o oczy...

HTx3 i voltaż std.

Nie za wiele - w normie. Mostka i HT nie daje nic.

A czy są na micronach to se poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś chyba nie czaje.

podajcie WSZYSTKIE opcje, w biosie ktore sa potrzebne zeby przekrecic procek, ht i te sprawy,

mi wyzej niz na 2000@2200 nie wstaje(x2 3600+, abit KN9, goodram 667(nic nie zmienialem) Delta 400w(na tracer400w to samo)

 

pomocy!

1. ht powinno pracować w okolicy 1000 (więcej ponoć nie ma sensu dla nForce4 bo są problemy, a różnica w wydajności prawie żadna) - stąd najbezpieczniej x3 czyli jeśli np. proca puszczasz na htt 333 to ht 3x333=999

2. podnieś vcore na początek +0.100V

3. pamięci ustaw na 400 i szukaj maksymalnej szyny dla proca podnosząc stopniowo htt (możesz posiłkować się napięciem choćby do +0.300V na czas testów - do pracy to spory wzrost temp i ciężko to schłodzić cichym coolerem, a płyta ma bardzo dobrego strażaka i będzie wyłączać kompa np. podczas giercowania ;)

4. jak znajdziesz max proca to winduj pamięci - ustawienie 400/533/667/800 daje różny dzielnik dla pamięci tzn. przykładowo proc leci 8x325=2600 ustawiasz pamięci na 400 co daje dzielnik 8 czyli 2600/8=325 nominalnie tzn. pamięci pracują 2x325= efektywnie z zegarem 650. jeśli zmienisz ustawienie na 533 dzielnik 6 czyli 2600/6=433nominalnie co daje 866 efektywnie.

jesli pamięci nie wstaja na większym taktowaniu to możesz podnieść im napięcie. pomaga też zmiana z 1T na 2T ale tu podobno spora strata na wydajności.

poźniej rasujesz sobie tajmingi - zajrzyj na podforum pamięci :)

 

pozdrawiam

 

Wreszcie udało się rozwiązać mój problem, jedyną czynnością którą należało wykonać to wyłączenie „Full screen logo show”.

ciekawe - ja wyłączyłem logo przy pierwszym odpaleniu :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są na micronach to se poszukaj.

a jakie inne kostki robią 900 MHz na 5-5-5-15-21 2T?

Wiem wiem, nie ma się czym chwalić, ale dla mnie sukces :D

Dołączona grafika

2V dla pamięci.

Edytowane przez wigrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI wersja jest całkiem wporzo ;]

wytlumacz mi sens SLI? jezeli zamiast 2 kart w sli, można mieć jedną o takiej samej wydajności za 3/4 ceny? no chyba ze ktoś by chciał 2 x 8800 GTX, ale jak kogoś na takie coś stać to stać go na c2d i dobra płytę :)

 

PZD :)

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma - i moje zdanie na ten temat powinno wynikać z tego co mam w opisie pod obrazkiem ;)

 

Co nie zmienia faktu, że wg mnie nie ma sensu rozważania czegoś pokroju Ultra czy -S. Ultra to krojone SLI, a ja zawsze lubię mieć full z fulli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...